Dodaj do ulubionych

SMB Osiedle Kabaty - nagła (?) zmiana PREZESA

19.04.07, 21:25
Wczoraj (18 IV) rada nadzorcza SMB Osiedle Kabaty NAGLE odwołała
dotychczasowego prezesa Spółdzielni p. Zbigniewa Santkiewicza. link:
www.smb-osiedlekabaty.com.pl/portal.php
Co ciekawe, w żadnym z komunikatów nie rada nadzorcza nie raczyła poinformować
członków spółdzielni o PRZYCZYNACH odwołania prezesa.

Czyżby czekała nas (członków SMB OK) taka szopka z wyborem prezesa jak ponad
rok temu?:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=643&w=34305831&a=34305831
W dodatku miały miejsce równie tajemnicze "transfery" pomiędzy radą a zarządem.

Czy ktoś wie co tu jest grane??
Obserwuj wątek
    • fom Re: SMB OK - nagła (?) zmiana nie tylko PREZESA 19.04.07, 21:59
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=37365&w=61044382
      Przewodniczący RN po otrzymaniu instrukcji o tym "czego chcą spółdzielcy",
      również został odwołany
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=37365&w=56863926&a=60601304
      Te harce naturalnie nie mają żadnego wpływu na istotę radosnej działalności
      naszej spółdzielni.
      • joker98 Re: SMB OK - nagła (?) zmiana nie tylko PREZESA 22.04.07, 18:32
        fom napisał:

> forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=37365&w=61044382
        > Przewodniczący RN po otrzymaniu instrukcji o tym "czego chcą spółdzielcy",
        > również został odwołany
        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=37365&w=56863926&a=60601304
        > Te harce naturalnie nie mają żadnego wpływu na istotę radosnej działalności
        > naszej spółdzielni.
        Jak najbardziej, znowu mamy konkurs. Obstawiam, że nowy Prezes będzie miał na
        imię ZBIGNIEW. Kto przebija?
        • fom Re: SMB OK - nagła (?) zmiana nie tylko PREZESA 22.04.07, 21:35
          Tak na dobrą sprawę, to czym tu się podniecać. Darmowe tereny definitywnie się
          skończyły.
          Zbigniew Wielki Inwestor musi ustąpić miejsca
          Zbigniewowi Wielkiemu Administratorowi.

Ludkowie, którzy kupili od "czynowników" mieszkania przejściowe, żeby nabyć
          członkostwo uprawniające do pierwszeństwa w nabyciu lokali w nowej planowanej
          inwestycji zapiją się chyba nerwosolem.
        • agawa888 Re: SMB Osiedle Kabaty - nagła (?) zmiana PREZESA 25.04.07, 11:41
          Na wczorajszym zebraniu mojej Grupy Członkowskiej dowiedziałem się wielu (nie)
          ciekawych rzeczy o poczynaniach zarządu i byłego prezesa SMB OK.

Niemniej moment i sposób odwołania prezesa S. równiez budzi spore watpliwości
          co do kompetencji i intencji rady nadzorczej Spółdzielni.

Stąd moje poważne obawy o to, czy Spółdzielnia dziś i w najblizszej przyszłości
          będzie rezcywiście dobrze (tzn. z korzyścia dla WSZYSTKICH jej członków)
          zarządzana.

Smutne.
            • tompal27 Re: SMB Osiedle Kabaty - nagła (?) zmiana PREZESA 25.04.07, 12:58
              Grupa sprzymierzeńców byłego prezesa poprzez tendencyjne przedstawienie
              konfliktu pomiędzy członkami RN chce doprowadzić do odwołania obecnej
              Przewodniczącej RN i przedstawiecielki komisji rewizyjnej bo fakty są dla nich
              niewygodne.

Cześć ze "spraw" spółdzielni nadaje sie prokuratury ale wszystko w swoim czasie.

Trzeba sie temu przeciwstawic!
              Ludzie, czytajcie ogloszenia na klatkach i wezcie udzial w zebraniu grupy
              czlonkowskiej ktore jest jeszcze dzis o 18.00
                  • klassovyi-vrag Właściwy wybór? 25.04.07, 16:29
                    Ależ szanowna publiczności. Przecież spółdzielnia jest tworem o tak
                    rozdrobnionym akcjonariacie, że niemożliwym jest dokonanie właściwego wyboru.
                    W blokach stają zawsze ludzie pewnego typu, a większość ma to w nosie.
                    Pani przewodnicząca rozwiesiła info o powodach odwołania prezesunia i
                    przestraszyła się sama siebie. Konkurs na prezesa ma tygodniowy termin złożenia
                    kandydatur.
                    Pani przewodnicząca "nagle" dowiedziała się o wynikach lustracji??? Dotychczas
                    jej nie przeszkadzało?
                    Ludu!, któremu wydaje się, że o czymś decyduje. Spółdzielnia musi się podzielić
                    i to im drobniej tym lepiej. A jak jakieś budynki bardzo się "kochają", to
                    później niech się ...

W biznesie nie ma wiary, tylko fakty!
                    Faktem jest, że SMBOK robiąc na siłę wyjście awaryjne z Dembego 18A realizuje
                    nadal politykę byłego prezesa. To jego wyborcy - jego ekipa - jego zemsta.
                    Dlatego ta pani (i cała RN) jest całkowicie niewiarygodna. I dobrze pisze pani
                    Matylda - gdzie są doniesienia do prokuratury? Na co czekacie, na nowe rozdanie
                    przy korycie?
                    • agawa888 Prezes? Przewodnicząca RN? kto ma rację? 25.04.07, 22:21
                      To prawda, co pisze 'klassovyi-vrag'.

Na zebraniu mojej grupy członkowskiej padło pytanie do Przewodniczącej Rady
                      Nadzorczej o to, OD KIEDY wie o nieprawidłowościach (których głownym sprawcą
                      jest ponoć prezes S.).

Odpowiedź p. Przewodniczącej RN przekonała chyba tylko kilku jej zatwardziałych
                      zwolenników. Choć pewnie i niektórzy zwykli członkowie SMB (niezaangażowani po
                      żadnej ze stron konfliktu) dali się uwieść argumentom p. Przewodniczącej.

Moim zdaniem argumentacja p. Przewodniczącej za odwołaniem prezesa S., mimo
                      kilku porażających informacji nt. SMB OK, nie jest do końca ani spójna, ani w
                      100% przekonująca.

I same tylko dobre intencje nie wystarczą. Tym bardziej, że rzecz idzie o
                      MILIONY złotych. Naszych - członków SMB - pieniędzy.
                      • klassovyi-vrag Re: Prezes? Przewodnicząca RN? kto ma rację? 25.04.07, 23:45
                        Ukłony agawo888 - rzadko kto ma odwagę zgodzić się ze mną.
                        Piszesz "miliony złotych. Naszych - członków SMB - pieniędzy"
                        I tu mam podstawową wątpliwość. Jakich naszych? Nasze to one były w portfelu.
                        Czy wpływ jaki mamy na dysponowanie nimi nie jest całkowicie illuzoryczny?
                        Babinę czołgają o parę złotych, a sobie umarzają dziesiątki tysięcy? O lepszych
                        biznesach nie wspomnę. Co to za wprowadzanie podziałów inwestujący-
                        eksploatujący? Czy geniusze biznesu nie mogą inwestować bez pośrednictwa SMBOK?
                        Jak spółdzielnia buduje, to niech wszystko sprzedaje na wolnym rynku, a
                        nadwyżki dzieli między członków. Wtedy, były już, przewRN nie musiałby się
                        przepychać w kolejkach z rodziną.
                        Podział, i tylko podział spowoduje to, że poprzez bezpośredniość decyzji
                        finansowych zaistnieje jakakolwiek kontrola. Zasłanianie się tajnością i
                        poufnością danych w przypadku spółdzielni małej nie ma miejsca - wszyscy wiedzą
                        wszystko i szybko.
    • malgoska4 Co było na zebraniu? 26.04.07, 10:09
      Proszę tych co byli o informacje, co postanowiono na zebraniu 24.04. Ja nie
      mogłam przyjść ze względu na małe dziecko, które jeszcze karmię, a mąż się
      akurat rozchorował i nie dał rady tam dotrzeć.
      • rubeus Re: Co było na zebraniu? 26.04.07, 22:34
        Pytania dot. spraw wewnętrznych SMB Osiedle Kabaty, proszę zadawać na forum spółdzielni. Po to ono powstało i dostęp do niego został ograniczony
        dla członków spółdzielni i ich rodzin, aby tego typu dyskusje tam prowadzić.
        • fjo SMB Kabaty 11.05.07, 16:29
          Bardzo mi się nie podoba działalność SMB Kabaty. Jeszcze moze przed pięcioma
          laty było OK. Dbali, inwestowali. A teraz? Inwestycja na parkingu pod oknami
          innych mieszkańców, wojny w spółdzielni...Lipa!
    • emo26 Re: SMB Osiedle Kabaty - nagła (?) zmiana PREZESA 21.03.18, 16:14
      Dziś otrzymałem kolejną w tym roku informacje z SMB Kabaty o podwyżce za 49 m2 płace 620 zł + 110 zł za garaż = 730 zł ... tyle co za identyczne mieszkanie 86 w SMB Imielin (z miejscem garażowym) ... Zaczynam się zastanawiać co się tam dzieje drodzy spółdzielcy że mamy jedne z największych czynszów na Ursynowie .... Zmieniają się tylko Prezesi i w ostatnim pół roku to trzecia podwyżka ... a przecież na tych pseudo wyborach takie były obietnice. Uważam drodzy Państwo że trzeba coś z tym zrobić ... odwołać obecny skład zatrudnić profesjonalną firmę zewnętrzną do zarządzania budynkami ... a zarząd i radę nadzorczą opłacać symbolicznie ... bo widać że się dobrze ludzie bawią na nasz koszt. Mam zamiar w niedługim czasie rozesłać wszystkim członkom informacje o takim nieformalnym zebraniu abyśmy mogli spokojnie porozmawiać i coś postanowić w tej sprawie. Bo taką karygodną działalność obecnych władz trzeba zakończyć
      • magdalenka1234 Re: SMB Osiedle Kabaty - nagła (?) zmiana PREZESA 29.11.18, 19:24
        Witam,

niestety mam bardzo podobne spostrzeżenia. I z rozmów z mieszkańcami mojego bloku widzę, że większość osób jest niezadowolona z zarządzania przez obecne władze. Zdecydowanie w spółdzielni jest przerost zatrudnienia! Również mam mieszkanie w innej lokalizacji, obsługiwane przez firmę zewnętrzna i od 7!!! lat nie było podwyżki. A wciąż są remonty.
        Niestety w naszej spółdzielnie nie ma osoby, która zechciałaby zająć się tematem.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka