Dodaj do ulubionych

wydzielina z piersi

20.11.14, 12:35
Mam 38lat,urodziłam 2 dzieci które wykarmilam piersią.Od 2tygodni mam takie uczucie jakby pokarm napływał do piersi,przy ucisku mocnym wypływa kilka kropel wydzieliny kolor ciemny żółty taki trochę jak kolor ropy.Lekarz ginekolog nadal piersi oraz robił usg.Piersi są ok w drugiej piersi stwierdził mały torbiel 0,6 mm i przy jego ucisku też wypłynęło parę kropel,kazał zbadać prolaktyne-wynik w normie.caly czas panikuje nie mogę spać ani jeść ze to rak,dodam ze lecze się na niedoczynność tarczycy.Czy to mogła pęknąć torbiel i dlatego ten wyciek a lekarz torebki na usg juz nie widział czy inna przyczyna wycieku.Proszę o odpowiedz
Obserwuj wątek
            • Gość: gosiak Re: wydzielina z piersi IP: *.dynamic.chello.pl 29.03.15, 21:23
              Ja mam hiperprolaktynemię czynnościową, tzn. podwyższony poziom prolaktyny wynikający ze stresu, a nie z gruczolaka przysadki mózgowej. Podstawowa sprawa - tego nie da się stwierdzić po jednorazowym pobraniu prolaktyny, bo przy hiperprolaktynemii czynnościowej zawsze wyjdzie w normie. Trzeba zrobić test obciążenia metoclopramidem i dopiero zobaczyć czy nie wyjdzie podwyższona - wielu lekarzy jest ignorantami jeśli chodzi o prolaktynę - musisz trafić do dobrego endokrynologa, a nie ginekologa. Jeśli robiłaś USG i nic nie wyszło (torbiel to pryszcz), to założę się, że masz właśnie hiperprolaktynemię czynnościową. Objawy to wyciek wydzieliny przy ucisku sutka i zbyt duży poziom prolaktyny w teście z obciążeniem, mogą być też różne inne objawy ogólnoustrojowe, ale to już sprawa indywidualna. Skąd to wszystko wiem? - jestem pielęgniarką i leczyłam swoją hiperprolaktynemię czynnościową u świetnego endokrynologa. Głowa do góry, nie masz się czym martwić, ale koniecznie potwierdź tą diagnozę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka