Dodaj do ulubionych

hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. poradzcie

05.09.04, 21:19
jestem z chlopakiem od 2tyg jako au pair w holandii, nasze wynagrodzenie to
200euro na glowe na miesiac, a mamy kupe obowiazkow nie tylko obejmujacych
dzieci ale rowniez sprzatanie calego domu,lazienek,prasowanie(nie tylko
dzieciecych ubranek), pranie,sprzatanie ze stolu po kazdym posilku (nie tylko
po dzieciach, i w sumie robimy wszystko od 7rano do ok 7 wieczorem z przerwa
ok 2h w poludnie gdzie jedno lub dwoje z dzieci spi ale itak trzeba spogladac
czy sie nie obudzily albo zajmowac sie trzecim. CZy to troche nie za duze
wymagania?
Obserwuj wątek
      • mijaczek Re: hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. pora 05.09.04, 21:48
        Fitam!
        Wiesz co,ja nie wiem jakie sa place w Europie, ale wydaje mi sie, ze za duzo
        robicie... au pair to pomoc przy dzieciach, a nie pranie, sprzatanie, prasowanie
        i jeszcze dzieci!
        pogadajcie z nimi, albo wiecej kasy, albo niech spadaja... i jeszcze, zeby nie
        potrafili po sobie talerzy umyc... ?
        POzdrafiam,
        Mia
        ps. Fitam dradam1, co tam slychac w Kanadzie? Jam juz w USA... i chce do
        Krakowa, bubu...
          • mary_an Re: hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. pora 05.09.04, 22:31
            Mi sie wydaje, ze jest to wynagrodzenie o wiele za male, w sumie to mozesz
            sobie zalozyc ogloszenie na stronie au-pair i szukac czegos nowego, nie
            rezygnujac z pracy u niej.
            Praca au-pair polega na zajmowaniu sie dzieckiem, troche domem, ale raczej w
            formie pomocy, a nie pracy przez caly dzien.
            Jezeli ktos chce zatrudnic kogos do prowadzenia domu, to w tamtych regionach
            stawka wynosi minimum 5-6E za godzine, wiec niech ona nie pieprzy, ze za malo
            robicie, bo faktem jest, ze was wykorzystuje. Jak juz jestescie na miejscu to
            mozecie sie rozejrzec i czegos poszukac. Bo nie wiem czy warto tak sie
            stresowac i ciezko pracowac, naprawde za grosze (stawka au-pair normalnie w
            Holandii wynosi ok 300E - tyle dostawali moi znajomi, z praca kilka godzin
            dziennie - konkretnie, np. 5-6 godzin).
          • mijaczek Re: hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. pora 06.09.04, 00:20
            Powiem krotko - ZMIENIAJCIE RODZINE [zeby przerwy sobie nie robic, zacznijcie
            szukac nie mowiac rodzinie o tym, a jak juz znajdziejecie, to prosto z mostu -
            dziekujemy pani z wasem, zmieniamy rodzine, bo wy nas traktujecie tak i tak]
            Pofodzenia!!!!
            Mia
            ps. napiszcie co robicie [jelsi chcecie byc fair w stosunku do nich, mozeie im
            powiedziec, ze jesli nie zmienia sie proporcje to szukacie nowej rodziny.]
            ps2. aha, nie przejmujcie sie jesli np. powiedza wam, ze wam zle referencje
            wystawia!
            Mia
    • mary_an Re: hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. pora 06.09.04, 09:18
      Kurcze, mialam znajoma, ktora znala rodzine w Belgii, co czesto zatrudniala
      wlasnie pary do pracy w domu, przy czym placila o ile dobrze pamietam stawke 6E
      za godzine + mieszkanie + wyzywienie. Ale kontakt mi sie urwal :((( Naprawde
      szukajcie, moze na jakis mniej znanych stronach, zeby tamta druga rodzinka nie
      zobaczyla, ogloszen jest sporo a od wrzesnia akurat bardzo duzo ludzi szuka
      opieki do dzieci.
          • gosik3 Re: hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. pora 07.09.04, 12:46
            Wlasnie powiedzieli nam ze bysmy wracali do kraju bo nie pracujemy zbyt ciezko
            hehe (wczoraj pracowalismy od 7 rano do 8 wieczorem non stop) dziwni ci ludzie..
            Jak otwieram te linki to mi szukanie wyskakuje
            chcemy znalezc au pair gdziekolwiek byle z normalna rodzina a co do jezyka to
            angielski opanowany dobrze
            Mary_an podaj mi prosze swoj mail to napisze,ps dzieki za te linki ale jak je
            klikam to mi wyszukiwanie wyskakuje.
            pozdrawiam Gosia i Blazej
            • mijaczek Re: hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. pora 07.09.04, 19:01
              gosik3 napisała:

> Wlasnie powiedzieli nam ze bysmy wracali do kraju bo nie pracujemy zbyt ciezko
              > hehe (wczoraj pracowalismy od 7 rano do 8 wieczorem non stop) dziwni ci ludzie.

Ale sie wkurzylam jak to przeczytalam! Co to znaczy, ze nie pracujecie zbyt
              ciezko!? Czy ludzie, dla ktorych pracujecie wiedza czym jest AU PAIR? Skad wy
              ich wzieliscie? Napisz mi, czy rodzina ta szukala Au Pair, czy znalezliscie ich
              inna droga? Chodzi mi o to, ze jesli ci ludzie szukali au pair to, do jasnej
              cholery, jak moga wam mowic, ze nie pracujecie zbyt ciezko!? I jeszcze mnie
              interesuje, co im odpowiedzieliscie, gdy uslyszeliscie, ze mozecie wracac do
              kraju, bo nie podoba im sie to, ze nie zapie.dalacie jak male samachodziki? Mam
              nadzieje, ze nie przyjeliscie tego ze spuszczonymi glowami!?

Wiecie co? [To juz do wszystkich] Szlag mnie chce trafic jak czytam o takich
              przypadkach! Co sobie mysla ludzie!? Wyobrazmy sobie sytuacje - siadaja sobie i
              zaczynaja gadac. I oboje tak narzekaja i narzekaja... i pewnie mowia "placimy im
              200 Euro a oni nie pracuja zbyt ciezko". Ciekawa jestem ile wasi hosci zarabiaja
              i czy chcieliby pracowac tak jak wy za taka kase jak wy!? Grrr... ludzie maja
              tupet! Naprawde!

Gosia, zbierajcie sie stamtad i nie czekajcie na poprawe sytuacji, bo z tego co
              widze na nic takiego sie nie zanosi! To jakies prostaki! Chetnie bym sobie z
              nimi porozmawiala! Mozecie ich tu dac na forum :o)

Pozdrafiam i szczescia w poszukiwaniach zycze,
              Mia
    • mary_an Re: hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. pora 06.09.04, 20:16
      Wlasnie wrzucilam haslo "au pair couple" od september 2004 na
      www.greataupair.com i w sumie kilka ofert wyskoczylo,
      np.

www.greataupair.com/fastfind.cfm/locatorID/244375/page/1/pagelist/1/search/Family/searchType/Advanced/aupairStartDate/0/aupairLiveIn/1/aupairGender/1/cou
      ntryList/22,175,242/languageList/18/nationalityList/0/aupairLiveIn/1/displayRows
      /25/elderCare/0/aupairCouple/1/salaryExpectation/1/aupairStartDate/0/aupairEndDa
      te/1/aupairShortStay/1

troche dlugi link, nie wiem, czy bedzie dzialal, mam nadzieje, ze tak - szukaja
      3 au-pair, 2 dziewczyn i chlopaka w Wielkiej Brytanii, tam zawsze jest pole "au-
      pair couple" wiec jest opcja dla pary, co jest plusem strony. Oprocz tego jest
      wiecej ofert, mysle, ze warto sie zainteresowac :)

www.greataupair.com/fastfind.cfm/locatorID/245537/page/1/pagelist/1/search/Family/searchType/Advanced/aupairStartDate/0/aupairLiveIn/1/aupairGender/1/cou
      ntryList/22,175,242/languageList/18/nationalityList/0/aupairLiveIn/1/displayRows
      /25/elderCare/0/aupairCouple/1/salaryExpectation/1/aupairStartDate/0/aupairEndDa
      te/1/aupairShortStay/1

www.greataupair.com/fastfind.cfm/locatorID/245441/page/1/pagelist/1/search/Family/searchType/Advanced/aupairStartDate/0/aupairLiveIn/1/aupairGender/1/cou
      te/1/aupairShortStay/1

www.greataupair.com/fastfind.cfm/locatorID/238668/page/1/pagelist/1/search/Family/searchType/Advanced/aupairStartDate/0/aupairLiveIn/1/aupairGender/1/cou
      te/1/aupairShortStay/1
    • mary_an Re: hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. pora 07.09.04, 18:03
      Sluchaj Gosiku, napisz do mnie maila, ostatnio wyslalam kilka kolezanek jako au-
      pair, costam o tym juz wiem, przede wszystkim mam dobre adresy z ogloszeniami.
      Tylko koniecznie napisz, jakie znacie jezyki i do jakich krajow chcecie jechac,
      chyba najwiecej jest ofert z Wielkiej Brytanii, najwiecej placa w mojej
      ukochanej Belgii (450E miesiecznie). Zastanow sie i napisz a ja poszukam w
      mojej liscie adresow odpowiednich stronek :)) Sytuacja naprawde glupia, ale
      moze za to uda wam sie cos lepszego znalezc. I nie dajcie sie wykorzystywac!!
          • niurak Re: hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. pora 08.09.04, 21:44
            Nie wiem na jakiej stronie dokladnie jestes, ale jak na greataupair, to przede
            wszystkim musisz sie zarejestrowac. Zeby zobaczyc dane tych rodzin (np; telefon
            lub adres) to niestety musisz wybulic ( jakis 50 dolarow za miesiac dostepu do
            danych chyba), ale za to za darmo mozesz uzyc opcji "add to my hot list", i
            wtedy ta rodzina , ktora jestes zainteresowana widzi, ze to Ty wlasnie sie nia
            interesujesz, to jest duze prawdopodobienstwo,ze ona zainteresuje sie tak na
            serio rowniez toba Toba (uff, interes x3 sorry). I wtedy wysle Ci maila albo
            cuś. Tylko musisz w miare szybko to robic, najlepiej gdy jakas rodzinaka jest
            fresh na stroce, bo jak niedaj Boze jest spoko tzn. placi dobra kapuste i za
            nieduzą ilosc godzin pracy, to po paru dniach moze ja dodac do hot listy np 771
            lasek! Powodzenia
    • gosik3 Re: hmmm..niewiem czy nie za duzo wymagaja.. pora 13.09.04, 18:03
      Wyobrazcie sobie ze juz kilka rodzin zlozylo nam propozycje, a dzisiaj nawet
      dzwonila kobitka z angli i chce 2 osoby za 100 Funtow tyg na osobe. Strasznie
      sie ciesze ze nie przezywam dalej koszmaru pt. ciezka praca w Holandii!!
      Dzieki wam dziewczyny za wszelkie namiary i porady
      naprawde dzieki!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka