Dodaj do ulubionych

Burza po zaproszeniu Rutkowskiego do TVN

06.02.12, 15:38
Kolenda-Zalewska zarzucała, że Rutkowski nie działał dla dobra matki Madzi. On zaś pytał retorycznie, dla jakiego dobra miał działać, jeśli chodzi o kobietę która albo zabiła dziecko, albo nieumyślnie spowodowała jego śmierć. . Na kolejne argumenty Rutkowskiego, Kolenda-Zaleska odpowiadała: To jest nieetyczne, co pan zrobił.

Wie pan, co w pana zachowaniu jest najbardziej obrzydliwe? - zapytała w pewnej chwili Kolenda-Zaleska. Najbardziej obrzydliwe jest to, że pan tu kreuje się na bohatera, który współpracuje z mediami i robi wszystko. Na pewno pan nie jest bohaterem. Te okularki - mówiła dziennikarka. Pani zachowanie jest impertynenckie - odparował Rutkowski. Bo mi bardzo żal tej kobiety - stwierdziła natomiast Kolenda-Zaleska.

wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/378148,kolenda-zaleska-z-tvn-rozmawia-z-krzysztofem-rutkowskim-ziomecki-dala-sie-poniesc-emocjom.html
A ja sie zastanawiam o co ludziom chodzi?
Facet ze swoim zespolem ludzi pomogl policji (oczywiscie,ze teraz beda mowic jak to im przeszkadzal).
Ja wiem,ze prawo,przepisy...paragrafy i to trzeba przestrzegac, ale jezeli polska policja sobie nie radzi (nie pierwszy raz) to takich 'rutkowskich'powinno byc wiecej .Gdyby nie Rutkowski to oni do dzisiaj szkicowaliby domniemanego winnego .Ciekawe czy zdazyliby zalozyc podsluch...bo zanim sie zebrali to Rutkowski juz znalazl cialo (no moze nie do konca...)
No i nie mozna zapomniec o tym naszym polskim' empatycznym' spoleczenstwie.Z jednej strony linczuja matke, a z drugiej Rutkowskiego, bo nie delikatnym i malo wrazliwym sie okazal.

Facet wykonal swoja robote i bardzo dobrze.Miejsca na wrazliwosc/emocje w tym zawodzie nie powinno byc,szczegolnie w takich przypadkach.
Obserwuj wątek
    • beata_z_rudy Re: Burza po zaproszeniu Rutkowskiego do TVN 06.02.12, 15:50
      skiela1 napisała:

> Facet wykonal swoja robote i bardzo dobrze.Miejsca na wrazliwosc/emocje w tym z
      > awodzie nie powinno byc,szczegolnie w takich przypadkach.

Zdobył informacje - ok, ale czy nie było przegięciem przesłanie nagrań z "przesłuchania" matki Magdy mediom? (nota bene: te same media, w których pracuje Kolenda-Zaleska ochoczo wyemitowały wspomniany materiał, więc i Rutkowski, i TVN24 są siebie warci). Ale jednak tak na logikę: czy przekazywanie nagrania mediom nie oznacza, że panu Rutkowskiemu zależało również na rozgłosie?
      Nie podoba mi się także wkradanie się w łaski rodziny (trochę na zasadzie "dobrego wujka"), a później opowiadanie ich tajemnic na konferencji prasowej, coś mi tu nie gra.
      Tak jak ktoś napisał: z jednej strony zdobywał zaufanie rodziny, a z drugiej rozpracowywał matkę Madzi. Pytanie: jako kto to robił? Przypuszczam, że gdyby miał licencję detektywa, mniej osób oburzałoby się na jego działania.
      • skiela1 Re: Burza po zaproszeniu Rutkowskiego do TVN 06.02.12, 16:12
        "czy przekazywanie nagrania mediom nie oznacza, że panu Rutkowskiemu zależało również na rozgłosie?"

Czy to cos zlego?
        Bezinteresownosc w "przyrodzie"wystepuje bardzo rzadko.

"Nie podoba mi się także wkradanie się w łaski rodziny (trochę na zasadzie "dobrego wujka"), a później opowiadanie ich tajemnic na konferencji prasowej, coś mi tu nie gra.
        Tak jak ktoś napisał: z jednej strony zdobywał zaufanie rodziny, a z drugiej rozpracowywał matkę Madzi. "

No widzisz ...a mnie nie interesuja metody jakimi sie ten facet posluzyl.W tej pracy nie ma miejsca na sentymenty czy takt.
        Dzieki niemu szybkie aresztowanie matki oszczedza kase podatnika.Teraz prokuratura moze sie zajac konkretami, a tak ....byliby jeszcze 'w lesie'.

Pytanie: jako kto to robił? Przypuszczam, że gdyby mia
        > ł licencję detektywa, mniej osób oburzałoby się na jego działania.

Wazne,ze ludzie w jego zespole maja licencje.
        On zeby byc w porzadku tez powinien .Nie pamietam tej historii,ale on chyba mial licencje i mu odebrano..?
        Ludzie by znalezli cos innego zeby sie oburzac..no np.ze ma krzywe zeby..wink
        • beata_z_rudy Re: Burza po zaproszeniu Rutkowskiego do TVN 06.02.12, 16:19
          skiela1 napisała:

> W tej pracy nie ma miejsca na sentymenty czy takt.

W trakcie konferencji nt. Madzi, p. Rutkowski nawiązał do jednego z poprzednich zleceń, czyli poszukiwania Iwony Wieczorek. Faktycznie mało taktownie określił, że szukano wtedy trupa. Matka Iwony pewnie nadal wierzy, że jest cień nadziei i że jej córka żyje. Mógł być delikatniejszy? Moim zdaniem mógł, ale oczywiście można powiedzieć, że to mało istotny szczegół.
          Tam gdzie przekroczona jest granica szacunku dla uczuć rodzin osób zaginionych, nie wszystko mi się podoba.
        • beata_z_rudy Re: Burza po zaproszeniu Rutkowskiego do TVN 06.02.12, 16:25
          skiela1 napisała:

> Ludzie by znalezli cos innego zeby sie oburzac..no np.ze ma krzywe zeby..wink

ja tam głośno myślę, do oburzania mi daleko wink

A co do potencjalnego oburzenia na Rutkowskiego, dla równowagi polecam poczytanie wpisów internautów na FB na wallu Koleny-Zaleskiej. Takiej ilości jadu nie czytałam już dawno, włącznie z bardzo niewybrednymi komentarzami i wyzwiskami.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka