Dodaj do ulubionych

Koty i nowa budowa

11.10.06, 21:04
Od dluzszego czasu przygladam sie, czytam etc...jakos do tej pory nie
zabieralem glosu (chyba). W natloku naszych spraw, pozwalam sobie zapodac byc
moze smieszny temat ale moze nie. Od kilku lat kilka rodzin dokarmia koty w
okolicach Welnianej. Mam przyjemosc tez to robic choc ostatnio sporadycznie.
Te koty sa pod opieka wetow (gmina fundowala sterylizacje oraz dokarmianie -
moze dlattego szczura ma oczy nie widzialem, a jak sie pojawila mysz to koty
startowaly lepiej niz Kubica), w tej chwili teren gdzie stoja domki kotow
(litosciwa reka jednego z robotnikow pewnej budowy je wykonala) znalazl sie
na terenie ogrodzonym (tam gdzie 3 maszty na Welnianej).

Czy znajdzie sie ktos kto pomoze i poradzi gdzie je przeniesc?

Mario
Obserwuj wątek
    • jan-w Re: Koty i nowa budowa 11.10.06, 22:17
      Też dzisiaj zauważyłem że BI, poza ogradzaniem działki wzdłuż KUD-16, ogradza
      także działkę dalej w kierunku Moczydłowskiej wzdłuż Wełnianej (tą z kotami). Na
      tej działce jest wiele drzew znacznie starszych niz ustawowe 5 lat. Podejrzewam,
      że jednej nocy znikna jako chore. Wycinka tylu drzew w tym wieku, byłaby bardzo
      kosztowna. Albo jak te drzewa na końcu KUD-16 przy SBM Ustronie, nagle utracą
      całą korę, uschną i będą nadawać się tylko do wycinki.
      • shuvar Re: Koty i nowa budowa 11.10.06, 22:38
        Zgadzam sie z tym co napisales, pewnie za chwile znikna wszystkie drzewa,
        podobnie jak na welnianej przy stawie ( o ile pamietam tam kiedys byl rezerwat
        rzekotki drzewnej albo cos podobnego czyli...przyroda) gdzie teraz dzieja sie
        jakies roboty - oby to byla rewitalizacja stawu a nie cos innego. Moje pytanie
        co do kotow przy welnianej pozostaje aktualne...czy ktos bedzie mial chwile
        zeby przeniesc te domki kotow?

mario
        • jan-w Re: Koty i nowa budowa 11.10.06, 23:14
          Jeśli chodzi o koty, nie wiem. Jeśli chodzi o staw z chronionymi rzekotkami i
          kumakami, urząd dzielnicy zapewnia, że o tej porze roku, żaby przeniosły sięjuż
          do lasu. Też mnie trochę niepokoi nadmierne porządkowanie. Wycinka wszystkich
          drzew od zachodu, i pogłębianie, usuwające wszystkie rośliny. Zobaczymy, mam
          nadzieję, że prace nadzorują fachowcy smile
    • biljana Re: Koty i nowa budowa 15.10.06, 20:23
      podnoszę, bo ważne. Może któryś z panów się poświęci?
      • shuvar Re: Koty i nowa budowa 22.10.06, 16:01
        Wroce do tematu bo widze ze umarl. Za chwile ruszy budowa, sa 3 domki kotow -
        dokarmianych przez mieszkancow Kabat i nie tylko. Trzeba je gdzies przeniesc.
        Sa chetnie do pomocy?

pozdrawiam

shuvar
        • czarna_a Re: Koty i nowa budowa 22.10.06, 21:50
          Ja się zgłaszamsmile Możemy się skrzyknąć i przenieść gdzieś te domki - tylko
          gdzie i czy koty zaakceptują nowe miejsce?
          • biljana Re: Koty i nowa budowa 23.10.06, 16:05
            ja tez moge pomocsmile tylko -pytanie - GDZIE ? wink
            • czarna_a Re: Koty i nowa budowa 23.10.06, 16:19
              Moim zdaniem domki trzeba umieścić gdzieś w pobliżu starego miejsca. Możemy
              umówić się na jutro, np. po 18 tej, rozejrzeć się i od razu urządzić kotom
              przeprowadzkę. Nie ma na co czekać…
              • jan-w Re: Koty i nowa budowa 23.10.06, 16:52
                Jako tubylec, mogę podpowiedzieć jedyne moim zdaniem sensowne miejsce. W
                resztkach drzew na kolejnej działce wzdłuż Wełnianej, w kierunku Moczydłowskiej.
                Jeśli przeniesiecie gdzieś dużo dalej, czy koty tam trafią? Zadanie będzie
                skomplikowane. BI zbudował już szczelny płot od Wełnianej do podstacji
                energetycznej. Domki trzeba będzie przenosić bardzo dookoła: do bramy w połowie
                KUD-16, KUD-16, Wełniana. Na tej następnej działce ktoś już zaczynał coś robić.
                Wyciął część drzew, wyrównał trochę spychaczem i zniknął na kilka miesięcy. Z
                czasem też coś tam wybudują.
                • czarna_a Re: Koty i nowa budowa 24.10.06, 18:11
                  Przesadziłam - o 18 tej jest ciemno jak... Umówmy się rano, oczywiście jeżeli
                  domki jeszcze nie są przeniesione.
                  • claire_de_lune Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 10:14
                    ja tez jestem chetna do pomocy. Prace zaczynam o 9.00 (mam blisko, na
                    Kabatach). O 8.00 (lub wczesniej) moge sie stawic.
                  • biljana Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 11:57
                    to umówmy się jutro tak 7.45 moze ? bo ja jeszcze potem musze sie przebic do
                    pracy w Centrum..
                    dajcie znac czy termin ok, no i ustalmy jeszcze gdzie
                    • claire_de_lune Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 12:02
                      7:45 mi pasuje. Ja niestety nie znam tych stron, wiec punkt powinien byc
                      charakterystyczny. Wiem, ze jest tam bazarek naprzeciwko. Moze przy jakiejs
                      budzie bazarkowej?
                      • biljana Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 12:04
                        a moze na rogu wawozowej i stryjenskich po tej stronie co pralnia ?- tam jest
                        budka telefoniczna prawie na rogu. Proponuje wlasnie tamsmile
                        • claire_de_lune Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 12:12
                          pralnie kojarze smile czekamy wobec tego z biljana na odzew reszty chetnych smile
                          • czarna_a Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 14:58
                            Ja mogłabym wcześniej albo później. O 8.30 wychodzę z dzieckiem do przedszkola,
                            więc ta 7.45 mi nie pasujeuncertain Poza tym, nie wiadomo gdzie to jest (przynajmniej
                            ja nie wiem) i ile czasu może potrwać przenoszenie domków. Jeszcze jedna
                            sprawa: musimy chyba ubrać się w odzież roboczątongue_out Swoją drogą to ciekawe, że
                            żaden facet się nie zgłosił…
                    • czarna_a Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 15:02
                      biljana napisała:

> to umówmy się jutro tak 7.45 moze ? bo ja jeszcze potem musze sie przebic do
                      > pracy w Centrum..
                      > dajcie znac czy termin ok, no i ustalmy jeszcze gdzie

Biljana, prosto do pracy to chyba nie za bardzo. Jak się będziesz do pracy
                      przebijała, jeżeli się usmarujesz przy tych budkach?big_grin
                      • claire_de_lune Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 16:01
                        no to jak? 7:00? w odziezy roboczej? pasuje Wam?
                        • czarna_a Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 16:09
                          może 15 minut wcześniej? I poczekajmy na odzew założyciela/lki wątku, osoby
                          opiekującej się tymi kotami.
                          • claire_de_lune Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 16:21
                            dobra, 6:45 przy pralni _pod warunkiem_, ze odezwie sie shuvar i to zaakceptuje
                            • czarna_a Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 16:38
                              no i shuvar też chyba z nami pójdzie??? Ja nie mam pojecia gdzie to jest, poza
                              tym musi wiedzieć, gdzie potem dokarmiać koty. Może znajde tam kocurka
                              sąsiadkismile
                              • jan-w Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 17:32
                                Zastanawiam się czy te koty jeszcze tam mieszkają. Dawniej spotykałem je czesto
                                w czasie spacerów. Od kiedy ogrodzono ten teren, nie spotkałem ani jednego, a
                                pod płotem są duże szpary. Brama w połowie KUD-16 (Między Wełnianą, a SBM
                                Ustronie jest otwarta.
                                • biljana janie-w, moze pojdziesz z nami ;-) ? n/txt 25.10.06, 17:34

• jan-w Re: janie-w, moze pojdziesz z nami ;-) ? n/txt 25.10.06, 18:05
                                    O 7.45, przewracam się na drugi bok wink
                                    A godziny dobre dla mnie, są zapewne dla was niedostępne.
                                    • jan-w Re: janie-w, moze pojdziesz z nami ;-) ? n/txt 25.10.06, 18:06
                                      Pomyliłem się. Chodzi o 6.45? Spię jeszcze na pierwszym boku. wink)
                                      • biljana Re: janie-w, moze pojdziesz z nami ;-) ? n/txt 25.10.06, 18:08
                                        jan-w napisał:

> Pomyliłem się. Chodzi o 6.45? Spię jeszcze na pierwszym boku. wink)

no wiesz, normalnie to ja tez o takiej porze nie wstajewink)) ale trzeba sie
                                        troche pointegrowac w naszej malej, lokalnej spolecznosci smile

bo kocich argumentow - do psiarza - uzywac nie bede... smile
                              • biljana Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 17:32
                                popieram, czekajmy na zalozycielke watku, bo ja nie wiem gdzie te koty sawink))

czarna_a masz racje, nie pomyslalamsmile na obcasach i w kostiumie fajnie by mi
                                sie te kocie budki nosilo wink
                                • shuvar Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 21:09
                                  PLIZZZZZ zaczekajcie. Najpierw znajde miejsce gdzie je przeniesc, a potem dam
                                  cynka. Kotki mnie znaja wiec inaczej potraktuja przeprowadzke. Niemniej jednak
                                  jestem w szoku i pod wrazeniem jakiego rozpedu nabrala dyskusja..a juz
                                  stracielm nadzieje. Jest jeszcze drugie miejsce z ktorego trzeba koty
                                  przeprowadzic....niemal w tym samym miejscu. Pliz again, nie robcie
                                  przeprowadzki jutro.

shuvar

pytania na priv
                                  shuvar@gazeta.pl
                                  vibraphone@wp.pl
                                  • jan-w Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 21:39
                                    Jeśli to drugie miejsce, to drzewa wokół stawu gdzie mieszkały kiedyś koty, to
                                    już go nie ma.
                                    • claire_de_lune Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 21:49
                                      shuvar- bo trafilas na kociary! smile Zapraszam na forum:
                                      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=10264
                                      Zaczekamy. Czekamy na cynk. Dam znac biljanie, mam z nia kontakt telefoniczny.
                                      Mam nadzieje, ze czarn_a przeczyta Twoj apel
                                      • shuvar Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 22:25
                                        czy my sie juz poznalismy?.....karma dla kotow po smierci mojej kotki?
                                        Alwaro....ale moze sie myle...nicki sa tak podobne...

Shuvar
                                      • czarna_a Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 23:08
                                        Niedawno wróciłam i właśnie sprawdzam, na którą mam budzik nastawićsmile OK,
                                        czekam na sygnał.
                                        • jan-w Uwaga niepowtarzalna (?) okazja 27.10.06, 15:10
                                          Macie niepowtarzalną okazję do akcji. Przed chwilą wiatr przewrócił sporą część
                                          płotu, więc jest łatwy dostęp. Przez weekend, pewnie tego nie poprawią. A
                                          weekend zaczyna się jutro smile
                                          • shuvar Re: Uwaga niepowtarzalna (?) okazja 29.10.06, 01:53
                                            Dzienx wielkie
                                            Przenosiny dokonane....
                                            I miales racje ...do poniedzialku nie stanie plotsmile
                                    • shuvar Re: Koty i nowa budowa 25.10.06, 22:23
                                      Kolo stawu juz chyba tylko Pan Jurek podkarnia..tam juz nie ma stawu..jest
                                      wielce elegamckie oczko wodne
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka