Dodaj do ulubionych

Co bankowi się opłaca

22.05.09, 20:14
Dług Bogusława Bojanowskiego z Łodzi wobec Multibanku wynosił dokładnie jeden
grosz. Bank nie odpuścił dłużnikowi i zażądał spłaty wierzytelności. - Śmiać
mi się chce. Z powodu tego grosza wybuchła prawdziwa wojna - mówi Bojanowski.
Dług wciąż rósł, aż pan Bogusław zapłacił. Z naddatkiem. Teraz to bank jest
jego dłużnikiem - na 8 zł i 98 gr.
--------------------------------------
Ciekawe co teraz bank zrobi,czy prześle nadpłatę.wink
www.tvn24.pl/-1,1601596,0,1,zadali-splaty-1-grosza--teraz-sa-winni-9-zl,wiadomosc.html
--
http://i43.tinypic.com/aay9eg.gif
Obserwuj wątek
    • kendo Re: Co bankowi się opłaca 22.05.09, 21:03
      tez jestem ciekawa,jak sprawa sie potoczy,
      chcieli od klijeta 1 grosz a mi nie chcieöi nic dacsad(
      wyjezdzajac z kraju zostawilam na koncie bankowym 5 zl.
      kiedys bedac na urlopie poszlam z ta ksiazeczka oszczednosciowa i
      pytam co bedzie??
      dostalam odpowiedz,ze to za dlugi cczas i nie beda mi przeliczac sad(
      ale mozna by bylo sie uprzec i zobaczyc czy by cos to dalo.?
      --
      Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,
      nie gaś nigdy światła nadziei
      (Bob Dylan)
      • jaga_22 Re: Co bankowi się opłaca 22.05.09, 21:15
        To i tak masz szczęście,że nie dopłacałaś.Pamiętam jak syn będąc studentem miał
        na koncie chyba 30zł.Przez dłuższy czas nie chodził,bo za mało kasy,a razu
        pewnego przyszło,aby dopłacił do interesu.Co m-c zabierali za utrzymanie konta,a
        jak zabrakło to kazali dopłacić.Trzeba było wcześniej zlikwidować konto,a tak
        musiał dopłacić.winkwink
        --
        http://i43.tinypic.com/aay9eg.gif
          • czuk1 Re: Co bankowi się opłaca 16.08.17, 18:58
            greis52 napisała: zyja z naszych oszczedności

No nie.... banki żyją z udzielanych i spłacanych kredytów.
            Nasze oszczędności w banku ,,, to dla banku koszty.

--
            Syci niewolnicy są najzacieklejszymi wrogami wolności. Marie von Ebner-Eschenbach
            - przejęte od man_sapiensa
    • greis52 Re: Co bankowi się opłaca 08.10.09, 09:41

Znikają oddziały zagranicznych banków w Polsce
      Latem 2007 roku po cichu zniknął duński Jyske Bank.
      Niemiecki Depfa Bank zaś będzie działać tylko do końca października,
      bo zmienił się tu właściciel - jak podaje Rz teraz instytucję
      kontroluje niemiecki rząd.

Z mapy oddziałów zagranicznych Sprawdź ofertę PKO BP banków znikną
      także: niemiecki Dresender Bank (polski oddział zostanie wchłonięty
      przez BRE Bank), detaliczny oddział hiszpańskiej La Caixa (nadal
      funkcjonować będzie jedynie oddział obsługujący firmy).

Inny bank - Nykredit zrezygnuje zaś z głównej działalności, jaką
      jest udzielanie kredytów z hipotecznych.

czyli i na banki przyszedł kryzys...
      • nana_c Re: Co bankowi się opłaca 08.10.09, 15:52
        U nas w sklepach sieci "Ihr Platz" przy kasach stoja male skarbonki z grosikami,
        gdyby komus zabraklo, moze sobie z niej malenkie pieniadze wybrac do kasy;
        oczywiscie dodawanie do slarbonki jakichscentów tez jestpozadane wink
        Niestety, taka opcaj jest niemozliwa przy püieniadzach wirtualnych, wlasnie w
        banku... nawet grosz rujnuje cale rozliczenie, nie mozna po prostu "dorzucic",
        zaczyna sie kolomyja... stad to cale zamieszanie... niby takie nic, ale
        faktyczny problem jest.
        • kendo Re: Co bankowi się opłaca 09.10.09, 10:38
          a czy sie wam nie wydaje,
          ze zaczyna sie zle dziac na "rynku pienieznym"
          zamykanie "obcych bankow" to wskaznik na nierentownos ich,
          nie moga "zarobic" na siebie,
          ludzie wybieraja inne formy oszczedzania/lokowania pieniedzy,

--
          (Bob Dylan)
            • kendo Re: Co bankowi się opłaca 09.10.09, 18:16
              *Nano
              i tez tak mam zwyczaj mawiac,

ale buffert lubie tez miec,
              tu musze myslec,w jakim banku i co mi za to daja a co skarbowka
              pozniej zabierzewink
              --
              (Bob Dylan)
              • kendo Re: Co bankowi się opłaca 14.10.09, 08:26
                w zadnym wypadku wymiana kart bankowych:
                Visa/Mastercard,
                zawsze po lecie nowa afera,ktos wlamanie zrobil do komputera i
                wykradl kody kart,
                Nord Banken,bedzie wymienial wszystkim karty i wyplacal
                odszkodowania,
                zauwazono,ze ktos w Hiszpani wybieral sobie mamy z roznych kont.sad
                --
                (Bob Dylan)
          • czuk1 Re: Co bankowi się opłaca 19.09.11, 17:19
            kendo napisała:

> a czy sie wam nie wydaje,
            > ze zaczyna sie zle dziac na "rynku pienieznym"
            > zamykanie "obcych bankow" to wskaznik na nierentownos ich,
            > nie moga "zarobic" na siebie,
            > ludzie wybieraja inne formy oszczedzania/lokowania pieniedzy,
            ==================
            Nie ma takiej sytuacji. System bankowy w Polsce na dziś ma się dobrze. To efekt ostrego nadzoru nad bankami przez NBP i KNB. Banki maja wysokie wskaźniki wypłacalności. Stosują ostre wymogi klientom, pod względem dochodów i majątku. Maksymalnie obniżają swoje ryzyko kredytowe i operacyjne , także koszty. W rezultacie uzyskują wysokie zyski.
            Przypadki upadku małych banków, prowadzonych nieprofesjonalnie (też założonych ryzykownie) są nieliczne. Większość tzw. upadków banków zagranicznych w Polsce to nie upadek banków lecz efekt zmian organizacyjnych w dużych europejskich bankach (likwidacja lub przejmowanie oddziałów)w poszczególnych krajach, na terenie ich działania. Także jest to wynik koncentracji 'kapitału w rękach wielkich banków.
      • czuk1 Re: Co bankowi się opłaca 19.09.11, 17:09
        greis52 napisała:

>

Znikają oddziały zagranicznych banków w Polsce
        .......
        czyli i na banki przyszedł kryzys
        ======================================
        Zjawisko które opisujesz nie jest dowodem na kryzys bankowy.
        To zjawisko koncentracji kapitału banków - przejmowania małych banków przez duże.
        Znikanie i powstawanie banków.... bez rozgłosu.... ma miejsce dlatego by burzyć zaufania klientów.
    • greis52 to bankowi się opłaca... 07.01.10, 14:23
      "Może ktoś mi wytłumaczy co dzieje się z moim pieniędzmi: płacę internetowo
      rachunek za prąd. Pieniądze trafiają na konto energetyki dopiero po dwóch,
      czasem nawet trzech dniach. Przez ten czas moje pieniądze są gdzieś w
      przestrzeni wirtualnej. Kto przez te trzy dni otrzymuje odsetki? Pół biedy jak
      jest to 100 zł, ale jak jest to na przykład 5 tys. zł? Ciekawe ile bank
      naliczyłby mi odsetek od kwoty 5 tys. zł za trzy dni debetu? Ile banki zyskują?
      Przecież takich operacji są miliony dziennie.

Pozdrawiam Maciek "

www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/forum/moje-pieniadze-w-przestrzeni-wirtualnej-21911.html
      też się nad tym nieraz zastanawiałam
        • kendo Re: odwrócony kredyt hipoteczny 27.04.10, 11:27
          hmmmmmmmmmmm..mysle,ze projek nie przejdzie,
          tu sie bierze takie kredyty,ale trzeba splacac chociazby odsetki,
          pozniej spadkobierca,,lub bank zagarnia calosci,

co mnie teraz zaskoczylo,
          ze banki pobieraja oplaty za prowadzenie kont roznych,
          nawet za takie gdzie emerytura wplywa,biora wiecej,niz ludzie placa
          listonoszowi za przyniesienie emerytury do domu.
          tu nie pobieraja zadnych oplat za to.
          --
          *

Vistula

*
          gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
              • jaga_22 Re: odwrócony kredyt hipoteczny 28.04.10, 09:13
                Uważam,że bardzo dobry pomysł jak nie ma komu zostawić mieszkania.
                Nawet jak są dzieci,a starszym ludziom ciężko przeżyć i nie starcza na leki,to
                jeżeli dzieci nie chcą żeby rodzice sprzedali,to niech
                pomagają.Bankowi na pewno się opłaci taka transakcja,bo mieszkanie nie będzie
                szacowane na 100% wartości.

--
                http://i39.tinypic.com/15fk6mf.pnghttp://i39.tinypic.com/69i4af.gif
                • greis52 Re: odwrócony kredyt hipoteczny 29.04.10, 09:21
                  www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/artykul/odwrocona-hipoteka-nowy-pomysl-ministerstwa-finansow-34570.html

prosta kalkulacjasmile

"Mam mieszkanie własnościowe warte prawie 500 tys. zł. Za taką
                  hipotekę odwróconą chciałabym dostawać co najmniej 1 tys. zł
                  miesięcznie, inaczej nie ma o czym mówić. Mam 60 lat, załóżmy, że
                  pożyję jeszcze 20 lat, czyli bank wypłaci mi 240 tys. zł. Ja zyskam,
                  ale i bank też nie straci, jak sprzeda potem moje mieszkanie -
                  kalkuluje gorzowianka"
                  • jaga_22 Re: odwrócony kredyt hipoteczny 29.04.10, 09:39
                    Zrobią tak,żeby nie było tak prosto.uncertain

Około 825 zł comiesięcznego świadczenia z tytułu odwróconej hipoteki mógłby otrzymywać mężczyzna, a tylko ok. 550 zł kobieta - wskazują wstępne szacunki Home Broker Doradcy Finansowi. Jeśli zainteresowanie banków ofertą odwróconej hipoteki nie wzrośnie w toku prac nad ustawą, produkt może okazać się za drogi.

biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/825-zl-dla-mezczyzny-i-550-zl-dla-kobiety,1471074
                    --
                    http://i39.tinypic.com/15fk6mf.pnghttp://i39.tinypic.com/69i4af.gif
                  • czuk1 Re: odwrócony kredyt hipoteczny 19.09.11, 18:00
                    Greiss pisze, daje przykład:
                    prosta kalkulacja

"Mam mieszkanie własnościowe warte prawie 500 tys. zł. Za taką
                    hipotekę odwróconą chciałabym dostawać co najmniej 1 tys. zł
                    miesięcznie, inaczej nie ma o czym mówić. Mam 60 lat, załóżmy, że
                    pożyję jeszcze 20 lat, czyli bank wypłaci mi 240 tys. zł. Ja zyskam,
                    ale i bank też nie straci, jak sprzeda potem moje mieszkanie -
                    kalkuluje gorzowianka"
                    ----------------------------------------------------------------

Rozwińmy ten temat
                    W tej kalkulacji prostej pominięto kalkulacje ceny pieniądza w okresie transakcji. Ale można tu ja sobie darować. Do ustaleń najważniejsze są : wartość nieruchomości w roku kiedy będzie ona uwolniona od "dożywotnika" , kwota łączna wypłat miesięcznych klientowi.
                    Bank szacuje (nad szacuje) życie klienta na przykład na 25 lat.
                    A nieruchomość " niedoszacowuje" by zmniejszyć ryzyko transakcji. Uzyska praktycznie (prawdopodobnie) wyższą niż wyszacował kwotę za sprzedaż nieruchomości a klientowi
                    płacił będzie krócej niż wynika z umowy o "hipotece odwróconej". Na te elementy trzeba zwracać uwagę. Jako klienci banku ... musimy tu "mocno i merytorycznie " negocjować, by uzyskać maksymalna kwotę raty za sprzedawana nieruchomość.
          • czuk1 Re: odwrócony kredyt hipoteczny 19.09.11, 17:47

do Kendo i Greiss
            Macie racje ten produkt bankowy o nazwie - Hipoteka odwrócona - trafił z zachodu. Jak cała nowoczesna technologia bankowa i wszystkie nowoczesne produkty i usługi.

Kiedy mogę skorzystać z takiej usługi i jak funkcjonuje ten produkt.
            Dotyczy tych właścicieli nieruchomości którzy maja małe dochody bieżące a posiadają nieruchomości mieszkaniowe. Do tego majątek ten nie może mieć spadkobierców i nie
            może być obciążony długami.
            Kiedy właściciel tej (danej) nieruchomości chce poprawić swoja sytuacje finansową, zwiększyć swój miesięczny dochód (np. emeryturę).... idzie do banku, stawia do dyspozycji banku swoja nieruchomość , w zamian otrzymuje z banku dodatkowa emeryturę.
            Polega to na tym, że bank za oszacowaną kwotę (po ustaleniu stanu prawnego, stanu technicznego nieruchomości, wyszacowaniu wartości nieruchomości pod koniec życia klienta a więc i po oszacowaniu długości życia emeryta ) określa kwotę raty miesięcznej która jest miesięczną zapłatą za nieruchomość. Nieruchomość klienta-emeryta staje się od początku transakcji staje się własnością banku . Klient ma jednak prawo mieszkać w niej dożywotnio.

Bank kalkuluje tę transakcję z dużą korzyścią dla siebie.
            Korzyść ma też klient-emeryt , który uzyskuje wzrost swoich bieżących dochodów, zwiększa swoje możliwości finansowe,np.na zwiedzanie świata czy leczenie.

• czuk1 Re: to bankowi się opłaca... 19.09.11, 17:29
        greis52 napisała:

> "Może ktoś mi wytłumaczy co dzieje się z moim pieniędzmi: płacę internetowo
        > rachunek za prąd. Pieniądze trafiają na konto energetyki dopiero po dwóch,
        > czasem nawet trzech dniach. Przez ten czas moje pieniądze są gdzieś w
        > przestrzeni wirtualnej. Kto przez te trzy dni otrzymuje odsetki? Pół biedy jak
        > jest to 100 zł, ale jak jest to na przykład 5 tys. zł? Ciekawe ile bank
        > naliczyłby mi odsetek od kwoty 5 tys. zł za trzy dni debetu? Ile banki zyskują?
        > Przecież takich operacji są miliony dziennie.
        >
        > Pozdrawiam Maciek
        ===================================
        Masz rację. Pieniądze w drodze, te które wpłynęły do banku a nie zostały przelane na konto Twojego klienta, są prawdopodobnie wykorzystywane przez ten Twój bank. Czyli dochód z nich uzyskuje Twój bank, bo część sumy takich lokat w drodze bank może przeznaczyć na (wydać ) na kredytowanie.
        Wiedząc o tym jako kliencie banku "walczymy" o wykonywanie operacji bankowych naszymi pieniędzmi, W CZASIE RZECZYWISTYM. Takie możliwości przybliżają banki internetowe i bankomaty.
        Pierwsze co możemy zrobić by poprawić naszą sytuację -to nie płacić klientom przed czasem umownym.
        Drugie nie wykonywać operacji bankowych (przelewów) w czasie kiedy nie pracują banki i Krajowa Izba Rozliczeniowa. A wiec od popołudnia w piątek do rana w poniedziałek.
        I jest wiele innych sposobów.....
      • czuk1 Re: to bankowi się opłaca... 16.08.17, 21:38
        greis52 napisała:
        "Może ktoś mi wytłumaczy co dzieje się z moim pieniędzmi: płacę internetowo
        > rachunek za prąd. Pieniądze trafiają na konto energetyki dopiero po dwóch,
        > czasem nawet trzech dniach. Przez ten czas moje pieniądze są gdzieś w
        > przestrzeni wirtualnej. Kto przez te trzy dni otrzymuje odsetki? Pół biedy jak
        > jest to 100 zł, ale jak jest to na przykład 5 tys. zł? Ciekawe ile bank
        > naliczyłby mi odsetek od kwoty 5 tys. zł za trzy dni debetu? Ile banki zyskują? Przecież takich operacji są miliony dziennie.

Wg mnie. Pieniądze Twoje przekazane do banku , bank wykorzystuje do kredytowania. Zarabia podwójnie. Pieniądze te wypożycza, za te pieniądze (traktowane jako "w drodze") bank nie płaci odsetek.
        Powinniśmy szukać takiego banku który wykonuje błyskawicznie zlecone przelewy, nie przetrzymuje ich bez oprocentowania.

--
        Syci niewolnicy są najzacieklejszymi wrogami wolności. Marie von Ebner-Eschenbach
        - przejęte od man_sapiensa
        • xystos Re: to bankowi się opłaca... 18.08.17, 08:40
          "Powinniśmy szukać takiego banku który wykonuje błyskawicznie zlecone przelewy, nie przetrzymuje ich bez oprocentowania."

daleŝ odpowiedź na twoje pytania
          swoją drogą masz bandytcki banq,gdy ja place rachunki to
          przelew zajmuje kilka sekund ,
          ale jeśli w godzinach popołudniowych to moze dotrzeć następnego dnia bankowego ale tych przetrzymywaczy środkòw ubywa-cywilizują się.

Pzdr

--
          ZEN
          • czuk1 Re: to bankowi się opłaca... 18.08.17, 09:16
            xystos napisał:
            > daleŝ odpowiedź na twoje pytania

Ja odpowiadałem na czyjeś pytanie a nie - dawałem odpowiedzi na swoje !?

> swoją drogą masz bandytcki banq,gdy ja place rachunki to przelew zajmuje kilka sekund
            Ocena zbyt jednoznaczna. Są duże banki spięte ze sobą sieciami informatycznymi - te robią przelewy między bankami - automatycznie. Cała armia banków korzysta z pośredników - ELIXIR i EURO ELIXIR. W tym systemie przelewy wykonywane są w 3 sesjach rozliczeniowych a w dni wolne sieć ta (wg mnie) nie pracuje. Trudno więc mówić o bandyckich bankach. Masz wybór banków.
            ale jeśli w godzinach popołudniowych to moze dotrzeć następnego dnia bankowego
            > ale tych przetrzymywaczy środkòw ubywa-cywilizują się.

Zgadza się. Nie chodzi tylko o przetrzymywaniem ale o to, że te środki w drodze nie są oprocentowane ale bank który ma je na koncie, z tych środków darmowo korzysta.

> Pzdr
            Odwzajemniam pozdrowienia. Zdrówka życzę.
            >
    • greis52 To bankowi się opłaca???? 11.06.10, 10:19
      prof. Marek Belka dziś wkroczył do NBP!

Polakom znany jest przede wszystkim ze znajomości z Jennifer Lopez
      oraz podatku, który nałożył na nasze oszczędności. Obecnie jest
      jednym z najbardziej znanych na świecie polskich ekonomistów,
      ostatnio pracował jako dyrektor Departamentu Europejskiego
      Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Był premierem, dwukrotnym
      ministrem finansów oraz doradcą ekonomicznym prezydenta Aleksandra
      Kwaśniewskiego.

biznes.onet.pl/znajomy-jennifer-lopez-na-czele-nbp,18493,3239730,3207666,177,1,news-detal
        • kendo Re: To bankowi się opłaca???? 07.04.11, 10:43
          Portugalja
          nastepne panstwo potrzebujace pomocy z banku UNIJNEGO,
          czy istnieje ryzyko,ze EURO "padnie"?
          nie rozumie panstw,ktore upadaja w takie dlugi a przeciez by wejsc do UNI musieli wykazac sie dobra ekonowmia panstwowa.
          --
          *
          Vistula
          *
          • kendo Re: To bankowi się opłaca???? 19.05.11, 08:40
            "pranie pieniedzy"
            wydaje mi sie,ze banki powinny sie cieszyc,ze ich klijeci chca miec u nich swe kata,byc stalymi kljetami inaczej,
            a ze czasami wybieraja zaoszczedzone pieniadze,to pozniej sa "karani" przez mase "zenujacych pytan" skad nagle mamy tyle gotowki,
            dobrze,ze wzielam ze soba pare "kwitow" gdzie wybieralam "gruba gotuwke",
            oczywiscie musialam wypelnic papier skad mam tyle gotowkisadi panienka z okienka uwierzyla mi .
            --
            *
            Vistula
            *
            • czuk1 Re: To bankowi się opłaca???? 19.09.11, 18:14
              kendo napisała:

> "pranie pieniedzy"
              > wydaje mi sie,ze banki powinny sie cieszyc,ze ich klijeci chca miec u nich swe
              > kata,byc stalymi kljetami inaczej,
              > a ze czasami wybieraja zaoszczedzone pieniadze,to pozniej sa "karani" przez mas
              > e "zenujacych pytan" skad nagle mamy tyle gotowki,
              > dobrze,ze wzielam ze soba pare "kwitow" gdzie wybieralam "gruba gotuwke",
              > oczywiscie musialam wypelnic papier skad mam tyle gotowkisadi panienka z okienk
              > a uwierzyla mi .
              ===========================
              Nie dziwmy się. W całym świecie banki muszą rejestrować i przekazywać informacje władzom państwowym informacje o podejrzanych obrotach na kontach swoich klientów. Chodzi głównie o szarą strefę (narkotyki, operacje nieopodatkowane i uzyskane w drodze przestępstwa).
              Pracownicy banków wykonują te czynności formalnie i rutynowo. Banki nie maja zamiaru szkodzić tu klientom,czy też naruszać tym sposobem tajemnice bankową. Przelewy powyżej 30 tys.zł szary obywatel wykonuje rzadko a przedsiębiorcy są do tego przyzwyczajeni,. A jeśli wykonuje je zgodnie z prawem nie powinien czuć się zażenowanym czy karanym.
              Główne czynności związane z wyłapywaniem brudnych pieniędzy rozgrywają się w komputerach i u pracowników Głównego Inspektora Kontroli Finansowej. Tam z systemów finansowych banków docierają automatycznie i rejestrowane są te duże operacje. W jednym miejscu łatwiej je rozszyfrować, powiązać i interpretować. Ustalić też czy są praniem brudnych pieniędzy, a jeśli tak, szybko skierować na trop odpowiednie służy specjalne bądź UKS.
              Tak, ze nie narzekajmy na bankowców, że przepytują.
    • greis52 Banki wykupują celebrytów.... 23.05.11, 09:53
      www.bankier.pl/wiadomosc/Banki-wykupuja-celebrytow-2344135.html
      reklama PKO z Majewskim to porazka,
      zamiast zyskac chyba straca klientówsmile
      zaczął M. Kondrat a teraz jak z rekawa sie sypie
      cóz nie wszyscy chyba jeszcze wiedzą,
      że bardzo tanio jest tylko w reklamachsmilesmile
      • kendo Re: Banki wykupują celebrytów.... 23.05.11, 16:03
        zawsze doklanie sprawdzam warunki "bankowe"osobiscie w banku,zadaje miljon dwiescie pytan....
        w kraju nie moge zalozyc kata jakie bym chciala bo nie jestem rezydentemsad
        --
        *
        Vistula
        *
        • kendo Re: co z bankami w Grecji?? 19.09.11, 12:55
          jak podaje nasz Kurier
          za 3 tygodnie kasa narodowa grecji bedzie pusta...

strasznosci,
          czyzby Euro padalo??
          czy zla polityka pieniezna grecji przyczynila sie do uapdkusad

natomiast amerykanscy miljonerzy maja zaczac placic wiekszy podatek od "wyplat"
          tu uwazam,ze slusznie,bo kazdy obywatel go placi %-centowo od wysokosci dochodow,choc jest tutaj nalozony pulap ,ze wiecej nieda rady placic.
          --
          *
          Vistula
          *
        • czuk1 Wybór banku 19.09.11, 18:37

kendo pisze:
          zawsze dokładnie sprawdzam warunki "bankowe"osobiscie w banku,zadaje miljon dwiescie pytan.... w kraju nie moge zalozyc kata jakie bym chciala bo nie jestem rezydentem ===========================================
          Kendo.... już ręką mnie boli od tych odpowiedzi w sprawach bankowych , na Twoim forum. Dla jasności. Czuję się w obowiązku i odpowiadam. Łaski nie robię.
          Odpowiadając na Twoją informację o sprawdzaniu warunków w banku. POCHWALAM CIĘ ZA TAKIE POSTĘPOWANIE. Dodam zalecenie (jako fachowiec) , że trzeba poprzedzić swoja wizytę , w 2-3 najlepiej prezentujących się w sieci bankach, analizą ich portali internetowych. Trzeba też rzucić okiem na sytuacje finansową banku, w tym wskaźnik wypłacalności (pow. 8 %).
          Można wynotować z sieci kryteria wyboru banku, by czegoś nie pominąć. Warto wybrać bank
          tradycyjny +internetowy, konto tradycyjne z opcja konta internetowego. Znaczenie ogromne mają warunki obsługi - ceny, szybkość, uprzejmość personelu, brak kolejek,sieć placówek i bankomatów, gama usług,, zachowanie tajemnicy bankowej,.....
      • czuk1 Re: Banki wykupują celebrytów.... 19.09.11, 18:23
        greis52 napisała:

> rel="nofollow">www.bankier.pl/wiadomosc/Banki-wykupuja-celebrytow-2344135.html
        > reklama PKO z Majewskim to porazka,
        > zamiast zyskac chyba straca klientówsmile
        > zaczął M. Kondrat a teraz jak z rekawa sie sypie
        > cóz nie wszyscy chyba jeszcze wiedzą,
        ======================================
        Mam podobne zdanie. Takie tez maja pracownicy PKO BP.
        Ogromna kwota została wypłacona za idiotyczne "reklamy".
        Ale co powiesz, kiedy zarządzający bankiem twierdzą że w wyniku
        tej "reklamy) otwarto 30tys. nowych kont ?
        Nie wiadomo jednak ile kont takich złożyli (ostro zabudowani)
        pracownicy banku dla swoich znajomych i rodziny.
        Tak czy inaczej - wg mnie to skandaliczna rozrzutność środków
        finansowych banku. Mamy pozytywny przykład - Man i Materna -
        proste , miłe i tradycyjne wstawki filmowe.... za grosze,
        w porównaniu do reklamy Majewskiego (która podobno kosztowała 18 mln.zł)
        a efekt ? Kto wie czy nie lepszy, bo to celebryci "z dużym autorytetem moralnym".
    • czuk1 Ciekawie Jago rozpoczęłaś ten wątek 19.09.11, 16:56
      jaga_22 napisała:

> Dług Bogusława Bojanowskiego z Łodzi wobec Multibanku wynosił dokładnie jeden
      > grosz. Bank nie odpuścił dłużnikowi i zażądał spłaty wierzytelności. - Śmiać
      > mi się chce. Z powodu tego grosza wybuchła prawdziwa wojna - mówi Bojanowski.
      > Dług wciąż rósł, aż pan Bogusław zapłacił. Z naddatkiem. Teraz to bank jest
      > jego dłużnikiem - na 8 zł i 98 gr.
      > --------------------------------------
      > Ciekawe co teraz bank zrobi,czy prześle nadpłatę.wink
      > www.tvn24.pl/-1,1601596,0,1,zadali-splaty-1-grosza--teraz-sa-winni-9-zl,wiadomosc.htmlref="http://fotoforum.gazeta.pl/71,1,795.html">FotoForum Roztocze</a>
      • kendo Re: Ciekawie z roznymi bankami 19.09.11, 19:45
        witaj Czuk

mozna rowniez zauwazyc retownosc banku po
        "obcieciu" niektorych uslug/ograniczeniu wysylanych listow o stanie konta,

tu banki na internet sie przestawialy,
        bunt powstaje jedynie wsrod "naszej generacji"-bo szwedzi nie wszyscy maja komputer w dom-szwedzi emeryci zwykli pracownicy fizyczni nie maja zielonego pojecia komputerowego,
        wiec w dalszym ciagu sa okienka w banku dla nich i dla mnie tez,bo wole przy okienku niektore sprawy zalatwic.
        --
        *
        Vistula
        *
        • czuk1 Re: Ciekawie z roznymi bankami 19.09.11, 20:55
          kendo napisała:
          mozna rowniez zauwazyc retownosc banku po "obcieciu" niektorych uslug/ograniczeniu wysylanych listow o stanie konta, tu banki na internet sie przestawialy,
          bunt powstaje jedynie wsrod "naszej generacji" -bo szwedzi nie wszyscy maja komp uter w
          dom- Szwedzi emeryci zwykli pracownicy fizyczni nie maja zielonego pojecia komputerowego, wiec w dalszym ciagu sa okienka w banku dla nich i dla mnie tez,bo wole przy okienku niektore sprawy załatwić
          ==========================.
          Bank reguluje sobie rentowność i stara się ja utrzymać. jeśli konkurencja wymusi na nim obniżenie oprocentowania kredytu , to bank rekomenduje sobie, tę utratę rentowności, podwyższeniem niektórych opłat i prowizji. Także przeniesieniem części czynności bankowych na klientów konta internetowego, klient sam wykonuje czynności bankowe.

Pisząc o Szwedach... masz rację. To samo jest w Polsce.Mamy do wyboru dziesiątki dobrych banków. Mimo tego, w PKO BP stoją nadal kolejki emerytów, bo to jest bank polski, pokoleniowy, rodzinny. Bo tu nadal są tradycyjne produkty.
          A większość młodych klientów korzysta z kont internetowych i nie wystaje w kolejkach.
          Proponując konto internetowe, miałem na myśli takich emerytów jak Ty czy ja, biegle poruszających się w internecie i przy obsłudze komputera.
          • kendo Re: Ciekawie z roznymi bankami 20.09.11, 10:34
            *Czuk
            bank juz doswiadczyl na sobie z naszej strony "regulacje rentownosci"
            kiedy przyszedl czas na "przepisanie pozyczki na chate na inny %,chcielismy cala pozycze umiescic w "jednym worku",
            bank nam proponowal rozbicie dlugu na dwie rozne czesci,moze to bylo madre i praktyczne z roznych wzgledow,
            ale nas "ruszylo to,ze byli stanowczy i nie chcieli isc nam na reke"-wypowiedzielismy u nich wplywanie wyplat i umiejscowienie pozyczki na dom,zmienilismy bank,co bylo duzym zaskoczeniem dla nich
            a zmieniajac bank
            od razu dostalismy mniejszy %na splate i lepsze warunki na oszczednosci....
            poniewaz tu sporo roznych bankow,
            wiec mozna sobie wybierac ....
            --
            *
            Vistula
            *
              • jaga_22 Grecja 20.09.11, 15:25
                Grecja spłaciła 769 mln euro odsetek od obligacji - podała TVN CNBC, powołując się na agencję Reuters.
                Reuters, powołując się na źródło zbliżone do rządu greckiego, podał, że Grecja zgodnie z planem spłaciła dzisiaj odsetki od obligacji: 364 mln euro i 405 mln euro.

Grecja czeka wciąż na kolejną transzę pakietu ratunkowego, bez którego musiałaby zbankrutować.

--
                http://i56.tinypic.com/2u59oc7.gif
            • czuk1 Re: Ciekawie z roznymi bankami 20.09.11, 20:40

Nie jestem w stanie wnieść Ci coś nowego.
              Endo. Po prostu, postępujesz z bankami bardzo poprawnie i skutecznie.

Zawsze wybieramy bank do obsługi, z kilku wcześniej wytypowanych.
              Przy kredytowaniu ważne jest - oprocentowanie najniższe,najniższe prowizje i opłaty,
              możliwość wcześniejszej spłaty kredytu (bez dodatkowej prowizji i opłat),
              możliwie niskie wymagania dot. naszych dochodów, możliwie najogodniejsze warunki zabezpieczenia kredytu, .....

• kendo Re: Ciekawie z roznymi bankami 21.09.11, 10:21
                *Jagus/Czuk
                tak,
                bank byl bardzo zaskoczony nasz decyzja,a kobieta,ktora nas zalatwiala,przeciez ma wyplate uwarunkowana od nas/klijetow)nie dostala prowizji,za odskok klijeta,

slyszalm,ze Grecja ma poddac nowemu glosowaniu czy zatrzymac Euro,
                niewiem czy to by cos dalo,bo dlugi ktore ma to zaciagniete w Euro i gdyby przeszli na Drachmy,to przeliczyliby im przeciez ten dlug i bylby pewnikiem duzo wyzszysad

--
                *
                Vistula
                *
                • kendo Re: 5 zloty na koncie 21.09.11, 10:24
                  znalazlam swa ksiazeczke oszczednosciowa z bodajze 1973 roku,
                  wybralam gotowke na meble zostawiajac tylko 5 zloty,
                  teraz tak sobie pomyslalam,ze gdyby "pobawic sie mysla",jak inflacja szla w kraju i ewentualnie ile by mi naroslo odsetek z 5 zlotych,
                  *Czuk,
                  jak myslisz,warta gra swieczki by do banku sie zwrocici z tym pytaniem??
                  --
                  *
                  Vistula
                  *
                  • czuk1 Re: 5 zloty na koncie 21.09.11, 12:29
                    Co Ty?

5 zł +7 = 12 zł równa się ( po denominacji złotego) = 0,0012 zł , w zaokrągleniu
                    nie daje to nawet 1 (nowej) złotówki.
                    A więc książeczka do wyrzucenia.
                    A to dlatego, że 10.000 starych złotych zostało zdenominowane
                    (nadano im wartość) i ma obecnie wartość 1 złotego.
                    ========================================
                    Teoretycznie jednak może ta książeczka może uzyskać jakąś wartość,
                    (tego nie wiem) jeśli daje ona uprawnienie do wypłaty premii gwarancyjnej.
                    Choć i premia gwarancyjna naliczona jest od wartości wkładu na
                    książeczce, a ten jest zerowy.

Na wszelki przypadek - zapytaj jeszcze w banku.

W praktyce więc (wg mnie) wkład na Twojej książeczce ma
                    wartość zerową.

• kendo Re: 5 zloty na koncie 21.09.11, 12:38
                      *Czuk
                      pytalam juz w PKO
                      zaraz,kiedy moglam do kraju jezdzic...
                      dostalm podobna odpowiedzwink
                      no,ale kto pyta,ten nie bladzismile

pozatem wszystkie "wazne dokumenty" zabralam ze soba tutaj
                      i dlatego przetrwala do dzissmile.
                      --
                      *
                      Vistula
                      *
                      • jaga_22 Re: 5 zloty na koncie 21.09.11, 12:49
                        To było już dawno,syn miał parę zł.na książeczce ,praktycznie zapomniał o niej.
                        Jakie było jego zdziwienie,kiedy przyszło mu zapłacić za utrzymywanie konta,kwotę
                        dużo razy wyższą.W końcu zapłacił i zlikwidował.

--
                        http://i56.tinypic.com/2u59oc7.gif
                        • kendo Re: 5 zloty na koncie 21.09.11, 15:25
                          o jeja?
                          no w koncu bank z takich oplat zyjewink
                          dobrze,ze mi nie kazali...zreszta nigdy zadnego pisma do domu rodzinnego nie wyslali bo adres jest jeszcze taki.

tu spoczatku bank sobie "zdzieral" ekstra oplate,
                          kiedy karta w sklepie sie zaplacilo zakup ponizej 300SKR,
                          teraz juz mozna nawet parkiering samochodowy na ulicy oplacac karta
                          --
                          *
                          Vistula
                          *
                          • czuk1 Re: 5 zloty na koncie 22.09.11, 00:04

kendo pisze, m.in.
                            tu spoczatku bank sobie "zdzieral" ekstra oplate,
                            ---------------------------
                            I teraz oprocentowanie kart kredytowych jest pierońsko drogie (wysokie).
                            • kendo Re: karty bankowe 22.09.11, 09:00
                              tu podniesli minimalnie oplate za karte kredytowa-co dwa lata place,
                              kretyt ma 10 000tys.przyznany,
                              dobrze nieraz miec ,kiedy trzeba zapalcic duza sume od razu.
                              --
                              *
                              Vistula
                              *
                              • kendo Re: "upadlosci" kraju 22.09.11, 09:07
                                w slad za grecja chyba i ameryka upadnie,
                                tak "wrozy" tu jeden polityk.
                                co sie porobilo na calym swiecie,
                                niedosc,ze kataklizmy "klimatowe" to i pieniezne bankructwa krajowesad
                                --
                                *
                                Vistula
                                *
                                • czuk1 Re: "upadlosci" kraju 22.09.11, 13:01
                                  Anomalie klimatyczne możemy przeżyć ale wielki kryzys światowy, podobny jak w latach 1929/32,
                                  będzie trudno. Mam na myśli nasze finanse, kruche, bo obciążone ratami kredytowymi.
                                    • kendo Re: "upadlosci" kraju 22.09.11, 13:45
                                      kendo napisała:

> *Czuk
                                      > takie kryzysy banowo-swiatowe "wroza" na trzecia wojne siwtowasad
                                      usch...
                                      mialo byc bankowo-swiatowe
                                      pospiech i bledy szybko,
                                      bieglam do drozdzowki coby sie nie spalila w piekarnikuwink

--
                                      *
                                      Vistula
                                      *
                                          • czuk1 Re: "upadlosci" kraju 23.09.11, 23:11

Nie. Hitler swoim narodowym socjalizmem wywołał ożywienie gospodarcze Niemiec.
                                            Uruchomił wielkie inwestycje w przemyśle zbrojeniowym. Dbał o poziom życia Niemców.
                                            Przykładem na to jest uruchomienie masowej produkcji samochodu dla ludu - VolkWagena.
                                            • kendo Re: "upadlosci" kraju 24.09.11, 09:54
                                              a to adolek jest "przyczyna" tej marki samochodu,
                                              nawet nie wiedzialam,
                                              cczyli moja historia jest na bakier,
                                              a nigdy nie bylam na wagarach z tych lekcjiwink
                                              --
                                              *
                                              Vistula
                                              *
                                                  • kendo Re: "upadlosci" kraju 26.09.11, 10:05
                                                    *Czuk,
                                                    dziekuje za zdrowko,
                                                    tego nigdy za wiele

a ja mowie na nie garbusy,
                                                    byl okres,ze przymierzala sie by kupic sobie takiegosmile
                                                    przeszla mi juz ochota...

zdrowka i udanego dnia zycze.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • czuk1 o Garbusie 29.09.11, 10:37

Tak , faktycznie .... garbusy.
                                                    Takim pięknym, czekoladowym, oryginalnym Garbusem mojego profesora-promotora dra Czyżyńskiego, śp. jeździliśmy z nim wokół Krakowa, było to w 1969 roku.
                                                    Kupiliśmy w jednym ze stawów hodowlanych 30 kg żywych karpi. Nasz kolega Wiesiek Grymulski przyrządził z nich kilkanaście rodzajów potraw (, w stołówce szkolnej). Były atrakcja na przyjęciu wydanym na cześć profesorów krakowskiej WSE, z okazji ukończenia tej Szkoły.
                                                    W br. ukończył ja (też na 5) mój wnuczek. Teraz to Uniwersytet Ekonomiczny. Ale na holu Szkoły, na marmurowych nowych tablicach, najwięcej jest nazwisk moich profesorów.
                                                    To zastanawia.
                                                  • kendo Re: o Garbusie 29.09.11, 10:46
                                                    jakie mile wspomnienia Czuk,

chyba profesorzy zasluzyli sie ,by "wisiec w czolowce"
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • czuk1 Re: o Garbusie 30.09.11, 06:47
                                                    Musieli być faktycznie zasłużeni i sławni, bo nikt by (z obecnych zarządzających Uniwersytetem)
                                                    nie eksponował ludzi z poprzedniej formacji.
                                                    A byli to ludzie nietuzinkowi.
                                                    Takie ciekawostki o osobowościach 1 profesorów:
                                                    Prof. Boniecki bezpośrednio po dużej podwyżce cen za Cyrankiewicza mówi nam:
                                                    " Co kochani, banda łysego Józia ograbiła dziś 30 milionów Polaków"
                                                    A prof. Lukawer znany z dyscypliny i punktualności mówi grzecznie studentce
                                                    która weszła na wykład spóźniona o 15 minut: "Spóźnianie to przywilej królów
                                                    - proszę wyjść"

A teraz prof. M.Ż z UMCS opowiada mi jak w prywatnej uczelni powiedział
                                                    mu student kiedy spóźnił się : "Panie Profesorze my Panu płacimy a Pan
                                                    się spóźnia".

Inne czasy, inni ludzie.
                                                  • kendo Re: o Garbusie/ wspomnienia uczelniane 30.09.11, 09:20
                                                    ,,,,"Spóźnianie to przywilej królów....(cyt)

spodobal mi sie cytat,
                                                    akurta wczoraj na "integracji "rozmawialismy,
                                                    co szwed sobie ceni-wlasnie punktualnosc
                                                    a jak wiadomo,ludzie z krajow arabskich nie naleza do punktualnych.
                                                    bede musial zacytowac to w nastepny czwartek.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: o Garbusie 30.09.11, 10:22
                                                    *Jagus,
                                                    to prawda,tylne siedzenia komfortowo sie odczuwalo....
                                                    milo sie oglada takie "stare auta" wywoluja mase przyjemnych wspomnien.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: Portugalia 18.10.11, 11:13
                                                    nastepny kraj do bankrustwa narodowego,
                                                    co sie dzieje na marknadzie finansowym?
                                                    czyzby szefowie finansowi zle zarzadzali krajowymi pieniedzmi??
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: Grecja 03.11.11, 08:57
                                                    Niemcy "twardo stawiaja warunki" do przetrwania Euro w Grecji
                                                    inaczej maja sie wycofac z Eurowaluty.....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • czuk1 Re: Grecja i Wlochy 10.11.11, 13:00
                                                    To jest już problem globalny. Wręcz światowy. Bo to nie tylko GRECJA. Dziś już Włochy. Wiadomo, że upadek Grecjii to kwestia 2-3 miesięcy. A włochy pół roku - rok. Dalej wszystko może dziać się na zasadzie domina.
                                                    Warto zapoznać się ze stanem finansów i ich funkcjonowaniem.
                                                    A może lepiej nie zapoznawać się.
                                                    Bo ...szkoda naszego zdrowia.... i tak nie mamy wpływu na to co bedzie się dziać.
                                                  • kendo Re: amerykanskie zadluzenia 17.11.11, 09:57
                                                    i niedlugo dolar "spadnie na pysk" jak nic sie w tym kierunku nie zrobi,
                                                    amerykanscy miljonerzy -patrioci rzadaja by podnies podatek i ,chca wiecej placi ,
                                                    rzadaja o podniesienie % podatku dla wszystkich...
                                                    dlug kraju wynosi ponad 1 200 miljardowsad

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: Mikolajowe pozyczki i Euro 25.11.11, 13:30
                                                    dla bankow to "zloty period"
                                                    dla konsumenta obdarowanego prezetem rados,
                                                    dla odarowujacego zadluzenie i pewnie z duzym %,
                                                    tu tez mlodziez najczesciej na SMS-a pozycza...;-(

niechce wrozyc,
                                                    ale juz tu pisza w gazetach,
                                                    ..."towrzy sie panika bakowa w bankach unijnych
                                                    Euro poleci ....."w kazdym badz razie lezy w zagrozeniu walutowym...
                                                    straca ludziska,ktorzy zaciagneli dlugi w tej waluciesad
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Swedbank i konkurs 12.12.11, 09:19
                                                    taka plotka powstala na Lotwie,
                                                    ludzie w pospiechu wybieraja swoje oszczednosci z tych bankow...
                                                    finas departametnt uspakaja ludnos,ze bankowa ekonomia jest OK....
                                                    szwedzkie banki posiadaja "spore rezurse" na wypadek bankructwa bankowego....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
    • greis52 Re: Co bankowi się opłaca 17.05.12, 13:36
      W Grecji narasta popłoch.
      Tylko w poniedziałek Grecy wycofali z banków co najmniej 700 mln euro.

Szefowie europejskich banków centralnych niemal otwartym tekstem mówili o możliwości opuszczenia przez Grecję strefy euro. - Mam nadzieję, że nie dojdzie do wyjścia Grecji z euro, ale jeśli tak, to że będzie to wyjście uporządkowane - powiedział wczoraj dziennikarzom szef NBP Marek Belka. - Pozostaje nam tylko przygotować się na ewentualne komplikacje - dodał.

W mediach pojawiają się szacunki, ile by to kosztowało europejskie rządy i banki (ponoć aż 274 mld euro).
      wyborcza.biz/finanse/1,105684,11738268,Bankierzy_szykuja_sie_na_najgorsze__Grozi_nam_powtorka.html?as=2&startsz=x
      • kendo Re: Nordea bank prowadzil register 14.05.13, 17:36
        www.svd.se/naringsliv/register-anvandes-langt-in-pa-90-talet_8170542.svd
        tzw.czarna liste o "niewygodnych pracownikow/ekonomiczne sytuacje klijetow,
        oczywiscie dzialali (do 1990 roku)niezgodnie z paragrafem,jednak umieli go obejsc,
        rowniez i poczta dziala w tym zespole...
        "szydlo wyszlo z worka"
        ciekawe jakiego "kozla ofiarnego " znajda....

hmmmmmmmmmmmm..i jak tu wierzyc bankowi ....
        --
        *
        Vistula
        *
            • kendo Re:pieniadze maja zniknac do 2018 roku 16.09.13, 12:11
              www.aftonbladet.se/minekonomi/shopping/article17467468.ab
              jak przewiduje IT,
              za piec lat system platniczy pieniedzmi ma zniknac,
              coraz wiecej korzysta z" kart platniczych"

nie obchodzi ich,ze 200 000 tys.ludzi tu nie posiada internetu,
              czy nie chce placic karta....

tez sopsob dla banku by miec wiecej pieniedzy w swoich sejfach,
              oczywiscie system gotowka pieniezna nie zginie,....
              ale pewnie bedzie bardzo ograniczony....
              --
              *
              Vistula
              *
                  • kendo Re:lokaty w bankach 18.07.14, 09:47

Re: Już LIPIEC
                    Autor: xystos 18.07.14, 09:41
                    Dodaj do ulubionych
                    Odpowiedz cytując Odpowiedz
                    "W obecnej sytuacji najlepiej unikać trzymania większych środków w bankach, szczególnie tych powiązanych z Portugalią. Szczegóły znajdziecie w artykule ”Czy banki w Polsce są bezpieczne?”. Co do instrumentów finansowych to bezwzględnie odradzam akcje oraz obligacje banków, jak i instytucji finansowych, w tym ubezpieczycieli."

zmianynaziemi.pl/wiadomosc/obserwujemy-powolny-rozpad-systemu-bankowego-w-europie
                    --
                    *
                    Vistula
                    *
                    • slo-onko Re:lokaty w bankach 18.07.14, 19:18
                      Nie mam lokat, funduszy, nie mam problemu. To co mam to namiastka oszczednosci,ktora z dnia na dzien ucieka jak woda z dziurawego wiadra.
                      Byc biednym zle,bogatym jeszcze gorzej chyba.
                      • kendo Re:lokaty w bankach 18.07.14, 19:21
                        ooo.nabilysmy sobie guza Sloo,
                        ja w watku przy kawie...

tez mowie,
                        ze dobrze miec cos w zanadrzu mniej klopotow w razie co...
                        --
                        *
                        Vistula
                        *
                        • kendo Re:od pazdziernika nowe wydanie nomilalow 16.02.15, 20:00

www.riksbank.se/sv/Press-och-publicerat/Pressrum/Bildbank/Nya-sedlar/
                          link do nowych sedli

rowniez monety beda zmienione i "dodane"
                          bo 2-korony wejda,
                          10 kr,zostaje nie zmienione,
                          www.riksbank.se/sv/Sedlar--mynt/Mynt/Nya-mynt/
                          doczytalam sie,ze majac stare sedlar mozna je wymienc w Riksbanku za oplata 100 za" jedno zalatwienie"
                          --
                          *
                          Vistula
                          *
                            • kendo Re:od pazdziernika nowe wydanie nomilalow 16.02.15, 20:20
                              tak dzis mowili w telewizorni i pokazywali co bardzo trudno bedzie do podrobienia,czyli te nowe "szlaki wodne" zostaly zmienione

cztalam,ze bak nie produkuje pieniedzy,jako "fabryka" a dostaja juz je "gotow1 i tak np 1 korona bank placi 50 öre,pisali tez ile za 100 koron placa ale zapomnialam,
                              pozniej wroce do linka i doczytam sie ponownie..
                              *sedle maja byc mniejsze od tych obecnych
                              --
                              *
                              Vistula
                              *
                              • kendo Re:od pazdziernika nowe wydanie nomilalow 16.02.15, 20:42
                                kendo napisała:

> tak dzis mowili w telewizorni i pokazywali co bardzo trudno bedzie do podrobien
                                > ia,czyli te nowe "szlaki wodne" zostaly zmienione
                                >
                                > cztalam,ze bak nie produkuje pieniedzy,jako "fabryka" a dostaja juz je "gotow1
                                > i tak np 1 korona bank placi 50 öre,pisali tez ile za 100 koron placa ale zapom
                                > nialam,
                                > pozniej wroce do linka i doczytam sie ponownie..
                                > *sedle maja byc mniejsze od tych obecnych

za 100 koron paierkowe bank placi 47 öre...
                                --
                                *
                                Vistula
                                *
                                    • kendo Re:od pazdziernika nowe wydanie nomilalow 04.09.15, 18:56
                                      jaga_22 napisała:

> My nie mamy kobiety.

na 50 koronach Evert Taube =trubadur

100-kronowce: Greta Garbo= aktorka

200-kronor: Ingmar Bergman =rezysr filmowy

500-kronorssedeln: Birgit Nilsson = operowa diwa

wszyscy juz sa niezyjacy,tak mysle

--
                                      *
                                      Vistula
                                      *
                                      • kendo Re:od pazdziernika nowe wydanie nomilalow 01.03.16, 08:54
                                        ..cyt.Handelsbanken bekräftar att de inte för tusenkronorssedeln. Sedan tvåhundrakronorssedeln kom i bruk finns det förenklat sagt inte plats för tusenlapparna i deras sedelmaskiner, med olika trummor för olika valörer.

På Riksbanken bekräftar man att det kan vara svårt att få tag på tusenlapparna...

nowe 1000 koron jeszcze nie w obiegu,
                                        w banku odpowiedziano,ze nie miesci sie jego format w "maszynowych bebnach" automatu

osobiscie,jeszcze nie widzialam nowego tysiaca,
                                        20/50/200 koron juz wydano mi w sklepach

--
                                        *
                                        Vistula
                                        *
                                        • lusia_janusia Re:od pazdziernika nowe wydanie nomilalow 15.05.16, 22:51
                                          Vad händer med 100- och 500-
                                          kronorssedlarna och mynten?
                                          I oktober 2016 börjar Riksbanken ge ut nya 100- och 500-kronorssedlar
                                          samt nya 1-, 2- och 5-kronorsmynt. 10-kronan kommer att vara kvar
                                          oförändrad.
                                          De nuvarande 100- och 500-kronorssedlarna samt alla nuvarande mynt,
                                          utom 10-kronan, blir ogiltiga efter den 30 juni 2017.
                                          --
                                          Serce miej otwarte dla wszystkich,
                                          zaufaj niewielu
                                          W. Shakespeare
                                          • kendo Re:od pazdziernika nowe wydanie nomilalow 12.07.16, 09:14
                                            lusia_janusia napisała:

> Vad händer med 100- och 500-
                                            > kronorssedlarna och mynten?
                                            > I oktober 2016 börjar Riksbanken ge ut nya 100- och 500-kronorssedlar
                                            > samt nya 1-, 2- och 5-kronorsmynt. 10-kronan kommer att vara kvar
                                            > oförändrad.
                                            > De nuvarande 100- och 500-kronorssedlarna samt alla nuvarande mynt,
                                            > utom 10-kronan, blir ogiltiga efter den 30 juni 2017.

wyzbieralam juz wszystkie drobniaki z roznych pojemniczkow,
                                            bo bylo ich sporo,np.za pantanie butelek/puszek po napojach,
                                            za ciezko juz w sakiwece bylo nosic,wiec w sloiczek sie wkladalo...itd.. i zamienilam na papierki,
                                            wydaje na bierzaco nie zbierajac na razie..

--
                                            *
                                            Vistula
                                            *
                                            • kendo Re:karta bankowa co wie co i gdzie handlujemy 12.07.16, 09:18
                                              z mysla ochrony srodowiska,
                                              bank wydal w ramach testu taka na Oland i Finladni,
                                              do szwecj wejdzie jesiennia,
                                              ciekawe czy beda sami wysylac czy czkac az termin obecnychkart bedzie wygasac..

wydaje mi sie,ze to poczatek " dokladnej kontroli nad nami"
                                              Bild 2 av 12
                                              Betalkortet som räknar ut köpets klimatp?verkan

Foto: ?landsbanken

?landsbanken har tagit fram ett nytt betalkort som inte bara visar dina ekonomiska vanor ? utan även vilken klimatp?verkan du genererar varje g?ng kortet dras i läsaren.

Uträkningen sker med hjälp av en metod som banken har utvecklat tillsammans med Mastercard och KPMG. Kortet känner av vad det är för typ av affär du handlar i, exempelvis om det är en klädaffär eller en blomsteraffär. Sedan räknar den ut ditt köps klimatp?verkan utifr?n kostnaden för ditt köp och redovisar hur stora koldioxidutsläpp din helgshopping har genererat. Kortet lanseras p? ?land och i Finland under
                                              sommaren, men beräknas komma till Sverige under hösten.

Kortet är biologiskt nedbrytbart.
                                              --
                                              *
                                              Vistula
                                              *
                                                • kendo Re:karta bankowa co wie co i gdzie handlujemy 12.07.16, 19:53
                                                  xystos napisał:

>
                                                  > planuje sie czipowanie ludzi
                                                  > lewe przedramie,na wypadek
                                                  > awari kazdy dostanie kod kreskowy
                                                  > na.szyji ,falnie bedzie bez kart platniczych,pelna wolnosc.
                                                  >

mysle,ze tak bedzie za 50 lat,
                                                  nasu juz nie bedzie na tym podole

--
                                                  *
                                                  Vistula
                                                  *
                                                  • kendo Re:karta bankowa co wie co i gdzie handlujemy 13.07.16, 22:03
                                                    maria88 napisała:

> To byloby okropne z tym czipowaniem ludzi.
                                                    > W Polsce jest tworzony nowy system informacyjny
                                                    > państwa o nazwie "Zródło" od dwóch lat.
                                                    > Sa tam wszystkie przeszłe i bieżące informacje o każdym obywatelu.

o tak,
                                                    beada nasze dane skrupulatnie wprowadzane w nasza "teczke"
                                                    tu juz u lekarza tak jest,ze moze komputerowo zajzec do naszej kartoteki od innego lekarza,oczywiscie na narzie za nasz zgoda,ktora wczesniej wyrazamy

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re:nowe nominaly wychodza 03.10.16, 08:58
                                                    100; 500; koron
                                                    www.kristianstadsbladet.se/nyheter/sa-far-du-tag-i-en-garbo-sedel-2/

stare sedlar beda wazne do 30 czerwca do 2017 roku

i 1; 2; 5; koron w moneciebez
                                                    miedziane
                                                    --
                                                    *zawartosci niklu,
                                                    ciesza sie alergicy na nikiel
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re:maja znikna pieniadze z portfeli 10.08.17, 08:26
                                                    nie rozumie po co szwecja wydawala nowe nomilany pieniezne,
                                                    jak w planie maja od 2020-2030 zniknac wszystkie i kartami sie bedzie placic,
                                                    daza do tego jako z pierwszych krajow,ktore bedzie "bezpiniezne"
                                                    czytalam wczesniej,ze norwegia tez ma takie zalozenie

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re:maja zniknac pieniadze z portfeli 16.08.17, 21:18
                                                    lusia_janusia napisała:

> I w ten sposob panstwo bedzie mialo kontrole nad finansami nas wszystkich,
                                                    > to sie dopiero porzadzi?...
                                                    > Wydaje mi sie, ze chyba ludzie beda protestowali?...
                                                    >
                                                    >
                                                    tak mi sie wydaje,
                                                    ze banki beda "gora" a panstwo bedzie "bogatsze"

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re:jak dlugo przetrzymywac zaplacone rachunki 26.08.17, 10:27
                                                    znalazlam ciekawostke,
                                                    moze sie komus przyda..nigdy nie wiemy,jak dlugo musimy trzymac wszystkie oplacone rachunki za
                                                    * faktury za:gaz/energie/za telefon/telewizje kablowa/ksiazeczki czynszowe = wystarczy przechowywac przez (3)trzy lata

* umowy za pozyczki/dowody splaty dlugu =
                                                    przechowywac przez 10 lat

* kopie PIT-ow/Faktury i rachunki na podstawie ktorych skorzystalo sie z ulgipodatkowych
                                                    a tagzapotwierdzenianadania PIT-u listem poleconym = nalezy przechowywac przez 5 lat

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • czuk1 Re:jak dlugo przetrzymywac zaplacone rachunki 26.08.17, 10:35
                                                    Dziękuję. Przekazuję dalej...

--
                                                    Spróbujmy wspólnie według hasła, że szkoła nie jest szkołą Zalewskiej tylko naszą wspólną wartością, przeciwdziałać temu wszelkiemu złu, które z tej reformy wynika ? zaapelował przewodniczący ZNP.
                                                    tiny.pl/gj13r
                                                  • czuk1 Re:jak dlugo przetrzymywac zaplacone rachunki 26.08.17, 10:40
                                                    Tylko podaj Kendo otwierające się ;linki do tych informacji.... pożytecznych przecież.

--
                                                    Spróbujmy wspólnie według hasła, że szkoła nie jest szkołą Zalewskiej tylko naszą wspólną wartością, przeciwdziałać temu wszelkiemu złu, które z tej reformy wynika ? zaapelował przewodniczący ZNP.
                                                    tiny.pl/gj13r
                                                  • kendo Re:jak dlugo przetrzymywac zaplacone rachunki 26.08.17, 10:55
                                                    czuk1 napisał:

> Tylko podaj Kendo otwierające się ;linki do tych informacji.... pożytecznych pr
                                                    > zecież.
                                                    >

wowwwwwwwwww,,jak dlugo niewidziany "NICK"
                                                    cieszy mnie Twoja obecnosc

tak,jak potrafie,
                                                    wloze to przy czolowce pod innymi linkami,

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re:jak dlugo przetrzymywac zaplacone rachunki 27.08.17, 10:07
                                                    lusia_janusia napisała:

> *Kendo dzieki, poloze sobie na mine.
                                                    > Czy to obowiazuje tylko w Polsce, czy u nas tez?.
                                                    >
                                                    >
                                                    ta informacje z polskiego tygodnika zapisalam,
                                                    tu chyba obowiazuja inne normy,bo wszystko i wszyscy niemal przez internet placa lub BG.

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo jak dlugo przetrzymywac dokumenty pracownika 02.12.17, 09:37
                                                    Przedsiebiorca na ktorego rzecz jest wykonywane zlecenie,
                                                    jest zobowiazany przez (3)trzy lata zobowiazany przetrzymywac ewidencje czasu zatrudnionego pracownika.
                                                    Nie ma przy tym znaczenia czy zleceniobiorca jestwspolpracownikiem stalym czy okresowym

kendo napisała:

> znalazlam ciekawostke,
                                                    > moze sie komus przyda..nigdy nie wiemy,jak dlugo musimy trzymac wszystkie oplac
                                                    > one rachunki za
                                                    > * faktury za:gaz/energie/za telefon/telewizje kablowa/ksiazeczki czynszowe = [b
                                                    > ]wystarczy przechowywac przez (3)trzy lata[/b]
                                                    >
                                                    > * umowy za pozyczki/dowody splaty dlugu =
                                                    > przechowywac przez 10 lat
                                                    >
                                                    > * kopie PIT-ow/Faktury i rachunki na podstawie ktorych skorzystalo sie z ulgipo
                                                    > datkowych
                                                    > a tagzapotwierdzenianadania PIT-u listem poleconym = nalezy przechowywac
                                                    > przez 5 lat

>
                                                    >

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: szwedzki busz zamkniety 18.04.18, 09:38

co dziennie otwierany o 9 godz,
                                                    cos sie niedobrego dzieje na marknadzie finansowym,
                                                    korona "zleciala na leb",a busz niby z przyczyn technicznych zamkniety,bo gdzies jakis pozar mail byc...hmmmmmmmm??

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: banki chca zaplate od nas , 16.08.19, 18:48

ze trzymamy u nich nasze oszczednosci....
                                                    taka info.dzis podano na dziennikach,powod?
                                                    banki za malo zarabiaja na odsetkach..
                                                    chyba bedzie najlepszy sposob trzymac oszczednosci we wlasnym domu w zakupionym sejfie...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: duze banki beda zmuszone do gotowki 30.12.19, 09:50
                                                    lusia_janusia napisała:

> O bardzo dobrze, ja tez nie lubie w niektorych
                                                    > sklepach uzywac karty bankowej.
                                                    >

a zwlaszcza jak kolejka przy kasie
                                                    niektorzy specyjalnie sie podpychaja,kiedy ma sie koc wycisnac...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka