Dodaj do ulubionych

pytanko do doświadczonych au pairek

08.09.05, 16:09
Rodzinka poprosiłam mnie o przysłanie referencji i mam wielki problem, bo
doświadczenie w opiece nad dziećmi mam, ale nie mam tego udokumentowanego na
papierze.
Co zrobić?
Podać im adres i numer telefonu ludzi, których dziećmi sie zajmowałam?
czy
Iśc do tych ludzi i poprosić, żeby mi napisali jakieś referencje na papierze,
zeskanować je i wysłać pocztą?(ale jaki to ma sens, i jaką będą mieli pewnosć, że nie
napisałam sobie tego sama)
Moja znajoma (ta , której dzieci pilnowałam)nie umie słowa po angielsku....
Co zrobić ?
poradźcie!!
Obserwuj wątek
    • rotkaeppchen1 Re: pytanko do doświadczonych au pairek 08.09.05, 23:35
      Jezeli koniecznie musza byc referencje, a udzielajaca ich osoba nie zna
      angielskiego, to niech napisze po polsku a ty daj do tlumaczenia przysięgłego,
      mozna tez poswiadczyc notarialnie podpis. To oczywiscie dla tych rodzin
      goszczących, które musza miec udokumentowane umiejetnosci przyszlej operki. Moim
      zdaniem i tak wszystko wyjdzie w praniu a czesto osoby nie majace wiekszego
      doswiadczenia potrafia lepiej zajac sie dziecmi i nawiazac z nimi kontakt, niz
      te, ktore duzo wiedza i umieja, a nie maja w sobie "tego czegos" co warunkuje
      dobre kontakty operki z jej podopiecznymi. Oede mnie nikt niczego nie wymagal,
      wystarczylo tylko to, co pisalam o sobie w mailach, moje podejscie do dzieci
      jako takie i ogolne wrazenie.
    • henrietta5 Re: pytanko do doświadczonych au pairek 09.09.05, 20:23
      hehehhehhe, po pierwsze sie tak nie przejmuj, wiesz co ja zrozbnilam?! w zyciu
      nie opiekowalam sie dziecmi, wiec zorbilam sobie zdjecie z jakimis neiznaymi mi
      dzieciakami z osiedla, pieknei sie umiechaly hehe, pozniej naspilam sama po
      polsku i wmoim pryzopadku po neimkeicu refernencje od niby jakis rodzin,
      podpsilam nazwiskami kuzynek i cioc i gotowe, tego nikt nie sprawdza! i nie baw
      sie w zadnych tlumaczy przysieglych, po co tyle zachodu, spokojnie! a ja teraz
      jetsme najelpsza aupair pod sloncem, dobrze ze juz koniec tej zabawy, bo mam
      dosc:) pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka