Dodaj do ulubionych

Zmiana lokalizacji numeru

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.12, 17:51
W jaki sposób napisać podanie o zmianę lokalizacji numeru? TP twierdzi, iż w nowej lokalizacji świadczenie usług jest niemożliwe i usługa musi pozostać na starej lokalizacji. Tyle, że poprzednie mieszkanie zostało sprzedane, a nowi właściciele nie są zainteresowani numerem.
ustawa napisana prawniczym językiem, ale doczytałam, ze art. 70 mówi właśnie o prawie do przeniesienia. Ale nie ma info, co zrobić, gdy przeniesienie będzie niemożliwe.
Obserwuj wątek
  • Gość: paweł Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.tktelekom.pl 03.12.12, 19:34
   Niestety w przypadku sieci stacjonarnej istnieje możliwość, że przeniesienie linii nie dojdzie do skutku z powodu braku możliwości technicznych lub jeśli przenosisz numer poza strefę numeracyjną (inny numer kierunkowy). W przytoczonym przez Ciebie Prawie Telekomunikacyjnym nie jest to dokładnie sprecyzowane lecz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury (Dz. U. z dnia 28 grudnia 2010 r. poz. 1670 , rozdział III, § 6 i § 7) procedura ta jest nieco dokładniej opisana. Wynika z tego, iż operator może odmówić przeniesienia linii, lecz musi to pisemnie uzasadnić. Możesz jeszcze napisać skargę do Centrum Informacji Konsumenckiej przy Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.
   • Gość: Ania Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.12, 20:36
    Przeniesienie dotyczy miejscowości obok, z tym samym numerem kierunkowym. TP twierdzi, że przenieść nie może i zamierza świadczyć usługę pod starym adresem. Tym samym pobierając pełen abonament, podczas gdy korzystanie z usługi jest niemożliwe.
    • Gość: paweł Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.tktelekom.pl 04.12.12, 17:30
     Myslę że informacje tutaj zawarte powinny rozwiązać Twój problem z TP. Masz kilka możliwości, aby złożyć wniosek o przeniesienie linii. Najlepiej zrobić to pisemnie w salonie lub pocztą za potwierdzeniem odbioru tak, aby mieć podstawę do dalszego dochodzenia swoich praw.
     • Gość: gosc Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.extreme-net.one.pl 04.12.12, 18:08
      Zapewne umowa na świadczenie usługi została zawarta z podaniem konkretnej lokalizacji (adresu) i TPSA ją świadczy czyli wywiązuje się z umowy. Jakich praw chcesz dochodzić? Jeżeli w umowie jest zapis że abonent może zmienić miejsce w którym chce aby usługa była świadczona to ok! Ale jeżeli nie to nie..... To byłoby chyba zbyt banalne jeżeli można by podpisać umowę na telefon w centrum miasta a po miesiącu zażądać przeniesienia na zabitą dechami wieś.
      • Gość: Ania Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.12, 23:36
       Czyli zmiana miejsca zamieszkania nie wchodzi w TP w grę? Każą utrzymywać linię i płacić rachunek za coś, z czego się nie korzysta? Moi rodzice nie przenieśli się na zabitą dechami wiochę, raczej do lepszej dzielnicy, ale nawet gdyby na wiochę to dlaczego mają płacić za coś z czego nie mogą korzystać? Chcą korzystać, proszą o przeniesienie numeru, nie chcą rozwiązać umowy, a TP twierdzi, że nie ma technicznej możliwości dokonać przyłącza i że jeżeli rodzice to sfinansują (ok. 25 tys zł) to telefon będzie. Dodam, że w domach obok domu rodziców sąsiedzi mają telefony, internet itp.
       • Gość: elf Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.12, 00:40
        Mając UPC też musiałem się przeprowadzić... a że była to akurat dzielnica, gdzie UPC usług nie świadczy... nie dało się. W Twoim przypadku jeśli umowa jest na czas określony pewnie trzeba będzie opłacić abonament do końca jej trwania, lub zapłacić karę. Jeśli na czas nieokreślony to rozwiązać umowę. Nic innego nie wymyślisz. Inaczej rzeczywiście klient każdej sieci stacjonarnej w Polsce mógłby sobie zażyczyć przeniesienia usług do Pcimia Dolnego i dzięki temu np. rozwiązać umowę promocyjną bez zwrotu przyznanych ulg - bo tam brak sieci.
  • Gość: netka Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.bialystok.vectranet.pl 05.12.12, 11:51
   Poproś o pomoc Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zajrzyj na ich stronę, może znajdziesz tam natchnienie, a jeżeli nie - koniecznie odwiedź ich osobiście. . Na pewno od tej chwili musisz mieć na wszystko pisemne podkładki (kopie) pism wysyłanych do TP faksem lub listem poleconym za zwrotnym potwierdzenie odbioru. , bo nawet rozmów z tą ich niebiańską linią nie udowodnisz. Opisywana przez Ciebie sytuacja jest żywcem wyjęta z filmów Barei, chyba nie będzie łatwo, ale świat nie może być aż tak absurdalny...
   • Gość: paweł Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.tktelekom.pl 05.12.12, 17:48
    Najlepiej to spojrzeć do regulaminu danej promocji czy przewiduje taką operację na łączu. Jeżeli nie ma takiego zapisu, który zakazuje przenieść łączę, to ma zastosowanie ogólny Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych z dnia 01.09.2012r., w którym § 20 ust. 2 ma brzmienie:

    Abonent w przypadku zmiany miejsca zamieszkania, siedziby lub miejsca wykonywania działalności może żądać przeniesienia przydzielonego numeru Zakończenia sieci do nowej lokalizacji w ramach istniejącej sieci TP na obszarze tej samej strefy numeracyjnej.

    Odmowa TP może wiązać się z brakiem możliwości technicznych w miejscu docelowym.
    • Gość: gosc Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.extreme-net.one.pl 05.12.12, 20:58
     ... i o ile mi wiadomo to TPSA - jeżeli ma możliwości techniczne - to przenosi usługę do nowej lokalizacji. Ale jak takowych nie ma i nie planuje w najbliższym czasie to nie. Umowa została zawarta dla świadczenia usługi w konkretnej lokalizacji, i jeżeli było to jakaś promocja to reguły są na ogół jasne i obie strony decydując się na jej zawarcie kalkulują swoje ryzyko.
     • Gość: paweł Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.tktelekom.pl 06.12.12, 18:03
      Nawet jeśli jest umowa terminowa, to w miarę możliwości technicznych powinna być kontynuowana w nowej lokalizacji. Inaczej byłoby to sprzeczne z konstytucją. Przecież telefon stacjonarny nie może na nas wymuszać przywiązanie do jednego miejsca, gdyż nie chodzi o zerwanie umowy, a o jej kontynuowanie w nowym miejscu zamieszkania / prowadzenia działalności gospodarczej. Różnie w życiu bywa.
      • Gość: gosc Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.extreme-net.one.pl 06.12.12, 21:42
       Nikt Cię nie zmusza do podpisywania umowy terminowej. I konstytucji w to nie mieszaj. Umowę na telefon na czas nieokreślony możesz wypowiedzieć w każdej chwili. A w umowie terminowej jest zapis (ktoś przytoczył w tym wątku) że jeżeli są możliwości techniczne to abonent może żądać zmiany miejsca świadczenia usługi. Wszystko jest jasne...
       • Gość: Ania Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 17:07
        Moje pytanie dotyczyło TP SA. Inne firmy, Jeżeli nie mogą świadczyć usług, rozwiązują umowę bez kar itp. Miałam taką samą sytuację z Dialogiem około 7 lat temu. Po przeprowadzce okazało się, że nie mogą przenieść numeru to umowę rozwiązali i przeprosili za kłopot.
        Dlatego byłam zdziwiona sytuacja z TP. Byłam i jestem. Przeprowadzki się zdarzają, a nieuczciwe firmy są i będą. Praktyki TP SA spowodowały, że jestem bardzo zniechęcona do tej firmy. Rodzice pewnie opłacą abonament do końca umowy, ale już złożyli wniosek o rozwiązanie umowy na firmę (kilka numerów, internet). Ilu jeszcze klientów musza stracić, zeby nauczyli się, że postawa prokliencka się opłaca???
        • Gość: gosc Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.extreme-net.one.pl 08.12.12, 16:25
         "Postawa roszczeniowa – cecha charakterystyczna homo sovieticus"
         • Gość: Kaczus (Tomek) Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.12, 08:35
          Raczej takie określenie jak to co podałeś to homo sovieticus jak dla mnie. Dlatego u nas oferty banków, oferty ubezpieczeń, ba - oferty biur podróży naszpikowane są głupimi zapisami, bo ludzie nie reagują na te zapisy rezygnując z oferty. A jak ktoś próbuje znaleźć normalną ofertę, to inne jelenie próbują go wyśmiać, że niby go nie stać...
        • Gość: MiChCiO Re: Zmiana lokalizacji numeru IP: *.96.234.9.tvksmp.pl 12.12.12, 21:38
         Umowa na telefon była zawarta przez dwie strony i obejmowała m.in. miejsce świadczenia usługi. Przeniesienia można dokonać pod warunkiem istnienia warunków technicznych, a tych jak widać nie ma. Czemu masz pretensje do firmy? Przecież to wy chcecie zmienić warunki umowy. Postawa prokliencka - firma ma wyskoczyć z 25 tys. bo Kowalski chce mieć telefon!?! Czy to aby nie przesada.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka