Dodaj do ulubionych

Centrum Zabaw w Galerii Ursynów - co sądzicie?

03.02.06, 13:46
Co sadzicie o takim miejscu?

- sala zabaw dla dzieci
- zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne dla dzieci od 6 mies. do 6 lat
- zajęcia dla dzieci leworęcznych
- sklepik dla rodziców z fachowa literaturą odnośnie wychowania i rozwoju dziecka
- imprezy dla dzieci( urodzinowe itp.)
- fachowe porady logopedy, psychologa i pedagogów

Chcemy stworzyć miejsce gdzie dzieci i rodzice mają bawić się wspólnie. To nie
będzie przechowalnia, gdzie można zostawić malucha i iść na zakupy.
Wyposażenie sali zabaw będzie tak dobrane, by poprzez zabawę odkrywać i
rozwijać w dzieciach wszystkie wrodzone zdolności. Na rodziców będzie czekać
fachowa literatura poświęcona rozwojowi dzieci.
Jeśli dorośli przyjdą do nas, dowiedzą się, jak bawić się z dziećmi, by przy
okazji rozwijać pamięć, poczucie własnej wartości, myślenie i sprawność fizyczną
Obserwuj wątek
        • ajk10 Re: Centrum Zabaw w Galerii Ursynów - co sądzicie 04.02.06, 15:02
          ja bym wolała samodzielny lokal - kameralniej, spokojniej, można się skoncentrować tylko na celu wizyty w centrum zabaw. Staram się nie brać dziecka do centrów handlowych, bo dostaje tam głupawki, im większe będzie, tym lepiej bedzie rozumiało, że w galerii handlowej oprócz centrum zabaw, do którego przyszliśmy jest cukiernia, sklep z zabawkami, ruchome schody itp. i będzie chciało być wszędzie na raz.
        • jan-w Re: Centrum Zabaw w Galerii Ursynów - co sądzicie 04.02.06, 16:05
          Od kiedy galeria ursynów wprowadziła opłaty za parking, jest mniej chętnych.
          Była już jedna galeria handlowa, która to zrobiła - panorama, ze znanym skutkiem.
          Z drugiej strony, jeśli ten samodzielny lokal, nie jest przy ciągu
          handlowo-spacerowym, może nikt go nie zauważyć.
          • ajk10 Re: Centrum Zabaw w Galerii Ursynów - co sądzicie 04.02.06, 16:48
            jan-w napisał:

> Od kiedy galeria ursynów wprowadziła opłaty za parking, jest mniej chętnych.

Opłaty za parking na pewno działaja zniechecająco. Nie chodzi nawet o kasę, ale o sam fakt płacenia za to, że przyjeżdża się wydac pieniądze wink

> Z drugiej strony, jeśli ten samodzielny lokal, nie jest przy ciągu
            > handlowo-spacerowym, może nikt go nie zauważyć.

Centrum zabaw na pewno bedzie potrzebowało reklamy. Ale jeżeli okaże się dobre, może by nawet w miejscu niewidocznym - rodzice będą sobie je polecali nawzajem, poza tym nie jest to sklep, do którego wchodzi sie przypadkiem (idę ulicą, widzę sklep z butami, to wejdę i zobaczę co mają). W takie miejsce jedzie się specjalnie, trzeba sobie to zaplanowac i zarezerwować czas. A dowiedzieć się o nim można z różnych źródeł, nie tylko widząc szyld nad lokalem.
    • drwojan Re: Centrum Zabaw w Galerii Ursynów - co sądzicie 21.10.06, 15:07
      ja parę słów co do fryzjera w tym centrum zabaw.
      Uważam, że pomysł rewelacyjny. jestem mamą trzylatka i wiem jak dzieci
      przeżywają wizytę w salonie, moje dziecko dostaje szłu przekraczając jego próg.
      Myślę, że jeżeli miejsce będzie mu się miło kojarzyło to strach przed fryzjerem
      przejdzie, bo obecnie nie pomaga nawet salon z DVD.
      • centrum_zabaw Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 26.04.07, 11:01
        Witam,
        Po roku zmagań z problemami lokalowymi Centrum rusza 19 maja przy ul. Pod Lipa 1
        Zapraszam wszystkich rodziców z dziećmi na wielkie otwarcie.
        W Centrum będzie między innymi:
        - sala zabaw dla dzieci 1- 5 lat
        - minikawiarenka
        - zajęcia dla dzieci
        - księgarnia dziecięca z zabawkami edukacyjnymi

Zapraszam serdecznie

• volta2 Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 26.04.07, 23:11
          No to się wyjaśniło, kto wyrzuca nasze dzieci z Klubu Malucha.
          Sposób w jaki się obeszliście z nami, de facto z właścicielką klubu, ale to my
          rodzice najbardziej ucierpieliśmy na tym waszym centrum, dyskredytuje waszą
          działalność już na starcie.

W myśl zasady, gdzie jeden zadowolony klient poleci usługę 5 osobom, a
          niezadowolony rozgłosi negatywne opinie 10 - ja właśnie zaczynam to robić.
          A siłę przebicia to i owszem, mam.
          2 dzieci, mama niepracująca znająca duuuużo mam i ich dzieci będzie serdecznie
          odradzała korzystanie z waszego przybytku. No i sama na pewno nie skorzystam.
          Bo sposób w jaki traktujecie dzieci to tylko i wyłącznie biznes.

Oczywiście odwołam wszystko w chwili, gdy okaże się, że to nie wy wyrzuciliście
          klub maluchasmile, ale jakoś tak zbieżność adresów i wyprowadzki naszych dzieci
          wysoce podejrzana.

Właściwie jako upoważnionoa do cięcia ten post powinnam wam wyciąć, bo to nic
          innego jak reklama - darmowa.
          Ale niech będzie i antyreklama za darmo...

Odradzam serdecznie...
          • centrum_zabaw Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 27.04.07, 00:16
            Witam,
            widzę że jest Pani bardzo rozżalona pewnie także bym była gdyby moje dziecko
            nagle straciło przedszkole.

> Oczywiście odwołam wszystko w chwili, gdy okaże się, że to nie wy wyrzuciliście
            >
            > klub maluchasmile, ale jakoś tak zbieżność adresów i wyprowadzki naszych dzieci
            > wysoce podejrzana.

Na początek kilka wyjaśnień, lokal był do wynajęcia więc się zdecydowaliśmy ale
            w żadnym wypadku nie uważam że nasze Centrum sie do tego przyczyniło równie
            dobrze mógł to ktoś wyznając pod sklep spożywczy smile.
            Z tego co wiem lokal ma od niedawna nowego właściciela, a negocjacje z
            właścicielka klubiku trwały długo i to chyba jej powinno zależeć, niestety nie
            znam szczegółów. Na pewno nie uważam ze naszą działalność dyskredytuje to że
            wynajęliśmy lokal po Klubie Malucha.
            Pozdrawiam i mam nadzieje ze jednak Pani nas odwiedzi.
            • volta2 Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 27.04.07, 09:15
              Niestety, nie znam sprawy dość dokładnie, mnie przeraża to, że dzieci zostały
              potraktowane bardzo instrumentalnie. I z ludźmi, którzy tak nas potraktowali w
              jakikolwiek sposób współpracować nie zamierzam. Zakładam, że właścicielka
              klubiku robiła wiele, by dzieci dotrwały tam do wakacji, ale zapewne dostała
              propozycję nie do odrzucenia.

A że kobieta pracuje tam już długo i rozeznanie rynku zapewne ma, to wie, że
              przy tak wysokim czynsszu, jaki jej zaproponowanono, wie, że działalność traci
              rację bytu. I to że wy w to wchodzicie, na nowych warunkach jest jednak nieco
              dziwne. (znaczy się niekoniecznie wyjdziecie na swoje - bo zdaje się, że to
              jednak jest waszym priorytetem, a nie jakaś tam praca z dziećmi, lub co gorsze
              ich dobro i rozwój!)

Swoją drogą źle się stało, że nikt z was nie próbował dotrzeć do nas -
              rodziców, bądź co bądź potencjalnych klientów, i zaproponować czegoś
              sensownego. Byłoby to zdecydowanie lepiej widziane przez nas, a tak to nasze
              (moje i nie tylko moje) opinie o was nie są najlepsze. I podtrzymuję, będę
              odradzać korzystanie z waszych usług, komu tylko się dasad
              • centrum_zabaw Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 27.04.07, 11:52
                Nie wiem dlaczego ciągle Pani piszę o nas jako osobach które zlikwidowały Klub
                Malucha, a pani oszczerstwa sa niestety bezpodstawne.

I to że wy w to wchodzicie, na nowych warunkach jest jednak nieco
                > dziwne. (znaczy się niekoniecznie wyjdziecie na swoje - bo zdaje się, że to
                > jednak jest waszym priorytetem, a nie jakaś tam praca z dziećmi, lub co gorsze
                > ich dobro i rozwój!)

Skoro wynajęliśmy lokal to warunki nam odpowiadały w przeciwieństwie do byłej
                właścicielki klubu. Bardzo dziękuję za komentarze co jest naszym priorytetem a
                co nie, centrum jeszcze nie działa więc nie wiem na jakiej podstawie osądza Pani
                nasze działania edukacyjne i prace z dziećmi.

> Swoją drogą źle się stało, że nikt z was nie próbował dotrzeć do nas -
                > rodziców, bądź co bądź potencjalnych klientów, i zaproponować czegoś
                > sensownego.

Niby jak mieliśmy dotrzeć do was jako rodziców i zaproponować wam cos sensownego
                skoro nie jesteśmy właścicielami lokalu a wynajęliśmy go kilka dni temu.
                Ze swojej strony mogę zaproponować mini przedszkole do końca sierpnia.
                Chociaż myślę ze skoro jest juz Pani tak wrogo nastawiona żadne propozycje
                jednak nic nie zmienią.
                • volta2 Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 27.04.07, 14:01
                  rozpoznanie rynku prowadzicie już dość długo, o czym świadczy data założonego
                  wątku startowego
                  a jak do nas dotrzeć?
                  ot chociażby poprzez forum, nie tylko tutejsze, bo pamiętam podobny wątek na
                  emamie chyba, lub innym forum, tam zresztą na pewno się wypowiadałam, co sądzę
                  o takim pomyśle, na tym się nie wpisywałam, ale tam tak

wysłałam wczoraj mail na priva, proszę przeczytać, i nie ciągnąć dyskusji tu,
                  bo być może ja mam za mało informacji, zresztą pisałam, jestem zła na tę
                  sytuację, i jeśli moje podejrzenia się nie potwierdzą - odwołam i przeproszę
                  proszę zaś o niedziwienie się mi, że jestem wrogo nastawiona!

dziwi mnie jednak fakt, że na całym ursynowie nie ma/nie było lepszej
                  lokalizacji niż klubowa, to oczywiste, że musieliście dać więcej, by właściciel
                  chciał z wami rozmawiać(a może sami wykupiliście lokal?) Najlepiej przyjść
                  na "gotowe". Po co budować samemu coś od podstaw, skoro można dać więcej. I nie
                  chcieć czekać choćby do końca roku wakacji. Podejście typowo biznesowe, ale
                  bezlitosnesad w moim odczuciu.
                  • waniliax Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 27.04.07, 21:41
                    Również w moim odczuciu to parcie do celu po przysłowiowych trupach. Mam
                    poważne podstawy sądzić, że można to było załatwić bardziej po ludzku. Wg moich
                    informacji właścicielka Klubu Malucha zgodziła się na wyższą cenę i była
                    przekonana, że może pozostać w tej lokalizacji przynajmniej do końca czerwca.
                    Po czym w poniedziałek 23ego dowiedziała się, że musi zamknąć działalność do
                    końca miesiąca. Problemy tej Pani i osób przez Nią zatrudnianych to jedno, ale
                    jest jeszcze dość duża grupa małych dzieci, którym bardzo trudno wytłumaczyć,
                    co właściwie się stało. Zresztą gdyby placówka ta była przedszkolem w pełnym
                    sensie tego słowa, nie moglibyście jej zlikwidować przed zakończeniem roku
                    szkolnego (jest ochrona prawna). Coś mi się wydaje, że natychmiastowa decyzja
                    zapadła po zgłębieniu tego faktu, choć oczywiście mogę się mylić.
                    W każdym razie, jak już pisałam będę omijać nowe centrum i odradzać komu się
                    tylko da za to przedmiotowe potraktowanie dzieci właśnie.
                    • bagnarola Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 28.04.07, 22:49
                      to jest naprawde smutne. jak ludzie, ktorzy deklaruja chec rozwoju, wspierania,
                      opieki nad dziecmi mogli sie przyczynic do zamkniecia tej placowki przed koncem
                      roku??? obie Panie - mamy wyrzuconych Maluchow - maja racje. niezaleznie od
                      sytuacji jaka sie rozegrala za ich plecami (negocjacje itp.), jezeli centum
                      zabaw wie w jaki sposob zostal wyrzucony Klub (mimo deklaracji placenia przez
                      jego wlascicielke podniesionego czynszu do czerwca) i nadal deklaruje, ze jest
                      przyjazne dzieciom, to to jest obrzydliwe klamstwo!

bardzo mi przykro z powodu tej historii. naprawde.
          • amagda1 Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 21.05.07, 10:47
            antyreklama zadziała z pewnością. sama pracowałam parę lat z dziećmi i wiem, że
            tak nie wolno(!!!!!) trakwować ani maluchów ani ich rodziców.
            niezależnie od realnego przebiegu zamknięcia klubu i otworzenia tam nowej
            działalności o podobnych charakterze, niesmak został... a sama też jestem mamą
            maluszka...
              • gabimama Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 26.05.07, 09:01
                I znowu jestem wstrząśnięta tym, co Państwo napisali. Sami się Państwo gdzieś
                zaplątali w swoich wypowiedziach i to wygląda bardzo niepozytywnie. Proszę
                sobie przeczytać Państwa wcześniejsze deklaracje z początku tego wątku i z
                innego - o likwidacji Klubu Malucha: "Chcemy stworzyć miejsce gdzie dzieci i
                rodzice mają bawić się wspólnie. To nie będzie przechowalnia, gdzie można
                zostawić malucha i iść na zakupy (z dn. 3.02.06)" a w innym miejscu: "Nie
                będzie to przedszkole, żłobek ani klub malucha więc o zagarnięciu czyjejś
                pracy raczej nie ma mowy. Będzie to kluboksięgarnia z minikawiarnią i sala
                zabaw dla dzieci (z dn.27.04.07 z wątku pt. Likwidacja Klubu Malucha"). A
                ostatnio dn. 21.05.07 napisali Państwo, że „Wszystkie dzieci mają u nas drzwi
                otwarte chociaż czterogodzinna grupa przedszkolna jest już prawie pełna.”
                Nagle nie wiadomo skąd pojawiła się u Państwa GRUPA PRZEDSZKOLNA?!?!?! A
                przecież to nowe miejsce nie miało mieć nic wspólnego z Klubikiem, przedszkolem
                i przechowalnią, gdzie można zostawić dziecko i iść na zakupy. Z ogromnym
                smutkiem i żalem widzę, że jednak chcą Państwo prowadzić działalność bardzo
                zbliżoną do klubikowej. Jak zauważyłam także - mimo remontu - nadal nad
                wejściem wisi spory neon Klubu Malucha i proszę mi nie wmawiać, ze to Klubik go
                nie zdjął i dlatego nadal tam jest, bo jeśli Państwo chcieliby być w 100% w
                porządku, to powinni go od razu zdjąć (bo przecież nie chcą Państwo "jechać" na
                opinii tego miejsca, nieprawdaż"), ale przede wszystkim pisać prawdę!!!!! Mam
                naprawdę wciąż i wciąż ogromny niesmak, a moja córeczka nadal płacze za swoim
                ukochanym Klubikiem ...
                • volta2 Re: Centrum Zabaw mieści się przy ul. Pod Lipą 1 26.05.07, 17:36
                  gabimama napisałaś wszystko to, czego mi się już nawet pisać nie chce.
                  podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami.

a w tą prawie pełną grupę przedszkolną jakoś wierzyć mi się nie chce...,
                  zresztą wystarczy zadzwonić - na sto procent znajdą miejsce i dla twojego
                  dziecka.
                  u mnie póki co dziecko nie płacze za klubem, za krótko chodził, a wytłumaczyłam
                  mu, że przedszkole jest zamknięte, a on nie idzie do przedszkola- za to
                  przedszkole przychodzi do niego(jedna z pań z klubiku tymczasowo opiekuje się
                  moim synem indywidualnie) - takie tłumaczenie mu wystarczyło.
                  (klub nazywałam przedszkolem, bo był płacz co rano, że starszy syn idzie do
                  przedszkola, a on to nie- no więc i on zaczął chodzićsmile)
              • mima30 moje skromne zdanie 01.06.07, 11:32
                Rzeczywiście sytuacja jest niezręczna. Nie wiem dlaczego nikt nie atakuję
                właścicieli Klubu Malucha, którzy zostawili rodziców, a przede wszystkim dzieci
                na tzw. "lodzie" Dlaczego Klub - wiedząc, że zbliża się tremin wyprowadzki -
                nie szukał innego lokalu. Sądzę, że rodzice z chęcią by pomogli. Dlaczego dla
                Klubu nie opłaca się wynajmować pomieszczeń, a nowym najemcom tak? Czy
                właściciele Klubu, kosztem dzieci i kosztem mniejszych zysków, woleli "zwinąć"
                interes. Dlaczego rodzice dzieci nie wspierają nowych najemców, aby w tym samym
                miejscu powstał jeszcze lepszy klub zabaw/mini-przedszkole dla dzieci?
                Uważam,że największe pretensje mozna mieć do właścicieli Klubu Malucha, którzy
                okazali zupełną bezradność i bezczynność.
                • waniliax Re: moje skromne zdanie 01.06.07, 20:35
                  Skąd masz te wnioski o bezradności i bezczynności? Właścicielka Klubu Malucha
                  została poinformowana przez poprzedniego właściciela lokalu, że wynajmowany
                  przez Nią lokal został sprzedany mniej więcej 3 tygodnie przed informacją o
                  tym, że musi się wynieść. Dogadywała się z nowymi właścicielami lokalu i była
                  przekonana, że się z nimi dogadała i ma zapewnione lokum co najmniej do końca
                  czerwca. Dowiedziała się, że musi opuścić lokal, z tygodniowym wyprzedzeniem
                  zaledwie (nowi właściciele? przyszli w poniedziałek wieczorem i powiedzieli, że
                  w następny wtorek wchodzą z ekipą remontową) i we wtorek poinformowała rodziców
                  o tym zaskakującym i nieodwracalnym już w tamtym momencie fakcie. Klub był
                  otwarty niemalże do ostatniej chwili. Znalezienie nowego lokum i przeniesienie
                  go w nowe miejsce wymaga nieco więcej czasu, niż tydzień (co widać zresztą na
                  przykładzie nowych właścicieli).
                  Można mieć pretensje tylko do bezdusznych ludzi, którzy chcąc skorzystać z
                  dobrej opinii Klubu Malucha zmusili jego właścicielkę do zlikwidowania go w
                  tydzień, pozbawiając dzieci opieki, a opiekunki pracy.
                  • mima30 Re: moje skromne zdanie 01.06.07, 22:26
                    Moim zdaniem Klub Malucha powinien był zabezpieczyć się prawnie w umowie najmu
                    na zmianę właściciela. Powinien też zasiegnąć opinii prawnika już po fakcie.
                    Ten by jej powiedział, że (nie znam umowy najmu), prawdopodobnie nowy właściel
                    miał minium 1 miesięczny okres wypowiedzenia. Powinna była zawiadomić Urząd
                    Gminy Ursynów o zagrożeniu ze strony nowego właściciela "nagłego wyrzucenia"
                    dzieci z Klubu.
                    • waniliax Re: moje skromne zdanie 02.06.07, 12:36
                      Była i opinia prawnika, ale niestety, nic nie dało się zrobić przy braku dobrej
                      woli ze strony nowego właściciela. Rodzice próbowali pomóc. Sama dzwoniłam w
                      tej sprawie do Urzędu Gminy i okazało się, że prawo chroni jedynie te placówki,
                      które mają status przedszkola, a coś, co nazywa się Klubem Malucha, jest
                      prawnie tylko zwykłą działalnością gospodarczą. Z uwagi na to, że właścicielka
                      klubiku dogadała się z nowym właścicielem na działalność co najmniej do końca
                      czerwca (do końca roku szkolnego), a następnie została poinformowana, że jednak
                      nie podpiszą nowej umowy i musi się wynieść w ciągu tygodnia, domyślam się, że
                      nowi właściciele byli pierwotnie przekonani, że nie mogą zamknąć takiej
                      placówki z dnia na dzień, a potem się dowiedzieli, że jednak prawo nie chroni
                      klubu i zrobili, co zrobili. Teraz twierdzą, że dobro dzieci jest dla nich
                      bardzo ważne. Ja jednak widzę coś zupełnie innego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka