Dodaj do ulubionych

Byc AuPair po raz drugi w tym samym kraju?

27.07.09, 20:39
Witam.
Prosze o pomoc dziewczyny. Dwa lata temu bylam Aupair w Niemczech. Zaraz po przyjezdzie dostalam od rodzinki karte potwierdzajaca moje ubezpieczenie zdrowotne, mimo ze dopiero 2 miesiace pozniej zglosilam sie do Urzedu Pracy, zeby moc byc w Niemczech legalnie. Moja Gastfamilie nie zameldowalam mnie w Anmeldeamt, ale to nie bylo dla mnie wazne skoro mialam ubezpieczenie i umowe z rodzinka.
Teraz chcialabym znow wyjechac do Niemiec jako auPair, ale slyszalam, ze nie jets to mozliwe, tzn. mozna wyjechac tylko jeden raz do danego kraju. Mimo to, spotkalam sie juz z tym, ze jakas Aupair tak dobrze sie dogadywala z rodzinka, ze zostawala u nich przez dwa lata i dluzej. Nie chce wychodzic z zalozenia, ze wszystkie te dziewczyny byly w Niemczech na czarno, mam nadzieje, ze jest jakies legalne rozwiazanie tego problemu. Ja chce teraz wyjechac do calkiem innej rodzinki ponownie na 10ß12 miesiecy, ale nie wiem, czy dana rodzinka bedzie mnie mogla zglosic w urzedzie pracy, jelsi nie jako aupair to moze jako haushaltshilfe? Bardzo mi na tym wyjezdzie zalezy, dlatego prosze Was o pomoc. Wiecie moze w jaki sposob moznaby ta sytuacje rozwiazac?
Obserwuj wątek
    • rotkaeppchen1 Re: Byc AuPair po raz drugi w tym samym kraju? 28.07.09, 08:51
      Nie wiem jak to jest teraz, ale kiedy ja bylam au pair w Niemczech obowiazywal
      przepis, zgodnie z ktorym mozna bylo byc po raz drugi au pair tym kraju po
      uplywie dwoch lat, i pod warunkiem, ze nie przekroczylo sie wieku 24 lat. Jako
      Haushaltshilfe nie moga cie zameldowac, jezeli nie masz pozwolenia na prace, a
      tego nie dostaniesz, chyba ze rodzina udowodni, za naprawde nie moze znalezc na
      to miejsce nikogo z niemieckim obywatelstwem lub kogos, kto ma juz
      nieograniczone pozwolenie na prace.
      • rotkaeppchen1 Re: Byc AuPair po raz drugi w tym samym kraju? 28.07.09, 08:53
        Aha, i odkad jestesmy w Unii, mozesz legalnie mieszkac w Niemczech. Rodzina moze
        cie zameldowac jako goscia i wtedy tak czy inaczej bedziesz musiala miec
        ubezpieczenie zdrowotne zapewnione. Jedyny mankament takiego rozwiazania, to to,
        ze ubezpieczenie dla au pair jest znacznie tansze, niz normalne ubezpieczenie.
        Moze rozwaz mozliwosc podjecia studiow w Niemczech?
        • sonnenschein7 Re: Byc AuPair po raz drugi w tym samym kraju? 28.07.09, 11:05
          Dziekuje za odpowiedz.
          Myslalam o studiach w Niemczech, ale nie stac mnie na nie:( Poza tym, termin
          skladania dokumentow juz minal. We wrzesniu bronie magistra i od pazdziernika
          chcialam zrobic sobie w Niemczech kilkumiesieczny kurs. Bycie aupair wydawalo mi
          sie najlepszym pomyslem, poniewaz wtedy mialabym zapewniony dach nad glowa,
          ubezpieczenie i pewnosc stalych "dochodow". Biorac pod uwage, ze nie chce wracac
          do kraju i fakt, ze ten kurs znacznie podnioslby moje kwalifikacje chcialabym
          znalzec jakies rozwiazanie, ale niestety skonczylam juz 24 lata, wiec pewnie nic
          sie nie da zrobic:(
            • sonnenschein7 Re: Byc AuPair po raz drugi w tym samym kraju? 28.07.09, 23:39
              Nie da rady. To musza byc koniecznie Niemcy i na dodatek NRW, bo po pierwsze
              znazlam superkurs w Düsseldorfie, ktory pomoze mi pozniej rozwinac skrzydla na
              rynku pracy, po drugie wlasnie jestem tu na wymianie i mam mnostwo znajomych,
              ktorych ciezko bylobz mi zostawic(moze to niezbyt przekonywujacy argument, ale
              jestem sentymentalna, niestety), no na dodatek moj chlopak tu studiuje i nie
              chcialabym go zostawiac na rok...Kolo sie zamyka...Najlepszym rozwiazaniem
              byloby pojscie na studia, ale nie stac mnie na 500euro oplat za studia plus 220
              euro za bilet semestralny:(
              • rotkaeppchen1 Re: Byc AuPair po raz drugi w tym samym kraju? 29.07.09, 08:50
                Znajoma okolica. Ja studiuje w Essen :-) Z tego co wiem, mozna sie ubiegac o
                zniesienie oplat. Po 2004 jestesmy traktowani tak samo jak studenci niemieccy,
                wiec moze i nam przysluguje to prawo. Skoro masz tu chlopaka i znajomych, to
                pewnie kwestia mieszkania nie byla by problemem? Poza tym zauwaz, ze jako
                studentka, masz prawo pracowac tu 3 miesiace w pelnym wymiarze godzin, poza tym
                wiadomo - mozna sobie dorobic nieoficjalnie, np zajmujac sie dzieckiem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka