Gość: jimivy
IP: *.47.98.178.adsl.nextra.cz
12.02.09, 18:08
Po wybraniu dowolnego numeru telefonu zaczynającego się od +48399..., abonet otrzymuje informację "wybrany numer jest nieprawidłowy, prosimy sprawdzić numer i spróbować ponownie", choć numer jest prawidłowy i z sieci innych operatorów można się na niego dodzwonić.
W czasie telefonicznego zgłoszenia problemu konsultant udzielił odpowiedzi, że PTC nie świadczy usług telefonii na tą serię numeracji.
Konsultant jednocześnie poinformował mnie, że nie ma możliwości zmiany zapowiedzi głosowej, na odzwierciedlającą stan faktyczny.
Czy UKE dyponuje instrumentami pozwalającymi na zmuszenie opeartora do zmiany zapowiedzi glosowej na prawdziwą np. "odmawiamy realizacji uslugi", ponieważ istniejaca zapowiedź wprowadza abonentów w błąd?