ghostk400
21.11.08, 22:23
Brak umowy na DSL
Cała sprawa zaczęła się od otrzymania faktur korygujących za okres od XI/2006r.do X/2008r. w kwocie 3.767.54 za usługę DSL 1000.Chce poinformować , iż wszystkie faktury w ciągu tego okresu czasu płaciłam zawsze w terminie i w kwotach określonych w fakturach wystawianych przez Telekomunikację Polską S.A. zgodnie z zawartą umową z dnia 18/04/2001r.
na świadczenia usługi SDI przez. TP S.A.
Po złożeniu reklamacji 28/10/2008r. gdzie odwołuje się od zapłaty, gdyż zgodnie z umową na SDI pkt4 „Wszystkie zmiany wymagają, wyłącznie formy pisemnych aneksów podpisanych przez obie Strony, pod rygorem nieważności” równocześnie prosząc o przysłanie mi kopii umowy , którą prawdopodobnie podpisałam.
W odpowiedzi powołano się na §24 ust.2 „Abonent jest zobowiązany niezwłocznie poinformować TP o fakcie nieotrzymania faktur VAT za dany okres rozliczeniowy” oraz w załączeniu przesłano ksero protokołu zdawczo odbiorczego na usługę Dostęp do Internetu DSL. „Jednocześnie informując, że w zasobach ewidencyjnych i archiwalnych Telekomunikacji Polskiej brak jest umowy o świadczeniu ww. usługi. Nadmieniając, że zgodnie z art.405 Kodeksu Cywilnego Klient jest zobowiązany do zapłaty za faktyczne i bezumownie świadczoną przez TP usługę, a TP jest uprawniona do wystawiania faktury VAT za jej świadczenie.”
Czy słusznie jest obciążenie mnie za usługę na którą brak nowej umowy lub aneksu ?.
W moim posiadaniu nie było nawet protokołu zdawczo-odbiorczego za DSL.
Uważam ze z mojej strony wykonywałam wszystko zgodnie z zawarta umową, a całe zajście to jedynie niedopatrzenie TP S.A. w przeciwnym wypadku obciążano by mnie za usługę DSL od samego początku, a ja miałabym możliwość rozpatrzenia sytuacji i ewentualnie rezygnacji z usługi DSL.
Aktualnie otrzymałam fakturę za listopad za usługę DSL 1000 czy powinnam zapłacić za fakturę bez własnoręcznie podpisanej umowy?
Proszę o szybką odpowiedzi i pomoc w wyprostowaniu sprawy, ponieważ posiadam nikłą wiedze na temat usług świadczonych przez TP S.A.
Pozdrawiam