Dodaj do ulubionych

czy ktoś zna/ korzystał z firmy PROWORK!!!???

06.09.10, 12:07
proszę o opinie, ponieważ chcę skorzystać z usług Prowork,
ale potrzebuję informacji.
Obserwuj wątek
    • cool-nika Re: czy ktoś zna/ korzystał z firmy PROWORK!!!??? 13.09.10, 21:19
      Czesc !
      Korzystalam z Gawo/Prowork w 2005 roku, wyjezdzalam na rok do Francji. Generalnie agencja nie jest taka zla, ale przyznam, ze mieli w dupie moje kryteria (np. zaproponowali mi rodzine, ktora chciala mnie pol roku pozniej niz data wskazana przeze mnie w formularzu, a mialam do wyboru tylko 3 rodziny). Poza tym, jak juz bylam na miejscu, niby mialam byc pod opieka miejscowej agencji, ale w ogole sie mna nie interesowali, a w koncu zaplacilam chyba z osiem stow za nich...Moze lepiej znajdz cos innego sama przez internet albo przewertuj fora internetowe i strone routard.com, bo na jedno wychodzi czy jedziesz z agencja czy sama sobie cos znajdujesz. Nastepne wyjazdy do Holandii i do Belgii organizowalam sobie juz sama i za darmo i bylam bardziej zadowolona niz z Prowork.
      Powodzenia !
      • mujer1323 Re: czy ktoś zna/ korzystał z firmy PROWORK!!!??? 22.09.10, 20:31
        prowork jest beznadziejny, jak im przedstwaiłam moje kryteria to mnie wyśmiali, prawda jest taka że mają mało rodzin i w dupie wymagania kandydatki, niedługo dojdzie do tego że operka chcąca wyjechać do francji zostanie wysłana do anglii bo nie znajdą innej rodziny...
        w dodatku pani powiedziała mi że powinnam być wdzięczna że jakaś rodzina zechce zabrać mnie do stanów i płacić mi kieszonkowe, że to szansa mojego życia, że ile to oni za operki płacą my mamy jeszcze jakieś wymagania...od razu im podziękowałam, agencje z reguły mają gdzieś operki jak już zapłacą to wyślą byle gdzie byle szybko się pozbyć i wziąć kase
      • rotkaeppchen1 Re: czy ktoś zna/ korzystał z firmy PROWORK!!!??? 23.09.10, 08:56
        cool-nika, jasne, ze samemu lepiej. Ale jednak, kiedy sie jedzie po raz pierwszy, lepiej skorzystac z jakiejkolwiek pomocy. Pozniej juz jednak na wlasna reke - tez tak zobilam: pierwszy raz sama, pozniej - przez internet i strony dla au pair. Latwiej jest, kiedy juz raz sie bylo, lub nadal jest i szuka dalej, zna sie jezyk, ma sie doswiadczenie. Za pierwszym razem jednak czlowiek jest "zielony" i wdzieczny za jakakolwiek pomoc.
    • anulalala9 czy ktoś zna/ korzystał z firmy PROWORK!!!??? 06.05.11, 20:31
      NIE POLECAM NIKOMU WSPÓŁPRACY Z PROWORK!!!!
      Przez 3 miesiące nie dali zadnej konkretnej oferty. O wiele szybciej znalazłabym rodzinę szukając jej sama !!! Oni nie mają dostepu do rodzin, przekazuja nasze profile do agencji w kraju, do ktorego chcemy wyjechac. Biora kase za to, ze przesla im dokumenty, co kazdy glupi potrafi!!!
      To jak zrobili mnie w konia trudno opisac. Poświęciłam dużo czasu za załatwienie dokumentow i wszlekich formalnosci, musialam jechac i stracic caly dzien na zalatwienie zaswiadczenia o niekralnosci ( 50zl), musialam im wplacic 300zl, a oni nic nie zrobili!!!! Wyjazd sie nie odbyl, a ja straciłam czas i kupe nerwow czekajac w zawieszeniu jak idiotka 3 miesiace! bo po podpisaniu umowy i wplacie 300zl nie mozesz juz nic zrobic, tylko byc gotowa do wyjazdu, ktory albo sie nie odbedziem albo wysla Cie do pracy 9 h dziennie na jakies wiosce!!!
    • anulalala9 Re: czy ktoś zna/ korzystał z firmy PROWORK!!!??? 06.05.11, 21:33
      NIE POLECAM NIKOMU WSPÓŁPRACY Z AGENCJĄ PROWORK!!!! [opinia, współpraca, pośrednictwo]

Mam bardzo negatywną opinie o współpracy z tą agencją. Przez 3 miesiące nie dali zadnej konkretnej oferty. O wiele szybciej znalazłabym rodzinę szukając jej sama !!! Oni nie mają dostepu do rodzin, przekazuja nasze profile do agencji w kraju, do ktorego chcemy wyjechac. Biora kase za to, ze przesla im dokumenty, co kazdy glupi potrafi!!!

To jak zrobili mnie w konia trudno opisac. Poświęciłam dużo czasu za załatwienie dokumentow i wszlekich formalnosci, musialam jechac i stracic caly dzien na zalatwienie zaswiadczenia o niekralnosci ( 50zl), musialam im wplacic 300zl (opłata bez której nie wciągną cię do swojej bazy), a oni nic nie zrobili!!!! Wyjazd sie nie odbyl, a ja straciłam czas i kupe nerwow czekajac w zawieszeniu jak idiotka 3 miesiace! bo po podpisaniu umowy i wplacie 300zl nie mozesz juz nic zrobic, tylko byc gotowa do wyjazdu, ktory albo sie nie odbedziem albo wysla Cie do pracy 9 h dziennie na jakies wiosce!!!
      • proworkoffice Opinie o Prowork odpowiedz 20.04.12, 14:16
        Witam
        Biuro Prowork zajmuje się organizacja wyjazdów Au Pair od 13 lat, zatem za naszym pośrednictwem wyjechało kilka tysięcy osób. Każda osoba korzystająca z naszego biura otrzymuje pomoc w przygotowaniu aplikacji i doborze rodziny. Dobór rodzin jest indywidualny i decyzja co do akceptacji należy do kandydatki, przed podjęciem takiej decyzji przesyłamy wszystkie informacje o host family, w tym dokładna lokalizacje. Indywidualny dobór rodzin oznacza jednak, ze kandydatka musi się dobrze zaprezentować podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Trudno nam pomoc w skutecznym znalezieniu rodziny osobie, która nie wzbudza zaufania rodzin i ma nierealistyczne oczekiwania. Program Au pair jest fantastycznym sposobem na połączenie nauki i pracy za granicą dla osób, które są elastyczne i gotowe do dostosowania się do zasad panujących w rodzinie goszczącej. czasem taki wyjazd wiąże się się wyzwaniami na które trzeba się przygotować? jak przekonać do siebie dzieci w rodzinie, jak dostosować się do zasad w rodzinie, innego jedzenia, innego języka w każdej sytuacji na codzień. Przed podjęciem decyzji o takim wyjeździe warto się zastanowić co chcemy zaoferować ze swojej strony i jaki jest takiego wyjazdu. Jeśli jesteś osobą uśmiechniętą, otwartą i entuzjastyczną, potrafiąca z przyjemnością spędzać czas z dziećmi a jednocześnie ciekawą świata i spotkań z nowymi ludźmi - możesz śmiało wyjechać jako Au Pair.
        My z przyjemnością pomożemy w dobraniu najlepszej rodziny dostosowanej do oczekiwań.
        Sukces w znalezieniu świetnej rodziny zależy jednak od samej kandydatki - niektóre osoby spędzają rok z rodzina mieszkającą w małej miejscowości gdzieś w Anglii, Norwegii czy Islandii, inne osoby mieszkają w Londynie , Paryżu czy innych dużych metropoliach.
        Trudno nam bezpośrednio odnieść się do anonimowej opinii zamieszczonej o naszym biurze i rzekomym braku pomocy w znalezieniu rodziny. Ilość i wybór rodzin zawsze wiąże się z kwalifikacjami i postawą kandydatek i możemy zapewnić , ze każdą aplikacją zajmujemy się z największą starannością i nikt nie jest zmuszony do akceptacji rodziny, której by nie chciał. Nasza agencja nie może również "zmusić" rodzin do zaakceptowania danej osoby. Ponadto na każdym etapie rekrutacji można zrezygnować co jest dokładnie określone w umowie jaka przesyłamy przed złożeniem aplikacji. Przykro nam, ze nie udało nam się znaleźć odpowiednio dobrej rodziny autorce komentarza, powody zaistniałej sytuacji przedstawiliśmy jej bezpośrednio i nie chcielibyśmy ujawniać tych powodów na forum ze względu na poszanowanie naszych klientów. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji o programie au pair i procedurze doboru rodzin. z poważaniem Anna Kaczorowska, Prowork

• anma080 Re: Opinie o Prowork odpowiedz 28.09.15, 16:22
          Przed chwilą dosłownie rozmawiałam z panią z tej firmy i jestem bardzo zawiedziona.
          Na swoim koncie zaznaczyłam parę krajów (Anglię, Szwajcarię, Norwegię, Francję) i zadzwoniłam z zapytaniem, czy jest możliwość, żeby dostać rodzinę w dużym mieście w którymś z tych krajów, ponieważ chciałabym co mniej więcej 2 tyg przyjeżdzać do Polski. Na to pani mi odparła, że to jest logistycznie niemożliwe, a gdy jej odpowiedziałam, że jest (dokładnie sprawdziłam i przemyślałam sprawę) powiedziała że w takim razie nie mogą mi zorganizować ŻADNEGO wyjazdu, mimo że zaznaczyłam, że chciałabym ofertę nawet bez takiej możliwości.
          Szczerze mówiąc odnoszę wrażenie, że na preferencje przyszłej au pairki to oni mają wylane. Aż się boję pomyśleć co by było, gdybym wyjechała do rodziny która by się okazała nieodpowiednia (np pijacy czy coś).
          Po mojej rozmowie, podzielam opinię, że lepiej nie współpracować z tym biurem.
          Nie polecam firmy Prowork. Chyba że ktoś nie ma co robić ze sobą i zupełnie mu obojętne gdzie wyląduje.
    • proworkoffice Biuro Au pair Prowork promocje tygodnia 20.04.12, 13:22
      Chcesz wyjechać jako Au pair do USA Europy czy Chin?
      Biuro Au pair Prowork oferuje co tydzień nowe promocje i zniżki na wyjazdy Au
      Pair do 15 krajów na świecie.
      20-27 kwietnia 2012 - Program Au Pair Hiszpania rabat 200 zl.Teraz koszt programu i wyjazdu do Hiszpanii tylko 490 zl! Nowe oferty w kolejnych tygodniach.
      Szukasz promocji Au Pair? czekamy na Twoje opinie i zapytania. Zapraszamy! Prowork
    • dakota786 Re: czy ktoś zna/ korzystał z firmy PROWORK!!!??? 06.11.15, 01:41
      Dziewczyny uważajcie na rodziny szukające au pair do dziecka niepełnosprawnego! Zastanówcie się dlaczego rodzina chce, żeby ich dzieckiem zajmowała się osoba bez doświadczenia i kwalifikacji. Najczęściej rodziny chcą zaoszczędzić na opiece wysługując się au pair z Europy Wschodniej, której mogą płacić mniej, bo nie ma kwalifikacji.
      Miałam to nieszczęście, że byłam au pair w Paryżu przy niepełnosprawnym dziecku z zespołem Rett'a. W trakcie interview na Skype rodzina zapewniała mnie, że do opieki nad ich córką nie potrzeba specjalnych umiejętności i że do tej pory wszystkie au pair radziły sobie świetnie, a nie miały żadnych profesjonalnych kwalifikacji. Już wtedy powinna była się u mnie zapalić czerwona lampka.... Chciałam spędzić trochę czasu we Francji, żeby podszkolić mój francuski. Uznałam, również na podstawie doświadczeń moich koleżanek, że zostanie au pair będzie świetnym pomysłem. Rodzina wydawała się super. Zapewniali mnie w trakcie rozmowy, że przy dziewczynce pracuje cały sztab specjalistów w tym rehabilitantki, lekarze i pielęgniarki i że ja (oraz druga au pair, która miała przyjechać tuż po mnie) będziemy z dziewczynką spędzać tylko czas wolny i że nawet pojedziemy z nimi na zagraniczne wakacje. Pytałam o stan zdrowia dziecka i czy nie ma ataków epilepsji (co jest przy zespole Retta dość częste), ale rodzina zaprzeczyła.
      Na miejscu okazało się, że wygląda to wszystko zupełnie inaczej. Nie było żadnego sztabu specjalistów, rodzina nie interesowała się w ogóle dziewczynką. Byłam z nią sama (drugiej au pair też jeszcze nie było) od 7:00 rano do 20:00. Matka dziecka powiedziała mi, że nie będę miała dni wolnych. Stawka, którą mi narzucili to 3 euro/h. Profesjonalna opiekunka brałaby kilka albo kilkanaście razy więcej. Mimo zapewnień, że wyżywienie będzie, nie dostałam żadnego jedzenia, musiałam sobie wszystko kupować sama. Rodzina korzystała z osobnej lodówki.... Gdy zapisałam się na kurs francuskiego usłyszałam, że nie będę miała na to czasu.
      Rodzina w ogóle nie interesowała się dzieckiem, matka zajmowała się dzieckiem tylko przez jeden dzień, po to tylko żeby mi pokazać jak to się robi (dosyć nieudolnie jej to wychodziło). Rodzeństwo równiez mieszkające w domu nie miało przy małej żadnych obowiązków. Dziewczynka nie robiła żadnych postępów w rozwoju. Moim zdaniem, gdyby ją oddali do specjalnego ośrodka (skoro i tak się nią nie interesowali) mogłaby być w dużo lepszej formie. Ale rodzina, która mieszkała w najbardziej ekskluzywnej części najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Paryża wolała zaoszczędzić pieniądze na niepełnosprawnym dziecku.
      Dawali jej przeterminowane jedzenie (w tym mięso...). Matka zostawiała ją w wannie pełnej wody, zasłaniała zasłonkę i szła sobie gdzieś na pół godziny. Moim zdaniem dziecko mogło się w tym czasie równie dobrze utopić... Mi kazała robić tak samo, ale nie podobało mi się to w ogóle. Mycie zębów wyglądało, jak scena z horroru, dziewczynka miotała się po całej łazience, wyszarpywała się z uścisku matki, a ona wpychała jej na siłę szczotkę z pastą do zębów do buzi. Dziecko nie umiało wypluwać, więc codziennie musiało jeść tą pastę. Matka kazała mi przy dziecku robić dokładnie wszystko tak samo, jak ona.
      Udało mi się porozmawiać z ich poprzednią au pair, ale na każde moje pytanie o to czy to są dobrzy ludzie odpowiadała wymijająco. Miałam wrażenie, że była jakaś zastraszona.
      Matka dziecka miała obsesję na punkcie czystości. Krzyczała na mnie, gdy użyłam za dużo płynu do mycia naczyń alby gdy zostały w zlewie pojedyncze ziarenka ryżu po zmywaniu.
      Warunki życia też były tragiczne, miałam mieszkać w osobnym budynku, gdzie nie było prysznica a toaleta była na korytarzu do podziału między wszystkich współlokatorów.
      Nie wytrzymałam zbyt długo, agencja prowork nie odpowiadała na moje mejle w trakcie gdy byłam w Paryżu.
      Zrezygnowałam sama, nie dostałam zapłaty za moją niewolniczą pracę przy niepełnosprawnym dziecku. A raczej kilka obelg pod moim adresem na zakończenie.
      Więc radzę wszystkim szukającym pracy jako au pair, uważajcie na agencje, sprawdźcie rodzinę najlepiej jak się da. I co najważniejsze - jeżeli w trakcie interview wydaje Wam się, że coś jest nie tak, to pewnie jest. Słuchajcie się swojego przeczucia. Musicie uważać na siebie same bo agencje nie są w stanie dokładnie sprawdzić jak to wygląda na miejscu. Agencje są od zarabiania pieniędzy na Waszych aplikacjach, ale nie tylko agencje au pair, w ogóle wszystkie inne agencje działają na takiej samej zasadzie. One pośredniczą, a potem jesteście zdane na siebie.
      Do pracy jako au pair trzeba mieć naprawdę szczęście.
      Powodzenia!
      Ja na pewno nie będę więcej chciała być au pair.
    • pattiexdd Re: czy ktoś zna/ korzystał z firmy PROWORK!!!??? 07.11.16, 15:12
      Ja z firmą Prowork współpracuję i jestem jak najbardziej zadowolona. Wyjechałam prawie pół roku temu, a nadal jestem w stałym kontakcie z konsultantką, która oferuje swoją pomoc w przypadku, gdyby cokolwiek było nie tak. Na szczęście, wszystko w porządku. Swoją rodzinę goszczącą znalazłam około dwóch tygodni po złożeniu całej aplikacji i trafiłam na przecudowną rodzinkę. Pamiętajcie, że jeśli trafiacie na złą rodzinkę, możecie ją zawsze zmienić. Pracownicy biura nie są w stanie sprawdzić dokładnie wszystkiego, ale własnie po to są, by ich o wszystkim powiadamiać. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z firmy jak i wyjazdu, więc każdemu polecam z całego serca !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka