Dodaj do ulubionych

au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy!

01.04.06, 10:31
Poszukuję jakiegoś sprawdzonego biura au pair (z Warszawy), żeby pojechać
opiekować się dziećmi w Hiszpanii ( nie interesuje mnie Majorka). Znacie może
takie biuro? Może macie już jakieś doświadczenie w wyjazdach jako au pair do
Hiszpanii?
Lepiej załatwaiać taki wyjazd przez biuro,czy szukać samemu? Jeśli szukać
samemu, to jak? Przez Internet? Jak zweryfikować rodzinę,żeby się nie naciąć?
Liczę na Was koleżanki au pair'ki!
Obserwuj wątek
    • mujer1323 Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 11:10
      z tym biurem to bedzie trudno...ja bylam z biura krakowskiego ale nie
      polecam,chyba lepiej szukac samemu..bylam wlasnie na majorce i tez nie chcialam
      ale w koncu bardzo mi sie spodobala majorka..czemu nie majorka?
      jak masz pytania - sylwia1323@o2.pl
      bylam tez z netu u rodziny w hiszp
      • meg_86 Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 14:39
        Mujer, dlaczego z gowork będzie trudno? wiesz coś może o tym biurze, co
        powinnam wiedzieć?
    • mary_an Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 11:15
      ja znalazlam moja rodzinke na www.findaupair.com (Barcelona), ale mialam troche
      ofert z Majorki na www.aupair-world.net sproboj tam poszukac
      • opereczka Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 12:51
        jak bedziesz szukac to staraj sie znalezc rodzinke na Costa Del Sol :) nie bede
        taka calkiem sama ;)
        • meg_86 Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 14:44
          OK, widzę, że najlepiej szukać samemu...Tylko jak?
          O co pytałyście swoje rodziny? Pytania o dzieci, ich charakter etc, to uważam
          za powiedzmy jakąś podstawe- trzeba poznać w końcu przyszłych podopiecznych.
          Ale jak się umawiałyście z hiszpańską rodzinką co do wyjazdu? Chodzi mi o
          to,żeby się nie okazało, że przyjadę a oni mnie nie chcą, albo np. kieszonkowe
          jest znacznie mniejsze. No i żeby się nie okazało, że to jakiś żart z tym
          wyjazdem do nich - ciągle przecież słyszy się o jakiś przekrętach z au pair...
          • opereczka Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 16:56
            u mnie to jest troszke inna sytuacja bo ja wlasciwie w Hiszpanii bede z
            angielska rodzinka na wakacjach- tzn najpierw w czerwcu jade do nich (kolo
            Londynu mieszkaja) na 3 tygodnie a potem w lipcu lecimy na cale wakacje do
            Hiszpanii, i potem znowu 2-3 tygodnie w Anglii :) a potem zmykam na studia do
            domu :D

nie wiem czym sie kierowac przy wyborze- u mnie dzialala intuicja- czy to dobra
            droga- sie okaze...
            tak sie zastanawiam..duzo ostatnio czytam ze dziewczyny maja watpliwosci czy im
            rodzina bedzie placic tyle ile obiecane bylo czy nie, nie wiem ja nigdy w
            takich kategoriach nie myslalam, tzn ze sie o to nie obawialam...jakos pewna
            jestem tego co mi mowia
    • mujer1323 Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 17:13
      do meg:nie napisalam ze trudno bedzie z biura gowork-tylko ogolnie bo z tego co
      wiem to wiekszosc ma wyjazdy na majorke chociaz moze juz sie pozmienialo-ale
      majorka jest przeciez super
      tez znalazlam moja druga rodzine na findaupair ale tak w ogole to nie lubie tej
      strony bo nie mozna tam wysylac wiadomosci do rodzin
      tez kieruje sie intuicja
      i tez chce na te wakacje do hiszpani jechac ale nie wiem co z tego wyjdzie-
      mysle o barcelonie i costa del sol
    • mujer1323 Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 17:14
      tylko costa del sol mnie troche przeraza z tym ze ograniczaja wode..
      • meg_86 Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 17:38
        Jak to ograniczają wodę na Costa del Sol?
        Majorka, coż słyszałam że jest droga, a ja chciałabym troche tego kieszonkowego
        przwieźdżć ze sobą...
        Mujer, byłaś na Majorce? Jak było?
        No i tak ogólnie do wszystkich mam pytanie... Udało Wam się zaoszczędzić trochę
        kasy z tego kieszonkowego?
    • better.than.the.real.thing Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 18:03
      o , widze ze sporo osob sie wybiera do hiszpanii ;) fajnie, nie bede sama ;)
      opereczka- znalazlas rodzinke przez internet ?
      • meg_86 Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 18:05
        better.than.the.real.thing -> też jedziesz do Hiszpanii? Jak szukasz rodzinki?
        Prze net? A może jedziesz z biura?
        • better.than.the.real.thing Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 19:31
          probuje przez internet
          • opereczka Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 01.04.06, 22:21
            tak -znalazlam przez Inetrnet
            wlasciwie bralam pod uwage tylko Wielka Brytanie i Irlandie no ale sie
            Hiszpania przyplatala i sie zdecydowalam (ogolnie mialam 2 oferty z Hiszpanii-
            tzn niedokladnie z Hiszpanii bo obie rodzinki byly na zasadzie takiej jak teraz
            jade- tzn rodzinka Angielska ale wakacje w Hiszpanii)

dalam ogloszenie na gumtree (2 zdania doslownie) i rodzina sama sie zglosila,
            nie wiem czy sie bac czy nie...do odwaznych swiat nalezy...ryzyko wpisane jest
            w nasze zycie...a tak btw. lubie niewielka dawke adrenalinki ;)
            • mujer1323 Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 02.04.06, 19:52
              dobry pomysl mi podsunelas opereczka dzieki...
              (z ta woda w andaluzji to tak slyszalam ale to prawda nie wiem tylko w jakim
              stopniu i czy wszedzie-po prostu latem zawsze wody w hiszpani brakuje
              szczegolnie na poludniu)
              a z ta majorka kto twierdzi ze drogo?nie zgadzam sie-tak jak wszedzie-drozej
              moze byc w madrycie czy barcelonie chociaz tez nie sadze
              majorka jest super polecam>(znaczy w palmie bylam bo nie wiem czy na wsi byloby
              tak super..)
              • meg_86 Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 02.04.06, 21:23
                Właśnie z tymi oganiczeniami wody, to ja się jeszcze nigdy w Hiszpanii nie
                spotkałam, dlatego zdziwiło mnie, to co napisałaś mujer.
                Jeżeli chodzi natomiast o ceny to w Barcelonie są porównywalne do cen na Costa
                del Sol czy też jak wolicie w Andaluzji.
    • mary_an Re: au pair w Hiszpanii - masa pytań, pomocy! 03.04.06, 12:04
      hi, mozliwe, ze moja byla rodzinka z barcelony bedzie poszukiwala nastepnej
      operki na te wakacje, jak chcesz napisz do mnie najlepiej na msn albo gg, w
      ogole to mam namiary na kilka hiszpanskich rodzin.
      msn mary_an@gazeta.pl
      gg 891614

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka