Dodaj do ulubionych

Chce byc au pair w Niemczech

20.01.05, 04:40
Hej kobitki!
W zwiazku z malymi porzadkami na forum probuje zrobic tak, zeby wszystkim bylo
latwiej, i zebysmy trzymaly sie w kupie [bo jak to "ktos" kiedys powiedzial
"kupy" nikt nie ruszy].
Piszcie tu o tym, ze chcecie byc au pair w Niemczech, pytania, odpowiedzi, rady,
etc...
Nie zakladajcie nowych watkow.
Pzdrf
Mia
Obserwuj wątek
      • e.kula Re: Chce byc au pair w Niemczech 30.09.05, 20:37
        Hej!Jestem Ewa!Wyjezdzam w polowie pazdziernika br. do Bielefeld w Niemczech, w
        ramach wymiany studenckiej. Zaproponowano mi okropne warunki mieszkaniowe
        (pokój bez okna)Czy mogłabyś pomóc mi Mery_an w znalezieniu rodziny, która
        szuka opieki do dzieci w zamian za mieszkanie, lub ewentualnie czy jest jakieś
        biuro, które wyszukuje takie miejsca!? Sprawa jest pilna, mam mało czasu,
        bardzo proszę o pomoc! EWA
      • antenka.vip Re: Chce byc au pair w Niemczech 15.05.06, 12:24
        mam prośbe do mary_an,jeśli tu jeszcze czasem zagladasz:)czy masz może kontakt
        z jakimiś operkami,które będa szukały zastepstwa na swoje miejsce?Chce wyjechać
        w tym roku,ale najlepiej do jakiejś sprawdzonej rodzinki.Widzę,że jesteś
        doświadczona w tym temacie,więc jak możesz prosze o pomoc,z góry
        dzięki,pozdrawiam:)))
        • agatakom Re: Chce byc au pair w Niemczech 29.08.06, 19:21
          czesc,jestem agata,rodzinka u ktorej mieszkam(jestem au-pai w Niemczech)szuka
          od zaraz jakiejs nowej dziewczyny na moje miejsce-moze jestes chetna.Musisz
          miec koniecznie prawo jazdy bo trzeba dzieci na zajecia zawozic i odbierac.Poza
          tym zanojomosc jezyka niemieckiego na poziomie podstawowam.Pozdrawiam i jezeli
          jestes zainteresowana to czekam na maila od Ciebie:agatakom@poczta.onet.pl
        • elaszuba Re: Chce byc au pair w Niemczech 27.08.07, 22:13
          Hallo wszystkie obecne i przyszle operki. Jestem pod Frankfurtem nad Menem
          (Wächtersbach) juz 7 miesiecy,moja umowa niedlugo wygasa wiec szukam zastepczyni
          na moje miejsce. Opiekuje sie dwoma najukochanszymi na swiecie chlopcami (5 i 7
          letni), ktorzy tak chetnie sie ze soba bawia ze nie pozostawiaja mi duzo pracy.
          Chetnie opowiem wiecej, jesli jestescie chetne pracowac od nowego roku,
          odezwijcie sie do mnie. Cala rodzina siwetnie mowi po polsku:)
          elaszuba@googlemail.com
      • snoopy005 Re: Chce byc au pair w Niemczech 01.06.06, 12:00
        mam kilka pytań. chcialabym w tym roku wyjechac na au pair do Niemiec tyle ze
        nie wiem gdzie i jak szukac rodziny. gdzie moglabym znalezc jakiekolwiek
        formularze? jak w ogole mam zacząć planowanie tego wyjazdu?nie znam nikogo kto
        juz wyjezdzal i nawet nie wiem jaka strona au pair jest dobra i
        sprawdzona.jesli mozna prosic o szybką odpowiedz bylabym bardzo wdzieczna.bo to
        dla mnie bardzo wazne.z gory dziekuje
        • anecia1981 Re: Chce byc au pair w Niemczech 20.06.06, 15:40
          cześć,
          skoro juz tak bardzo chcesz wyjechać i przekonać się jak to jest być
          niewolnica i posługiwaczka za marne pieniądze to Ci pomogę, chcociaż raczej
          prosiłabym żebys ie dobrze zastanowiła. ja byłam aupair i to był mój wielki
          błąd. nie szukaj wyjazdów przez te wszystkie krwiopijce którymi sa biura takie
          jak anya czy inne.
          zapłacisz im kasę za nic, a twoja rodzina w niemczech tez im za to zapłaci.
          szukaj na własna rękę. poszukaj w wyszukiwarce jakichś portali z pracą,
          oczywiście na niemickich stronach i załóż swoją ofertę - to bardzo proste i sama
          decydujesz z kim chcesz nawiązać bliższy kontakt, jeśli chcesz mogę ci też dać
          namiar do pewnej kobietyw niemczech, prowadzi tam biuro aupair
          UWAGA pewnieo tym nie wiesz ,ale WSZYSTKIE BIURA KTÓRE SZUKAJA AUPAIR W
          NIEMCZECH NIE BIORĄ ZA TO OD cIEBIE ANI JEDNEGO EURO, WARTO WIĘC DAWAĆ TYM
          DARMOZJADOM JAK ANYA 700 ZL ZA NIC???? JEŚLI CHCESZ WIĘCEJ WIEDZIEC NAPISZ
          WANETTE@INTERIA.PL
        • moni_ka22 Re: Chce byc au pair w Niemczech 17.01.08, 15:48
          hej, wszystkich chetnych do wyjazdu jako au-pair do niemiec i którzy
          jeszcze nie załatwili sobie rodziny zapraszam na strone www.aupair-
          agentur-stern.de przez tą firme możecie znalezc sobie rodzine jest
          to niemiecka fimra, bardzo solidna, naprawde opiekuja sie swoimi au-
          pair, tej firmie nie płaci sie nic, wiec po prostu wejdźcie i
          wyślijcie e-mail. Ja jestem obecnie au- pair w Berlinie rodzina u
          której jestem nie podoba mi sie, wykorzstuja i po prostu sie źle u
          nich czuje ale moja opiekunka z tej firmy szuka mi następnej
          rodziny, naprawde można na nich polegac.
      • aszek81 Re:Bezpłatny wyjazd do Niemiec jako au pair 21.06.06, 09:12
        Hej dziewczyny! Byłam jako au pair w Niemczceh dwa razy i mam możliwość
        załatwienia Wam bezpłatnych wyjazdów jako au pair do Niemiec!!! Podam wam
        namiary na bezposrednia, duza agencje w Niemczech, ktora nie pobierze od Was
        zandych oplat!!! W ten sposob ominieniec drogie, polskie agencje i
        zaoszczedzicie do 1000 zl. Chetnie pomoge kazdej, nawet z gorsza znajomoscia
        jezyka, ktora pragnie wyemigrowac jako niania aby podszkolic jezyk :-) piszcie
        pod adres: aszek81@wp.pl pozdrawiam serdecznie! Oferta jest w 100% bezplatna i
        bezpieczna.
        • kalina261988 Szukam au pair od zaraz 14 kwietnia 2008 14.04.08, 14:34
          Szukam Au pair na moje miejsce! Od zaraz 14 kwietnia 2008
          Mieszkam w Hanhofen, mala miejscowosc na zach. Niemiec, Pol godziny
          drogi od Mannheim, duzego miasta wilkosci Poznania, dwie godziny
          drogi od Frankfurtu, rodzina jest przystepna, bardzo mila, mloda i
          nowoczesna, nie ma z nimi zadnych problemow, diecko ma 17 miesiecy,
          chlopczyk, jest mily i wesoly, nie rozpieszczony. Rodzina pozwala na
          przyjmowanie znajomych do domu, jesli zadrza mi sie pracowac wiecej
          niz powinnam to zawsze dostaje za to dodatkowe pieniadze, oprocz
          tego moge zapraaszac znajomych z polski, nie place za kurs, ani za
          nic wlasciwie, nawet za wlasne kosmetyki, wszystko funduje rodzina.
          Podaje swoj e mail zainteresowanym czerwiec123Qonet.eu ps: moja frau
          dobrze mowi po angielsku wiec jesli nie mowisz po nie niemiecku to
          nie ma z tym problemow.
      • smirnovs PRACA w Niemczech!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10.07.07, 11:05
        Szukam osoby chętnej do pracy w Niemczech w charakterze Au - pair od 19
        września. Wynagrodzenie miesięczne - 260 Euro. Wymagane co najmniej 18 lat i
        chociaż podstawowa znajomość języka niemieckiego. Opieka nad jednym dzieckiem -
        dziesięcioletnią dziewczynką. Szczegóły przekażę zainteresowanym.
    • mahda1 Re: Chce byc au pair w Niemczech 20.01.05, 13:19
      Hej!

Na razie trochę odkładam decyzję o wyjeździe, bo mam drobny problem z moją
      pracą dyplomową. No ale wierzę, że jednak skończę na czas. A w związku z tym
      mam jedno pytanko:jakie ma być to zaświadczenie lekarskie? Wiem, że jest to
      potrzebne przy zameldowaniu w każdym kraju EU. Jest jakiś gotowy standardowy
      formularz(i skąd go wiąść, dodam że szukam rodzinek przez net), czy wystarczy
      przetłumaczyć u tłumacza to co mi napisała moja lekarz rodzinna?
      • mary_an Re: Chce byc au pair w Niemczech 20.01.05, 13:39
        Ode mnie nikt nigdy nie wymagal zaswiadczenia lekarskiego!! Zameldowalam sie tu
        normalnie, chyba do zostania operka (zameldowania sie) jest teraz potrzebne
        tylko i wylacznie dowod osobisty.
        Na stonie znalazlam tylko tyle:

"Au Pairs aus Staaten, die der EU am 1.5.2004 beigetreten sind: Zur Einreise
        ist nur ein gültiger Personalausweis erforderlich. Bei der in Deutschland
        örtlich zuständigen Ausländerbehörde muss eine "Aufenthaltserlaubnis EG"
        beantragt werden. Außerdem wird eine Arbeitsgenehmigung benötigt. Sie wird auf
        Antrag von der örtlich zuständigen Agentur für Arbeit erteilt. Die
        Arbeitsgenemigung muss bei der Agentur für Arbeit nach der Einreise, aber noch
        vor der Arbeitsaufnahme eingeholt werden. Deshalb darf die Beschäftigung erst
        nach der Erteilung der Arbeitsgenehmigung aufgenommen werden."

Nic nie ma o wymaganych dokumentach, ale z tego co pamietam, to ja musialam
        tylko umowe i paszport zlozyc.

Jak chcesz jechac legalnie, to chyba lepiej przez agencje (moze szukac
        rodzinki, albo tylko pozalatwiac papiery, jak juz rodzinke sama znalazlas), bo
        sama mozesz sie pogubic w przepisach :) No i za granica to zawsze rodzina
        pokrywa wszystkie koszty (tylko ona placi agencji) :)
        • dorotka_23 Re: Chce byc au pair w Niemczech 02.02.05, 14:26
          Zaswiadczenie lekarskie,to nic specjalnego. Masz formularz i idziesz do lekarza
          rodzinnego,ktory wpisuje swoje dane i po krzyku.
          Mam pytanie: jak too w koncu jest z ta znajomoscia jezyka niemieckiego i
          wymaganiami firm. mam kolezanke,ktora pojecchala zupelnie nie znajac jezyka, a
          przeciez biura posredniczace wymagaja (czasem nawet dobrej znajomosci jezyka)
          od przyszlych o-perek. Gdzie jest prawda wstosunku do tego? Przeciez jedziemy
          tam sie uczyc!!! No, miedzy innymi.
    • mary_an Re: Chce byc au pair w Niemczech 20.01.05, 14:19
      I jeszcze cos sie dowiedzialam:
      jak przyjezdzasz to w ciagu tygodnia musisz sie zameldowac (tak jak mowilam, ja
      musialam miec tylko dowod, umowe, pozwolenie i wypelniony formularz). Po
      przyjezdzie, ale przed rozpoczeciem pracy jako au-pair musisz dostac pozwolenie
      na prace (Arbeitsgenehmigung) tutaj masz podanie, ktore nalezy zlozyc wraz z
      umowa:

www.happyaupair.de/formulare/gastfamilie/bundesagentur_fragenbogen.pdf
      I od razu przepisy.
      Info dla rodzin:
      www.happyaupair.de/formulare/gastfamilie/bundesagentur_info_gastfamilien.pdf

Info dla operek:
      www.happyaupair.de/formulare/au_pair/bundesagentur_info_aupairs.pdf
      To sa przepisy urzedu pracy, warto sobie poczytac, zeby sie dowiedziec wiecej.
      Co dziwne, nigdzie tych nowych, aktualnych przepisow nie moglam znalezc (a juz
      najbardziej ich nie bylo na stronach urzedu pracy, co mnie bardzo zdziwilo, ale
      coz... taki kraj ;)
        • mahda1 Re: Chce byc au pair w Niemczech 20.01.05, 16:57
          Dzięki za te linki. Ostatnim razem tzn. latem 2004 takie zaświadczenie było
          ponoć wymagane. Mój host i tak nie mógł mnie zameldować na tak krótki czas(nie
          całe trzy miesięce). Ale taraz chcę już wszystko pozaławiać z urzędami.
        • mary_an Re: Chce byc au pair w Niemczech 20.01.05, 17:12
          Hej, porzadki na forum calkiem fajne, ale obawiam sie, ze za kilka dni i tak
          bedzie tak samo jak bedzie. Trzebaby bylo zalozyc osobne podfoldery (czy jak to
          sie nazywa), gdzie mozna zakladac watki, na tym forum nie ma takiej opcji, juz
          taki jego urok, ze panuje tu balagan :)

A jesli chodzi o pomaganie operkom to robie to bardzo chetnie, bo nie moge juz
          sluchac, jak to ktos sprzata po 12 godzin dziennie, albo mieszka w piwnicy,
          albo gloduje, bo lodowka jest na klodke. Tak sie sklada, ze sobie troche jezdze
          po Europie i z wlasnych doswiadczen wiem, czego sie wystrzegac, jak wszystko
          zalatwiac, to czemu sie ta wiedza nie podzielic :) Juz pomoglam kilku
          dziewczynom w wyjezdzie i jak na razie wszystkie sa bardzo zadowolone, co
          traktuje jako osobisty sukces :))))
          • pikusm Re: Chce byc au pair w Niemczech 17.05.05, 12:26
            Potrzebuję Waszej pomocy...chcę wyjechać na minimum 3 miesiące do Niemiec jako
            au pair,ale nie mam namiarów.Nie wiem jak znależć rodzinę do której mogłabym
            pojechać,nic kompletnie nic:(...proszę o pomoc...magda
            • magda9964 Re: Chce byc au pair w Niemczech 09.06.05, 21:08
              hej ja wlasnie jestem au pair u pewnej niemieckiej rodziny mija kadencja
              niedlugo dobiega konca i szukamy kogos na moje miejsce!!!rodzinka jest
              suuuuuuper,ale ja mam juz plany w polsce i nie moge dluzej zostac:(jezeli dalej
              jestes zainteresowana to odpisz szybko!!!nam tez zalez na czasie !!!pozdrofki pa
          • pikusm Re: Chce byc au pair w Niemczech 17.05.05, 12:28
            Witam i prosze o pomoc chce wyjechać do Niemiec na min. 3 miesiące(od lipca)ale
            nie wiem jak mam zacząć poszukiwania:( po prostu nic...wszędzie gdzie szukam
            rto okazuje się ze ... nieaktualne.Bardzo proszę jeśli macie jakieś namieary i
            w ogóle co trzeba zrobić to prosze o kontakt. z góry dziękuję-magda
          • aa961 Re: Chce byc au pair w Niemczech 24.05.05, 21:34
            mam pewien problemik...heh....bardzo zalezy mi na tym aby zostac au pair w
            niemczech,ale niestety nie mam ukonczonych 18 lat<dopiro w sierpni
            bedzie18>....chce podszlifowac sobie jezyk przed maturka ktora czeka mnie za
            roczek....ale niestety nie wiem gdzie juz mam szukac ...gdzie sie zglosic....do
            jakiego biura???!...za pomoc bede wdzieczna
          • aa961 Re: Chce byc au pair w Niemczech 24.05.05, 21:36
            mam pewien problemik...heh....bardzo zalezy mi na tym aby zostac au pair w
            niemczech,ale niestety nie mam ukonczonych 18 lat<dopiero w sierpniu bedzie
            18>....chce podszlifowac sobie jezyk przed maturka ktora czeka mnie za
            roczek....ale niestety nie wiem gdzie juz mam szukac ...gdzie sie zglosic....do
            jakiego biura???!...za pomoc bede wdzieczna
      • ziolkas Re: Chce byc au pair w Niemczech 03.03.05, 19:34
        Witam mary_an
        Widzę że jesteś zorientowana bardzo dobrze w temacie Au pair. Mam pytanie.
        Mam 30 lat chce wyjechac do Niemiec jako Au pair w maju... dzwonilam do biura i
        dowiedzialam sie, ze jest mozliwosc zalatwienia mi rodziny, pomimo mojego
        wieku. Znasz moze przepisy ktore to umożliwiają. Większość rodzin mi pisze, że
        operka może mieć do 25 lat... w biurze mi niestety nie powiedzieli, Wiem tylko
        że mogę obejść przepisy. Wiesz cos na ten temat?
        Byłabym wdzięczna za informacje. Pozdrawiam Kasia
          • kasia85 Re: Chce byc au pair w Niemczech 21.03.05, 22:56
            Cześć mary_an.
            jestem tu po raz 1szy i nie bardzo sie jeszcze orientuje kim jesteś,ale
            wydajesz sie być znacząco zorientowana w temacie:)
            ja również zamierzam się spakowac i pojechac do naszych sąsiadów,ale na razie
            myśle o współpracy z jakimis posrednikami z kraju. Nie bardzo wiem jak wygląda
            załatwianie sobie takiego wyjazdu bez rodzimego:) pośrednika i czy taki sposób
            jest pewny? Jeśli znajdziesz chwilę i odnajdziesz mój mały liścik w tej
            kupie,to bardzo bym prosiła o jakies wskazówki.z góry dziękuje!!!
            • angelika211 Re: Chce byc au pair w Niemczech- ale jak ? 19.08.05, 08:51
              Polecam monachijskie biuro Au-Pair Helmy Sauer , zero kosztöw z naszej strony a
              kobieta ta w prawdziwym tego slowa znaczeniu opiekuje sie swoimi Au-
              Pair.obecnie potrzebne sa 2 Au-Pair do Monachium ,ale o ile mi wiadomo , ma ona
              rodziny poszukujace nianki z calych Niemiec , (w ciagu calego roku mozna sie do
              niej zwracac.)
              agencja nazywa sie RODATA aU-PAIR AGENTUR ; przez google do znalezienia.
              numer do biura 0049 89 127 13 993 od piatku do niedzieli , z tego wzgledu , ze
              biuro ma w domu - i na pewno nikt nie spotka sie z oburzeniem dzwoniac do niej
              o 21.oo wieczorem - krötko möwiac - spoko babka - tez bylam Au-Pair , bardzo mi
              pomogla , wpierala psychicznie i przygotowywala do testu jezykowego DaF:
              KONTAKT ZE MNA angellak@o2.pl , ale najlepiej dzwoncie do niej, jesli Wasz
              niem . szwankuje , möwi ona takze po ang.
              pozdrawiam#Angelika
          • dorotka_23 Bede Au-pair w Niemczech 25.04.05, 13:02
            Czesc! Znalazlam fajna rodzine w Niemczech ( Herborn, niedaleko Frankfurtu/M.)
            Jade do nich w polowie lipca i zostaje na rok. Jesli wspolpraca dobrze sie
            ulozy, to planuje zostac dluzej. Jesli ktos z Was wybiera sie rowniez do Herborn
            lub okolic, dajcie znac. Zawsze bedzie razniej! Zostawiam adres: amare@interia.pl
            Pozdrawiam!!!
          • rumka1 Re: Chce byc au pair w Niemczech 30.06.05, 20:52
            Witaj Mary an , sory ,ze CI zawracam glowe , ale mam taki sam problem jak
            ktoras z poprzedniczek , mam 31 lat i tez bym chetnie wyjechala jako Au pair
            Czy moglabys mi rowniez podpowiedziec co nie co ??
            z gory dziekuje Ilona
            rumka1@gazeta.pl
    • jagoda48 we dwójkę? 20.01.05, 22:54
      witam
      czy jest możliwy wyjazd jako au-pair do Niemiec, jednak we dwie osoby,
      dziewczyna i chłopak. czytałam w poprzednich wątkach, iż wyjeżdżano we dwójkę,
      dotyczyło to jednak Irlandii. czy w Niemczech jest to również możliwe? dodam,
      iż interesują mnie miesiące od lipca do września, 3 miesiące.
      wysokie wymagania, wiem;), ale czy któraś z WAs wyjechała już kiedyś na takiej
      zasadzie?
      bardzo proszę o pomoc.
      pozdrawiam
      • mary_an Re: we dwójkę? 20.01.05, 23:12
        Tak, jest to mozliwe (kurcze ale dzisiaj mialam nudny dzien w biurze,
        wszystkiego sie dowiedzialam!).
        Mozliwe jest zatrudnienie dwoch osob au-pair, jezeli rodzina ma wiecej niz 4
        dzieci (jeszcze moge zreszta dla pewnosci to doczytac w tych dokumentach, ale
        to juz nie dzisiaj, tylko jutro - w biurze, mozliwe, ze byla to trojka ;)))).
        Jesli chodzi o wyjazdy wakacyjne, to jak chcesz napisz do mnie na priva, to
        powiem dokladnie, jak to wyglada (mary_an@gazeta.pl)
    • mary_an Oferta 24.01.05, 20:32
      Mujaczku, nie wiem, czy moge to dac tutaj, ale juz sie pogubilam, w tych nowych
      porzadkach

Wlasnie napisalo do mnie moje zaprzyjaznione biuro, ze poszukuja pilnie operki:

Das Au-pair hat eine eigene Wohnung, auch etwas mehr Geld, viel Freiheit, kann
      Freundinnen einladen, einen Freund haben...ausgehen usw.. Die Familie hat 4
      Kinder im Alter 1,4,6 und 7 Jahre. Ich suche ein echt gutes Au-pair, das Lust
      hat.

Czyli: operka ma wlasne mieszkanie, wiecej kasy niz normalnie, duzo czasu
      wolnego, rodzinka ma 4 dzieci, 1, 4, 6, i 7 lat.

Chca zaprosic najpierw do siebie przyszla operke na swoj koszt na 2 dni, zeby
      sprawdzic, czy sie dogaduja.

Wiem, ze duzo dziewczyn pisalo do mnie, ze chca jechac do Berlina, ale
      oczywiscie juz gdzies adresy pogubilam, dlatego jakby ktos byl zainteresowany,
      dajcie znac :)) No i oczywiscie operka za nic nie placi (za nic w ogole, nawet
      za dojazd rodzinka placi!)
        • arnonoah Re: Oferta 23.12.06, 22:02
          Dziewczyny, potrzebuje od czerwca 2007 operki w niemczech ktora lubi dzieci psy
          i potrafi gotowac nasza rodzinka jest niemiecko-polska jesli ktoras z was jest
          zainteresowana bardzo prosze o zdjecie i oczywiscie jak macie jakies pytanka do
          mnie bardzo prosze pod adres m.riehle@mavale.de
          Pozdrawiam wszystkie polki.
          marzena
    • kasiabraun Re: Chce byc au pair w Niemczech 02.02.05, 13:14
      sama znalazlam sobie rodzine goszczaca ale w zwiazku z tym nie mam zielonego
      pojecia co mam zrobic, czy trzeba zalatwic jakies papiery, gdzies zglosic, po
      prostu nie wiem nic, bardzo prosze o maila z info na ten temat na klelen@wp.pl
        • kasiabraun Re: Chce byc au pair w Niemczech 02.02.05, 22:52
          Tak tylko wszedzie jest tryb przypuszczajacy albo ze ktos zalatwial jakis czas
          temu, np:
          "Nic nie ma o wymaganych dokumentach, ale z tego co pamietam, to ja musialam
          tylko umowe i paszport zlozyc."
          A co do podanych linkow to ja nie znam niemieckiego.
          I takich rzeczy jak jakies pozwolenia tez nie wszyscy moga wiedziec gdzie i jak
          zalatwiac.

• mary_an Re: Chce byc au pair w Niemczech 03.02.05, 08:33
            No dobra, czyli tam masz link do formularza o pozwolenie na prace
            (Arbeitsgenehmigung) ktore rodzinka musi zlozyc w odpowiednim urzedzie (tam juz
            jest napisane na tym formularzu dokladnie - Bundesagentur fuer Arbeit w ich
            miescie zapewne). To i tak robi rodzinka po Twoim przyjezdzie. Poza tym musicie
            podpisac umowe (zasady tez sa tam opisane, 205 Euro miesiecznie, do 30h pracy
            tygodniowo, wlasny pokoj itp.). Umowe zalaczasz do tego formularza (link jest
            wyzej). No i w tym formularzu musisz podpisac, ze znasz dobrze niemiecki, bo to
            jest warunek przyznania pozwolenia (maja byc egzaminy z jezyka dla operek
            wprowadzone, ale jeszcze do konca nie wiadomo kiedy). Pozwolenie na prace
            sklada sie po przyjezdzie, ale nie masz prawa zaczac pracowac przed jego
            otrzymaniem. No i potem musisz isc do Meldeamt i Alslaenderbehoerde i sie
            zameldowac. No i tyle.
            Tylko bez znajomosci niemieckiego moze byc ciezko, bo to jest warunek wyjazdu
            jako au-pair, no i formalnosci musisz zalatwic sama (zameldowanie i zgloszenie
            pobytu w Auslaenderbohoerde).
      • antenka.vip Re: Au-pair w Niemczech bez prowizji! 14.06.05, 14:41
        Hej!Chetnie skorzystam z Twojej pomocy.Mam 18 lat i chciałabym pojechać jako
        operka do Niemiec na wakacje poduczyć sie troche jezyka,tym bardziej,ze mam
        maturke w nastepnym roku.Cały czas szukam jakiejs ciekawej oferty,ale jak na
        razie nic z tego za bardzo nie wyszło.Mam nadzieje,ze znajdziesz troszke
        czasu,zeby mi cos odpisac,pozdrawiam i czekam na odpowiedź najlepiej na
        adres:antenka.vip@interia.pl
    • lisa_pl Pomoc w znalezieniu rodziny 10.03.05, 00:02
      Hej przyszłe Aupairki,
      mam na imię Ania i w zeszłym roku wyjechałam do Niemiec jak Au pair. Znalazłam
      bardzo fajną firmę,która nie pobiera żadnych opłat za pośrednictwo,ponieważ
      wszelkie koszty ponosi Gastfamilie.
      Jeśli to Was zainteresuje,to napiszcie do mnie a pomogę wam wypełnić zgłoszenie
      i dam namiary na firmę.
      angjol@wp.pl

P.S.
      Niestety ta firma pośredniczy głównie na wyjazdy roczne,więc chętnych tylko na
      wakacje nie wypośredniczą.
    • slotna Co z tym egzaminem? 22.03.05, 14:26
      Cos przeczytalam, ze ma byc wprowadzony egzamin dla operek, wiecie cos
      konkretnego? I w ogole jakie sa szanse na wize z niemal zerowa znajomoscia
      jezyka (potrafie sie przedstawic, jakies gadki o rodzinie ewentualnie; uczylam
      sie 8 lat, czarna rozpacz!)? Rodzina wydaje sie byc super i nie chcialabym z
      niej rezygnowac. To by bylo bledne kolo, nie naucze sie niemieckiego bez
      mieszkania tam, a znowu operka byc nie moge, bo nie znam jezyka? ech:/
      • carers Re: Co z tym egzaminem? 25.03.05, 14:58
        wize? jestesmy w EUROPIE i wiza nie jest potrzebna, co innego pozwolenie na
        pobyt, ale to juz jest zalatwiane podczas pobytu w niemczech,

o egzaninie nic nie wiem, ale do pozwolenia na pobyt potrzebne jest
        zaswiadczenie o stu kilkudziecieciu godzinach nauki niemieckiego np. ze szkoly
        jezykowej,
        • slotna Re: Co z tym egzaminem? 25.03.05, 16:47
          No przeciez nie wize na wjazd, tylko operska, to sie pozwolenie nazywa? Rodzina
          pisala "wiza" to i ja tak napisalam. Czyli z LO zaswiadczenie moze byc pewnie.
          Kurcze, ciekawe, czy zdaze to wszystko pozalatwiac:/
          • www.motyl.org.pl Au Pair do Niemiec za darmo, 25.04.05, 18:00
            Przepraszam ,że piszę na portalu gdzie agencje nie powinny się wypowiadać. ALe
            obecnie poszukuję au pair z w miarę dobrym niemieckim i prawem jazdy do rodziny
            niemiecko - polskiej . Au Pair nie płaci prowizji. W razie zainteresowania
            proszę o kontakt.
            +48768335929 pozdrawiam
            I życzę powodzenia w szukaniu miłych rodzinek.
        • slotna Re: Co z tym egzaminem? 12.07.05, 17:22
          I jestem w koncu w Niemczech, juz dwa tygodnie. Nie jestem operka u tej
          rodziny, tylko pracuje w ich restauracji, i to razem z przyjaciolka:) Jest
          super, mamy nawet wlasny domek nad morzem:) Troche ciezko, ale w koncu to nie
          wakacje. Bardzo sie ciesze, ze zaryzykowalam (a latwe to nie bylo, bo nie znam
          niemieckiego).
      • mikelino Re: Co z tym egzaminem? 09.05.05, 10:56
        Jezeli nadal masz ochote zostac Au Pair to prosze skontaktuj sie ze mna
        mikelino@poczta.fm. Szukam Au Pair dla rozrabiaków, ktorymi zajmowalam sie
        przez 14 mies jako Au Pair w Niemczech.
        Pozdrawiam,
        Monika
    • extaska Re: Chce byc au pair w Niemczech 14.06.05, 14:13
      Witam! Od października zaczynam studia w Niemczech i chciałabym bardzo wyjechać
      na okres wakacji jako au-pair'ka. Najlepiej w okolicach Hannoveru, ale
      niekoniecznie. Wiem, że to nie takie proste znaleźć rodzinkę w wymarzonym
      miejscu i na tak krótki czas -3 miesiące. Może jakaś au-pair'ka wraca do Polski
      i mogłabym ją zastąpić? Z góry dziękuję za wszystkie informacje!
      Gorąco pozdrawiam! :-)
      mój mail: extaska@gazeta.pl
    • monikolandia Re: Chce byc au pair w Niemczech 11.07.05, 17:51
      witam! Jestem au pair u fantastycznej niemieckeij rodziny.Niestety czas mojego
      pobytu dobiega konca, dlatego szukamy nowej au pair dla Laurina (5 lat) i
      Niclasa (8 lat) od pazdziernika 2005 na okres roku. Rodzina ta mieszka
      niedaleko Monachium.Jezeli jestescie zainteresowani, piszcie na moj adres
      monikolandia2@wp.pl monika
    • sabi35 Szukam au-pair, ale w nowym roku 29.09.05, 12:54
      Hej kobitki, jeżeli wszystko ułoży się po naszej myśli, będziemy potrzebować au-
      pair dla maluszka (mamy jeszcze dziewczynkę 8 lat, chodzi do szkoły), tak mniej
      więcej od lipca-sierpnia 2006, na dłuższy okres (chyba że się sobie nie
      spodobamy)
      Co mamy do zaoferowania:
      -mieszkamy w Würzburgu (uniwersytet), prawie w centrum, jest tu nawet polski
      kościół
      -naukę niemieckiego i hiszpańskiego (ale zależy nam żeby au-pair rozmawiała z
      dziećmi po polsku), ew. salsy ;-)))
      -własny pokój, polskie programy w radio i TV, dostęp do internetu
      Wymagamy tylko dobrego podejścia do dziecka i dbania o porządek w pokojach
      dziecięcych. Gotowaniem i sprzątaniem zajmujemy się sami.
      Jeżeli komuś ta oferta wyda się interesująca, proszę o kontakt na adres
      gazetowy.

Pozdrawiam
    • kleine_marta Re: Chce byc au pair w Niemczech 30.09.05, 15:37
      witam!
      chcialabym jak najszybciej wyjechac do niemiec lub austrii jako au-pair.
      w zwiazku z tym prosze o adresy jakis powaznych i dobrych firm zajmujacych
      sie wysylaniem dziewczyn w charakterze au-pair, najlepiej w okolicach częstochowy.
      ale niekoniecznie ;)
      licze tez na jakies porady dotyczace wyjazdu i wyboru agencji.
      licze na jakis odzew,
      pozdrawiam!
      Marta
    • kaskada3 Jak byc au pair w Niemczech 04.10.05, 21:22
      Za pośrednictwem pewnej solidnej agencji pojechałam niedawno jako Au-Pair do
      Niemiec. Agencja ta nie pobiera żadnej opłaty, umożliwia wyjazdy od 3 do 12
      miesięcy i gwarantuje naprawdę dobre warunki. Zajrzyjcie na
      www.personaltouch.de
      a w razie jakichkolwiek pytań piszcie do mnie:
      kasia@decard.net
    • adampub Re: Chce byc au pair w Niemczech 12.10.05, 23:17
      Dzien dobry,
      jestem konsultantem agencji posrednictwa Au Pair mieszczacej sie w Monachium.
      Oferujemy pomoc w znalezieniu rodziny na terenie Bawarii. Nasza firma pobiera
      najnizsza prowizje w Polsce, tylko 150 zl!!!Reszte kosztow ponosi rodzina
      goszczaca! W celu dokladniejszych informacji prosze o kontakt:
      adampub@o2.pl
    • irisch1981 Re: Chce byc au pair w Niemczech 28.11.05, 18:52
      Hej! W styczniu wybieram sie jako Au pair do Niemiec za pozrednictwem
      niemieckiego biura.W umowie mam napisane że rodzina opłaca ubezpieczenie
      zdrowotne wypadkowe itd. Jeśli tak bedzie to czy musze miec formularz z NFZ i
      jaki nr?
      pozdro.
    • korwinek Re: Chce byc au pair w Niemczech 06.01.06, 08:13
      Witam chciałabym pojechać w najbliższym czasie do Niemeic jako opiekunka w
      zwiazku z tym mam kilka pytan czy w zimie mozliwe sa wyjazdy na ok 3
      miesiace ??? pi czy czesto zdarzaja sie rodziny niemiecko - polskie ????
      pomozcie :-)
    • anis22 Re: Chce byc au pair w Niemczech 09.01.06, 13:20
      Witam
      Znam bardzo fajna rodzinke, ktora poszukuje au-pair od marca 2006r. Region
      Baden-Wurtembergia, au-pair mialaby do opieki dwie bardzo sympatyczne
      dziewczynki w wieku 8 i 4 lata. Zainteresowane osoby prosze o kontakt pod
      adresem anis22@o2.pl.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka