Dodaj do ulubionych

wypełnianie formularzy wizowych do USA

12.08.04, 20:28
Cześć wszystkim!
Za kilka dni będę miała rozmowę z konsulem o wizę do USA dla au-pair i
dowiedziałam się, ze formularz DS-156 można, lub też trzeba wypełnić on-line,
bo podobno przyspiesza to proces. Z tego co tam sie doczytałam, to trzeba go
wypełnić po angielsku (w sumie to tam nie ma specjalnie co pisać, żeby można
było odróżnić, czy po polsku czy po angielsku). Ale chyba powinnam używać
polskich znaków, np. pisząc imię, nazwisko, czy adres? A jak pisac po
angielsku hasło "brak" lub "nie dotyczy", żeby nie zostawić pustego pola? A
na końcu powinnam się już podpisać własnoręcznie chyba?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź, jeśli ktoś wie na pewno. Pozdrawiam
serdecznie!

Obserwuj wątek
    • mijaczek Re: wypełnianie formularzy wizowych do USA 13.08.04, 02:17
      wow, wow, wow... chwilka mala... mam kilka uwag do samego postu... po pierwsze
      czy ty starasz sie o wize J1 czy o turystyczna? Jesli o J1 to naparwde twojego
      spotkania z konsulem nie mozna nawet nazwac spotkaniem z konsulem... Nie wiem
      jak to wyglada teraz, ale dwa lata temu, to nawet do budynku ambasady sie nie
      wchodzilo, tylko sie wszystko zalatwialo w budce przed wejsciem.
      Pytanie nr 2 czy ty jedziesz z agencji? Jesli tak, to po pierwsze oni ci
      powinni wszystko wytlumaczyc (jesli tego nie zrobili, to domagaj sie tego, w
      koncu bydlakom zaplacilas nie mala kase), a po drugie nie wiem czy do wizy J1
      wypelnia sie ten sam formularz i czy mozna to zrobic on line... tez sie radze
      zapytac w agencji...
      Jesli chodzi o polskie znaki to oczywiscie nie mozna ich uzywac. angielskie nie
      dotyczy to not applicable, mozna rowniez napisac NA, nie pamietam jak to z
      podpisem bylo...
      radzilabym zadzownic do agencji i sie dopytac szczegolow...
      pozdrafiam,
      Mia
      • vedella Re: wypełnianie formularzy wizowych do USA 13.08.04, 22:20
        Cześć Mia!
        Tak, staram sie o wizę J-1 i jadę przez agencję. Wszystko ful-legalnie ;-)
        Dzięki za informację. Ale jest jeszcze jedno pytanie. Z tego co jest napisane
        na oficjalnej stronie można wnioskowac, że wypełnione on-line formularze mogą
        brać ze sobą tylko osoby, które idą do ambasady w Warszawie. Natomiast nie jest
        jasno powiedziane, czy w krakowskim konsulacie też wolno. Jeśli ktoś wie na
        pewno, to bardzo proszę, niech napisze. Bo ja akurat podlegam pod konsulat. A
        tak w ogóle, to procedura sie chyba troszku pozmieniała. Pozdrowienia,
        zwłaszcza dla niezawodnego Mijaczka :-)
        • mijaczek Re: wypełnianie formularzy wizowych do USA 14.08.04, 06:43
          formularze online dotycza TYLKO Warszafki. Z konsulatem w K-wie i tak jest
          inaczej... zreszta nie bardzo rozumiem jak to mialoby sie odbywac z tym online
          dla wizy J1, skoro nie umawiasz sie na rozmowe przez telefon... a moze umawiasz
          sie? kurde, zapomnialam juz jak to bylo... gdyby to nie kosztofalo tyle sieki,
          to powiedzialabym ci zadzwon do nich na 0 700..., ale takiej rady ci nie dam,
          bo zaplacisz fortune...
          jeszcze raz poftorze - zadzwon do agencji! ich psim obowiazkiem jest pomoc ci w
          wypelnianiu wniosku. MIKROSERWIS przyslal mi kopie poprawnie wypelnionego
          wniosku i nie bylo sprawy...
          Pozdrafiam jeszcze raz i polecam sie na przyszlosc ;o)
          Mia
          • vedella Re: wypełnianie formularzy wizowych do USA 14.08.04, 07:48
            Dzięki Mijaczek za odpowiedź, jeśli to co piszesz na temat formularza on-line
            nie zmieniło się od czasu Twojego "wystąpienia", to niestety będę musiała
            poczekać w kolejce w konsulacie z ręcznie wypisanym formularzem. Ale zmieniło
            się przynajmniej jedno- teraz umawiam sie z konsulem telefonicznie i MAM
            rozmowę z nim. Z tego co piszą, to nie mam się czym przejmować, ze to tylko
            formalność, ale oficjalnie rozmowa jest. i ... i tak sie przejmuję :-P Jeśli
            chodzi o te psie obowiązki agencji... no niestety, jak pytalam o tą sprawę, to
            oni mi wlaśnie poradzili zadzwonić do konsulatu na 0700... A ja nie mam zamiaru
            tam już dzwonić po raz trzeci!! No, a teraz zmykam na wakacje. Pozdrawiam!
            • magusia5 Re: wypełnianie formularzy wizowych do USA 28.08.04, 16:35
              Masz racje vedella, koniecznie wypelnij ten formularz (po angielaku a nazwy
              polskie ze zmiekczeniami z kreseczka po prostu pisz bez) i wyslij droga
              elektoniczna oraz sobie go wydrukuj.W W-wie Pan "wpuszczalski" stanal przed
              pierwszymi drzwiami tymi na chodniku i uprzejmie oznajmil,cyt. "w dniu
              dzisiejszym wpuszczane beda tylko osoby majace elektronicznie wypelniony ten
              formularz" wyobrazcie sobie jaki blady strach i przerazenie padlo na tych co
              nie mieli tego formularza, poszli do kawiarenek internetowych i wypelniali, ale
              czy zdarzyli na czas nie wiem bo juz ich nie widzialam.Teraz to chyba juz jest
              podstawa ten wypelniony formularz, jeszcze kilka miesiecy temu zachecali,ze
              moze to przyspieszyc ale teraz to juz chyba mus.Bedzie dobrze vedella, nie
              sluchaj tylko co marudza inne osoby przed ambasada, bo to wkurzajace i
              denerwujace i podnosi adrenaline- niepotrzebnie.Bo jak jedziesz przez biuro i
              nie masz za wysoka woda najblizszej rodziny to spoko, dostaniesz wize.Mnie te
              rozmowy ''zyczliwych"przed ambasada dobijaly.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka