Dodaj do ulubionych

przyczep sobie filcowego ptaszka!

10.07.11, 00:43
Partia Kobiet (PK) w ofensywie i to pod mocnym hasłem "Przyczep sobie ptaszka". W sobotę działaczki tej formacji politycznej nie tylko będą urządzać konferencję prasową, ale i wsiądą do piętrowego, kolorowego autobusu. Będą też rozdawać napotkanym kobietom "ptaszki" - symbol akcji PK.

- Akcja powstała jako owoc dyskusji o sytuacji kobiet w Polsce. Na jednym z zebrań członkiń Partii Kobiet zastanawiałyśmy się czego brakuje nam, kobietom, że wciąż jesteśmy dyskryminowane - wspomina Izabela Stawicka, pomysłodawczyni akcji, która jest też radną warszawskiego Mokotowa.

Jak dodaje, po burzliwej dyskusji działaczki PK doszły do wniosku, że niczego im nie braku, oprócz "ptaszka".

- Dlatego postanowiłyśmy pokazać wszystkim, że w Polsce to "ptaszek" ma znaczenie, a nie zdolności, wykształcenie, kompetencje czy przygotowanie merytoryczne - mówi Stawicka.

"Ptaszek" z hasła akcji to filcowa broszka, który - jak przekonuje Iwona Piątek, przewodnicząca Partii Kobiet - jest bardzo kobiecy. - Przyczepiłam sobie ptaszka, żeby pokazać, że w Polsce często wystarczy tylko "ptaszek", żeby ludzie uważali, iż posiada się kompetencje do bycia politykiem - stwierdza szefowa PK. Wcześniej "ptaszkowa" akcja kobiet była obecna w sieci, teraz wychodzi offline. Partia Kobiet liczy, że "ptaszek" stanie się "symbolem polskiego kłamstwa o równouprawnieniu, podobnie przed laty opornik był symbolem Solidarności".
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/apel-kobiet-przyczep-sobie-filcowego-ptaszka,1,4786832,wiadomosc.html
Takie milosniczki ornitologiismile
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka