Dodaj do ulubionych

Ojciec Nieświęty

30.05.12, 08:00
Obrońca pedofilów, krwawych dyktatorów i finansowych oszustów. Kto taki? Jan Paweł II. Jest wiele rzeczy, których nie wiemy lub nie chcemy wiedzieć o pontyfikacie papieża-Polaka – przekonuje Piotr Szumlewicz, autor książki "Ojciec Nieświęty".
religia.onet.pl/wywiady,8/jan-pawel-ii-niewielki,41334.html
Obserwuj wątek
      • jedzoslaw Re: Ojciec Nieświęty 30.05.12, 11:12
        Wszystko zależy od oceniającego. Pytanie Szumlewicza, co sądzi o Janie Pawle II jest tak samo sensowne i przewidywalne co do wyniku, jak pytanie Terlikowskiego o feministki i środowiska LGTB. Papież popełniał błędy dyplomatyczno-polityczne, a jego kult jest wysoce infantylny, niemniej jednak ze słów Szumlewicza wynika, że to był niemal diabeł w sutannie, co to grał miłego dziadka, a tak naprawdę kibicował dyktatorom w ich zbrodniach i zaraził Afrykę AIDS. Jest to kolejny skrajny obraz, tym razem na lewo.
        • mad_telepath Re: Ojciec Nieświęty 30.05.12, 22:00
          jedzoslaw napisał:

> Wszystko zależy od oceniającego. Pytanie Szumlewicza, co sądzi o Janie Pawle II
          > jest tak samo sensowne i przewidywalne co do wyniku, jak pytanie Terlikowskieg
          > o o feministki i środowiska LGTB. Papież popełniał błędy dyplomatyczno-politycz
          > ne, a jego kult jest wysoce infantylny, niemniej jednak ze słów Szumlewicza wyn
          > ika, że to był niemal diabeł w sutannie, co to grał miłego dziadka, a tak napra
          > wdę kibicował dyktatorom w ich zbrodniach i zaraził Afrykę AIDS. Jest to kolejn
          > y skrajny obraz, tym razem na lewo.
          >

Twoje określenie błędy dyplomatyczno-polityczne to według mnie za daleko posunięty eufemizm, biorąc pod uwagę ich rezultaty. Choćby w tym przypadku:
          www.tygodnik.com.pl/numer/274709/pieciak.html
          Nb. autor tekstu koncentruje się na tym, jak postawa Watykanu wpłynęła na wizerunek Kościoła, a dla mnie ważniejsze są krzywdy doznane przez ofiary pedofilów.
          • jedzoslaw Re: Ojciec Nieświęty 30.05.12, 22:13
            Zgadzam się z Tobą, ale nie mogę się za to zgodzić z lansowaną podprogowo tezą, iż JP II z pełną świadomością lekceważył te zarzuty i starał się wyciszać takie sprawy. Raczej sądzę, że był w dużym stopniu od nich odseparowywany przez hierarchów. Pewnie reagował, zapewne wydawał polecenia, by daną plotkę sprawdzić, ale otrzymując zapewnienia z "dołu", że wszystko jest w porządku nie robił z tym już nic.
            • mad_telepath Re: Ojciec Nieświęty 30.05.12, 22:40
              Widzisz, ja go naprawdę szanowałam, choć nie jestem katoliczką. Zdaję też sobie sprawę, że kryzys jego autorytetu odbije się przede wszystkim na ludziach, którzy potrzebują oparcia w Kościele jako instytucji. Staram się krytycznie podchodzić do publikacji na jego temat, ale trudno mi uwierzyć, że pozostawał w całkowitej nieświadomości - żyjemy w czasach łatwego i szybkiego dostępu do informacji, a media pisały przynajmniej o niektórych z tych spraw. Być może sytuacja go przerosła...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka