Dodaj do ulubionych

Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014

06.12.13, 20:55
Witam. Chciałbym zwrócić uwagę na wybitnie napięciową konfigurację, a mianowicie Wielki Krzyż Kardynalny który będzie miał miejsce dokładnie w nowiu Księżyca - 01.01.2014
Charakteru globalnego wydarzenia oczywiście może nadać kwadratura Urana do Plutona. Wg mnie ta konfiguracja szczególnie dotknie USA, dlatego że natalne Słońce tego kraju, jest w 13 stopniu Raka zaś ich natalny Saturn w 14 st Wagi, a zatem prawdopodobnie będzie bardzo boleśnie dotknięte przez opozycje Nowiu w koniunkcji z Merkurym i Plutonem w Koziorożcu, kwadraturę Urana i Marsa z Wagi. Myślę, że będzie to miało związek z jakimś kataklizmem o charakterze globalnym...
Poza tym będziemy mieć kolejne bardzo napięciowe konfiguracje 30.03.2014(nów) oraz dwa tygodnie później całkowita pełnia księżyca.

30.03.2014 - Nów zrobi aplikacyjną koniunkcje z Uranem, oczywiście w apl kwdr do Plutona, i również w wybitnie napięciowym stosunku do Słońca i Saturna USA

15.04.2014- Całkowita pełnia księżyca - w tej konfiguracji najbardziej ciekawi mnie retrogradujący Mars w 16 st Wagi w aplikacyjnej kwadraturze do Urana, Merkurego, Plutona i Jowisza, a tym samym napięciowo do natalnego Słońca i Saturna USA.
Widząc że Merkury(informacja) jest w koniunkcji z Uranem(elektryczność) w znaku ognistym, w kwadraturze do Plutona, to ta konfiguracja pachnie mi czymś na kształt potężnego rozbłysku słonecznego, jaki miał miejsce w 1859, który wtedy przepalił wszystkie elektryczne przesyły informacji(telegrafy), i co ciekawe ten rozbłysk nastąpił wtedy kiedy nów w koniunkcji z Merkurym w Pannie zrobił kwadrat do Urana w Bliźniętach.

Więcej o skutkach takiego rozbłysku w dzisiejszej cywilizacji:

W raporcie National Research Council of the National Academies of Sciences (Amerykańska Akademia Nauk) naukowcy ostrzegają iż podobna burza, jak ta z roku 1859, dzisiaj mogłaby spowodować globalną katastrofę. Szybkie zmiany pola magnetycznego na dużym obszarze podczas burzy magnetycznej powodują indukowanie się siły elektromotorycznej w przewodnikach, która może spowodować zniszczenie transformatora wysokiego napięcia, co zdarzyło się w 1989 roku. Według NASA nieco większa burza, taka jak w 1921 roku, zniszczyłaby w samych Stanach Zjednoczonych ok. 350 transformatorów i lokalnych stacji elektroenergetycznych, dostarczających energii dla 130 milionów osób[6]. Burza wielkości tej z 1859 roku mogłaby zniszczyć cały system energetyczny krajów uprzemysłowionych. Spalone transformatory nie mogą być naprawione, trzeba je wymienić na nowe, a czas produkcji jednego wynosi ok. 12 miesięcy, pod warunkiem, że fabryka ma zapewnione dostawy surowca i energii, na co w takich warunkach trudno liczyć. Zapasów transformatorów prawie nie ma. Sieci energetyczne w Europie są ze sobą mocno powiązane, co grozi reakcją łańcuchową – awaria części sieci pociąga za sobą przeciążenie innych fragmentów i kolejne awarie. Ochronę mogą stanowić systemy wczesnego ostrzegania oraz kondensatory zabezpieczające transformatory energetyczne. Obecnie jednak system wczesnego ostrzegania posiada tylko USA i jest on zużyty, a żadna inna ochrona nie jest stosowana"

pl.wikipedia.org/wiki/Burza_magnetyczna_roku_1859

Jak wynika z raportu Richarda Fischera, szefa oddziału NASA zajmującego się obserwacją Słońca, temperatura na jego powierzchni szybko rośnie i w 2013 roku należy oczekiwać, że "idealna burza magnetyczna" nadejdzie.

"W wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Daily Mail", Fisher powiedział, że burze magnetyczne powodują awarie systemów łączności i są w stanie wpłynąć na pracę wszystkich systemów komputerowych. Mogą zostać uszkodzone także inne kanały komunikacyjne: telefoniczne, satelitarne. Uczony przepowiada, że grozi nam zupełny paraliż łączności, upadek systemu bankowego, a w efekcie nowy długotrwały kryzys gospodarczy."
wiadomosci.onet.pl/nauka/nasa-w-2013-roku-czeka-nas-apokalipsa/hf7zy
"To olbrzymie chmury plazmy, które pędząc w kosmos i zderzając się z magnetosferą Ziemi, przynoszą nam burze magnetyczne. Któregoś dnia mogą zmieść naszą cywilizację - podaje portal foxnews.com.

Według ostatniego raportu raportu NASA i amerykańskiej Narodowej Akademię Nauk taki kosmiczny kataklizm zniszczy niemal cały system energetyczny (przestną działać stacje benzynowe i kopalnie).

Po trzech dobach zabraknie ropy do zasilania awaryjnych generatorów w szpitalach. 130 mln ludzi zostanie bez prądu, wody, dostaw leków i żywności oraz telefonów - prognozują badacze.

Według szacunków NASA taka burza magnetyczna tylko w pierwszym roku po katastrofie kosztować będzie Amerykanów 2 bln dolarów.

Najbardziej narażone na cios z kosmosu są linie wysokiego napięcia. To czułe anteny, które wychwytują prądy wywoływane przez słoneczne burze. Oplatając świat, pozwalają elektrycznej pandemii błyskawicznie się rozprzestrze­nić. Po drodze topi ona przewody i transformatory. Nie da się ich szybko naprawić - dodaje prof. Hapgood.


Co gorsza, świat nie dysponuje dziś odpowiednimi instrumentami, dzięki którym można byłoby przewidzieć burzę magnetyczną na długo przed jej nadejściem.

Należący do NASA i obserwujący wybuchy na Słońcu satelita ACE przysyła ostrzeżenia z maksymalnie z godzinnym wyprzedzeniem. Nieco bardziej skuteczne są bliźniacze sondy STEREO które informują o burzach magnetycznych z wyprzedzeniem sześciu godzin."

www.sfora.pl/Idzie-sloneczna-apokalipsa-Ludzie-bez-pradu-paliwa-i-lekow-a42646

Poniżej zamieszczam kolejne przesłanki świadczące o tym, że kawał uprzemysłowionego świata, a w szczególności USA, gorączkowo przygotowują się na nadejście jakiegoś globalnego kataklizmu - może to być zarówno wybuch trzeciej wojny światowej, jak i globalny kataklizm np impakt asteroidy, wybuch superwulkanów(np kaldera yellowstone) ogromny rozbłysk słoneczny a może i nawet nagłe przebiegunowanie Ziemi:

FEMA(Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego) zgromadziła ogromne ilości zapasów żywności, wody i amunicji przed 1.10.2013
www.nasznowyjork.org/5/post/2013/09/do-czego-szykuje-si-fema.html
davidicke.pl/forum/potezne-ruchy-fema-i-dhs-w-usa-t12670.html
USA, część Europy i Azj mają już przygotowane wiele podziemnych tuneli, baz, banków nasion, magazynów żywności. W poniższym linku jest dobre opracowanie na ten temat
kodczasu.pl/viewtopic.php?t=2245
Co ciekawe wszystko to zostało zbudowane przed 2013

Była sekretarz FEMA w chwili odejścia ze stanowiska, poinformowała że USA wkrótce czeka cyber atak lub klęska żywiołowa jakieś amerykański naród nigdy dotąd nie widział:
alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/11059-ostrzeżenie-przed-katastrofą
zmianynaziemi.pl/wiadomosc/media-przygotowuja-ludzi-wylaczenia-pradu-czy-grozi-nam-wielki-rozblysk-sloneczny?page=6
A może resztki ISONa przetrwały i już są na kursie kolizyjnym z Ziemią by w drodze powrotnej w momencie tzw Perygeum(moment minięcia Ziemi) pod koniec grudnia walnęły w obszar USA??? Hmm czas pokaże...

<a href="
Obserwuj wątek
  • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 06.12.13, 20:59
   I taka ciekawostka dot. kalendarza Majów -
   Wg obliczeń kalendarza majów, które miały miejsce w 1984, wielki cykl skończy się 16 grudnia a rozpocznie 17.12. 2013 wtedy rozpocznie sie 13 wielki cykl ich kalendzarza
   www.exkavier.com/12_16_2013-END-TIME.html
   www.godlikeproductions.com/forum1/message2091882/pg1
   www.themistsofavalon.net/t1296-the-65th-ahua-9360000-kin-days-16-dec-2013-at-sunset-17-dec-2013-at-sunrise-next-grand-cycle

   Wcale bym się też nie zdziwił, jeśli to pod koniec grudnia nastąpi potężny rozbłysk słoneczny, zważywszy na to że NASA przewiduje, że w ciągu kilku najbliższych tygodni nastąpi całkowite przebiegunowanie Słońca. I nie zapominajmy też że 01.01.2014 Nów będzie w koniunkcji z Merkurym(informacja) i Plutonem, w kwadraturze do Urana(elektryczność) W 1859 również Merkury był w koniunckji do Nowiu i kwadraturze do Urana, tyle że bez napięciowego udziału Plutona wink

   zmianynaziemi.pl/wiadomosc/agencja-nasa-twierdzi-ze-przebiegunowanie-slonca-jest-kwestia-najblizszych-tygodni?page=8

   Ale co z tego wszystkiego wyniknie, to czas pokaże. Pożyjemy zobaczymy...
   • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 06.12.13, 21:43
    zmianynaziemi.pl/wiadomosc/najwieksze-w-historii-ameryki-polnocnej-cwiczenia-wypadek-rozblyskow-slonecznych-atakow-em
    odkrywcy.pl/gid,13068969,img,13069062,title,Superwulkan-Yellowstone-o-krok-od-erupcji,galeriazdjecie.html
    kopalniawiedzy.pl/LLSVP-ULVZ-erupcja-Kaldera-Yellowstone-plateau-bazaltowe,17507

    zmianynaziemi.pl/wideo/wybuch-superwulkanu-yellowstone-moze-zniwelowac-potege-usa
  • am98 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 07.12.13, 01:31
   Witam. Chciałbym zwrócić uwagę na wybitnie napięciową konfigurację, a mianowicie Wielki Krzyż Kardynalny który będzie miał miejsce dokładnie w nowiu Księżyca - 01.01.2014
   Żadnego krzyża kardynalnego 1 stycznia nie będzie. Będzie półkrzyż, ale nie krzyż.
    • jasmina.0 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 07.12.13, 16:42
     marinasun napisała:

     > > Żadnego krzyża kardynalnego 1 stycznia nie będzie. Będzie półkrzyż, ale n
     > ie krzyż.
     >
     > Jeśli uwzględnimy Marsa w Wadze to jednak krzyż (Pluton, Uran, Jowisz, Mars) a
     > nie półkrzyż.
     -----------------------------------------
     Jesli spojrzeć na sytuację z matematycznego punktu to krzyża nie będzie bo Mars nie robi kwadratu z Jowiszem. Krzyż to krzyż - ramiona do siebie pod kątem 90 st.
     nawet półkrzyża nie widzę.
     jest Pluton kwadrat Uran oraz mars opozycja Uran ale juz Mars z Plutonem nie tworzy kwadratu - Mars jest na granicy Panny i Wagi a Pluton w 10,25 st Koziorożca.
     Jowisz robi wprawdzie opozycję do Plutona ale też niezbyt dokladną.
     Moim zdaniem orby sa zbyt szerokie, żeby traktować tę - nomen omen- napięciową konfigurację jako krzyż.

     • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 07.12.13, 17:24
      Mylisz się. Zainstaluj sobie Uranie i spójrz na pozycje tych planet które tworzą WKK w dniu 01.01.2014 12:14:08 czyli w dniu uściślenia nowiu.
      W Koziorożcu:
      Nów - Słońce i Księżyc w 10 stopni 57 minut kątowych
      Merkury 12 50
      Pluton 11 16

      Mars w Wadze - 11 51
      Uran w Baranie - 8.40

      Ret Jowisz w 16.03 Raka

      A więc mamy ścisłą kwadraturę Marsa z Plutonem.

      Cały ten WKK spokojnie można uznać za ścisły. Ale zaznaczam że ten układ może zadziałać jeszcze przed ścisłym nowiem, czyli wtedy kiedy Mars będzie robił aplikacyjną kwadraturę do Nowiu, Merkurego, Plutona, Jowisza i opozycję do Urana
     • marinasun Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 07.12.13, 17:48
      Jowisz co prawda rzeczywiście trochę ma sporą orbę, ale jest retro i przez to aspekt aplikacyjny, pozatym 4 st. opozycja do Plutona powoduje, że wchodzi w układ wkk, tym bardziej, że w zestawieniu z Plutonem w Koziorożcu wypada nów, a ten potrafi dmuchnąć w wiatrak uruchamiając to co ma się ku sobie. Myślę, że można mówic o wkk jednak.
   • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 07.12.13, 13:44
    Wielki Krzyż w znakach kardynalnych jest ewidentny:
    Nów w kon z Plutonem i Merkurym(Cap) w opo do retrogradującego Jowisza(Cnr) i kwdr do Urana(Ari) i Marsa(Lib) i przy tym prawie żadnych łagodzących aspektów...

    Zapomniałem jeszcze dodać że tranzytujący Jowisz, w tych okresach które wymieniłem, również będzie w kwadracie do Saturna USA

    A z doświadczenia wiem że jeśli dana konfiguracja przypada na takie okresy jak nów, pełnia, zaćmienie - to energia takiej konfiguracji jest energetycznie mocniejsza niż przy zwykłym tranzycie. Działanie takiego układu może zacząć się kilka dni przed nowiem/pełnią jak i nawet tydzień po.
    O tym pisała Carol Rushman w książce "Astrologia - sztuka przepowiadania przyszłości"
    Sprawdziłem to na swoim życiu i rzeczywiście działa.
   • jasmina.0 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 09.12.13, 01:15
    Rzeczywiście -źle odczytałam polozenie Marsa. Półkrzyz jest na pewno.

    A jak to się ma do takich zjawisk: ( cyt.część artykułu ze strony zmiany na ziemi):
    Aktywność wulkaniczna trwa na świecie praktycznie bez przerw. Zawsze są gdzieś jakieś żywioły emitujące materiał wulkaniczny, ale teraz jest ich zauważalnie więcej. Wulkany w obrębie pacyficznego pierścienia ognia budzą się jeden po drugim, a te, które były aktywne rozpoczynają jeszcze bardziej intensywne etapy erupcji.
    Bardzo aktywny pozostaje indonezyjski wulkan Sinabung. W jego okolicy nadal dochodzi do opadów popiołu i spływów lawy.
    Donosiliśmy również, że przebudził się kolejny indonezyjski wulkan, Merapi. Kilka dni temu podwodna erupcja wulkaniczna doprowadziła do powstania nowej wyspy znajdującej się 100 kilometrów od Tokio.
    Cały czas bardzo wzmożona aktywność jest notowana w obrębie Kamczatki, gdzie niekwestionowanym liderem potęgi erupcji pozostaje wulkan Kluczewska Sopka emitujący popiół do wysokości kilkunastu kilometrów.
    Podobnie wzrasta aktywność po drugiej stronie Oceanu Spokojnego.
    Wzrasta ilość przepływów lawy emitowanej przez wulkan Fuego w Gwatemali. Staje się on coraz bardziej nieprzewidywalny.
    W tym kraju znajduje się również bardzo aktywny ostatnio wulkan Santa Maria.
    W tej części świata doszło niedawno do erupcji meksykańskiego wulkanu Colima, a oznaki wznowienia aktywności widać też w obrębie innego meksykańskiego giganta, Popocatepetla.
    Erupcji wulkanicznych przybywa z dnia na dzień. Szaleje europejska Etna, która zaskakuje gwałtownością ostatniej aktywności. Trwają, lub rozpoczynają się erupcje wulkanów w Afryce, na Alasce w Mikronezji, w Azji, praktycznie wszędzie na świecie. Wygląda to tak jakby wulkany reagowały na jakieś procesy geofizyczne. Najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie tego fenomenu polega na powiązaniu tej aktywności z aktywnością słoneczną, a właściwie z końcem maksimum słonecznego, który zwyczajowo powinno się zakończyć przebiegunowaniem naszej gwiazdy.
    No i jeszcze ostatnia wiadomośc, że ostatnio zanotowano dwa stosunkowo silne wstrząsy 4,2 i 3,8 Richtera na głębokości 5km. w Yellowstone.
    • marinasun Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 09.12.13, 08:49
     Myślisz, że uściślenie się WKK może skomasować w jednym czasie jakieś zjawiska wulkaniczne, geologiczne? Ciekawe jak ten pierwszy dzień nowego roku ma się do przewidywań odnośnie właśnie aktywności słońca. Chociaż z uwagi na strategiczną rolę w WKK Plutona zjawiska wulkaniczne i geologiczne (ziemia - Koziorożec) bardzo tu wydają się pasować.
     A w przypadku zwykłych śmiertelników, gdy przykładowo ten Pluton i nów wypadają w b.bliskich okolicach geniusza horoskopu, odpowiedzialnego za mc i Księżyc? Zaszyć się w domu na Sylwestra i nie wychodzić kilka dni?
     • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 09.12.13, 14:19
      Wg mnie to bardzo prawdopodobne, że może dojść do jakiegoś potężnego trzęsienia ziemi lub erupcji superwulkanu(czyżby Yellowstone?) przytaczałem już wcześniej linki o tym świadczące... Jako że Merkury jest w koniunkcji z Nowiem i Plutonem, to biorę też po uwagę potężny rozbłysk słoneczny, który może zniszczyć energetyczną sieć w krajach uprzemysłowionych. W 1859 ten potężny rozbłysk również miał miejsce w okolicach Nowiu w koniunkcji z Merkurym w znaku ziemskim(Pannie)w kwdr do Urana. Jednakże teraz dojdzie i Pluton, czyli ewentualne zniszczenia byłyby nieporównywalnie większe.
      W każdym razie myślę że bardzo prawdopodobne jest, że wtedy dojdzie do jakiegoś potężnego kataklizmu, który dotknie głównie USA. Ten WKK którego sercem jest ścisłe stellium w Koziorożcu, jest bardzo napięciowy i szczególnie uderza w Słońce i Saturna USA...
      Kolejny ciekawy WKK będzie mieć miesce podczas całkowitego zaćmienia księżyca(Baran - Waga) 15.04.2014
      A składać się on będzie z:
      Uran koniunkcja Merkury w 13 st w kwadracie do Plutona w retro(13st) kwadracie do Jowisza(12st) i opozycji to Marsa w retro(16 st)

      Zaś 2 tygodnie wcześniej(30.03.2014) będzie półkrzyż składający się z Nowiu:
      Nów(9.58) w kon z Uranem(12,19) w kwdr do Plutona(13st) i kwdr do Jowisza(11,22)

      Czyżby wybuch jakiegoś konfliktu na skale globalną? Czyżby w tym czasie USA i Izrael zaatakowały Iran lub/i Syrie i tym samym wciągnęły do konfliktu UE, Rosje i Chiny???

      Chociaż podczas tego całkowitego zaćmienia wydaje mi się że również wysoce prawdopodobny jest potężny rozbłysk słoneczny który zniszczyłby całą energetyczną sieć na Ziemi.
      Ta superścisła koniunkcja Urana do Merkurego(13st Ari) w kwadracie do ret Plutona(13stCap) może na to wskazywać...


      Ale pożyjemy i zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie...

     • jasmina.0 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 09.12.13, 22:34
      marinasun napisała:

      > Myślisz, że uściślenie się WKK może skomasować w jednym czasie jakieś zjawiska
      > wulkaniczne, geologiczne? Ciekawe jak ten pierwszy dzień nowego roku ma się do
      > przewidywań odnośnie właśnie aktywności słońca. Chociaż z uwagi na strategiczną
      > rolę w WKK Plutona zjawiska wulkaniczne i geologiczne (ziemia - Koziorożec) ba
      > rdzo tu wydają się pasować.
      -----------------------------------------------------------------------
      Własnie tak myśle. mam ostatnio jakies apokaliptyczne wizje, ale sytuacja geologiczna na ziemi nie napawa optymizmem. jeszcze dodatkowo przeczytalam wczoraj, ze pod arktyka sa trzy wulkany, ktore zdaje się, ze zaczynaja być aktywne.
      a może po prostu zawsze tak bylo, tylko informacja nie docierala na czas. Chociaz rzeczywiscie daje sie zauważyć wzrost wulkanicznej aktywności. ja bym się Yellowstone nie marwiła na zapas, ale wielka kolderą na terenie Niemiec już tak. Tyle, że o niej akurat na razie cicho, tzn. nie daje na razie znaku ożywienia.

      Co do spraw czysto fizycznych to rzeczywiście zauważa się skomasowanie zjawisk geofizycznych w jednym czasie tj. aż trzy komety w grudniu, przebiegunowanie Słońca ( co zresztą jest okresowe) i wzrost jego aktywności, ostatnio co chwile wyrzuty masy koronarnej itd.
      Do tego wzrost napiecia politycznego na świecie i dodatkowo ta Ukraina.

      > A w przypadku zwykłych śmiertelników, gdy przykładowo ten Pluton i nów wypadają
      > w b.bliskich okolicach geniusza horoskopu, odpowiedzialnego za mc i Księżyc? Z
      > aszyć się w domu na Sylwestra i nie wychodzić kilka dni?
      ------------------------
      Zupełnie nie wiem jak to wplynie na zwyklych śmiertelników. Każdy coś tam ma ale nie każdy odczuwa wpływ nowiu w jednakowym stopniu. Mnie ostatnio nów tranzytowal władcę ale nic specjalnego się nie wydarzyło. Pierwszego stycznia ten nów tranzytować mi będzie Jowisza w 1 domu i z mojego punktu widzenia powinnam wyjśc gdzieś w Sylwestra bo tranzyt trygonem odbedzie się z 5 domu a Jowisz jest jego wladcą. Mam tam jeszcze (tj w 5 domu) tranzytująca Wenus więc zapowiadala by sie niezla zabawa i może jeszcze jakiś szczęśliwy zbieg okoliczności. Ale pierwszego jak byk,Saturn robi mi zerową kwadraturę do Słońca w 12-tym i opozycje do MC- i to raczej wskazuje na to, że fajnie nie będzie. Moze powinnam zaszyć się w domu i wykorzytać jakis twórczy potencjal w zaciszu domowego ogniska?
     • leyaxxi Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 10.12.13, 14:04
      >A w przypadku zwykłych śmiertelników, gdy przykładowo ten Pluton i nów wypadają w >b.bliskich okolicach geniusza horoskopu, odpowiedzialnego za mc i Księżyc? Zaszyć się w >domu na Sylwestra i nie wychodzić kilka dni?

      Z uwagi na czas w jakim uściśla się WKK, nie zaszkodzi myślę zachowanie szczególnej ostrożności z noworocznymi wystrzałami, petardami itp. Korki od szapana też potrafia szkody narobić, choć myślę, z uwagi udział na Plutona i Urana w tym układzie a zwłaszcza, że chodzi o 'geniusza' horoskopu działanie może być bardzie głębokie na poziomie świadomości osobistej. Nie wiem czy słusznie, ale Pluton i geniusz horoskopu jakoś tak kojarzy mi się z pracą nad swoim wnętrzem.
    • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 09.12.13, 13:14
     Stellium zawsze działa o wiele silniej energetycznie niż pojedyńcza planeta, szczególnie gdy składa się z Nowiu. Dlatego też owe ścisłe stellium w Koziorożcu, na 7 stopniową kwadraturę pomiędzy Jowiszem a Uranem, działa bardziej wzmacniająco, dodatkowo ją scala i łączy, robi ją o wiele bardziej napięciową, porównywalną powiedzmy do siły orbu 3 stopni, szczególnie gdy Jowisz jest w retro, a Uran w ruchu prostym. Zatem ten układ też można uznać za WKK
     • stokro100 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 10.12.13, 22:31
      Arktur1981: w pierwszym poście piszesz, że myślisz i dalej pesymistyczne prognozy.
      A przecież to co myślimy ma wpływ na rzeczywistość. Dlatego proponuję patrząc na tranzyty doszukiwać się pozytywnej realizacji energii tranzytu. Jak to przeczyta wiele osób, to w świat pójdzie pozytywne nastawienie.
      • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 11.12.13, 03:20
       Nie jestem pesymuistą, a realistą. Po prostu zestawiam korelacje układu na niebie z tendencjami, które obecnie występują na Ziemi. Ziemia wkrótce wejdzie w czas burzliwej, bolesnej, wybuchowej, nagłej, ekstremalnej i globalnej transformacji na co ewidentnie wskazuje kwadratura Plutona w energii saturnicznej do Urana w energii marsowej, która potrwa jeszcze około trzech lat. Natomiast takie dynamiczne i napięciowe układy jak np WKK podczas tejże pokoleniowej kwadratury, aktywowane np przez nowie, zaćmienia lub pełnie, z dużym prawdopodobieństwem mogą właśnie aktywować takie transformujące zdarzenia o charakterze globalnym. I właśnie takie momenty staram się przewidzieć. Też by mi się podobało, gdyby każda transformacja przebiegała w sposób łagodny, przyjemny i bezbolesny, ale czasami transformacja musi być bardzo szybka i bolesna aby usunąć nabrzmiały od długiego czasu wrzód/kryzys/chorobę. Ale nie martwcie się, bowiem po tej bolesnej transformacji, przyjdzie czas globalnej odnowy w aurze radości i przyjemnych zmian, ale to raczej zacznie się tak na dobre dopiero od połowy 2026 kiedy Pluton w Wodniku będzie w trygonie do Urana w Bliźniętach, i obie te planety w sekstylu do Neptuna smile
       Cóż, mam nadzieję że dożyjemy do tego czasu wink
      • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 11.12.13, 03:29
       Polecam przeczytać książkę Jarosława Gronerta "Na zakręcie dziejów"
       Oto ciekawy fragment wywiadu z autorem tej książki:

       "Dlaczego przyszłość widzisz w tak czarnych barwach?
       - Sądzę, iż to nie czarne, ale realne barwy niedalekiej przyszłości postrzegam. W swojej trzeciej książce zawarłem wnioski z ponad tysiącletniej korelacji położeń i wzajemnych powiązań Urana z Plutonem, z udokumentowanymi przełomami w historii naszego globu. I zawsze, gdy te wolnobieżne ciała niebieskie krzyżują swoje szlaki (tzn. tworzą wielokrotne aspekty nieharmonijne), to mamy do czynienia z najpoważniejszymi przetasowaniami układu sił na świecie. Dawne imperia i mocarstwa, w bólach ustępują miejsca ambitnym, agresywnym nowym hegemonom.
       Było tak w XIII wieku, gdy Mongołowie podbili Chiny, dotarli na wschodzie aż do oceanu, a na zachodzie do Odry. Wyparli m.in. ludy tureckie ze środkowej Azji, aż nad Bosfor. Potęga Bizancjum stała się wówczas już tylko wspomnieniem.
       Wielokrotne nieharmonijne powiązania Urana z Plutonem towarzyszyły również Wielkim Odkryciom Geograficznym, gdy żeglarze i żołnierze z peryferyjnej wtedy Europy podbili obie Ameryki, niszcząc i rabując imperia Azteków i Inków. Kolejny uraniczno-plutoniczny przykład, to wojna siedmioletnia – czyli pierwsza wojna o charakterze światowym. Walczyły z sobą wszystkie europejskie mocarstwa, ale polem bitwy były także oceany, obie Ameryki, Afryka i Azja. Najwięcej korzyści odnieśli Anglicy budując najbardziej rozległe imperium w dziejach. Tryumfy święcili także aspirujący do mocarstwowej roli Rosjanie, m.in. pierwszy raz zdobyli wtedy Berlin."
       jarekgronert.pl/astrolog-z-pabianic-przewiduje-wielki-kryzys
       • marinasun Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 11.12.13, 10:45
        arktur1981@
        No to pocieszyłeś chłopiewink 2026? To jeszcze cały cykl Jowisza! Mówisz głownie o niefortunnych relacjach miedzy Plutonem i Uranem?
        Co do Saturna to teraz w Skorpionie wzmacnia energię plutoniczną, a gdy przejdzie do Strzelca a Jowisz do Lwa to chyba raczej bardziej będzie po stronie Urana, co może przyspieszyć wiatr zmian. Jak to widzicie?
        • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 15.12.13, 21:06
         marinasun napisała:

         > arktur1981@
         > No to pocieszyłeś chłopiewink 2026? To jeszcze cały cykl Jowisza! Mówisz głownie
         > o niefortunnych relacjach miedzy Plutonem i Uranem?

         Tak jak wspomniałem wcześniej kwadrat Uran-Pluon nadaje wydarzeniom charekter globalny i jeszcze przez najbliższe 3 lata pewnie będzie uaktywniany poprzez bardzo napięciowe konfiguracje jak np wielkie krzyże czy półkrzyże, które z kolei będą uaktywniane przez lunacje czy zaćmienia...

         > Co do Saturna to teraz w Skorpionie wzmacnia energię plutoniczną, a gdy przejdz
         > ie do Strzelca a Jowisz do Lwa to chyba raczej bardziej będzie po stronie Urana
         > , co może przyspieszyć wiatr zmian. Jak to widzicie?

         No tak, Saturn i Jowisz które za jakiś czas przejdą do znaków ognistych mogą jeszcze bardziej przyspieszyć zmiany...
         Jowisz wejdzie do Lwa w lipcu 2014 zaś Saturn dopiero pod koniec przyszłego roku
       • jasmina.0 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 14.12.13, 16:29
        Ano właśnie - oprócz lat 30-tych kiedy były wielkie krzyże? Może warto było by to prześledzić?Taka ciekawa rozprawka historyczna? Zrobiłabym pierwszy ruch ale nie mam efemeryd a program , ktory posiadam aż tak daleko wstecz nie sięga. Szkoda. natomiast rzucam rękawice - może ktoś???/
        • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 15.12.13, 21:14
         Mógłbym to zadanie rozwiązać i sprawdzić, ale jest to bardzo czasochłonne, bo nie tylko chodzi tu o sprawdzenie czy był już taki wielki krzyż, ale też czy został uaktywniony przez daną lunacje(pełnia, nów, zaćmienie) także trzeba byłoby szukać tego zgrania z lunacjami a nie tylko samych wielkich krzyżów... a po drugie nie mam do tego motywacji by to sprawdzac, bo już w sumie mam wystarczająco dużo przesłanek, wskazujących na wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś dużego lub globalnego kataklizmu 01.01.2014 + - kilka dni... to samo się tyczy dat 30.03.2014 i 15.04.2014... ale później sprawdzę jeszcze inne podobne konfiguracje na najbliższe 3 lata, bo w tych latach będzie jeszcze kwadrat Urana do Plutona...
         Myślę że do 1 maja 2014 nadejdzie coś co zmieni kształt obecnego świata...

         Ale jeśli chcesz to sprawdzić i poświęcić na to kupę czasu, to nie widzę problemu abyś pobrała sobie Uranie darmową wersje trial - www.astrologia.pl/urania.html są tam efemerydy sięgające aż po starożytność...

         Ale...
         Prześledziłem sobie jakie były układy i lunacje które następowały przed 1wś, 2wś i zniszczeniem WTC

         Działania pierwszej wojny światowej -pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_światowa#Pierwsze_starcia , zaczęły się 3 dni po pełni. Układ planet podczas pełni był taki:

         Mars i Wenus w 24 stopniu Panny w opozycji do Prozerpiny 27 Ryb i w apl kwdr do Saturna w 28 Bliźniąt i Plutona w 1,38 Raka. Czyli ta pełnia uaktywniła wojenny półkrzyż.


         2 wojna światowa rozpoczęła się 01.09.1939 od inwazji Niemiec na Polskę. Wtedy Pełnia miała miejsce 29 sierpnia i podczas jej uściślenia, Mars w 24st Koziorożca robił apl kwdr do Plutona w 2 st Lwa i Saturna w 1 st Byka. A więc jak widać ten półkrzyż(nawet jeśli mający szerokie orby aplikacyjne) aktywowany przez pełnie, był swoistą zapowiedzią globalnych działań wojennych które rozpoczęły się kilka dni po uściśleniu pełni.


         Zamach na WTC:

         02.09.2001 miał miejsce Wielki Krzyż Zmienny(w znakach zmiennych) składający się z Pełni(Słońce10,28 w Pannie w opozycji do Księżyca w Rybach 10,28) w kwadracie do Saturna(14,26) w Bliźniętach i Plutona (12,34) w Strzelcu. Ten bardzo napięciowy krzyż aktywowany przez pełnie i składający się z niej, zadziałał 9 dni później czyli 11.09
         Zatem można zauważyć tą korelacje, że gdy bardzo napięciowy układ, składa się z nowiu, pełni lub zaćmienia, to wówczas może zainicjować właściwe sobie wydarzenia nawet 10 dni po lunacyjnym uściśleniu.


         • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 15.12.13, 22:13
          Spójrzcie jakie wystąpiło podobieństwo chatakteru planet i znaków składające się na ten wielki krzyż zmienny a zamachem na WTC:
          Saturn sygnifikator monumentów, wieżowców, gmachów i wszelkich nieruchomości, w Bliźniętach wskazują na dwie bliźniacze wieże, które zostały zniszczone przez wybuch, eksplozje, destrukcje(Pluton w Strzelcu) i ta opozycja Saturn-Pluton w kwadracie do pełni składającej się z Księżyca w Rybach i Słońca w Pannie, co wskazuje na skrupulatnie przeprowadzony podstęp celem zniszczenia tych bliźniaczych wież...
         • jasmina.0 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 15.12.13, 22:14
          arktur1981 napisał(a):

          > oś dużego lub globalnego kataklizmu 01.01.2014 + - kilka dni...
          --------------------------------------------------
          > Oj, to szkoda. Wielka szkoda, bo mi ten nów z 5 domu uaktywni Jowisza pięknym trygonem oraz władcę horoskopu, bedącego zarazem władcą 2 domu. No i dalej wygląda na to, ze czekały by mnie może lepsze czasy niż przez ostatnie 7 lat a tu masz babo placek czyli światowy klops.
       • stokro100 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 14.12.13, 00:05
        Żeby się za bardzo nie sugerować, to piszę, bez dokładnego czytania wcześniejszych postów. 5 dom to kreatywność, twórcza niczym nieskrępowana zabawa, niezachwiana pewność.
        Pluton uruchomiony nowiem to początki, zasiane ziarno związane z transformacją, podświadomością, zaglądaniem głęboko pod powierzchnię.
          • jasmina.0 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 18.12.13, 20:37
           Formowanie się wielkiego krzyża jednak chyba dziala:
           Rewolucyjne nastroje we Włoszech, europejskie media starają się o tym nie informować:
           zmianynaziemi.pl/wideo/rewolucyjne-nastroje-we-wloszech-europejskie-media-staraja-sie-o-tym-nie-informowac
           Fukushima po cichu zatruwa nas wszystkich ( polecam komentarz jednego z forumowiczów dot tego artykułu)
           zmianynaziemi.pl/wiadomosc/fukushima-po-cichu-zatruwa-nas-wszystkich.
           Uran podnosi nastroje rewolucyjne, Mars każe podjąć kamień, a Plutonowi wszystko jedno gdzie kamień spadnie. Do tego powiekszający wszystko Jowisz. z tym, że położenie Marsa w Wadze wskazuje raczej na porozumienie niż na "wojnę".
           • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 20.12.13, 22:37
            jasmina.0 napisała:

            > położenie Marsa w Wadze wskazuje raczej na porozumienie niż na "wojnę".

            Z tym Marsem w Wadze to różnie bywa. Może działać zarówno konstruktywnie jak i destruktywnie. Prześledziłem sobie daty zakończenia 1wś, 2ś, wojny wietnamskiej, koreańskiej a także 1 i 2 wojny w zatoce perskiej i tak się składa że Marsa w Wadze wówczas nie było.
            Natomiast pierwszy miesiąc działań wojennych podczas 1wś miał właśnie miejsce podczas pobytu Marsa w Wadze. Po drugie bardzo krwawa i wyniszczająca wojna w koreii tocząca się w latach 1950-1950 zaczęła się kiedy Mars był na początku Wagi.
            1wś i wojna koreańska były to wojny wielkich sojuszy. Np bardzo wagowa organizacja narodów zjednoczonych ONZ(Słońce w koniunkcji z Jowiszem w Wadze w chwili jej powołania) brała właśnie udział w wojnie koreańskiej po stronie Korei pld natomiast po stronie komunistycznej Korei pln walczyły ZSRR i Chiny. 1wś również składała się z ogromu sojuszy walczących między sobą o swoje interesy...
            W natalnym radiksie USA, w 7 domu czyli w obszarze Wagi jest posadowiony Mars. Pamiętajmy też że 7 dom to również dom otwartych wrogów w przeciwieństwie do 12d. I jak widzimy wojenna polityka tego kraju charakteryzuje się głównie tworzeniem szerokich sojuszy, koalicji, układów, unii, stowarzyszeń, związków, współpracy, właśnie na rzecz prowadzenia wojny z otwartym wrogiem. Jak by nie patrzeć wojna też jest pewnego rodzaju Relacją z tym że destruktywną a nie konstruktywną. A wszelkiego typu relacje to przecież główna domena Wagi.
            Albo przykład indywidualny. Mało kto by pomyślał że jeden z najbardziej utytułowanych wojowników w krwawej walce wręcz, miałby Marsa w Wadze. A jednak!
            Fiodor Emalienienko:
            www.mmamania.com/2010/6/22/1530316/fedor-emelianenko-i-became-a-thorn
            Jak widać u tego faceta Mars w Wadze charakteryzuje się ogromną motywacją do zwyciężania w tego typu relacjach jakim są pojedynki w formule mixing martial arts.

            Co do obecnej sytuacji na świecie, to już można zauważyć pierwsze symptomy Marsa który dochodzi kwadratem do Plutona i opozycją do Urana. Ten półkrzyż został uaktywniony przez pełnie księżyca 17.12. Oprócz wspomnianych zamieszek na Ukrainie, to dochodzi do tego jeszcze:
            wiadomosci.onet.pl/swiat/korea-polnocna-grozi-bezlitosnym-atakiem-na-poludnie/g8frm
            wiadomosci.onet.pl/swiat/bild-rosja-rozmiescila-w-kaliningradzie-rakiety-krotkiego-zasiegu/qr2bj
            wiadomosci.onet.pl/swiat/grozba-wybuchu-wojny-domowej-w-sudanie-poludniowym/168w4
            Ale to dopiero początek formowania się wkk. Im bardziej ten półkrzyż(Mars, Pluton, Uran) będzie się formował w wkk czyli im bliżej do 01.01.2014 tym wg mnie większe prawdopodobieństwo że dojdzie do jakiegoś dużego lub globalnego kataklizmu(może on mieć charakter zarówno naturalny jak i wojenny) Moim zdaniem ten WKK który będzie aktywowany przez Nów 01.01.2014 zamanifestuje się tak powiedzmy między 25.12.2013 a 10.01.2014 i manifestacja będzie miała charakter nagły czyli charakterystycznie dla jakości kardynalnej no i oczywiście charakter nagłości zwiększa też Uran w marsowej energii...

            W ciągu najbliższych 2 tyg wszystko się w tej kwestii wyjaśni, zatem cierpliwie czekajmy na rozwój sytuacji wink
            • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 21.12.13, 07:39
             arktur1981 napisał(a):

             >Moim zdaniem ten WKK
             > który będzie aktywowany przez Nów 01.01.2014 zamanifestuje się tak powiedzmy m
             > iędzy 25.12.2013 a 10.01.2014

             Z tą aktywacją to miałem na myśli swego rodzaju zapowiedź(w chwli uściślenia Nowiu) tego że wkk zadziała i zamanifestuje się w określonym przedziale czasowym(nie więcej niż 10 dni przed uścisleniem lub po, lub w trakcie uściślenia)
            • lwi2 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 21.12.13, 11:50
             Co do Marsa w Wadze, to w naszych czasach jest to położenie permanentnie w recepcji wzajemnej z Eris w Baranie. Jeżeli Eris jest nowym władcą znaku Wagi. Dlatego być może ten współczesny Mars w Wadze ma takie "wojenne" oblicze.

             Lwi
   • acrux_79 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 23.12.13, 06:43
    Bardzo trafnie postawione pytanie. Śmiem sądzić, że tak jest. Warto poczynić w tym celu kilka "rozpoczęć" dla poprzednich lat.

    Zapewne ciekawi nas 1.1.2001 dla N.Y.C. Oś zawsze będzie taka sama, albo prawie taka sama, więc nie dziwi nas szczególnie 10 stopnia Wagi ASC i Słońce na IC. Ale już kwadratury Saturna i Jowisza z domu VIII do Wenus (w znaku Saturna) mogą ciekawić.

    Tak jak zastanawiać może przejście Jowisza 11.9.2001 przez MC tego horoskopu, w znaku Raka. Tuż obok znajduje się Słońce USA, zaś w improwizowanym solariuszu (1.1.2001 N.Y.C) Księżyc posadowiony jest w Rybach.

    Moje analizy niczego nowego nie wprowadzają, ale są zachętą do zbadania tematu. Popularniejsze są rzecz jasna solariusze klasyczne i momenty na powrót Słońca na 0 stopień znaku Barana.
  • marqs13 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 22.12.13, 09:31
   tak odnośnie tej daty... cytuje jeden z artykułów z sieci:
   "ISON zapewni deszcz meteorów na Sylwestra
   Choć kometa ISON tylko częściowo przetrwała spotkanie ze Słońcem, do którego doszło 28 listopada, pod koniec roku może przynieść nam wiele ciekawych atrakcji. Wszystko wskazuje na to, że chmura pyłu i gruzu, uformowana po zniszczeniu jądra komety przetnie się z drogą Ziemi wokół Słońca w Sylwestra oraz okresie od 2 do 04 stycznia. W rezultacie świat będzie mógł oglądać aktywne deszcze meteorytów. Bardziej precyzyjne informacje na temat ewentualnego wzmożenia aktywności meteorów związanych z kometą ISON zostaną podane później. Duże znaczenie dla danych obserwacyjnych będą mieć dni 16 oraz 24 grudnia, kiedy chmura przetnie orbity Wenus i Ziemi. Naukowcy nie wykluczają, że spadną także nieco większe fragmenty ISON i istnieje pewne prawdopodobieństwo powtórki incydentu z Czelabińska."
  • dorisn Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 02.01.14, 17:50
   No to mamy odpowiedź:
   - najgorszy Sylwester od wielu lat pod względem liczby wypadków i zatrzymanych pijanych kierowców;
   - tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim i w Łodzi;
   - śmierć w pożarach w noc Sylwestrową w Łodzi;
   - wypadek M. Schumachera;
   - śmierć znanych dziennikarzy - Andrzeja Turskiego i Lucyny Grobickiej;
   - atak zimy w USA;
   - wielkie obawy polskiego społeczeństwa o przyszłość kraju;
   - zamachy w Wołgogradzie zapowiedź Putina dot bezwzględnej walki ze sprawcami - poczekamy do zakończenia olimpiady w Soczi a później - nowa wojna na Kaukazie?
   • marinasun Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 02.01.14, 18:41
    > No to mamy odpowiedź:
    > - najgorszy Sylwester od wielu lat pod względem liczby wypadków i zatrzymanych
    > pijanych kierowców;
    > - tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim i w Łodzi;
    > - śmierć w pożarach w noc Sylwestrową w Łodzi;
    > - wypadek M. Schumachera;
    > - śmierć znanych dziennikarzy - Andrzeja Turskiego i Lucyny Grobickiej;
    > - atak zimy w USA;
    > - wielkie obawy polskiego społeczeństwa o przyszłość kraju;
    > - zamachy w Wołgogradzie zapowiedź Putina dot bezwzględnej walki ze sprawcami
    > - poczekamy do zakończenia olimpiady w Soczi a później - nowa wojna na Kaukazie
    > ?

    +
    zamachy w Wołgogradzie
    wybuch wulkanu w Salwadorze (Chaparrastique)
    • marinasun Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 03.01.14, 11:38
     No tak. Można by tu jeszcze dodać noworoczny wybuch Etny, ale znów chyba nie aż tak spektakularny jak w tych planetarnych okolicznościach można by 'oczekiwać'. Pluton - więc zwiększona aktywność wulkaniczna nie dziwi.
     Pytanie jednak czy któreś z tych wymienionych wydarzeń nie okaże się w przyszłości znaczące w szerszym kontekście. W końcu mieliśmy nów w towarzystwie waćpana Plutona a to może wskazywac na jakiś poczatek, niekoniecznie koniec procesu. Pod tym kontem zasatawia mnie np. wybuch w Wołgogradzie. Takie plutoniczno uraniczne zdarzenie.
    • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 03.01.14, 17:25
     Kiedy pisałem te wszystkie teksty, to przeoczyłem Chirona. W ogóle nie zwróciłem na niego uwagi, a to błąd. A on 1.1.2012 przecież był w 10 st znaku Ryb i robił ścisły sekstyl do całego stellium w Koz(Nów, Merkury, Pluton) i trygon do Jowisza.
     Zatem Chiron mógł cały ten wkk znacząco złagodzić do rangi wydarzeń lokalnych. Jeśli rzeczywiście złagodził, to chwała mu za to smile
     Chociaż niewykluczone że ten zamach w Wołgogradzie to preludium do jakiegoś poważniejszego zamachu w Soczi...
     Ale poczekajmy do tego 10.01. konfiguracje w dniu nowiu lub pełni, mają to do siebie że mogą zadziałać nawet do 10 dni przed lub po uściśleniu. Jeśli nic się wtedy nie wydarzy na wielką czy globalną skalę to wg mnie będzie to oznaczało że Chiron złagodził ten cały wkk wink
      • jasmina.0 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 03.01.14, 20:24
       Nie jest znowu tak różowo. Wielki Krzyż trwa więc wszystko może przed nami. NP:

       1.Asteroida 2014 AA odkryta 1 stycznia tego roku spadła do Atlantyku!!
       Astronomowie z obserwatorium Mount Lemmon w godzinach rannych 1 stycznia 2014 roku odkryli nową asteroidę oznaczoną sygnaturą 2014 AA. Według wszelkich danych weszła ona w atmosferę ziemską i spadła gdzieś do Atlantyku.

       2. Fala separatyzmów wzbiera w Europie
       Rok 2014 będzie z pewnością czasem odradzających się separatyzmów. Kolejne krainy geograficzne zapowiadają odłączenie się od państw, w których skład wchodzą obecnie. Już wkrótce usłyszymy bardzo dużo na temat dwóch bardzo ważnych referendów...

       3. Naukowcy odkryli dwie egzoplanety, które posiadają chmury w atmosferze
       Korzystając z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a, dwa zespoły naukowców odkryły tzw. superziemię, oznaczoną jako GJ 1214b oraz gorącego Neptuna - GJ 436b. Okazało się, że obie planety posiadają w swojej atmosferze grubą warstwę chmur.

       4. Rozbłysk niemal klasy X na Słońcu, rosną aktywne regiony
       Przedwczoraj w godzinach popołudniowych doszło do kolejnego silnego rozbłysku słonecznego z plamy oznaczonej numerem 1936. Jego wielkość wyniosła w szczycie intensywność na poziomie M9.9. Pozycja tej plamy zapewnia wywarcie wpływu na naszą planetę.

       5. Łotwa przystąpiła do upadającej strefy Euro
       Wczoraj wzrosła liczba krajów w strefie euro. Osiemnastym członkiem została Łotwa. Co ciekawe tamtejsze społeczeństwo jest przeciwne takiemu krokowi, z czego zupełnie nic nie robią sobie łotewscy politycy.
       • dorisn Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 03.01.14, 22:08
        Pluton kon Slonce przynosi generalnie minorowe nastroje.Wielki Krzyz zaczyna sie dopiero formowac.Moze byc tak,ze wydarzenia majace miejsce teraz znajda kulminacje w kwietniu br.
        Np zamachy w Wolgogradzie skoncza sie wojna na Kaukazie.Czy ktos sprawdzal juz radixy Rosji i republik kaukaskich?
        Do tego znajdujemy sie pod wplywem Wielkiego Trygonu Wodnego,a wiec duzo emocji.Ogolnie wszyscy na swiecie maja serdecznie dosyc kryzysu i kto wie moze w najblizszych miesiacach bedziemy mieli do czynienia ze zmaterializowaniem tego gniewu.
        W ogole uklad Wielkiego Krzyza i Wielkiego Trygonu Wodnego stwarza klimat albo jakies malej lokalnej wojny,niepokojow spolecznych,albo jakiegos kataklizmu przyrodniczego - ostatni Wielki Krzyz w 2010r przyniosl Polsce min katastrofe smolenska, wielkie powodzie,a w Europie nawrot kryzysu i erupcje wulkanu na Islandii.
   • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 04.01.14, 00:34
    Ten wkk był w bardzo napięciowym stosunku do radiksu Schumachera(1.3.1969 13:43) na którego składa się Pełnia - Słońce w 12,58 st Koz i Księżyc 10,22 Raka, w kwadracie do jego Proserpiny/Eris w Baranie(Głowa)11,10, zatem jak widać ten jego półkrzyż został bardzo boleśnie uderzony. Ale być może tranzytujący Chiron który podczas tego nowiu zrobił trygon do jego pełni, uratował go od śmierci...
    Po za tym nie dość że jego pełnia jest uderzana przez kwadrat Uran-Pluton, to jego Saturn 18.51 Ari też przezeń wkrótce będzie atakowany...
    Ach gdyby bidulek choć trochę interesował się astrologią, to może by jakoś uchronił się od tych bolesnych rzeczy...


   • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 04.01.14, 03:07
    Zgadza się, ten zamach podczas tego nowiu i wkk, może oznaczać swoiste preludium do zapoczątkowania przez Kreml nowego wojennego cyklu na Kaukazie, o wiele ostrzejszego niż poprzednie, jeśli będzie jakieś potężne boom na igrzyskach w Soczi które odbędą się w dniach 7-23 lutego
    Sprawdziłem radiks Rosji (08.12.1991 19:45 Moskwa) i okazuje się że mają Księżyc(13) w koniunkcji z Uranem(12) i Neptunem(15) w Koziorożcu. Natomiast ich Mars mieści się w 6 Strzelca, który obecnie odbiera kwadrat tranzytującego Neptuna z Ryb...
    Zatem jak widzimy, ich stellium obecnie uderzane jest przez Plutona, Urana, Jowisza i Marsa...

    Sytuacja na arenie geopolitycznej robi się coraz bardziej napięta... Wg mnie wydarzenia wojenne nabiorą większego rozpędu gdy Mars tuż po pełni na linii Baran-Waga 15.04.2014 zacznie przez długi czas, poprzez retrogradacje, robić kwadrat do Plutona i opozycje do Urana. Odczuwalne retro Marsa zacznie się od bardzo napięciowego półkrzyża aktywowanego przez nów 30.03.2014 wtedy to Mars zacznie robić opozycje do Proserpiny/Eris w 20 Ari, i powoli będzie zmierzał kwadratem do Plutona i Jowisza i opozycją do Urana tym samym tworząc wkk przez dość długi czas...
    Mars w tej napięciowej bombie zapoczątkowanej przez nów i półkrzyż 30.03.2014 będzie co najmniej do Lipca...
    Wcale bym się nie zdziwił gdyby wybuch tej bomby nastąpił wtedy gdy Mars będzie robił wkk z Plutonem, Jowiszem i Uranem w okolicach Pełni, której uściślenie będzie 15.04.2014
    Przypomnę że owy wkk podczas uściślenia pełni, będzie się składał z retro Marsa(16) w kwadracie do Plutona(13), kwadracie do Jowisza(12,52) i opozycji do Urana(13)
    Patrząc od strony numerologicznej, kilka ciekawostek:
    30.03.2014 suma to 13/4
    15.04.2014 = 17/8
    Tydzień po pełni tj 22.04, wszystkie części tego wkk będą w 13 st.
    21.04.2014 = 14/5
    WTC 11.09.2001 = 14/5
    1 wś - 28.07.1914 = 32/5
    2 wś - 01.09.1939 = 32/5

    Jak więc widać w tym czasie będzie bardzo napięciowo nie tylko dla Rosji ale też i dla USA, NATO, Iranu i Chin...
    • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 04.01.14, 06:17
     Temat o możliwości wybuchu globalnej wojny a układem planet zasługuje już na osobny wątek, bo jest to dość obszerny materiał. Opracuję temat, m. in. sprawdzę radiksy NATO, Chin, Wlk Brytani, Izraela, Iranu i dziś wieczorkiem lub jutro po południu tu wrzucę wink
    • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 04.01.14, 14:36
     Precyzując - Od 15.04 do 3.05 wkk(Mars, Pluton, Uran, Jowisz) będzie działał, następnie od 3.05 ret Mars oddali się od Jowisza na 5 st separacji, i z wkk przejdzie do kwadratu w orbie 3st do retrogradującego Plutona, potrwa on do 10.06 i od tego czasu zacznie tworzyć kwadrat do Urana tym samym robiąc półkrzyż(Mars-Pluton-Uran) który potrwa aż do 20.06
     Myślę że w tym przedziale czasowym będzie naprawdę wybuchowo...
     • jasmina.0 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 04.01.14, 16:03
      Bardzo ciekawą analizę co do roku 2014 oraz wpływu aspektow na sytuacje róznych państw zrobił Mirosław Czylek. Myślę, że nie bedzie miał nic przeciwko temu, żeby w jakiś sposob się nią posiłkować (oczywiście z podaniem autora).
      Tu link:
      astromix.pl/content/view/128/229/
      Nie miałam czasu wszystkiego dokładnie przeglądnąć ale chyba mniej wiecej zgadza się z Twoimi analizami.
    • jerry.uk Horoskop Rosji 04.01.14, 19:06
     Przyjacielu, jeśli przyjąłeś 8.12.1991 jako radiks Rosji (nie wiem dlaczego, ale na moment uznajmy, że tak), to powinien być wyrysowany na Brześć, a nie na Moskwę.
     Proponuję pochylić się także nad horoskopem na 12.06.1990 9:45 Moskwa. Tego dnia miała miejsce Deklaracja Suwerenności Republiki Rosyjskiej.
     en.wikipedia.org/wiki/Declaration_of_State_Sovereignty_of_the_Russian_Soviet_Federative_Socialist_Republic
     • arktur1981 Re: Horoskop Rosji 05.01.14, 00:47
      jerry.uk napisał:

      > Przyjacielu, jeśli przyjąłeś 8.12.1991 jako radiks Rosji (nie wiem dlaczego, al
      > e na moment uznajmy, że tak), to powinien być wyrysowany na Brześć, a nie na Mo
      > skwę.

      Proszę o to link do radiksu Rosji - www.dominantstar.com/a_russ8d1991.htm

      "Source: "Boris Yeltsin's public announcement of the Minsk Declaration at about 7.45 pm Moscow Time (5:45 pm GMT) represents the public proclamation of Russian independence. Chart 278 is set therefore for 7.45 pm Moscow Time, 8 December 1991, and is relocated to Moscow, the Russian Capital. Russian astrologers use a chart for the signing of the agreement at 14:17 EET [...] In this instance, however, the horoscope for the public proclamation seems to be the more powerful political moment. The Russian parliament then formally ratified the Minsk declaration at 13.22.40, 12 December 1991." Campion, "The Book of World Horoscopes," p. 316."
     • arktur1981 Re: Horoskop Rosji 05.01.14, 01:48
      > Proponuję pochylić się także nad horoskopem na 12.06.1990 9:45 Moskwa. Tego dni
      > a miała miejsce Deklaracja Suwerenności Republiki Rosyjskiej.
      > <a

      Troche się za bardzo zagalopowałem z tym 8.12.1991 nie sprawdzając istotnych szczegółów i innych dat. Byłem wtedy trochę wstawiony wink Mój błąd. Dzięki za zwrócenie uwagi.
      Ogłoszenie niepodległości Rosji 12.06.1990 oczywiście uznaję jako radiks Rosji, bo inaczej byłoby to trochę nielogiczne...
      Jowisz w tym radiksie jest w 15 Raka a więc wkrótce będzie dość mocno uderzany przez układ Mars-Pluton-Uran. Ciekawie też się przedstawia Solariusz tego radiksu. A mianowicie od 12.06.2014 ich solarny Mars będzie w 12.14 Wagi w kwdr do Plutona 12.49 Koz, i opz do Urana 15 Ari
      Będzie gorąco!


     • arktur1981 Re: Horoskop Rosji 05.01.14, 02:52
      Cholera ciężka sprawa z tą Rosją. Przyjrzałem się bliżej tematowi i w sumie to jest kilka dat niepodległości Rosji. Ta z 12.06.1990 to jest owszem ogłoszenie niepodległości ale jako niepodległości Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, a nie demokratycznej Federacji Rosyjskiej. Zaś 8.12.1991 w tzw deklaracji mińskiej zostało zawarte porozumienie o rozwiązaniu ZSRR i tym samym utworzenie niepodległych republik od ZSRR natomiast 26.12.1991 owe porozumienie weszło w życie:
      "26 grudnia 1991 rozwiązał się ZSRR i wchodzące w jego skład republiki odzyskały niepodległość, w tym największa dotychczasowa Republika Rad - Rosja. Pierwszym prezydentem niepodległej Rosji został Borys Jelcyn, wybrany już 12 czerwca 1991 na Prezydenta Rosyjskiej FSRR. Objął urząd 10 lipca 1991. 26 grudnia 1991 tytuł przekształcił się wraz z zmianą nazwy państwa w Prezydenta Rosji."
      pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjska_Federacyjna_Socjalistyczna_Republika_Radziecka
      pl.wikipedia.org/wiki/Federacja_Rosyjska
      Tu z kolei radiks Federacji Rosjyskiej to 25.12.1991
      The current chart for Russia is set for December 25, 1991, at 5:19:40 pm GMT or (other source) 5:25 pm GMT (flag up), in Moscow
      www.astrologyweekly.com/countries/russia.php

      Co ciekawe nawet w solariuszu Federacji Rosyjskiej na 25.12.1991 Mars jest paskudnie ustawiony bo znów w aplikacyjnym kwadracie do Plutona i Urana. Był to czas kiedy formował się wkk ma 01.01.2014.
      Na dzień 25.12.2014 czyli solariusz FR na 2014, pozycja Marsa to 8,25 Wagi w ścisłej opozycji do Urana(8.36) i kwdr do Plutona(11)

      Dwa podobne solariusze z potwornym półkrzyżem Mars-Pluton-Uran dla radiksu niepodległej radzieckiej Rosji i niepodległej demokratycznej Rosji potwierdza tylko to, że współczesna Rosja prawdopodobnie bardzo boleśnie doświadczy wojennej zawieruchy która wg mnie nadejdzie począwszy od zaćmienia księżyca 15.04.2014
      • jerry.uk Re: Horoskop Rosji 06.01.14, 00:59
       Mamy podobne przeczucia, jak widzę. Od kwietnia Indeks Cykliczny leci w dół, jak kamień:

       www.astrobiznes.pl/a/blog/czy-polsce-grozi-wojna/0
       Jeśli chodzi o Rosję, to dobrze jest poobserwować, zastanowić się i nie przyjmować bezkrytycznie horoskopów, zamieszczonych przez Campiona czy innego człowieka z Zachodu. Najlepiej w tej sprawie polegać na datach, używanych przez astrologów rosyjskich.
  • dorisn Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 05.01.14, 15:58
   Nie zapominajmy też,jak Wielki Krzyż "wpisuje się" w horoskop III RP (30.12.1989 g 24:00)
   Pluton tranzytuje obecnie IV dom tego horoskopu, w którym znajduje się stellum złożone z Saturna, Urana, Neptuna, Merkurego, Wenus, Marsa i Słońca oraz Księżyca. Uran oś Dsc, Mars Asc, Jowisz minął MC. Saturn tranzutuje Plutona w II domu.
   Ciekawe, co przyniesie nam Wielki Krzyż tym razem. Moim zdaniem będzie katalizatorem i "wspomoże" Plutona w jego roli totalnej transformacji kraju - większa samodzielność regionów, wyjście na jaw jeszcze większych patologii jakie miały miejsce w ostatnich 25 latach, ale też umocnienie roli Polski w Europie i na Świecie.
   Nie działo się w naszym kraju najlepiej, więc może niebiosa postawią symboliczny "krzyżyk na drogę" temu staremu porządkowi i nareszcie zaczniemy się czuć lepiej i mieć fakty
   zacznie lepiej w naszym kraju?
   • arktur1981 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 05.01.14, 17:53
    astrolog.org.pl/baza-horoskopow/Polska_(III_Rzeczpospolita)
    Tak, ten wkk przypada na ten radiks.
    W tym solariuszu III rp na 2014 niepokoi mnie szczególnie bardzo napięciowe ramię tego wkk, a mianowicie Mars(11.06) w bardzo ścisłym kwadracie do Plutona(11.12)

    Poza tym począwszy od zaćmienia 15.04 Mars w retro zacznie robić kwadrat do nat Saturna(15 koz) i Neptuna(11Wagi) i zbliżać się do natalnego Asc. Po za tym Saturn III rp w IVd będzie pod ostrym naporem kwadratu Uran-Pluton. Zaś oś MC-IC w 14 Raku i Koz którą dotyka już Pluton, będzie również pod długim naporem Urana...

    15.04 czyli w momencie zaćmienia krzyż kardynalny(Mars-Pluton-Uran-Jowisz) szczególnie mocno uderzy w Saturna i Neptuna w IVd III rp. I planety tego wielkiego krzyża ustawią się na głównych osiach III rp, a mianowicie Mars na Asc, Uran na Dsc, Pluton na IC, Jowisz na MC

    Wg mnie Polska jako III rp bardzo boleśnie odczuje wojenną zawieruchę(szczególnie między 15.04 a 20.06) jeśli takowa nastanie...
     • jasmina.0 Re: a jak sie ma Wielki Krzyż do...+50 i -50 st? 06.01.14, 20:01
      Australia: Rok temu wydawało się, że w trakcie lata trwającego aktualnie na antypodach osiągnięto rekordowe temperatury. Meteorolodzy uznali nawet rok 2013 jako rekordowo gorący. Okazuje się, że rok 2014 już przyniósł nowe poziomy temperaturowe. W zachodniej części stanu Queensland zarejestrowano +50C

      Ameryka Północna jest pod wpływem bardzo mroźnego arktycznego frontu pogodowego. Mieszkańcy środkowego wschodu i północno-wschodniej części USA musza się przygotować na najcięższe mrozy od dwudziestu lat. Według amerykańskich synoptyków w niektórych miejscach temperatury mogą spaść nawet do -50C
      • jasmina.0 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 06.01.14, 23:35
       kobieta_z_saturnem napisała:

       > jerry.uk napisał:
       >
       > > Moim zdaniem Polsce nie grozi wojna w najbliższych latach. Ale kryzys ek
       > onomicz
       > > ny, jak najbardziej.
       >
       > Kryzys ekonomiczny to my mamy od czasów Gierka. Dłużej i gorzej to już chyba by
       > ć nie może. W końcu kiedyś należałoby się odbić od dna.
       ----------------
       Jestem trochę starsza. Odkąd pamięam mamy kryzys i wszyscy nawołują do zaciskania pasa. Juz kilkadziesiąt lat.
      • jerry.uk Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 06.01.14, 23:51
       Myślę, że trochę inaczej postrzegamy kryzys. Ja patrzę szerzej, na ogólną sytuację gospodarczą. Ty prawdopodobnie oceniasz polską gospodarkę przez pryzmat własnej sytuacji ekonomicznej. Kryzys to dla mnie depresja gospodarcza, rosnące bezrobocie i słabnący złoty (więcej trzeba będzie zapłacić za dolara i euro).
       • kobieta_z_saturnem Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 07.01.14, 18:37
        Nie oceniam tego przez pryzmat własnej sytuacji. Dla mnie kryzys ekonomiczny to dwucyfrowe bezrobocie, płaca minimalna i emerytury poniżej kosztów utrzymania, ceny nieruchomości wyższe niż na Zachodzie, niewydolna publiczna służba zdrowia. Czego więcej potrzeba, by zasłużyć sobie na miano kryzysu ekonomicznego?
  • ksieznapodolska33 Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 06.01.14, 23:17
   >Charakteru globalnego wydarzenia oczywiście może nadać kwadratura Urana do Plutona. Wg mnie ta konfiguracja szczególnie dotknie USA, dlatego że natalne Słońce tego kraju, jest w 13 stopniu Raka zaś ich natalny Saturn w 14 st Wagi, a zatem prawdopodobnie będzie bardzo boleśnie dotknięte przez opozycje Nowiu w koniunkcji z Merkurym i Plutonem w Koziorożcu, kwadraturę Urana i Marsa z Wagi. Myślę, że będzie to miało związek z jakimś kataklizmem o charakterze globalnym... <

   No i mamy - mrozy w USA smile
    • acrux_79 Re: Wielki Krzyż i kto by pomyślal o Ukrainie 03.03.14, 20:50
     1. Nikt nie przewidział ataku Rosji na Ukrainie. Konflikt na Ukrainie trwa od listopada 2013, zaś problemy mają od lat kilkunastu. Dlatego też pisało o Ukrainie wielu, ale nikt nie napisał: "Rosja wyśle swoje wojska". Nikt tak szerokiej wyobraźni nie miał.

     2. Krzyż był widoczny znacznie wcześniej. Ja na początku grudnia napisałem o nim tak:

     26 lutego 2014: uściśla się kwadratura Uran–Pluton, a także opozycja ich obu do Jowisza. Podobne zjawisko miało miejsce 8 i 21 sierpnia. Szczególnie wyraźne nasilenie zjawiska będzie nastąpi jednak w okolicach 20–21 kwietnia 2014. Powstanie Wielki Krzyż ze szczególnym wyróżnieniem pozycji Marsa w Wadze. Możliwe są sankcje prawne wymierzone przeciwko wolności działania albo jakieś bunty lub protesty społeczne w tych dniach (Mars z całej czwórki planet jest na najgorszej pozycji, pobudzany Uranem, a Jowisz w najsilniejszej pozycji).

     Wyraźnie o Ukrainie nie pisałem, tym niemniej ciekawi mnie analogia, czy nie nastąpi nowa eskalacja w kwietniu właśnie astromix.pl/content/view/128/229/ . Może wątek wówczas zostanie zakończony??

     3. Analizy dotyczące Rosji wykonał Jarosław Gronert w książce „Na zakręcie dziejów. 2012-2015”. Tu jest znaczny fragment tej książki: jarekgronert.pl/ukraina-na-zakrecie

     4. Obecnie mamy do czynienia z wysypem ekspertów, którzy za wszelką cenę starają się dowieść, że stali się nagle ekspertami od astropolityki. Niekoniecznie. To się nie dzieje z dnia na dzień.

     Pzdr.
  • marinasun WPutin 04.03.14, 12:11
   A jak w to wszystko wpisuje się horoskop samego W.Putina?

   www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=&gif=astro_w2atw_01_vladimir_putin.39893.16924.gif&res=100&va=&cid=kh5fileVfgGVf-u1370293741&wiki=2&adbtitle=Astro-Databank chart of Vladimir Putin born on 7 October 1952

   • aarvedui Re: WPutin 04.03.14, 13:32
    w interpretacji horoskopu Putina można uznać za prawdziwe jego stanowisko o łamaniu porozumień przez USA.
    Putin sprawia wrażenie osoby, z którą można się dogadać, stosując czysto racjonalne argumenty, ale którego łatwo wyprowadzić z równowagi łamiąc dane słowo czy postępując wbrew ustalonej moralności.

    zresztą nie byłby to pierwszy raz, kiedy USA oszukują.

    całość jest prawdopodobnie częścią intrygi CIA mającej otoczyć i zaszczuć Rosję, a następnie sprowokować konflikt Chińsko-Rosyjski.
    dzięki temu USA chcą osiągnąć pozycję głównego supermocarstwa.

    Rosja jest słaba, a jej moc jest histerycznie demonizowana.

    nie mówię, że nie mają ruscy na sumieniu co swoje, ale ostatnie kadzenie kaznodziejów z USA jest co najmniej żenujące, biorąc pod uwagę to, ile konfliktów, wojen domowych, zamachów stanu i śmierci i nieszczęść wywołało USA w XX wieku żeby zapewnić swoim korporacjom dominację ekonomiczną na świecie
    • marinasun Re: WPutin 04.03.14, 14:40
     Fakt to wszystko jest dość mętne a i są pewne argumenty po obu stronach tego konfliktu, zwłaszcza jeśli brak dowodów na to, że Janukowycz wydał rozkaz strzelania na Majdanie.
     Nie raz już bywało, że coś nie było takie jakie mogło się wydawać... Nie wiem czy dobrze, że doszło do podpisania tego porozumienia 21 II (?)
     Zrobiłam tranzyty na 20 IV - Mars z WKK na Słońcu WPutina i co za tym idzie na stellum (czyli Słońce+ Saturn+ Neptun i Merkury). Jowisz WKK w pobliżu jego Urana a Pluton Chirona (?)
     Ten czas do wyborów na Ukrainie i niejednoznaczność związana z mandatem władz Ukrainy jest niepokojąca. A ten WKK i zaćmienia na miesiąc przed tymi wyborami.
     • acrux_79 Re: WPutin 04.03.14, 14:49
      Poziom mętnych wypowiedzi dotyczących kryzysu krymskiego polega na tworzeniu bytów. A tak naprawdę wystarczyło by napisać cztery podpunkty:

      1) tak, Krym jest już rosyjski, wcześniej trochę mniej, ale też był rosyjski
      2) Putin wie co robi i jednocześnie testuje wytrzymałość polityków zachodnich
      3) nie będzie wojny rosyjsko - ukraińskiej
      4) Putin nie zostanie wysadzony z siodła w przeciągu kilku lat, ale to go osłabi na dłuższą metę

      Już nudzą opinie o "transformacji sytuacji", "próbie sił", "dyspozycjach psychicznych Putina", "zmianach wewnętrznych". Ale wszyscy profeci wiedzą, że najwięcej można ugrać na wojnach, katastrofach i seksie. Jak trwoga, to do Boga - aktualne również dla astrologów.

      To niech ugrywają, ale niech nie straszą tych biednych ludzi wojnami.
      • aarvedui Re: WPutin 04.03.14, 15:23
       acrux_79 napisał:

       > 1) tak, Krym jest już rosyjski, wcześniej trochę mniej, ale też był rosyjski

       śmiem zauważyć, że to "wcześniej" to mniej więcej tyle, ile mija od czasów rozbiorów Polski, czyli przełomu wieku 18 i 19
       wcześniej Moskali tam nie było w ogóle, zaś faktyczną obecność można liczyć od czasu czystek ZSRR, więc w skali historycznej to bardzo mało.
       gdyby brać pod uwagę kto i ile był na Krymie, to należało by go przyznać...Turcji =)

       > 2) Putin wie co robi i jednocześnie testuje wytrzymałość polityków zachodnich

       Putin wie, i dobrze, bo w istocie jest bardzo osamotnionym przywódcą osamotnionego, chorego kraju.
       jeśli ktoś myśli, że światowa dominacja i podział USA-Chiny przyniesie coś lepszego, to jest zwyczajnie naiwny i krótkowzroczny.

       zastanówmy się, jaka histeria by była, gdyby podobne wydarzenia rozgrywały się w Meksyku.
       czołgi z białymi gwiazdkami już dawno stały by Mexico City dla "ochrony obywateli".

       zresztą, kiedy w latach 30 USA dowiedziały się o zażyłych stosunkach dyplomatycznych Meksyk-Niemcy, to otwarcie zagroziły Meksykowi inwazją.
       co nie przeszkadzało korporacjom z USA zarabiać miliardów na dostawach do Rzeszy, m.in. sprzętu umożliwiającego lepsze ludobójstwo w obozach dzięki IBM

       > 3) nie będzie wojny rosyjsko - ukraińskiej

       nikt nie może sobie na wojnę pozwolić, bo nikt nie wygra. na razie.
       ale jeśli USA będą nadal osaczać Rosję sztucznymi rewoltami, to miarka może się przebrać.

       > 4) Putin nie zostanie wysadzony z siodła w przeciągu kilku lat, ale to go osłab
       > i na dłuższą metę

       tę kadencję ma zagrożoną, "tranzyty grożą", ale się nie uściślają.

       > Już nudzą opinie o "transformacji sytuacji", "próbie sił", "dyspozycjach psychi
       > cznych Putina", "zmianach wewnętrznych". Ale wszyscy profeci wiedzą, że najwięc
       > ej można ugrać na wojnach, katastrofach i seksie. Jak trwoga, to do Boga - aktu
       > alne również dla astrologów.

       nie wiem kto tu straszy ostatnio, ktoś z wielkich astrologów coś przepowiadał straszliwego na bieżąco ?

       > To niech ugrywają, ale niech nie straszą tych biednych ludzi wojnami.
       >

       brak telewizora i radia czynią umysł czystym =)
       wystarczy jeszcze mieć świadomość, które media internetowe są pod wpływem czego, to daje zdrowy dystans.
       onety, gazety kolorowe, rzeczpospolita - reprezentują interesy wywiadu niemieckiego
       narodowe - różne watykany, usa
       wyborcza - opłacana ze spółek rządowych, proizraelska, proamerykańska

       niestety nie wiadomo jakbym się starał, to trudno dziś na rynku znaleźć typowo prorosyjskie media, żeby poznać ich punkt widzenia, Russia Today już się ugięło i pokajało.
       • acrux_79 Re: WPutin 04.03.14, 23:32
        Świetne uwagi. W sprawie pierwszej podłożyłem się jak dziecko - oczywiście, wiem to, tak, dokładnie przed 1784 Krym był tatarski, genueński, itd. Zrobiłem margines tylko na ten okres 1784 do dziś. Porządek z Tatarami zrobił Stalin i prawie ich redukował. Przywrócił trochę Chruszczow i teraz jest ich bodajże ok 12%.
       • am98 Re: WPutin 04.03.14, 23:45
        brak telewizora i radia czynią umysł czystym =)
        wystarczy jeszcze mieć świadomość, które media internetowe są pod wpływem czego, to daje zdrowy dystans.
        onety, gazety kolorowe, rzeczpospolita - reprezentują interesy wywiadu niemieckiego
        narodowe - różne watykany, usa
        wyborcza - opłacana ze spółek rządowych, proizraelska, proamerykańska

        Jest jakaś polska gazeta?
        • acrux_79 Re: WPutin 05.03.14, 00:00
         Jedynym sensownym rozwiązaniem jest mieć łeb na karku i mądrych znajomych wink

         Innego wyjścia nie ma...


         am98 napisała:

         > brak telewizora i radia czynią umysł czystym =)
         > wystarczy jeszcze mieć świadomość, które media internetowe są pod wpływem czego
         > , to daje zdrowy dystans.
         > onety, gazety kolorowe, rzeczpospolita - reprezentują interesy wywiadu niemieck
         > iego
         > narodowe - różne watykany, usa
         > wyborcza - opłacana ze spółek rządowych, proizraelska, proamerykańska
         >
         > Jest jakaś polska gazeta?
        • aarvedui Re: WPutin 05.03.14, 06:29
         nie wiem, czy to ironia.. ;p

         jak się zerknie na sprawy z krzyżowych punktów widzenia, to widać więcej. są też blogerzy - np niezły standard trzyma "agentomasz", są media zagraniczne, są agregatory treści mediów i portali niezależnych (np wolnemedia kropka net).
         • revived Re: WPutin 05.03.14, 20:24
          To po prostu ogólna konstatacja dotycząca funkcjonowania mechanizmów tego świata i kondycji współczesnego człowieka przemierzającego niezmierzone połacie informacji.Być może to zabrzmiało jak drwina,ale nie taki był zamysł.Nic nie poradzę na to,że moja krew jest ironiczna.

          Media jak wiadomo nie są obiektywne i naginają rzeczywistość stosownie do swoich potrzeb(czytaj interesów),a człowiek wejdzie tu,kliknie tam,przeczyta coś jeszcze gdzie indziej,ale gdy nie znajduje solidnego oparcia we własnym umyśle przepada w mętnym wirze sprzecznych i skonfliktowanych ze sobą interpretacji rzeczywistości.Przeciętny śmiertelnik ma i bez tego w życiu codziennym ponadprzeciętny problem z obiektywną obserwacją,skoro postrzega świat i zewnętrzne otoczenie z natury subiektywnie.

          Media ględzą,analizują,roztrząsają i przewidują,czyli robią to co zwykle.Dzisiaj(nie bagatelizując)Ukraina,wczoraj Tupolew i Katarzyna.

          W sprawach wymagających logicznego myślenia jestem racjonalny do bólu i w zachowaniu tego stanu nie przeszkadza mi to,iż żyjemy w erze paradoksu zwanego post-armagedonem,który przybywa co jakiś czas tryumfalnie z terminem w ręku,lecz jak na złość zaraz po dotarciu na miejsce odsyłają go z powrotem z nowym kwitkiem pocieszenia twierdząc,że tym razem zaszło nieporozumienie,co rzeczowo wyjaśnia i reguluje ustawa o pomyłce bez końca.

          Mój umysł nie trawi nagłówków obwieszczających 3 bodajże wojnę światową.W moim mniemaniu brzmi to po prostu jak nonsens.
          • aarvedui Re: WPutin 07.03.14, 08:18
           W analizach warto krzyżowo patrzeć dodatkowo na horoskopy Niemiec, Turcji, poza państwami uwikłanymi.
           O ile wolna Ukraina jest czymś zdecydowanie dobrym, to jednak na razie najwięcej na zawierusze zyskują Niemcy, zaś my dostaniemy po... twarzy od Rosji.

           trochę opracowań z innej strony:
           wolnemedia.net/polityka/spiskowa-strona-ukrainskiego-kryzysu-1/
           wolnemedia.net/polityka/snajperow-wynajeli-przywodcy-euromajdanu/
    • marinasun Re: WPutin 05.03.14, 09:11
     aarvwdui, co Twoim zdaniem w horoskopie WP wskazuje za uznaniem prawdziwości jego stanowiska o łamaniu porozumień? Rozumiem, że moze to wynikać z jego przekonania o takiej a nie innej sytuacji?
     • aarvedui Re: WPutin 05.03.14, 11:06
      powiązanie interpretacji horoskopu oraz sytuacji geopolitycznej.
      od ponad dekady USA, Izrael i szariatowe kraje stowarzyszone typu Arabia Saudyjska eliminują wszelkie wpływy rosyjskie w regionie bliskiego wschodu.
      całkowitemu przejęciu sprzeciwiły się Chiny, stąd były lata chwilowego pata, kiedy za Busha kontynuowano kilka porozumień Clintonowskich - redukcji zbrojeń i wpływów.
      niestety wiele dmuchanych "interwencji" dowiodło, że nie jest to za bardzo przestrzegane.

      Wyjątkowo dmuchane były - Serbia/Kosowo - i sama wojna bałkańska, Kuwejt-Irak - obie wojny, Afganistan - obie wojny, konflikty kaukaskie łącznie z Gruzją, Libia, Syria, liczne konflikty afrykańskie, a teraz Ukraina.

      Widać po nich, że głównym motywem jest nie tylko obrona dolara i interesów kilku amerykańskich korporacji, ale także powolne podkopywanie pozycji Rosji.
      Kilka konfliktów dało się ugłaskać zamówieniami wojskowymi czy pozornym zagrożeniem "terrorystycznym" - podstawiając kilku śniadych agentów CIA z saudyjskimi paszportami, ale ileż można.

      Konfiguracja Putina wskazuje na silne upodobanie równości prowadzenia interesów czy układów. Nawet jeśli jest to układ między dwoma bandytami, czy przekonanymi o swoich ideach fanatyków - jest podkreślona równość i odpłacanie pięknym za nadobne.
      Trudno nie zauważyć skupiska w Wadze w 4 ćwiartce, w aspekcie do Urana, powiązań Plutona, MC i Marsa w Strzelcu.

      Jest to dość odmienne podejście od typowej szkoły polityki anglosaskiej, która to roi sobie od dość dawna rzekome prawa do kontroli nad całym globem.
      Dla stronnictwa anglojęzycznego dość niemiłe byłoby dzielenie władzy z jakąkolwiek nacją słowiańską, chińczyków przeboleją - nie mają wyjścia, ale Putin to już nie.
      Warstw wpływów jest bardzo wiele, kolejną jest polityka Watykanu, który od dawna marzy o przymusowym wcieleniu prawosławia "na łono", zaś w tym układzie Rosja jako mieniąca się głównym protektorem chrześcijan wschodnich, jest przeszkodą.
      Kolejną warstwą jest polityka niemiecka - strasznie cicho nad Odrą, ale Niemcy cały czas realizują "drang nach osten", tym razem gospodarczo - warto przypomnieć, że bardzo wiele unijnych przepisów umożliwiło likwidację środków produkcji w Polsce, kosztem pozostawienia ich w Niemczech czy Francji - warto wspomnieć chociażby przemysł stoczniowy, produkcję cukru, mleka, wydobycie węgla, hutnictwo - to nie tak, że te branże są jakoś niedochodowe - w Niemczech są dochodowe, teraz kiedy nie ma polskiej konkurencji - tym bardziej.
      Ukraina jest potrzebna jako pole inwestycji niemieckich, spichlerz i bacik-straszak na Polskę.
      Nic dziwnego, że najwięcej straszenia banderowcami leci w niemieckich mediach - w onecie na przykład.
      Niemcy są wywiadowczo bardzo sprawni, warto przypomnieć, że podobna strategia niszczenia Polskiej gospodarki trwała na 50 lat przed rozbiorami (masowe fałszowanie polskich pieniędzy i niszczenie gospodarki) czy przed 2 WŚ (wojna gospodarcza).

      Jak na razie, stawiając się na czele "dyplomacji unijnej" przyczyniamy się jedynie do wypierania polskiego biznesu z Rosji - kosztem produktów niemieckich, brytyjskich czy francuskich.
   • antarional Re: WPutin 04.03.14, 15:56
    Poprzez horoskop ur. Prezydent Putin wyglada tak, jakby przy stole szachowym caly czas uwage kierowal w strone Czarnego Krolasmile (Merkury-Pluton/Lew)
    Bez odkryc - nie jest latwo ustawic partie tak, aby figura najbardziej cenna dokonac ruchu, ktory przyniesie wymierne korzysci (d.II) /a tego typu ruch z pewnoscia odzwiercielil by rodzaj wyniesienia (MC).
  • mmoni Re: Wielki Krzyż Kardynalny 01.01.2014 20.03.14, 23:21
   Nie wiem, czy to ten krzyż, ale w ciągu ostatnich 4 miesięcy cztery osoby z mojego najbliższego kręgu rodziny i znajomych trafiły do szpitala z mniej lub bardziej poważnymi przypadłościami. Za każdym razem były to przypadki nagłe (wypadek albo diagnoza z gatunku "grom z jasnego nieba"). Ja tylko się boję, czy mnie nie trafi, zwłaszcza że jako Baran będę mieć ten krzyż w solariuszu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka