Dodaj do ulubionych

Ważny kardynał zamyka niebo przed gejami

02.12.09, 10:37
Jeśli ktoś kiedyś miał jakieś wątpliwości, to teraz zostały one
całkowicie rozwiane. Homoseksualiści i transseksualiści zastaną
zatrzaśnięte drzwi do nieba. A zapowiada to nie byle kto, bo
kardynał Javier Lozano Barragan, były watykański minister zdrowia.
www.dziennik.pl/swiat/article495664/Wazny_kardynal_zamyka_niebo_przed_gejami.html
Obserwuj wątek
    • awanturka Re: Ważny kardynał zamyka niebo przed gejami 02.12.09, 13:00
      Jest rzeczywiście takie zdanie W Piśmie świętym, w listach św. Pawła. I to nie zdanie kardynała tylko zdanie autora pism uważanych w Kościele za natchnione. Więc kolejna manipulacja dziennikkarska - kardynał niczego nie zamyka tylko stwierdza jak to wygląda w świetle Pisma świętego i tyle.

Inna sprawa, że św. Paweł pisał różne rzeczy (min. takie, że nie wolno kobiecie modlić się z odkrytą głową) i czy ktoś się tym teraz przejmuje?? Bardzo trudno odróżnić w Piśmie św. to co jest kwintesencją chrześcijaństwa od naleciałości kulturowych....

• awanturka Re: Ważny kardynał zamyka niebo przed gejami 02.12.09, 16:59
          W Nowym Testamencie jest to postawione twardo "Ci którzy się tych czynów dopuszczają królestwa Bożego nie odziedziczą" (wymienione jest tam wiele grzechów np. gniew czy pijaństwo), w paru innych miejscach też jest co nieco jest w tym tonie.

Ja sobie zadaję pytanie (na które pewnie nie ma rzetelnej dpowiedzi)czy to czasem nie jest tak, że potępiana jest rozwiązłość jako taka(czyli wspóżycie płciowe poza trwałym związkiem - małżeństwem) a nie samo współżycie osób tej samej płci.

gdyby tak było to homoseksualisci w pewnym stopniu skazani byli na rozwiązłość (i grzeszenie) bo w tamtejszej kulturze nie było małżeństw osób jednej płci.

I paradoksalnie mozliwość zawierania małżeństw przez osoby jednej płci pozwalałaby wyjść z grzechu rozwiązłości osobom homoseksualnym (oczywiście gdyby pozostawały wierne swoim partnerom - współmałżonkom)

To takie moje filozofowanie - czekam na uwagi i komentarze wink

• odklejony Re: Ważny kardynał zamyka niebo przed gejami 02.12.09, 20:36
              Należy zauważyć, że jeżeli ktoś jest w związku i (nawet) jeżeli spotyka
              się z innymi parami (bo tak chcą obie strony) to również jest jego
              osobista sprawa. I to nie dotyczy jednynie związków homoseksualnych.

gazeta_mi_placi napisała:

> >I paradoksalnie mozliwość zawierania małżeństw przez osoby jednej
              płci
              > pozwalałaby wyjść z grzechu rozwiązłości osobom homoseksualnym...
              >
              >
              > Niekoniecznie.
              > Akurat ta konkretna orientacja lubi mieć dużo partnerów
              seksualnych,więc ślub w
              > tym względzie nie wiele by rozwiązał...
            • dede43 Re: Ważny kardynał zamyka niebo przed gejami 03.12.09, 00:19
              gazeta_mi_placi napisała:

Niekoniecznie. Akurat ta konkretna orientacja lubi mieć dużo partnerów
              seksualnych,więc ślub w tym względzie nie wiele by rozwiązał...

Ale pieprzysz!! Co ma orientacja seksualna do ilości partnerów? Heteroseksualni
              ograniczają się do jednego partnera przez całe życie?. Naprawdę znasz takich? Bo
              ja nie!
                  • gazeta_mi_placi Re: Ważny kardynał zamyka niebo przed gejami 03.12.09, 10:17
                    pia.ed napisała:

>
                    > Male sprostowanie: to nie osoby o sklonnosciach
                    > homoseksualnych,
                    > tylko geje zmieniaja czesto partnerow, co mnie wcale nie
                    > dziwi...

Bałam się napisać to słowo aby nie zostać znowu posądzona o rzekomą
                    homofobię,więc starałam się napisać to w inny sposób.
                    Ale oczywiście dokładnie tą grupę osób miałam na myśli smile
                    • pia.ed Re: Ważny kardynał zamyka niebo przed gejami 03.12.09, 10:51

A ja nie boje sie byc posadzona o homofobie,
                      zreszta jestem znana z kontrowersyjnych pogladow wink
                      Lesbijki zyja w zwiazkach ktore przypominaja te heteroseksualne
                      , bardzo czesto rodza w tych zwiazkach dzieci,
                      no bo wiadomo, ze kobiety mysla sercem ...

Oczywiscie istnieja tez zwiazki mezczyzn, kilka o ktorych wiem
                      trwaja juz ponad 20 lat.
                      A najbardziej znana w Szwecji para gejowska,
                      obaj sa w mediach,
                      ma juz dwojke dzieci,urodzonych przez zaprzyjaznione lesbijki.
                      • 4.ola Pia ed 03.12.09, 12:46
                        > A ja nie boje sie byc posadzona o homofobie,
                        > zreszta jestem znana z kontrowersyjnych pogladow wink

Opinia,ze geje zmieniaja czesto partnerow seksualnych nie jest kontrowersyjna,a
                        po prostu glupia.
                        • pia.ed Re: Pia ed 03.12.09, 14:22
                          Przyczyna tego, ze geje zmieniaja partnerow seksualnych
                          wynika z wielu powodow.

Ich meska naturajest jedna przyczyna, bo dla wiekszosci
                          mezczyzn
                          stosunek jest po prostu wyladowaniem sie,
                          w przeciwienstwie do kobiet ktore szukaja czulosci,
                          a stosunek jest dla nich tylko dopelnieniem ...

Druga sprawa to ta, ze geje musza ukrywac sie ze swymi
                          znajomosciami:
                          przed bliskimi, przed kolegami, w pracy, w sporcie.
                          W efekcie ich zycie uczuciowe i seksualne
                          nie ma szansy funkcjonowc normalnie.
                          Niestety, czesto musza sie zadowalac jakimis ukradkowymi
                          spotkaniami,
                          nie maja zadnej mozliwosci aby pielegnowac swoj zwiazek
                          tak jak heteroseksualisci.

To tak na poczatek ...
                        • gazeta_mi_placi Re: Pia ed 03.12.09, 14:53
                          Podesłać Ci kilka linków (bo jeden może być dla Ciebie niewarygodny)
                          o badaniach naukowych na ten temat?
                          Choć pewnie i tak nie uwierzysz, a naukowców nazwiesz "homofobami" bo teraz takie są "trendy".
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka