Dodaj do ulubionych

Czy mogę być w ciąży?

10.02.09, 20:00
Jestem 8,5 miesiąca po porodzie, karmię piersią i nie mam jeszcze okresu. Od
kilku miesięcy mierzę temperaturę. Czy mogę być w ciąży mimo, że temperatura
jest ciągle poniżej 36,6 ? Moja średnia temperatura to 36,4-36,5. Czy mimo tak
niskich temperatur można być w ciąży?
Obserwuj wątek
      • juliakolo Re: Czy mogę być w ciąży? 11.02.09, 21:04
        Chyba źle zostałam zrozumiana. Ja pytałam czy możliwe jest że jestem w ciąży
        przy tak niskich temperaturach, gdy moja podstawowa temp. to 36,5-36,6 a nie czy
        przy karmieniu piersią można zajść w ciążę (bo to jest dla mnie oczywiste). O
        karmieniu napisałam tylko po to żeby wiadomo iż nie mam jeszcze normalnych cykli.
        • asiek334 Re: Czy mogę być w ciąży? 16.02.09, 19:23
          Witam.Nie było byu prosciej zrobic test ciązowy niz sie zamartwiac? A po drugie
          jesli jestes mama karmiąca to z tego co wiem to łatwiuej jest zajsc w ciaze i
          nie wydaje mi sie by antykoncepcja doustana u mamy karmiacej była dozwolona
            • juliakolo Re: Czy mogę być w ciąży? 17.02.09, 13:11
              Widzę, że osoby które się wypowiadają na tym forum są bardzo złośliwe.

Gość portalu: _takamala_ napisał(a):
              > antykoncepcja doustna u matki karmiącej jest dozwolona. Są pigułki
              > jednoskładnikowe np. Azalia.
              > Ps. Jak się nie chce mieć dzieci to się zabezpiecza a nie mierzy temp. bo takie
              > są później skutki :?

Po pierwsze skąd wiesz, że się nie zabezpieczam - chyba że uważasz że jak ktoś
              się zabezpiecza to w 100 % nie zajdzie w ciążę (bo moim zdaniem nigdy nie można
              mieć 100 % pewności jeśli się współżyje)- , po drugie widać nie macie pojęcia o
              mierzeniu temperatury w celu poczęcie lub w celu jego uniknięcia, skoro w
              dalszym ciągu nie odpowiadacie na moje pytanie, tylko prawicie złośliwości.
                • juliakolo Re: Czy mogę być w ciąży? 17.02.09, 16:18
                  Nie wyraziłaś żadnej opinii, napisałaś że takie są skutki, tzn. jakie? Takie że
                  ktoś zadaje pytanie, czy mając niskie temp. można być w ciąży? Przecież przy
                  braniu tabl.anty też mogłabym zadać takie samo pytanie, na które zresztą nadal
                  nikt nie odpowiedział. Moim zdaniem jeśli nie zna się odpowiedzi na postawione w
                  wątku pytanie to nie powinno się wcale wypowiadać.
                  • Gość: wiolciam Re: Czy mogę być w ciąży? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.09, 13:14
                    Jeśli chodzi o temeratury to: w pierwszej fazie cyklu temperatura jest niższa, wyznaczyć można na jej podstawie tak zwaną temperaturę podstawową w danym cyklu. W okolicach owulacji następuje skok temperatury jest on rozpoznawalny, jeśli różnica wynosi 0,2 st. Celsjusza, (lub więcej) pomiędzy najwyższą z 6 ostatnich niskich temperatur, a trzecią z następujących po sobie, niezakłóconych temperatur wyższych. Tempka wyższa utrzymuje się do dnia miesiączki i gdy ona nadejdzie spada, lub jeśli zajdziesz w ciąże to utrzymuje sie przez pierwsze tygodnie ciąży. Jeśli chodzi o Ciebie to pojedyńczy pomiar temp. nic nie daje, nie można określić jaka jest Twoja temp. podstawowa w danycm cyklu, czy nastąpił skok i czy temperatura wyższa utrzymuje się i przez ile się utrzymuje. Co do wartości temperatury to u różnych osób jest różnie jak również w różnych cyklach jest różnie, więc raz 36,6 może być temperaturą wyższą a u innych niższą. Należy również pamiętać, że trzeba spełnić odpowiednie warunki przy mierzeniu temperatury jak i o fakcie, iż ma na nią wpływ wiele czynników i może być zaburzona. Poczytaj o npr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka