Dodaj do ulubionych

które tranzyty?

02.10.13, 08:03
obserwuje działanie astrologii na wlasnym horoskopie i od dlugiego czasu nic "ciekawego" sie nie dzieje. Zauwazylam jedynie ze znalezienie pracy było na tranzycie saturna, a kupno mieszkania, coz nic ciekawego? dlatego zastanawiam sie jakie tranzyty uruchamiają potencjał kosmogramu. Najczesciej sa to tranzyty marsa, ale kiedy skoro co 2 lata się powtarzaja? planet pokoleniowych do osobistych? u mnie po za saturnem, ktory działą tylko w przypadku pracy nic. Jak pluton, uran i neptun tranzytowaly wenus i marsa nic a nic sie nie działo. Analizujemy solariusz, progresje i wtedy kiedy sie pokrywaja aspekty powinno cos ruszyc, ale u mnie tez to nie dziła, jak miałam w progresjach aspekty np. saturna do wenus nic a nic sie nie działo. Po czym poznac, że coś się ruszy, na jakie aspekty, tranzyty zwracać uwagę.
Obserwuj wątek
  • prosperiusz Re: które tranzyty? 02.10.13, 08:25
   Wiesz co, sam nie wiem, że tranzyty u Ciebie jakoś "nie działają", a może po prostu masz wszystko przepracowane? Taka myśl mnie naszła, bo sam się dziwie, że nic się w Twoim kółku nie dzieje
  • prosperiusz Re: które tranzyty? 02.10.13, 08:28
   12alex napisała:

   > obserwuje działanie astrologii na wlasnym horoskopie i od dlugiego czasu nic "c
   > iekawego" sie nie dzieje. Zauwazylam jedynie ze znalezienie pracy było na tranz
   > ycie saturna, a kupno mieszkania, coz nic ciekawego? dlatego zastanawiam sie ja
   > kie tranzyty uruchamiają potencjał kosmogramu. Najczesciej sa to tranzyty marsa
   > , ale kiedy skoro co 2 lata się powtarzaja? planet pokoleniowych do osobistych?
   > u mnie po za saturnem, ktory działą tylko w przypadku pracy nic. Jak pluton, u
   > ran i neptun tranzytowaly wenus i marsa nic a nic sie nie działo. Analizujemy s
   > olariusz, progresje i wtedy kiedy sie pokrywaja aspekty powinno cos ruszyc, ale
   > u mnie tez to nie dziła, jak miałam w progresjach aspekty np. saturna do wenus
   > nic a nic sie nie działo. Po czym poznac, że coś się ruszy, na jakie aspekty,
   > tranzyty zwracać uwagę.

   A lunariusz też stosujesz?
  • tina544 Re: które tranzyty? 02.10.13, 10:05
   Jeśli chodzi o tranzyt Marsa, który - jak piszesz - zdarza się co dwa lata: zauważ, że za każdym razem ten Mars jest w innej konfiguracji bieżącej, co może bardzo zmieniać jego wpływ. A jak silnie reagują Twoje planety na różne tranzyty to też zależy od ich położenia w Twoim kosmogramie.
   • lwi2 Re: które tranzyty? 02.10.13, 10:07
    A co to znaczy "działa", "ruszy się", może masz po prostu "spokojny" horoskop i on się dzieje w taki sposób, że nic nie "działa" i nic się "nie rusza"?? Może nie ma w nim dramatów i sensacji, ot co, patrz w urodzeniowy horoskop, nie w "nakładki".
    Są trzy jakości - kardynalna, stała, zmienna, w której z nich masz osie horoskopu?

    Lwi
    • 12alex Re: które tranzyty? 02.10.13, 10:53
     Przanalizowałam wszystkie ważne daty które pamięta. Tranzyty, progresje, dyrekcje i nie było aspektów. Ostatnio ważnym wydarzeniem było kupno mieszkania, saturn był w połowie 3 domu i z żadną planetą nie robił aspektu. Sama nie wiem. Lunariuszy nie stosuje, a ASC i DSC mam w znakach stałych, według Rushman taka osoba zawsze mówi, że u niej nic się nie dzieje. Aktualnie mam jowisza w 12 domu w raku czyli pworót na pozycję urodzeniową, a saturna w kwadracie do ASC. Spisałam daty aspektów powtarzajacych sie : solariusz, natalny tranzyty, progresje i tez nie zauwazyłam, aby coś się działo. W moim natalnym co się rzuca w oczy to brak opozycji, czyli brak uczenia się na własnych błędach i uran w domu czwartym w skorpionie, co nie jest dobra pozycją dla niego. Po za tym według mojej oceny wszystko powinno być ok tz. mam trygon księzyca ze słoncem, saturn nie ogranicza nieczego tz. jest w koniunkcji z merkurym, ale on jest w pannie a merkury w lwie, wiec wydaje mi sie ze az tak silnie nie działa, choc moge się mylic. Ogólnie mam najwięcej trygonów szczególnie świateł do osi. Zastanwaiałm się co się wydarzyło 12 lat temu jak jowisz wrócił na pozycję urodzeniową i nie działo się nic. Sama nie wiem, wydaje mi się że cos powinno się dziać jak nakładają się tranzyty i nic.
     • lwi2 Re: które tranzyty? 02.10.13, 16:08
      Mam w otoczeniu taką osobę, asc. w znaku stałym, Słońce też, w 1 domu, w trygonie (bardzo ścisłym) do Księżyca. Ale uważam to za bardzo korzystną dla człowieka mieszankę, człowiek się nie szarpie, wszystko idzie gładko, swoim torem, powoli. Ten sam facet, ta sama praca, wakacje zawsze w tym samym prawie miejscu. Do niczego nie można też skłonić takiej osoby, ani też poprosić o coś, robi wszystko tak jak sama chce i ma zaplanowane (ale to już Słońce w 1 domu). Żadnej improwizacji, nic na szybko, zero reakcji na potrzeby otoczenia także, powiedziałabym, że brak refleksu. Ale się nie skarży na ten stan, wprost przeciwnie. Ma także silne planety (Słońce w swoim znaku, Merkury w swoim znaku, Wenus w swoim znaku i jeszcze kilka), co też ma tutaj znaczenie.
      • lwi2 Re: które tranzyty? 02.10.13, 16:29
       Napisałam, że zero reakcji na otoczenie, i to właśnie byłby ten Twój brak reakcji na tranzyty (być może), skoro się na to uskarżasz. Tranzyt to jest właśnie coś zewnętrznego, otoczenie. Kiedyś próbowałam tamtej osobie ustalić Ascendent dokładnie, za pomocą tranzytów i nic nie zaobserwowałam. Ale dalej uważam, że taki horoskop to skarb, trygon Słońca i Księżyca, oj dużo bym dała. Może problem nie tkwi w braku reakcji na tranzyty tylko w czym innym.
       • 12alex Re: które tranzyty? 02.10.13, 20:30
        no tak ja mam słonce w lwie w 1 domu, Wenus w wadze, Jowisza w raku w recepcji z księżycem i scisly trygon slonca z księżycem. światła w trygonie do MC co dla mnie tez jest dobrym prognostykiem. Jedynie co to księżyc jest w koniunkcji z neptunem w 5 domu-idealizacja. Merkury jest w ostatnim znaku lwa wiec ale chyba dobra pozycja bo ma powiazanie z krolewska gwiazda regulus. Sama nie wiem.
     • kobieta_z_saturnem Re: które tranzyty? 02.10.13, 22:03
      Czyli chcesz powiedzieć, że w ciągu całego życia nie odnotowałaś w ogóle żadnych znaczących zdarzeń pozytywnych czy negatywnych, które by ci utkwiły w pamięci? Czy że odnotowałaś, tylko nie umiesz ich powiązać czasowo z żadnymi tranzytami? Jeśli to drugie, to być może doszło do omyłkowego odnotowania twojej godziny urodzenia, albo - co gorsza - daty.
      • 12alex Re: które tranzyty? 03.10.13, 06:45
       to drugie np. ja przypisuje satrurnowi prace i tak w dniu kiedy poszlam do pracy była dwu stopniowa koniunkcja z asc , ale jak byłam na rozmowie, jak mnie informowali nie działo się nic. Data urodzenia się na pewno zgadza, godzine ur. mam z książeczki zdrowia i z usc, bo nie mogłam książeczki znalesc. Rodzice mowia ze godzina prawidlowa wiec odchylenie może być minutowe, przestawiałam godzine ale według mnie nic to nie zmienia.
  • prosperiusz Re: które tranzyty? 03.10.13, 16:50
   Zazdroszczę Ci horoskopu, w którym "nic" się nie dzieje. Ja mam potężny krzyż kardynalny, i ten krzyż tak mną rzuca to tu to tam smile Ponoć, zdaniem uczestnika innego forum, on mnie nigdy nie zawiedzie. I faktycznie, nie zawodzi, często daje efekt "Spadochroniarza" bądź wymusza zmiane otoczenia. A i tranzyty przez niego są dosyć mocne...
   • 12alex Re: które tranzyty? 03.10.13, 17:16
    w moim życiu się dzieje, tylko problem w tym, że jak coś się dzieje to w horoskopie ani widu ani slychu. Chciałabym nauczyć się patrząc na tranzyty, że cos tam może się zadziać, a nie mogę, bo w dniach ważnych wydarzen brak tranzytów. Chiałabym zobaczyć na podsatwie horoskopu kiedy cos się ruszy np. w sprawach związkowych itd. tylko nic nie wychodzi. Poobserwuje dalej. W tym miesiącu będzie uscislenie kwadrat saturna do ASC i koniunkcji urana, po za tym mars będzie na saturnie, wensu na neptunie, jowisz w aspekcie do księżyca jak w natalu, a neptun w opozycji do saturna w jednym tygodniu, słonce w kwadracie do Jowisza.
  • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 03.10.13, 20:39
   Po czym poznac, że coś się ruszy, na jakie aspekty,
   > tranzyty zwracać uwagę.


   Nic sie nie ruszy jesli nie masz tego w horoskopie urodzeniowym.


   Osoba np z horoskopem samotnika nagle nie stanie sie dusza towarzystwa ani "goniec kulturalny" nie usiadzie na stale ogonie na kanapie przed telewizorem. Cuda to rzecz bardzo rzadkasmile

   Tranzyty dzialaja w zaleznosci od natalnego horoskopu
   • 12alex Re: które tranzyty? 04.10.13, 07:46
    no tak racja. Ja swoj horoskop juz przeanalizowałam i mam w nim zapisane np. dzieci, związki, prace itd. Teraz zaczełam wstecz analizować ważne wydarzenia w moim życiu i tranzyty jakie były. Najbardziej działają tranzyty planet ciężkich do świateł, potem tranzyty osobiste np. tranzytujące siebie. Zwracam uwagę na mój kosmogram i domy planety odpowiedzialne za daną dziedzinę i stoje w miejscu. Pracę przypisałam saturnowi i może wydarzenie nie pokrywają się ze ścisłym aspektem ale orba 2 stopnie u saturna może być (saturn u mnie w domu 2 w pannie, a koziołek dom 6). Ogólnie cykl saturna i jowisza wyznacza ważne wydarzenia. Mój saturn był na IC nawet w solariuszu, ale nic się nie działo. Może źle do tego podchodze. sama nie wiem.
    • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 04.10.13, 11:25
     princesswhitewolf 04.10.13, 11:22 Odpowiedz
     Ja swoj horoskop juz przeanalizowałam i mam w nim zapisane np. dzieci, związki, prace itd.
     :
     Niekoniecznie jest to "zapisane". Juz wyjasniam o co mi chodzi. Podaje przyklad : osoba z pelnym 7 domem niekoniecznie w ogole musi wyjsc za maz. Po prostu zwiazki dla takiej osoby maja ogromne znaczenie, ale realizacja tego niekoniecznie musi byc przez malzenstwo przez 40 lat zycia.
     Inny przyklad: osoba z 5 domem pelnym planet wcale nie musi miec dzieci. Moze byc artystka i realizowac to w taki sposob, tudziez moze marzyc cale zycie o dzieciach i miotac sie wokol tego tematu ale nic w zyciu w tym zakresie nie wskorac.
     Wszystko zalezy od indywidualnego horoskopu.

     > Pracę przypisałam saturnowi i może wydarzenie nie pokrywają się ze ścisłym asp
     > ektem ale orba 2 stopnie u saturna może być (saturn u mnie w domu 2 w pannie, a
     > koziołek dom 6).

     To tez niekonieczne. Przez 41 lat zycia obserwuje rozna realizacje Saturna i wcale niekoniecznie zawodowa. Na Saturn trygon Ksiezyc tudziez Wenus moga byc zwiazki nowe i jakie fajne bo trwale czesto. Roznie bywa...

     Ogólnie cykl saturna i jowisza wyznacza ważne wydarzenia.
     A wiesz ciom.. U mnie Jowisz to wladca horoskopu a jego tranzyty jesli nie sa wsparte dodatkowymi tranzytami planet transsaturnicznych i Saturna to przynosza: duzo, szybko i rownie szybko te sprawy sie rozwiewaja. Ja tam na trwale zmiany z Jowiszem juz nie licze.
     • 12alex Re: które tranzyty? 04.10.13, 12:04
      Niekoniecznie jest to "zapisane". Juz wyjasniam o co mi chodzi. Podaje przyklad
      > : osoba z pelnym 7 domem niekoniecznie w ogole musi wyjsc za maz. Po prostu zw
      > iazki dla takiej osoby maja ogromne znaczenie, ale realizacja tego niekonieczni
      > e musi byc przez malzenstwo przez 40 lat zycia.
      > Inny przyklad: osoba z 5 domem pelnym planet wcale nie musi miec dzieci. Moze b
      > yc artystka i realizowac to w taki sposob, tudziez moze marzyc cale zycie o dzi
      > eciach i miotac sie wokol tego tematu ale nic w zyciu w tym zakresie nie wskora
      > c.
      > Wszystko zalezy od indywidualnego horoskopu.

      zgadzam się z tym, że wszystko zalezy od indywidualnego horoskopu. ja podeszłam do tego tak, że liczba potencjalnych małżeństw zapisana w horoskopie natalnym wcale nie musi pokrywac sie z byciem zona, jednak horoskop mówi, że nie koniecznie pisana mi samotność. Tak samo z liczbą potencjalnych dzieci. Mam w 5 domu 2 palety, ale u mnie ten dom mowi rowniez o tym ze lubie sie, bawic i szalec. Jednak mowi tez o potencjalnych dzieciach. Imprezowiczka ze mnie straszna była, aby zabawa, zabawa i zabwa.
      Tranzyty saturna, nie zauważyłam, żeby on mieszał się w moim przypadku w związki pomimo tego ze jest współwładcą 7 domu. W 2010 r. robił koniunkcję z wenus i marsem wraz ze słoncem i wydawało mi sie ze powinno cos się zadziac, ale nic kompletnie nic cisza. Może za duzo oczekiwałam?

      • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 04.10.13, 13:03
       że liczba potencjalnych małżeństw zapisana w horoskopie natalnym

       A to chyba jakis jasnowidz ci interpretowal horoskop i ci to powiedzial bo ja nie mam pojecia jak przeczytac liczbe potencjalnych malzenstw. Raczej mozna odczytac trendy i tendencje czy zwiazki beda w zyciu istotne i jakiego rodzaju ograniczenia tudziez ekspansje bedziemy napotykac w tej sferze ale tutaj jest to odczyt z energetyki planet co do charakterystki przezyc a nie konkretow co sie wydarzy.
       No chyba ze astrolog jest tez jasnowidzem

       Może za duzo oczekiwałam?

       Moze jakas planeta transsaturniczna siedzi w jakims domu i pracuje nad innym tematem np. swiety spokoj od zwiazkow i skupienie nad nauka. Jak wylezie i pojdzie do kolejnej fazy horoskopu to beda i zmiany w tym zakresie. A moze w ogole masz natalnie horoskop ksiegowego ( to tylko przyklad) jaki zyje zyciem bez specjalnych zmian. Znam takich.
       Widzisz u mnie kazdy jeden tranzyt przynosi lubudubu i chcialabym czasem miec swiety spokoj bez nieustannych zmian w kazdej dziedzinie. No ale jaki radix takie zycie....
       • 12alex Re: które tranzyty? 04.10.13, 13:23
        wiesz sama sobie horoskop analizuje, ucze sie astrologi na sobie i troche na siostrze, raczej 2 bo znam ich godziny ur.
        Z potencjalna liczba partnerow i dzieci itd. spotkalam sie w ksiazce sztuka przepowiadania przyszlosci Rushman. Cos w tym jest bo dzieci u moich sióstr strzal w 10.
        U mnie cos szaleje nad zwiazkami i nie moze zejsc. aktualnie zadna planeta nie tranzytuje domu 7, 5. uran siedzi w 9, saturn w 4, neptun w 8, a pluton w 6, jowisz w 12. Nie wiem o co chodzi. Ja mam raczej horoskop rozrywkowy, tylko jak cos sie wydarzy to tranzytów brak.
        • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 04.10.13, 13:42
         > Z potencjalna liczba partnerow i dzieci itd. spotkalam sie w ksiazce sztuka prz
         > epowiadania przyszlosci Rushman.


         Sluchaj a napisz co ten/ta Rushman pisze o tym. Nie musi byc konkretny cytat jesli nie masz pod reka ksiazki. Napisz jaka metoda w tym zakresie sie ona posluguje konkretnie? Ciekawam....

         > U mnie cos szaleje nad zwiazkami i nie moze zejsc. aktualnie zadna planeta nie
         > tranzytuje domu 7, 5. uran siedzi w 9, saturn w 4, neptun w 8, a pluton w 6, jo
         > wisz w 12.

         Uran siedzi w 9tym i to calkiem niezly czas na nauke i nagle "przejasnienia" i nie czas na zwiazki. Saturn w 4tym niewatpliwe kaze pracowac nad uwiklaniem w sprawy rodziny kreacyjnej ( rodzice siostry dziadkowie itd), a Pluton zmusza to systematycznej pracy bo jak nie to po zdrowiu poleci. Jak wlezie do 7dmego to zacznie sie dziac i w sferze zwiazkow. Jak wejdzie do 10tego to zrewolucjonizuje ci kariere. A jak sie zlozy to z opozycja Urana do 5tego i czasowo czesciowo z Saturnem w 5tym to kwestia rozrywki bedzie przewartosciowana i odlozona na pozniej. ( <=wszystko to wez ze szczypta soli bo oczywiscie nie znam Twojego radixu i to ogolnie tylko omawiam)
         • 12alex Re: które tranzyty? 04.10.13, 14:32
          potencjali partnerzy u kobiety-apekty aplikujace słonca do planet pokoleniowych lub ksiezyca, mezczyzni- aspekty ksiezyca.
          Oj u mnie jak pluton wejdzie do 7 domu to ja babcia bede(teraz spojrzalam, ze jeszcze w 5 siedzi). Mialam niedawno opozycje urana do wenus i marsa i nic, neptuna w 7 domu i nic, jakos saturn w 4 domu do rodziny mnie nie ciagnie, nic rodzinnie się nie dzieje. To wszystko takie dziwne dla mnie.
          Niedawno mialam tranzyty planet pokoleniowych do swiatel, ale nic sie nie dzialo, teraz mam luzik, tylko saturn bedzie tranzytowal slonce.
          • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 04.10.13, 14:50
           >potencjali partnerzy u kobiety-apekty aplikujace słonca do planet pokoleniowych
           U mnie Uran. Kurcze jakos zadnego Uranika nie poznalam

           lub ksiezyca,
           No to Plutonika tez nie...


           A co mowi o dzieciach? jak ona oglada dzieci?


             • labrom Re: które tranzyty? 04.10.13, 16:20
              princesswhitewolf napisała:

              > kup ksiazke to sie dowiesz smile
              >
              > nie da rady bo do Polski jade dopiero w przyszlym roku

              Oto co pisze Carol Rushman;
              "Potencjalna ilosc potomkow okresla liczba aplikujących aspektow do wladcy 5 domu.
              Oto jak wladca mojego 5 domu obiecuje 5 dzieci. w moim kosmogramie znak Blizniat jest w 5 domu a Merkury wladca 5 domu znajduje sie w w punkcie 1 * Panny. Przed opuszczenie znaku planeta ta aplikuje w sekstylu do Marsa w Skorpionie . Tworzy tez koniunkcje ze sloncem w Pannie oraz koniunkcje z Neptunem w Pannie. Nastepnie aplikuje w sekstylu do Plutona w RAKU oraz twoerzy koniunkcje z Jowiszem w Pannie. Kolejne aspekty Merkurego opisuja piecioro moich dzieci-planety uczestniczące w tych aspektach, znaki, w ktorych sie znajduja , oraz znaki ktorych sa naturalnymi wladcami"
               • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 04.10.13, 21:28
                MatkoBosko toz ja powinnam miec 3je dzieci wg tego! smile)))

                U mnie Mars jest wladca 5 domu i odbiera on 8 scislych aspektow z czego 3 sa aplikacyjne a rozumiem ze o to chodzi....
                Musze sie zabrac szybko za rodzenie aby wyrobic norme bo mam juz 41 latsmile)))))
                • 12alex Re: które tranzyty? 04.10.13, 21:33
                 princesswhitewolf napisała:

                 > MatkoBosko toz ja powinnam miec 3je dzieci wg tego! smile)))
                 >
                 > U mnie Mars jest wladca 5 domu i odbiera on 8 scislych aspektow z czego 3 sa a
                 > plikacyjne a rozumiem ze o to chodzi....
                 > Musze sie zabrac szybko za rodzenie aby wyrobic norme bo mam juz 41 latsmile)))))
                 ma tyle dzieci, ale to są potencjalne dzieci, zabezpieczenie robi swoje o czym pisze w książce, więc się nie martw smile
                 • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 04.10.13, 21:44
                  ma tyle dzieci, ale to są potencjalne dzieci, zabezpieczenie robi swoje o czym pisze w książce, więc się nie martw smile

                  ale to chodzi o "aplikacyjne" aspekty czy "aplikuje "? Jesli w ogole to ja powinnam miec 8mioro....<lol> No co mam zrobic ze Marsa mam niezle aspektowanego....a to wladca 5tego domu
                   • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 04.10.13, 21:57
                    "niektóre pary nie chcą licznej rodziny, zwykle jednak kobieta może zajść w ciąże , kiedy tego pragnie. Kobiety są płodne, stosują jednak antykoncepcję"

                    tu musialabym przyznac sie do wieloletniej scislej antykoncepcji a byloby to klamstwem
                    • 12alex Re: które tranzyty? 05.10.13, 08:20
                     princesswhitewolf napisała:

                     > "niektóre pary nie chcą licznej rodziny, zwykle jednak kobieta może zajść w
                     > ciąże , kiedy tego pragnie. Kobiety są płodne, stosują jednak antykoncepcję"

                     > ]
                     >
                     > tu musialabym przyznac sie do wieloletniej scislej antykoncepcji a byloby to kl
                     > amstwem
                     dyskutując na tym forum, chcesz udowadniać ze astrologia nie działa? ona w książce napisała, że w 90% kosmogramach, którymi się zajmowała tak to wyglądało. Jak sama wiesz astrologia nie przepiowada przyszłości z tym do wróżki trzeba iść. Każdy horoskop jest inny, a obietnica natalna to tylko możliwości, można mieć w natalu szczescie do fortuny i gier losowych, a nic nigdy nie wygrac, bo się nie gra. Koniec dyskusji. Wątek ten jest o tranzytach, a nie o dzieciach.
                     • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 05.10.13, 13:09
                      > dyskutując na tym forum, chcesz udowadniać ze astrologia nie działa?

                      Autorka tej ksiazki nie jest cala astrologia ani jej wyrocznia. Jest 100001 szkol astrologicznych.Powinnam miec 5-8 dzieci.

                      W astrologii nie rozwaza sie TYLKO wladce 5 domu bo to dosc ograniczajace, ale i inne czynniki: znak Lwa sam w sobie, polaczenia znaku Lwa. Rodzaj znaku na wierzcholkuu 5tego domu ( sa znaki bardziej plodne i mniej plodne) Usadowienie Saturna versus kwestia dzieci jak rowniez znak Koziorozca versus Wenus bo ten opozniajac sprawy zwiazkowe rowniez i nie sprzyja prokreacji. Mars wladca 5 domu w nieharmonijnych aspektach np z Uranem moze dawac poronienia i nieudane ciaze i w rezultacie brak dzieci itd itp itd...
                      I to tylko czubek gory lodowej jaki trzeba rozwazyc a nie tylko ilosc polaczen wladcy 5 domu.
                      Astrologia jest znacznie bardziej skomplikowana niz wladanie domami.
                       • 12alex Re: które tranzyty? 05.10.13, 19:51
                        u mnie brak dzieci, ale jeszcze nic nie jest przesadzone mam dom 5 w strzelcu i koniunkcje księżyc, neptun. wladca 5 domu w domu 12 w raku (plodny znak) kwinkus z księżycem. słońce naturlany władca domu 5 w 1 domu w lwie w trygonie do księżyca.
                        • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 05.10.13, 21:14
                         12alex napisała:

                         > u mnie brak dzieci, ale jeszcze nic nie jest przesadzone mam dom 5 w strzelcu i
                         > koniunkcje księżyc, neptun. wladca 5 domu w domu 12 w raku (plodny znak) kwink
                         > us z księżycem. słońce naturlany władca domu 5 w 1 domu w lwie w trygonie do ks
                         > iężyca.


                         to tak na dwoje babka wrozyla. Wiecej na nie wg mnie ale tez i pewne przejasnienia:

                         Na NIE (aby zakonczyc slodziej zaczynam od tego co gorsze)
                         12 dom to nie jest korzystne ulozenie dla wladcy 5tego domu. To dom izolacji a nie rozmnazania no i kwinkunks z ksiezycem czyli jakas tam niezrecznosc w kwestii plodnosci. Niedobrze jesli wladca 5 domu jest w zlych aspektach z tym co w 5 domu ( Regula zreszta dotyczy kazdego domu oczywiscie a nie 5tego). Zobacz gdyby byl ow wladca np w domu 8mym czyli seksu, albo 7dmym zwiazkow to zupelnie inna para kaloszy. Jakby mial korzystne aspekty do planet znajdujacych sie w tymze domu, albo chocby zadnych aspektow to byloby duzo latwiej w tej dziedzinie.

                         Ksiezyc w niekorzystnym aspekcie do znaku Raka i tamze wladcy to powazny cios dla wszystkiego co jest zwiazane z wartosciami Raka.
                         Neptun w 5 domu przynosi duzo marzen co do wyidealizowanych uniesien w milosci. To nie jest korzystne polozenie dla Neptuna. W polaczeniu z Ksiezycem Neptun zawsze daje nadwrazliwosc, a w 5 domu takie osoby cale zycie szukaja idealnej milosci. Takie osoby czasami maja romanse po romansie wlasnie i brak trwalych zwiazkow. Tyle ze ten aspekt z 12 domem daje izolacje pewna wiec nie masz romansiastej natury zapewne, ale jest pewno uwiezienie psychiczne.
                         Tutaj cos jest "na rzeczy" z kwestia matki i warto przeanalizowac z nia relacje dziecko matka ( kreacyjna relacja) i jak to rzutuje na potencjalna prokreacyjna rodzine.


                         Ale wszystko to moze nabrac rumiencow i pozytywniejszego wydzwieku jesli Saturn i Merkury jest "ladny". Wtedy wchodzu w rachube rozsadek jaki nieco neutralizuje                         Na TAK:
                         Tak Rak to plodny znak. Strzelec nie jest jakos nieplodny wielce a sa i takie znaki jak wiadomo
                         Ksiezyc sam w sobie w 5 domu daje jakas plodnosc
                         słońce naturlany władca domu 5 w 1 domu w lwie w trygonie do ksiiężyca.
                         to tez jest na tak
                         • 12alex Re: które tranzyty? 06.10.13, 08:36
                          co ma być to będzie. jowisz jako stary władca ryb jest w swoim 12 domu, druga rzecz jest recepcja miedzy Jowiszem i księżycem co pomimo zlego aspektu jest bardzo korzystne. Co do neptuna jego obecność w 5 domu - to mogą być dzieci adoptowane i tak ma Angelina Joli u której neptun jest w 5 domu w strzelcu.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 06.10.13, 11:51
                          jowisz jako stary władca ryb jest w swoim 12 domu

                          jesli to jowisz to faktycznie sam w sobie dobrze sie czuje w 12 domu. Dodaj do argumentow na TAK

                          Tylko pamietaj ze to roznie dziala. Jak Jowisz ostatnio byl w moim 12 domu to mialam dziwnego dola. Bo tak dziala Jowisz w 12tym... Rybio. Byla to korzystny czas samorefleksji ale niezbyt przyjemny. Ten Jowisz w 12tym wszak to nic wesolego, to samotnosc i grzebanie filozoficzne w sobie samym. Grzeb, costam wygrzebiesz. To zawsze szansa wzrostu- i o to chodzi z Jowiszem. W tym sensie jest to pozytywne

                          druga r
                          > zecz jest recepcja miedzy Jowiszem i księżycem co pomimo zlego aspektu jest bar
                          > dzo korzystne


                          Nie przychyle sie tutaj do tego a naprawde staram sie byc obiektywna. Jowisz i Ksiezyc to nie sa wspaniale zawsze polaczenia. Harmonijne sa pozytywne i daja optymizm, a nieharmonijne to moze byc i masakra bo Jowisz to POWIEKSZACZ. POWIEKSZA emocje negatywne. To daje ogromny dramatyzm w momencie gdy jest sie ofiara(12 dom) jakiejs sytuacji. Takie osoby tez przeceniaja swoje mozliwosci.
                          Polecam: darkstarastrology.com/moon-quincunx-jupiter/
                          To polaczenie Ksiezyc Jowisz bardzo idealizuje partnerow/kwestie uniesien zakochania + jeszcze Ksiezyc w 5tym z Neptunem. tym bardziej to poglebia. Nie znam calego horoskopu wiec wez to ze szczypta soli bo jak mowilam zalezy od Merkurego i Saturna i racjonalizacji, ale znam wiele osob takich jakie cale zycie wierza ze spotka ich nieziemskie uczucie, i wiele zwiazkow omija w zyciu przez to.

                          Co do neptuna jego obecność w 5 domu - to mogą być dzieci adopto
                          > wane i tak ma Angelina Joli u której neptun jest w 5 domu w strzelcu.


                          Angelina Jolie ma starego wladce 5tego domu marsa w koniunkcji z ksiezycem i jowiszem i to w baraninie czyli ten Mars jest u siebie. Tam kupe dzieciarni widac

                          No i ta wenus na Asc... + neptun w 5 domu = piekna aktorka. Neptun w 5tym daje zdolnosci oczarowywania na scenie

                          Neptun sam w sobie w 5 domu mowi o idealistycznych zakochaniach i romansach. Szukaniu czegos co nieistnieje jesli chodzi o zakochanie sie. To trudna pozycja. astrobix.com/hindu_astrology/post/neptune-5th-house-5th-house-neptune.aspx
                         • 12alex Re: które tranzyty? 06.10.13, 12:08
                          jeszcze bym dodała na tak jowisz w raku w wywyższeniu, znak płodny.
                          Masz racje jeśli chodzi "To polaczenie Ksiezyc Jowisz bardzo idealizuje partnerow/kwestie uniesien zakoc
                          > hania + jeszcze Ksiezyc w 5tym z Neptunem"
                          Jestem bardzo wrażliwa, wszystko biore do siebie. Wzana jest dla mnie milosc itd.
                          Mówisz saturn i Merkury no wiec saturn 2 dom panna. Merkury 1 dom lew w R w 29 stopniu czyli w koniunkcji (ale że 2 różne znaki to nie wiem jak interpretować) po za tym saturn brak aspektów, a Merkury 9 stopniowa koniunkcja ze słońcem.

                          astrogeneza.wordpress.com/2010/06/12/j-r-astrologia-a-malzenstwo-z-1938-r-cz-2/
                          Księżyc jest planetą zapłodnienia – stąd najważniejszym sygnifikatorem. Drugie miejsce zajmuje Wenera, planeta miłości i przyciągania, ostatnie zaś Jowisz, planeta dobroczynności. Jeśli jedno z tych ciał kosmicznych znajduje się w piątym domu, który traktuje o dzieciach, przy czym w płodnym lub podwójnym znaku (Rak, Skorpion, Ryby, Bliźnięta lub Łucznik), oznacza to, że dana osoba posiada naturę płodną i będzie miała potomstwo.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 06.10.13, 12:57
                          No i dzieki bogu ze ten Saturn w Pannie bo racjonalizuje i przynajmniej na dluzsza mete finansowo jesli bedziesz systematycznie panniasto do tego podchodzic to biedna na pewno nie bedziesz. Tacy ludzie czesto zostawiaja po sobie duzo pieniedzysmile
                          Saturn w Pannie tez moze wybrzydzac nieco ( ten ma brzuch, a ten lysy itd), ale to tez zalezy od jego polaczen. Ogolnie taki Saturn pozwala stanac mocno na nogach na ziemi bo bez tego z tym 5 -12 dom mozna by fru.... odleciec. Szkoda ze nie ma ten Saturn aspektow, moze jakies male chociaz??

                          Merkury cazimi blisko Slonca intelektu Pani przydaje. A ma jakies aspekty.
                          Księżyc jest planetą zapłodnienia – stąd najważniejszym sygnifikatorem.
                          Najwazniejszym to nie, przesadzaja tam i jakby literatura sredniowieczna, ale sam fakt ze jest w 5 domu daje jakies statystyczne cos do grupy TAK o czym mowilysmy wczesniej.
                          Rozwazanie co do dzieci to nie sama pozycja Ksiezyca w koncu ale szereg spraw lacznie z wladca, Lwem itd itp. Znam setki horoskopow i wiele bezdzietnych z Ksiezycem w 5 domu w znaku plodnym Bo... inne czynniki tez wchodzily w rachube i calosc trzeba rozwazyc.

                          Dedukujac to ja mysle ze w ciaze w zyciu zajsc dlugo bys nie miala problemow tylko podejrzewam ze jestes 1977 lub 1978 rocznik i zegar biologiczny tez swoje robi a nie ma wenusiasto/saturniastych czynnikow jakie sprzyjaja jakims opoznieniom jakie sa przeklenstwem za mlodu a owocuja poznymi ciazami zwiazkami pozniej. To wlasnie te osoby maja pozne ciaze i to te poznaja kogos po 40 roku zycia a i nie raz w domu starcow wychodza za mazsmile)) ha ha.

                          Mysle ze kwestia dzieci u ciebie jest polaczona w ogole z Neptunem i oczekiwaniami od zwiazku
                         • 12alex Re: które tranzyty? 06.10.13, 13:19
                          powiem ci ze faktycznie nie miałabym problemu z zajściem w ciąże, pewnie gdybym chciała. No cóż u mnie jest problem chyba bardziej ze związkiem- idealizacja. Żona miałam być a nie wyszło i dobrze. Związki były i dobre i złe.

                          Szkoda ze
                          > nie ma ten Saturn aspektow, moze jakies male chociaz?? - mały jedyny aspekt to decyl z saturnem.
                          Merkury koniunkcja saturn i decyl Wenus mars.
                          A moja wensu jest w wadze w scislej koniunkcji z marsem i luźnej z plutonem w 3 domu.
                          dobra dedukcja 78 rocznik. Zegar bije i tyka. W sumie ważne sa dla mnie związki i dzieci i chyba jedyna dziedzina w której opornie mi idzie, bo faktycznie saturn w 2 domu i pracowitość panny daje mi kase i na to nie narzekam.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 06.10.13, 14:25
                          A moja wensu jest w wadze w scislej koniunkcji z marsem

                          mars wenus koniunkcja wlasnie nasila potrzebe trwalego jednego jedynego zwiazku. Patrzac nawet na te zmienne jakie podalas to jest to ULTRA wazne w twoim zyciu i troche taka pulapka pomiedzy idealizacja a potrzebami. Poniewaz jest to aspekt meski i zenski polaczony w jednosc wspolprzenikajaca tego typu ludzi sa dosc samowystarczalni . Przy innych czynnikach sprzyjajacych w horoskopie maja taki magnetyzm jak obserwuje i raczej .... potrafia zlamac serce
                          Ta akurat koniunkcje warto analizowac z perspektywy ukladow miedzy rodzicami i jak co na osobe z takim aspektem to wplynelo

                          No to tym bardziej Merkury koniunkcja Saturn w Pannie w 2gim zapewni ci staly dochod i nawet gwarantuje ci ze z wiekiem bedziesz coraz zamozniejsza. Zadnego jednak cudu, wszystko z czasem w tym zakresie przez wlasna ciezka prace.
                         • 12alex Re: które tranzyty? 06.10.13, 15:32
                          . Poniewaz jest to aspekt meski i zenski polaczony w jednosc wspolprzenikajaca tego typu ludzi sa do
                          > sc samowystarczalni .
                          u mnie otym mowi tez słonce zASC w lwie w domu.

                          Przy innych czynnikach sprzyjajacych w horoskopie maja
                          > taki magnetyzm jak obserwuje i raczej .... potrafia zlamac serce
                          jakie czynniki?
                          > Ta akurat koniunkcje warto analizowac z perspektywy ukladow miedzy rodzicami i
                          > jak co na osobe z takim aspektem to wplynelo
                          jak przeanalizować?

                          >
                          > No to tym bardziej Merkury koniunkcja Saturn w Pannie w 2gim zapewni ci staly
                          > dochod i nawet gwarantuje ci ze z wiekiem bedziesz coraz zamozniejsza. Zadnego
                          > jednak cudu, wszystko z czasem w tym zakresie przez wlasna ciezka prace.

                          Merkury w lwie 29 stopien, saturn panna 2 stopien.
                          Z nieba nic mi nie spada, od zawsze musze na wszystko zapracować.

                          Wróce do Jowisza-dzięki niemu spadam na 4 łapy i wyciąga mnie z kłopotów w które uwielbiam chodzic.
                          Teraz tranzytuje mi 12 dom i też mam okropnego doła od miesiąca może troszkę więcej.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 06.10.13, 15:44
                          > u mnie otym mowi tez słonce zASC w lwie w domu.

                          to wrazenie jakie wywierasz. W srodku jestes bardziej z rezerwa w wielu aspektach

                          jak przeanalizować?

                          Horoskopy rodzicow porownac z wlasnym, rodzenstwa jesli masz warto tez. Wtedy widac dziedziczenie astrologiczne

                          Teraz tranzytuje mi 12 dom i też mam okropnego doła od miesiąca może troszkę wi
                          > ęcej.


                          Czas wlasnie dobry na astrologie i grzebanie w sobie
                         • 12alex Re: które tranzyty? 06.10.13, 16:12
                          wroce do dzieci i książki Rushman. moja siostra 5 dom pusty wladca księżyc: 4 aspekty aplikujące
                          -1 do Wenus- corka slonce w byku
                          -2 do saturna-corka slonce koziołek
                          -3 do plutona- syn slonce w skorpionie
                          -4 do neptuna-brak,
                          druga siostra 5 dom w wodniku, uran w 12 domu w aspekcie do marsa - syn baran. jeden aspekt jedno dziecko.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 06.10.13, 17:11
                          12alex napisała:

                          > wroce do dzieci i książki Rushman. moja siostra 5 dom pusty wladca księżyc: 4 a
                          > spekty aplikujące
                          > -1 do Wenus- corka slonce w byku
                          > -2 do saturna-corka slonce koziołek
                          > -3 do plutona- syn slonce w skorpionie
                          > -4 do neptuna-brak,
                          > druga siostra 5 dom w wodniku, uran w 12 domu w aspekcie do marsa - syn baran.
                          > jeden aspekt jedno dziecko.


                          Teraz ja wymienie co mi wychodzi wg horoskopu: Wladca mojego 5tego domu to Mars

                          1.Mars ma zero stopniowy kwinunks do Jowisza
                          2.Mars ma zero stopniowy trygon do Neptuna
                          3.Mars ma trzy stopniowa koniunkcje z Merkurym
                          4.Mars ma trygon z Asc
                          5.Mars ma kwintyl zero stopniowy wiec wazny z Uranem( Moj syn to Wodniko Koziorozec tu go przypasowac czy jak?)
                          6.Mars ma sekstyl zero stopniowy z Plutonem
                          7.Mars ma zero stopniowy sekstyl z MC
                          8.Mars ma dwu stopniowy sekstyl do Chirona

                         • 12alex Re: które tranzyty? 06.10.13, 17:34
                          u mojej siostry tez brakuje jednego, to jest tylko obietnica natalna. Patrzac na mnie neptun w 5 domu, księżyc w 5 domu. jowisz w aspekcie z księżycem, wezlem pónocnym, ASC, DSC, luźnym polsekstylu z Merkurym. Prawie gromadka wink. Bierze się główne aspekty aplikujące do planet. Planety w domu 5 okreslaja liczbe dzieci tak jak aspekty władcy 5 domu do planet.

                          > a nie ma wenusiasto/saturniastych czynnikow jakie sprzyjaja jakims opoznie
                          > niom jakie sa przeklenstwem za mlodu a owocuja poznymi ciazami zwiazkami poznie
                          > j. To wlasnie te osoby maja pozne ciaze i to te poznaja kogos po 40 roku zycia
                          > a i nie raz w domu starcow wychodza za mazsmile)) ha ha.
                          u mnie problemu z poznawaniem i kolesiami nie ma, zawsze miałam powodzenie, ale niektórzy twierdza, ze wybredna jestem,bo mi mało kto się podoba. A jak ma się podobać jak DSC w wodniku, Wenus mars w scislej koniunkcji w wadze. A może problem jest ze nieciekawych przyciągam.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 06.10.13, 18:04
                          > u mnie problemu z poznawaniem i kolesiami nie ma, zawsze miałam powodzenie,

                          normalnie uwazam ze kobiety czesto wlewaja sobie takimi stwierdzeniami ale jako ze masz marsa z wenus w koniunkcji to zapewne jest to prawda. Praktycznie kazda jedna kobieta z tym aspektem jaka znam to lamaczka serc. Tu chodzi o to polaczenie meskich i damskich energii razem, jakas taka latwa recepcja.

                          ale
                          > niektórzy twierdza, ze wybredna jestem,bo mi mało kto się podoba.


                          Dokladnie caly czas to ci mowie. To ten Neptun w V

                         • 12alex Re: które tranzyty? 06.10.13, 18:20
                          mój neptun to chyba idealizuje za bardzo i lubi "zryte berety".

                          normalnie uwazam ze kobiety czesto wlewaja sobie takimi stwierdzeniami ale jako
                          > ze masz marsa z wenus w koniunkcji to zapewne jest to prawda.
                          cos w tym jest i w mlodsci miałam bardzo przykre sytuacje tz. pogróżki od dziewczyn, ale i niedawno mi się trafilo ze 4-3 lata temu, nawet na policje dzwoniłam.
                          Moi zdaniem ta "wybredność" to znak DSC wodnik czyli orginalny, niezwykły,nieprzecietny, interesujący do tego mars w wadze- kulturalny, z dobrym smakiem. Takich kolesi nie ma heheh.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 06.10.13, 20:47
                          cos w tym jest i w mlodsci miałam bardzo przykre sytuacje tz. pogróżki od dziewczyn, ale i niedawno mi się trafilo ze 4-3 lata temu, nawet na policje dzwoniłam.

                          bo ta koniunkcja mars wenus sprawia ze baby sie czuja zagrozone i moga cie nie lubic. To taki magnetyzm nie do odparcia. W polaczeniu z Saturn Merkury w Pannie to wysokie standardy i jest duza grupa facetow ( skryci masochisci co lubia nieosiagalne kobiety) jakie beda za toba szalec.
                         • 12alex Re: które tranzyty? 06.10.13, 20:58
                          z kobietami to się zgadza one mnie nie lubia, a ja swoja droga zawsze wolalam meskie towarzystwo.
                          Zauwazyłam ze przyciągam najwięcej facetow spod znaku byka, potem strzelce, barany i lwy, a wodników i koziorożców nie.
                         • 12alex Re: które tranzyty? 14.10.13, 17:32
                          dlaczego uważasz, że neptun w 5 domu ma wpływ na związki w moim życiu? ja bardziej obwiniałam o to urana, który jest w 4 domu w skorpionie, a domem 4 rządzi wenus w koniunkcji z marsem i luźnej z plutonem. Uran władca DSC jest w kwadracie do ASC i ma polsekstyl do plutona i neptuna. może się myl ale ten neptun w 4 domu jakos mi nie pasuje.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 25.10.13, 23:52
                          jestem jestem tylko jezdze po swiecie gledzac o nowym produkcie ( robota) i niestety nie mialam za duzo czasu

                          Sprawa z Neptunem w 5tym:

                          Z pewnych powodow obserwowalam kiedys ludzi z tym polozeniem planety.

                          Widzisz ludzie analizujac radix zakladaja ze zwiazki = 7 dom, wenus i mars ewentualnie wladca 7 domu. A to blad. I dedukuja ile sie da bo np w 7 nie ma nic, wiec pzrez wladcow itd. A np takowy ananas ma planety w 5tym
                          Nie kazdy w zyciu ma zwiazki 7 domowe. Albo nie realizuja sie one 7 domowo bo 7 dom jest bardzo taki chlodny, to miejsce gdzie sa umowy, malzenstwa itd.
                          Miejsce na romans i uniesienia to dom 5 domu ( dom tez plodnosci i zabawy). U wielu osob zwiazki realizuja sie wlasnie przed dom 5ty dom i nie dane im jest zaznac charakteru 5domowego poznawczo. Nie wartosciuje tutaj tylko stwierdzam fakty. Inni beda realizowac to 8modomowo.

                          Tak Uran tez odgrywa wazna role, ale pamietaj ze astrologia to melanz...

                          Neptun w 5 domu daje marzenia o uczuciach wznioslych i podnioslych i ze gwiazdy wiruja i spadaja i na koniu przyjezdza ksiaze, zwlaszcza w polaczeniach takich z Ksiezycem raczym.

                          Na szczescie ratuje to u ciebie sensowny Saturn i Merkury.
                         • 12alex Re: które tranzyty? 26.10.13, 08:52
                          powiem szczerze, że zawsze marzyłam o wielkiej milosci, dla mnie to takie ważne było, do tego bajeczki o kopciuszkach zrobily swoje, wow ksiaze itd. ale po moich toksycznych związkach, tragediach życiowych już głupot w glowie nie mam smile, długo tak miałam zanim przerobiłam lkcje, al. ja wrazliw dziewczę, troszkę inne od koleżanek, bo one od piaskownicy ogladaly się za chłopakami a ja wolalam zabawe.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 26.10.13, 21:26
                          ale po moich toksycznych związkach, tragediach życiowych już głupot w glowie nie mam

                          horoskop urodzeniowy najblizszy naszej osobowosci jest w mlodosci. Z czasem juz bardziej ten progresywny bo ulegamy w koncu ewolucji. Saturn zrobil swoje.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 27.10.13, 10:04
                          Na pewno- masz tutaj calkowita racje.

                          Planety powolne bardzo zmieniaja nasze zycie jak wejda do kolejnego domu.
                          Ludzie czesto zakladaja ze zycie jest zmieniane przez scisle tranzyty i progresywne aspekty. A prawda jest taka, ze takowa wolno poruszajaca sie planeta w trakcie wejscia do kolejnego domu calkowicie zmienia nasze styl zycia conajmniej na pare dobrych lat.

                         • 12alex Re: które tranzyty? 27.10.13, 10:39
                          teraz tak mysle, że faktycznie neptun dawał na mej drodze takich kolesi, a ja ich idealizując wplątywałam się w to, brak czujności, moja intuicja źle działa, bo to było złudzenie. neptun w wkroczył do mojego domu 7 chyba 2003 rok i wyszedł z niego w lutym 2012 i złudzenie prysło, odkryłam co ukrywał ostatni pajac ....
                         • leyaxxi Re: które tranzyty? 27.10.13, 16:59
                          Możesz napisać więcej na temat tego Neptuna w VII. Taki tranzyt właśnie będę niedlugo obserwować... uff... do tego w Neptun w swoich Rybkach więc pewnie do potęgo n-tej!?
                         • 12alex Re: które tranzyty? 30.10.13, 10:06
                          ja chyba zle patrzylam dlatego tranzyty saturna mi sie nie zgrywaja z wydarzeniami, dopiero po wielkich naciagnieciach. Mialam w zlym okresie zycia tranzyt urana do DSC rok 99, potem w jednym czasie neptun DSC, jowisz ASC i pluton Ksiezyc koniunkcja i trygon słonce. Teraz naptuna mam w 8 domu, urana w 9 i pluton wejdzie do 6, szybko swiatel nie beda tranzytowac. ufff
                         • 12alex Re: które tranzyty? 08.10.13, 13:17
                          Horoskopy rodzicow porownac z wlasnym, rodzenstwa jesli masz warto tez. Wtedy widac dziedziczenie astrologiczne

                          co mi da sprawdzenie dziedziczenia?
                          powoli sprawdzam i tak mama ma saturna w lwie na moim ASC oraz siostra, tata ma słonce w wodniku, ja mam DSC, jedna siostra ma wenus w wodniku, a druga marsa i merkury. Mama ma jowiszna na moim uranie i slonce na moim jowiszu, ale co to mi daje?
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 08.10.13, 18:05
                          > co mi da sprawdzenie dziedziczenia?

                          z czego wynikaja "tematy" nad jakimi pracujesz w tym zyciu. Pomaga w rozwiazaniu ich i zasymilowaniu. I to dotyczy kazdego a nie tylko ciebie. Kazdy ma jakies tematy "karmiczne"
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 08.10.13, 18:09
                          powoli sprawdzam i tak mama ma saturna w lwie na moim ASC oraz siostra, tata ma słonce w wodniku, ja mam DSC, jedna siostra ma wenus w wodniku, a druga marsa i merkury. Mama ma jowiszna na moim uranie i slonce na moim jowiszu, ale co to mi daje?

                          astrologia to dziedzina praktyczna. Czyli dane aspekty jakie wymieniasz sa jakimis konkretnymi cechami i zachowaniami jakie mozesz praktycznie wyselekcjonowac przez obserwacje w czlonkach twojej rodziny. Teraz ty czesc ich odziedziczylas. Warto zobaczyc w co, w jaka ceche to sie "ewolucyjnie" u Ciebie zamienilo a jak sie ma dzieci to ladnie widac jak wyglada to dalej.
                         • kobieta_z_saturnem Re: które tranzyty? 06.10.13, 17:01
                          princesswhitewolf napisała:

                          > a nie ma wenusiasto/saturniastych czynnikow jakie sprzyjaja jakims opoznie
                          > niom jakie sa przeklenstwem za mlodu a owocuja poznymi ciazami zwiazkami poznie
                          > j. To wlasnie te osoby maja pozne ciaze i to te poznaja kogos po 40 roku zycia
                          > a i nie raz w domu starcow wychodza za mazsmile)) ha ha.

                          Fajnie mnie, princess, przy okazji podsumowałaś.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 06.10.13, 17:05
                          > Fajnie mnie, princess, przy okazji podsumowałaś.

                          ale to korzystne! Bedziemy rozkochiwac w sobie facetow w domu starcow!smile)))
                          Ja mam Saturn Wenus sisla koniunkcje w 7 domu. I to wszystko do Urana w Wadze. smile)))

                       • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 05.10.13, 21:16
                        wiec 1 dziecko z wielka odpowiedzialnoscia i Miloscią
                        tzn masz jedno dziecko jak rozumiem- rewelacja.
                        A tak z ciekawosci czy widac jakies Saturnowo Rybie tematy u niego w jego astro? Ciekawam dziedziczenia astro...
                        • labrom Re: które tranzyty? 06.10.13, 17:09
                         A tak z ciekawosci czy widac jakies Saturnowo Rybie tematy u niego w jego astro
                         > ? Ciekawam dziedziczenia astro...

                         Princesswhitewolf no ma,, ma.. Saturn w Rybach w 6 domu niestety i od razu dopowiem ,że czesto sie przeziebia od malego dziecka, gardlo, katary i te sprawy. Z odpornoscią organizmu na bakier od urodzenia ,a dziewucha na schwał wink
                         Niestety i w tym wypadku astrologia klasyczna ma racje.
                         • lwi2 Re: które tranzyty? 06.10.13, 17:35
                          Princes, aplikacyjne i do planet tylko, oraz aspekty duże, kwinkunks już nie. Masz jeszcze jakiś aplikacyjny, duży i do planety, to się szykuj.


                          --------------------
                          lwi.bloog.pl/
                         • labrom Re: które tranzyty? 06.10.13, 18:00
                          wi2 napisała:

                          > Princes, aplikacyjne i do planet tylko, oraz aspekty duże, kwinkunks już nie. M
                          > asz jeszcze jakiś aplikacyjny, duży i do planety, to się szyku.

                          Lwi2 ,a jesli Saturn na wierzcholku 5 domu, to biore co pod uwage? i Saturna i Neptuna czy moze starego wladce Ryb - Jowisza? Rushman tego nie wyjasnila.
                         • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 06.10.13, 18:01
                          Ten do Neptuna trygon jest aplikacyjny i do Merkurego tez, lwi

                          ja mam 41 lat! Jeszcze mam rodzic? < wytrzeszcz>

                          A do Jowisza czemu nie jak zero stopni? to bardzo silny aspekt mimo ze kwinkunks bo taki scisly.

                          Lwi a u Ciebie sprawdza? pytam ogolnie nie o szczegoly
          • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 04.10.13, 14:53
           Mialam niedawno opozycje urana do wenus i marsa i nic,

           A cos robisz w kwestii edukacji i wyzszej wiedzy ( nauka samodzielna) W tym zakresie moglo zadzialac jak Uran siedzi aktualnie w 9tym

           jakos saturn w 4 domu do rodziny mnie nie ciagnie, nic rodz
           > innie się nie dzieje.

           Bo to niekoniecznie ciagnie. Czasem sa nieprzyjemne sprawy w tej dziedzinie i widac dopiero jak sie zacznie dziac.

           > Oj u mnie jak pluton wejdzie do 7 domu to ja babcia bede(teraz spojrzalam, ze j
           > eszcze w 5 siedzi).

           No ba... to inna sprawa niz koniec np 6tego o jakim mowilas wczesniej

           Tylko saturn bedzie tranzytowal slonce.

           Dla mnie to najczesciej cale trzesienie ziemi w takim aspekcie!
           Na Saturn kw Slonce stracilam prace, na trygonie rejestrowalam dziecko w tutejszym USC itd

           Wniosek: Musisz miec horoskop "ksiegowego". Ciesz sie ze spokoju

  • lwi2 Re: które tranzyty? 04.10.13, 19:41
   Wracając do Twojego pierwszego pytania, końcówki tego pytania - może patrz na NÓW. Czy jakiś bliski nów pada Ci koniunkcją na planetę, oś, czy inny obiekt. Możesz też spojrzeć wstecz.
   Spójrz też czy zaćmienia Słońca, które były/będą w Twoim życiu padały/padają na coś w horoskopie.
   Jak jesteś z Warszawy to polecam wykład Wojciech Jóźwiaka, na temat "kaskad tranzytów", mówił o tym na konferencji PSA, a teraz ma mieć wykład o tym w PTA, tak coś mi się wydaje, sprawdź. Skoro Cię te tranzyty tak interesują to pójdź na to, a nawet przyjedź, jak nie jesteś z Warszawy.

   Bo ogólnie jest tak, że to dopiero Księżyc uruchamia różne tranzyty i właśnie nów jest bardzo ważny.

   Co do tej książki o dzieciach, niestety prawda, zgadza się, mój władca V domu jako jedyna planeta horoskopu nie ma żadnych aspektów (tzw. dużych, a jak przyjąć bardzo szerokie orby to jeden separacyjny aspekt), ma tylko same małe aspekty, a one dzieci nie dają jak pokazało życie. Czyli ta książka jest niezła.
   • 12alex Re: które tranzyty? 04.10.13, 21:09
    Jutro będę miała nów na 2 stopniwej koniunkcji do plutona. Popatrze wstecz jak to wyglądało, jedno co zauważyłam to jak z partnerem romawialiśmy o rozstaniu księżyc był na uranie, tylko on co 28 dni robi z nim koniunkcję, wiec ten tranzyt mnie nie przekonuje. Ja mam księżyc i neptuna w 5 domu, a jowisz władca domu jest w recepcji z księżycem i tworzy kwinkus, aspekt mały ale w przypadku recepcji traktujemy jak koniunkcje. Moja siostra ma 4 aspekty do władcy 5 domu (dom 5 pusty) i 3 dzieci i ciagle mowi ze ona chce 4. zobaczymy.
   • princesswhitewolf Re: które tranzyty? 04.10.13, 21:31
    Bo ogólnie jest tak, że to dopiero Księżyc uruchamia różne tranzyty i właśnie nów jest bardzo ważny.

    prawda, prawda

    > Co do tej książki o dzieciach, niestety prawda, zgadza się, mój władca V domu j
    > ako jedyna planeta horoskopu nie ma żadnych aspektów


    no to gdzie jest moich troje?
  • 12alex Re: które tranzyty? 08.10.13, 13:00
   coś zaczynia mi wychodzić. jak pozmieniałam daty np. zamiast dzien kupna mieszkania, wziełam dzien otrzymania kluczy do mieszkania to saturn był w poblizu IC, a nie w połowie domu 3. Zaczyna wychodzić smile
  • 12alex Re: które tranzyty? 24.10.13, 11:18
   dalej patrze na tranzyty saturna, jowisza pod katem waznych dat i postanowiłam troszke przestawić godzinę o 12 minut. Musze tu powiedziec, ze godzine urodzenia zdobywalam dlugo, ale uparta jestem. Najpierw przepytalam rodzine, ktora powiedziala że nad ranem po 4, kolo 5, mama powiedziała, że bardzo szybko urodziła, najlatwiejszy porod, ale krwotoku dostala wiec musieli ja ratowac. Postanowilam napisac email do USC, po godzinie dostalam odpowiedz i tego samego dnia znalazlam ksiazeczke. Po przestawieniu godziny chyba strzał w 10 otoz: obrona pracy magisterskiej jowisz koniunkcja ściała ASC, odebranie klucza do mieszkania saturn koninkcja ścisła IC. Zakup mieszkania i druga praca- progresywny mars koniunkcja ściała IC, opozycja MC. Podjecie najważniejszej decyzji w zyciu o zakonczeniu toksycznego romansu ścisły trygon progresywnego księżyca do ASC i DSC.
  • 12alex Re: które tranzyty? 18.04.14, 18:47
   dlaczego tranzyty, progresje nie działają? o co chodzi? w tranzytach Uran trygon ASC, sekstyl DSC, na tranzytującym Uranie pełnia i nic, do tego półsektyl plutona do DSC; w progresjach Księżyc trygon, księżyc i słonce; pełnia na progresywnym słoncu, a Progresywne Słonce w sekstylu do Jowisza i nic, kwadratura saturna do słonca i tez nic. O co chodzi? dlaczego nic się nie dzieje?
   • labrom Re: które tranzyty? 18.04.14, 19:42
    12alex napisała:

    > dlaczego tranzyty, progresje nie działają? o co chodzi? w tranzytach Uran trygo
    > n ASC, sekstyl DSC, na tranzytującym Uranie pełnia i nic, do tego półsektyl plu
    > tona do DSC; w progresjach Księżyc trygon, księżyc i słonce; pełnia na progresy
    > wnym słoncu, a Progresywne Słonce w sekstylu do Jowisza i nic, kwadratura satur
    > na do słonca i tez nic. O co chodzi? dlaczego nic się nie dzieje?


    Bo nie umiesz analizowac? smile
   • aarvedui Re: które tranzyty? 18.04.14, 20:18
    Braki warsztatowe+brak doświadczenia+nadgorliwość i chciejstwo neofity = skłonność do formułowania kategorycznych wniosków.

    Jakby astrologia była jak przepis na pizzę, to każdy byłby świetnym astrologiem =)

    Piszesz w tym wątku obracając się wokół jednej książki i analizowania przypadku swojego i siostry. To trochę za mało, żeby zdobyć choćby minimum doświadczenia, a co dopiero wydawać astrologiczne wyroki z terminem definitywnej sprawdzalności.

    Ja w bazie mam ponad 2000 wpisów, które w rozmaitym stopniu analizowałem, chociażby przez pół godziny. Dopiero po pełnym cyklu Jowisza zajmowania się sztuką czasem nieśmiało nazywam się astrologiem. A i tak nie znam wszystkich technik na tyle, żeby je stosować, np. nie czuję większości małych planet.
    To tak dla skali - żeby formować tak zdecydowane wpisy, to poczekaj jeszcze ze 2 lata i przeanalizuj dokładnie z 50 horoskopów osób które znasz i możesz na bieżąco kontrolować.
    Na ja mam prawie 200 znajomych ze studiów, od których kiedyś wyprosiłem dane - i do weryfikacji prognostyków wystarczą mi zdjęcia z nk i facebooka - najczęściej zdjęcia nowych domów, samochodów, ślubów albo dzieci. Zawsze się sprawdza, chociaż czasem w nieco pokrętny sposób, aczkolwiek ciągle w ramach podstaw teorii archetypów, planet, domów...
    • 12alex Re: które tranzyty? 18.04.14, 21:22
     o ile wiem od razu Krakowa nie zbudowali. Druga rzecz pytam się znających, dlaczego mimo kilku potwierdzeń nic się nie wydarzyło? to nic złego, pytać i uczyć się, a ty od razu naskakujesz na mnie. Myślałam, że coś się wydarzy, ocenie, zobaczę, pojde krok dalej. Nie wiem czy na początku też byłeś taki mądry jak teraz? i nie na podstawie jednej książki mój drogi, a wielu.
     • labrom Re: które tranzyty? 18.04.14, 21:49
      12 alex nikt na Ciebie nie naskakuje, poprostu sama napisalas z pewnoscia, że nic sie nie zgadza i nie sprawdza....... wiec rada taka ..sluchaj i czytaj nawet tych, co ci sie wydaja zlosliwi, bo ich uwagi moga byc bardzo cenne !! smile
     • aarvedui Re: które tranzyty? 18.04.14, 22:00
      Jeśli podawanie konkretnych kroków (jak np w innym wątku) nazywasz naskakiwaniem...cóż.
      Nie każdy zawodowiec ma tyle cierpliwości i czasu na odpisywanie każdemu nowemu po x razy ciągle tego samego, żeby jeszcze spotykać się z pretensjami, że to czemu nikt mi nie zrobi pełnej interpretacji, albo czemu nikt nie odpisuje czy że nie działa, bo nie wydarza się to co sobie ktoś zaplanował i wyobraził.
      Twój wpis o tranzytach nie jest ani specjalnie czytelny,ani dokładny, brak w nim również choćby najprostszych wniosków własnych, żeby był jakiś temat do dyskusji, bez sprecyzowania siatki czasowej prognostyków na dodatek.
      Progresja sekundarna Księżyca w najprostszym wypadku trwa nawet kwartał, i bierze się w niej pod uwagę jeszcze kilka innych rzeczy. To tak dla przykładu.

      W zasadzie tez Twój post dał mi do myślenia - być może powinienem być bardziej jak Miłka, Wojtek czy inni zawodowcy - wpaść raz na kwartał, powiedzieć coś miłego, pochwalić się, zareklamować, rzucić jakąś niezobowiązującą mądrość, a forum niech się kisi w swoim miłym słodkim smrodku adoracji. =)
      W zasadzie dzięki za okazję do tej refleksji. =)
      • 12alex Re: które tranzyty? 18.04.14, 22:14
       po co mam opisywac jak ja to widze? nie jestem niczego pewna, wiec sobie notuje, jestem niecierpliwa to pytam, nie dostaje odpowiedzi to pytam.
       Mi się wydawało, że progresje uruchamia np. zaćmienie, ale tak się nie stało, może wydarzenia będą za pół roku? pytam tylko. Progresje z reguły działają 1 st. przed uściśleniem tak piszą w książkach, a u mnie jednak nie. Wydarzenie takie uściśla się tranzytami i lunariuszem i tak też miałam, tak mi się wydawało, ale moja próba przewidzenia czegokolwiek spaliła na panewce. Cała historia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka