Dodaj do ulubionych

Kobiecość sprawia mi zbyt wiele bólu :(

13.12.09, 13:24
Już nie wiem co ze sobą zrobić :(

Rozumiem - bóle miesiączkowe. Ale jeśli dostaję okresu w środę, zaczyna mnie
pobolewać w niedzielę, potem cały poniedziałek, cały wtorek, pierwsze dwa dni
okresu boli wciąż. Nie jakoś szczególnie, ale ciągle czuję że coś się tam
dzieje. Czasem są skurcze, a czasem się czuję jakbym miała w środku kaktusa z
wielkimi kolcami, albo jakiegoś niechcianego lokatora który usiłuje wydrapać
sobie drogę na zewnątrz widelcem. Potem co jakiś czas w trakcie cyklu miewam
bóle podbrzusza, nie tylko w czasie owulacji.
Jeszcze gorszym problemem jest ból w trakcie stosunku. Nigdy nie uwielbiałam
penetracji jakoś szczególnie, wszystkie fajne zakończenia nerwów mam na
wierzchu, ale od jakiegoś czasu seks sprawia mi po prostu ból. Nie chodzi o
zbyt małe nawilżenie, ani jakieś spięcie mięśni, ani zbyt hojnie obdarzonego
partnera - wszystko jest w porządku, ale każde pchnięcie kończy się bólem
gdzieś w środku. Niezależnie od pozycji (chociaż im głębiej tym bardziej). I
strasznie mnie to frustruje, bo co innego kiedy seks jest na granicy
obojętności i fajności, a co innego jak jest zdecydowanie niefajny.
Przełamałam wstyd i opowiedziałam o swoich problemach lekarzowi. W zwykłym
badaniu nic nietypowego nie wyszło, czekam na USG.
Co to może być?
Mam 27 lat, nie rodziłam, od 17 do 26 roku życia jadłam tabletki, krwawienia
mam mniej więcej regularne (zdarza się że wypadną 3 dni wczesniej niż
myślałam), dość obfite (od zawsze), trwające koło 6 dni (od zawsze). Zdarzają
się drobne infekcje, wtedy zaprzyjaźniam się z Lactovaginalem i przechodzą.
Lubię być kobietą, ale od pewnego czasu mam ochotę wziąć coś ostrego i wyciąć
sobie macicę. Bo po prostu się męczę.
Obserwuj wątek
    • kriss_7 ... sorry ... 14.12.09, 21:43
      ... po co brałaś te tabletki przez 10 lat,
      nie mając z seksu żadnej przyjemności ...
      ... dla mnie jesteś osobą tragiczną ...
      • bolimyszka Re: ... sorry ... 15.12.09, 22:14
        kriss_7 napisał:

> ... po co brałaś te tabletki przez 10 lat,

Żeby nie zajść w ciążę. Wolałabym się wysterylizować, ale w Polsce się nie da.

> nie mając z seksu żadnej przyjemności ...

Nie mówię że żadnej. Seks (w sensie: penetracja) jest miły, ale nie sprawia mi
        satysfakcji seksualnej. Za to daje poczucie zjednoczenia z partnerem i sprawia
        mi przyjemność to że jemu jest przyjemnie. Nad moją satysfakcją pracujemy
        wcześniej. I później.
        Ale jak zaczęło boleć, to trudno mówić o przyjemności jakiejkolwiek.

> ... dla mnie jesteś osobą tragiczną ...

Och. Tak strasznie mi przykro! Idź popłakać w kąciku a potem napisz o tym wiersz.
      • Gość: ttt kriiss IP: 80.54.34.* 16.12.09, 19:19
        A co mają do tego tabletki ? tyle kobiet je bierze i jakoś nie m ww objawów???

bierzesz pod uwagę ,że to może być po prostu choroba która rozwinęła się bez
        udziału tych tabletek ???Np endometrioza w takim przypadku te tabletki to było
        dla niej zbawienie bo tym się to min hamuje i możne dzięki temu nie ma torbieli
        i cyst.Ja nie wiem czy to jest to ale próbuje cie uświadomić ze robisz z siebie
        posmeiwisko tworząc takie czary mary
      • bolimyszka Re: Kobiecość sprawia mi zbyt wiele bólu :( 16.12.09, 13:47
        Jestem umówiona na USG w przyszłym tygodniu. Ale wciąż szukam pomysłów na to co
        mi może być, jak nic nie wyjdzie.
        Czy mięśniaki sprawiają ból w trakcie stosunku? I nie wychodzą przy normalnym
        badaniu ginekologicznym?
        W sumie dodatkowym objawem za mięśniakami byłoby częste bieganie do łazienki (bo
        co 2-3 godziny to podobno jest często).

Koleżanka mi jeszcze sugeruje badanie na chlamydiozę, juz sama nie wiem... niby
        część objawów też pasuje, ale skąd by mi się miała przyplątać?
        • sophie_82 Re: Kobiecość sprawia mi zbyt wiele bólu :( 16.12.09, 22:35
          U mnie byl bol przy stosunku (teraz juz go nie ma), ucisk na "korzonki" (bol ala
          rwa kulszowa), ucisk na pecherz (teraz wytrzymuje znacznie dluzej bez toalety).
          Przy okazji wyciecia miesniakow wyszlo, ze byla tez endometrioza.

Miesniaki wychodza przy normalnym badaniu ginekologicznym. Ja trafilam na
          lekarza idiote, ktory wykryl powiekszona macice ale nie wiedzial czemu. Wyslal
          mnie na usg dopochwowe to inny gin zrobil to usg przez powloki brzuszne i
          napisal ze macica czysta (ale juz wtedy podane przez niego wymiary byly dwa razy
          wieksze niz ksiazkowe). Moj gin stwierdzil, ze widac tak mam! Po roku od tego
          badania wyszlo, ze mam miesniaka 13 cm a drugiego malutkiego. Teraz robie usg
          dopochwowe co pol roku.
      • bolimyszka Re: Kobiecość sprawia mi zbyt wiele bólu :( 18.12.09, 12:17
        Trafiłam na takie coś:
        www.endoendo.pl/forum/viewtopic.php?t=33&sid=3db3fb6adfef6dd7df3b9e209c42b2c0
        I mam bardzo zbliżone objawy - ból przy każdym pchnięciu, nie w brzuchu, ale
        gdzieś tam w środku.
        Endometrioza mi się dotąd kojarzyła wyłącznie z bolesnymi i obfitymi
        miesiączkami, a tu tak? Pasuje.
        • Gość: ewa endometrioza ma bardzo duzo IP: 80.54.34.* 18.12.09, 13:28

objawów występujących w rożnych konfiguracjach.kojarzenie ja z jednym czy dwoma
          objawami i uważać je za wyznacznik czy się ma endo czy nie jest niestety
          mylne.Twoje objawy wskazują min na endo.Radze ci zrobić wszystko żeby ci ja
          zdiagnozowali ( lekarze ja ignorują i nie potrafią rozpoznać latami ) i zaczęli
          leczyć bo bóle się nasilają gdyż choroba cały czas postępuje.nieleczona endo
          może nie tylko doprowadzić do bezpłodności ale do bólu non sto 24 na dobę -
          myślę ,że nie chciałabyś tak cierpieć ?

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
    • bolimyszka Po USG 23.12.09, 10:46
      Nie ma mięśniaków, nie ma cyst ani torbieli. Żadnych widocznych objawów
      endometriozy. Cytologia sprzed 1,5 miesiąca - 3 grupa, do powtórzenia za kilka
      miesięcy.
      Czyli niby nic - a nawet głupie badanie ginekologiczne było czasem leciutko
      bolesne, chociaż w życiu nie byłam u delikatniejszego lekarza.
      na razie dostałam receptę na tabletki anty - mam przyjść po trzech miesiącach,
      jeśli objawy złagodnieją, to być może endo jest przyczyną.

Znajomi mówią że pewnie mam hipochondrię. Hipochondria wczoraj bolała mnie tak,
      jak ma prawo boleć przed okresem (a w lewym jajniku mam niemal dojrzałe
      jajeczko, jestem w 14 dniu cyklu, jakie 'przed okresem'?)

Już mam dość, wszystkiego mi się odechciewa. Lekarz mówi: proszę się częściej
      kochać, bo wrażenia/obserwacje z raz-na-miesiąc niewiele dają, a ja zaciskam
      zęby na samą myśl. I - już prawie nie mam z kim.

Po prostu nie chcę żeby bolało, czy to tak dużo? :(
      • melani5 Re: Po USG 25.12.09, 21:56
        mialam podobnie,urodzilam dziecko(juz w czasie ciazy bylo dobrze) i
        przeszlo.Teraz przyjscie okresu obiawia sie bolem glowy,co tez jest
        nieprzyjemne.A,i dopiero w czasie ciazy zobaczylam co to znaczy seks.Codziennie
        mialam ochote;-) wiec nie zalamuj sie,moze przejdzie tak jak u mnie? A
        cierpialam bardzo.A teraz min.2razy w tyg.seks musi byc,nadrabiam
        zaleglosci.garaca pozdrawiam
          • Gość: felkaia Re: Po USG IP: 80.54.34.* 04.01.10, 11:48
            Ja bym raczej powiedziała ze boli to co jest przyczyną 3 grupy
            cytologii...dziwię się ,ze lekarz to zbagatelizował i nie powiązał z bólem ,
            chodzisz do tego samego czy zasięgałaś opinii innego ?

"W cytologii ginekologicznej najszerzej przyjęta była, a w Polsce nadal
            stosowana klasyfikacja Papanicolau. Współczesna interpretacja tego podziału jest
            następująca:"

Grupa III - W rozmazie widać komórki z cechami dysplazji. Ponieważ określenie to
            obejmuje szerokie spektrum zmian, a ponadto w zależności od ich nasilenia i
            wieku pacjentki postępowanie lecznicze jest zróżnicowane, cytolog powinien
            każdorazowo określić jakiemu nasileniu dysplazji odpowiada stwierdzony obraz
            cytologiczny - małemu, średniemu czy dużemu. Jest to istotne między innymi
            dlatego, że zmiany o charakterze dysplazji małego stopnia są niekiedy wynikiem
            silnego odczynu zapalnego i mogą się cofnąć bez śladu po leczeniu
            przeciwzapalnym. Dalsze postępowanie diagnostyczne (np. pobranie wycinków z
            szyjki macicy) i lecznicze (np. elektrokonizacja szyjki) wdraża się wówczas, gdy
            zmiany utrzymują się przez kilka miesięcy mimo zastosowanego leczenia."

GRUPA III - występują komórki tzw. dysplastyczne, które mogą się przeistoczyć w
            nowotwory.

( niby mogą ale nie muszą WIADOMO jak juz mają sie przeistoczyć w nowotwór to
            nie stanie się to DZIŚ ZA Tydzień ZA MIESIĄC ale po co ryzykować ?
            ????? Na Twoim miejscu nie bagatelizowała. Po 3 grupie są już tylko dwie.

"ja niedawno miałam też III grupę cytologi i lekarz nigdy nie powiedział mi że
            to rak! Pojawiły sie jedynie takie komórki które nieleczone /w szybkim czasie/
            mogłyby doprowadzić do rozwoju raka . 'Lekarz zapisał mi tabl i one pomogły!

"kilka dni temu zrobiłam pierwszą w życiu cytologię, mam 3 grupę. lekarz wysłał
            mnie na wycinki do szpitala "
            • Gość: bolimyszka Re: Po USG IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.10, 18:12
              Mnie kazał powtórzyć cytologie za pół roku. Stanu zapalnego nie miałam ani w
              trakcie ostatniego badania (cytologia była miesiąc wcześniej)
              Niby sporo bakterii wtedy wyszło, ale zakreślili 'pałeczki kwasu mlekowego' i to
              chyba te dobre bakterie, tak?

>dziwię się ,ze lekarz to zbagatelizował i nie powiązał z bólem

Też się zdziwiłam, ale uznałam że jeśli nie powiązał, to może nie ma powiązania.
              Bo realnie - jakie mogłoby być?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka