Dodaj do ulubionych

Jaka placa w UK?

08.11.04, 10:23
Obserwuj wątek
    • daisy55 Re: Jaka placa w UK? 08.11.04, 11:24
      Jeżeli chodzi o zarobki AU pair wygląda to bardzo róznie. Napiszę Ci jakie ma
      sawki biuro ANYA, a więć:
      25 godz/tydz. - 55 Ł/tydz.
      30 godz/tydz. - 60 Ł/tydz
      36 godz/tydz. - 75 Ł/tydz.
      i Mother help: 43 godz./tydzień - ok. 150 F, 50 godz/tydz - 200 F. Wydaje mi
      się, że z programu Nanies jest jeszcze więcej.
      Mother's help - nie maja zbyt duzo zagranicznych rodzin, ja dałam sobie spokój
      z tym wyjazdem, bo stwierdzili że mój jezyk jest za słaby(powiedziałam że mój
      poziom to ok. pre-internediate, w koncu jadę tam po to, żeby uczyc się języka).
      Przy wyjeździe na własną rękę stawki są korzystniejsze.
    • vat5 Re: Jaka placa w UK? 12.11.04, 12:32
      Predewszystkim to nie zadna placa a kieszonkowe.
      Moje kolezanki i kolega, ktorzy wyjechaly przez agencje Misspolka z Londynu,
      otrzymali przed wyjazdem Confirmation Letter wyraznie podkreslajacy co beda u
      rodzin robili, na jakich zasadach, ile godzin, ile kieszonkowego, jakie warunki
      ile wolnego etc. I tak rodzina jak i au-pair musza sie do tego dostosowac.Z
      tego co czytalam to roznie agencje roznie podaja. Tam w Misspolka jest 5dni w
      tygodniu/25godzin na tydzien plus do 3 wieczorowych babysitingow (od 19 do 1
      nad ranem) minimum £50,potem 5dni w tygodniu/35godzin na tydzien plus do 2
      wieczorow babysitingow(od19 do 1) minimum £70 no potem jest 5dni/40godzin
      tygodniowo plus 1 wieczor babysitingu (od 19 do 1). Powyzej ustalonych w Letter
      godzin rodzinka musi placic minimu £2.75 na godzine, a jak wyjezdza sobie sam
      na weekend zostawiajac dzieciaki w domku z au-pair to musi placic calkowicie za
      to osobno i do uzgodnienia przed takim wypadem.
    • slonecznikowaa Re: Jaka placa w UK? 30.03.05, 13:57
      czyli kieszonkowe...yhymmm a czy z tego kieszonkowego mozna sobie spokojnie
      bytować?? I nie szczędzić sobie grosza na ubrania czy kosmetyki?!Czy może
      trzeba troszke oszczędzać i pasa zaciskać ,zeby przywieść coś kasy do Polski po
      powrocie??!! >mam na mysli tu Anglię,bo tam się własnie wybieram w lipcu:)
      Pozdrawiam:)
      • misspolka Re: Jaka placa w UK? 31.03.05, 02:40
        Male sprostowanie.
        Bycie Au-pair w UK nie jest podlaczone pod kategorie pracy zawodowej, a wiec Au-
        Pairs nie otrzymuja pensji czy wynagrodzenia ale tzw pocket money/kieszonkowe z
        ktorych nie oplacaja zadnego podatku, ani nie musza byc rejestrowane w Home
        Office jako pracownicy. Jesli natomiast chodzi o Nannies czy Mother's Help te
        kategorie sa zaliczane do kategorii full-time/part-time work i tak rodziny jak
        i Nannies czy Mother's Help podlegaja kontraktowi pracy. A zatem musza byc
        zarejestrowane w Home Office (co kosztuje £50), musza posiadac NI number i
        otrzymywac payslip, czyli dowod wplaty wynagrodzenia, jak i oplacac podatek w
        wysokosci 10% ponad £2,020 zarobkow rocznie i oplacac czesc swojego
        ubezpieczenia, maja takze prawo do 3-tygodniowego urlopu i innych uprawnieien
        objetych regulaminami i prawami pracownika.
        Mother's Help moga byc osoby powyzej 30 roku zycia albo nawet i po 60-tce, moga
        byc mezatkami i z dziecmi,przewaznie na te stanowiska sa brane Brytyjki lub
        osoby z innych anglojezycznych krajow. Mother's Help laczy sie bardziej z
        prowadzeniem domu niz pomoca przy dzieciach. Osobiscie nie znam ani nie
        slyszalam o Polce, ktora bylyby specjalnie rekrutowana z Polski na pozycje
        Mother's Help lub tradycyjnej Nanny.Znam za to mnostwo pan po 50, ktore
        wyjechaly w takiej kategorii do USA.
        Pozdrawiam bardzo serdecznie,
        Ewa
        Miss Polka Au-Pair Agency Ltd
        • ed.kow Re: Jaka placa w UK? 31.03.05, 12:30
          Tak jak pisalam juz kilkukrotnie, udalo mi sie wyjechac do UK - pracuje na
          pozycji Mother's help - ale godzin mam niezazbytnio duzo jak na
          to 'stanowisko'. Pozycja ta to polaczenie housekeepera i nanny, ale faktycznie
          ja sie wiecej domem zajmuje niz dziecmi.
          Wyjechalam z Polski wlasnie do tej rodziny, 2 dziewczyny, ktore zlozyly papiery
          ze mna nie wyjechaly jako Mother's help lecz jako Au-pair. Korzystalam z
          Agencji Au-Pair Anya.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka