Dodaj do ulubionych

Lekarze: Dowody wdzięczności są naturalne

05.08.05, 01:51
Zdaniem lekarzy, z którymi rozmawiała PAP, przyjmowanie od pacjentów po
zakończeniu leczenia drobnych dowodów wdzięczności jest czymś naturalnym.
Jednoznacznie potępiają oni uzależnianie leczenia od gratyfikacji.
"Emocjonalna więź między pacjentem a lekarzem jest czymś nieuniknionym i
naturalnym, a wyrażenie wdzięczności lekarzowi to ludzka potrzeba" - uważa
przewodniczący Okręgowej Rady Lekarskiej (ORL) w Katowicach Maciej Hamankiewicz.

Zdaniem Andrzeja Baszkowskiego z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, wręczanie
dowodów wdzięczności po skończeniu leczenia to "pewnego rodzaju tradycja".
wiadomosci.onet.pl/1143362,11,item.html
--
"z nazwiska wnoszę iż Waść jesteś z gminu, a cham honoru nie ma"
/T.Dołęga-Mostowicz/
Salon Odrzuconych
Obserwuj wątek
    • skiela1 Re: Lekarze: Dowody wdzięczności są naturalne 05.08.05, 05:54
      Jak oni potrafia pieknie odwrocic uwage.Wiadomo,ze jak sie daje to przed a nie
      po.Jestem w temacie bo mam chorego wsrod najblizszych.Za operacje trzeba bylo
      zaplacic przed a nie po.Za duze ryzyko dla lekarza,przeciez pacjent moze nie
      przezyc,a tak kasa zgarnieta.Kazda pielegniarka ze zmiany tez oplacona oby
      pamietala,ze z dziadkiem trzeba isc trzy razy dziennie na spacer.
      To jest chory system,ci ludzie powinni miec godziwe zarobki,takie ktore by nie
      pozwolily na wyciaganie reki po lapowki,
        • f.l.y Re: Lekarze: Dowody wdzięczności są naturalne 05.08.05, 15:38
          a propos koniaczków...

dawno temu czytałam prośbę żony lekarza..."ludzie, nie dawajcie lekarzom
          alkoholu w prezencie - bo ich rozpijacie...." - pewnie nie wszyscy mają słabe
          głowy i wolę...ale to jej wołanie było wtedy naprawdę rozpaczliwe....

nie uznaję płacenia, przed czy po, ale tak mam, że jak ojciec mówi i jak widzę,
          że się nim dobrze opiekują /szpital na Szaserów W-wa/ to serwuję pielęgniarkom
          i lekarzom naprawdę dobre ciacha i kawę...ogólnie - całej zmianie...

a jak jest źle, to opindalam....

--
          och, nie chcę już sygnaturki...
          gg 4511418
          • skiela1 Re: Lekarze: Dowody wdzięczności są naturalne 05.08.05, 20:14
            f.l.y napisała:
            >
            > nie uznaję płacenia, przed czy po, ale tak mam, że jak ojciec mówi i jak
            widzę,

To nie jest takie proste.Czasami jestesmy zmuszeni do "uznania"placenia.Na
            przyjaznym forum jest prosba o pomoc na operacje dziecka.O ile wiem tyle sobie
            zazadal lekarz za operacje.I co ta matka ma zrobic?Ma powiedziane
            przed,ile.Czas tez ja goni bo dziecko cierpi.

• denton76 Re: Lekarze: Dowody wdzięczności są naturalne 05.08.05, 20:29
      jest jeszcze inna forma korumpowania lekarzy, o której nikt nie mówi. mój ojciec
      miał niedawno operację, wszysto odbyło się pięknie, bez czekania na łózko, z
      super obsługą (w porównaniu z innymi pacjentami na sali), a to dlatego że przed
      i po było kilka wizyt w prywatnym gabinecie ordynatora, tam postawił diagnozę,
      przygotował do operacji i kontrolował po. tylko zabieg odbył się w państwowym
      szpitalu
      • grudniowe.slonko Re: Lekarze: Dowody wdzięczności są naturalne 06.08.05, 07:54
        Wizyty w prywatnym gabinecie lekarza (takiego który ma cokolwiek do powiedzenia
        na oddziale) są najmniej krępującą formą, to pozwala dać poczucie, że nie
        wręcza się łapówki tylko wynagrodzeniewink))
        Ale przy okazji chcę oddać sprawiedliwość lekarzom, od których otrzymałam
        bardzo dobrą opiekę i z punktu widzenia medycznego i czysto ludzkiego nie
        oczekujących żadnych gratyfikacji.
        --
        "Zawsze się wydaje, w że innym miejscu będzie lepiej"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka