Dodaj do ulubionych

Wyniki testu gimnazjalnego

21.06.13, 10:31
Właśnie się ukazały.

Obserwuj wątek
   • dziwny_jest_ten_swiat_gw Re: Wyniki testu gimnazjalnego 23.06.13, 18:42
    no mojemu niby nieźle - ogółem 90,6 pkt., ale spodziewałam ciut więcej... poległ na historii 82 centyl i nieco na przyrodzie [97 centyl] ;) - za mało do Kochanowskiego, a Staszic odpadł - młody skopał test na własne życzenie :( [nie skontrolował czasu - zrobił 4 zadania + odp. na piąte, ale wszystko w brudnopisie - nie zdążył przepisać, bo obudził się, jak było 10 min do końca - hehe tzn. przepisał, ale jak??? pożal się boże, a brudnopisy się nie liczyły, żeby nawet tam było wszystko na 6 ;/]. no a oceny na koniec roku całkiem inne, niż planowane [12- ]... znaczy się niższe o stopień każda [no oczywiście z wyjątkiem matmy - ma 6, ale to jedyna ;)]

    No i mam zagwozdkę? co teraz wybrać? było:
    1. Staszic
    2. Kochanowski
    3. Królówka

    a teraz zupełnie nie wiem - ogółem punktów 138,5 - 142,5 [zależy od szkoły i przedmiotów]
    rozważałam Słowackiego i Mickiewicza, ale mam wątpliwości czy tam to jego mat-inf-fiz będzie lepiej prowadzone niż w Królówce... no i jaka tam jest ogółem atmosfera? może ktoś wie... w sumie to ważniejsze, niż sam poziom nauczania poza przedmiotami 'ścisłymi', a może jeszcze coś innego? pomóżcie pls :)

    aha - kto wie jak jest faktycznie z Kochanowskim? bo w tegorocznych info z min. podano średnia liczbę punktów 131 za rok ubiegły, a na forum dokładne dane absolutnie wykluczają taką średnia...
    ciekawe, że Kochanowski jest najpopularniejszym LO w tym roku wśród kandydatów...


      • dziwny_jest_ten_swiat_gw Re: Wyniki testu gimnazjalnego 24.06.13, 00:28
       jakw napisała:

       > Acha, to są dane z kseonu zebrane rok temu. W biurze edukacji miasta stołecznego chyba mają po prostu lekki bajzel. Nie wiem, skąd im się ta średnia dla Kochanowskiego wzięła.


       no właśnie - jakim cudem w tym roku wyszło im 131??? i ciekawe jaki to miało wpływ na kandydatów - pewnie nie każdy sprawdzał dane z zeszłego roku...
    • menodo Re: Wyniki testu gimnazjalnego 23.06.13, 20:59
     ciekawe, że Kochanow
     > ski jest najpopularniejszym LO w tym roku wśród kandydatów..."

     Kochanowski od kilku lat jest bardzo popularną szkołą, ale gazecie coś się chyba pokićkało.
     Nad zestawieniem jest info, że chodzi o liczbę podań, które złożyli kandydaci, czyli, że co? Że dla 996 osób Kochanowski był szkołą pierwszego wyboru, no bo w takich szkołach się składa podania?
     Sprawdziłam w systemie i doliczyłam się ok.350 - może część osób zabrała już swoje podania, ale wątpię, aby kiedykolwiek prawie 1000 kandydatów złożyła tam swoje podania.
     Innych szkół nie sprawdzałam.
       • jakw Re: Wyniki testu gimnazjalnego 23.06.13, 21:27
        Dodawanie tych podań chyba nie bardzo ma sens. Tam jest 14 grup rekrutacyjnych - moja córka kandyduje do 5 i w każdym przypadku jest jednością w rubryczce "na dalszych priorytetach". A jeśli nie załapie się w liceum nr 1 (co jest prawdopodobne) to jak najbardziej będzie liczyć się w Kochanowskim.
        • menodo Re: Wyniki testu gimnazjalnego 23.06.13, 22:39
         A jeśli nie załapie się w liceum nr 1 (co jest prawdo
         > podobne) to jak najbardziej będzie liczyć się w Kochanowskim."

         No pewnie, że tak:)
         Liczba chętnych z 1 wyboru najwięcej mówi o tym, ile roboty miały panie w sekretariacie danej szkoły. Zwłaszcza w przypadku szkół z niezbyt wysokiej półki progowej.

         Bo już w przypadku szkół wysokoprogowych coś tam można by pownioskować.
         • Gość: lu Re: Wyniki testu gimnazjalnego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.13, 09:32
          No pewnie, że tak:)
          Liczba chętnych z 1 wyboru najwięcej mówi o tym, ile roboty miały panie w sekretariacie danej szkoły. Zwłaszcza w przypadku szkół z niezbyt wysokiej półki progowej.

          Bo już w przypadku szkół wysokoprogowych coś tam można by pownioskować.          no to ja poprosze o takie wnioski jesli chodzi o Poniatowskiego. Syn chcialby do chem - fiz, ma 170 punktow i zastanawiam sie, czy da rade sie dostac. W zeszlym roku prob byl 161 i cos tam
          • Gość: menodo Re: Wyniki testu gimnazjalnego IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.13, 10:36
           Nie znam się na specyfice tego typu klas, ale zaczęłabym od pytania - z jakich szkół/klas mogą do tego oddziału trafić uczniowie, dla których był on II i III wyborem?
           W których szkołach/klasach o podobnym profilu były w poprzednich latach wyższe progi?

           Czy te frekwencje w porównaniu z ubiegłymi latami zwiększyły się/ zmniejszyły?

           Ale niezależnie od tego - syn ma sporo więcej punktów niż ubiegłoroczny próg; ja bym zostawiła podanie w tej szkole:)
    • Gość: paszczakowna1 Re: Wyniki testu gimnazjalnego IP: *.dynamic.chello.pl 23.06.13, 23:55
     > a teraz zupełnie nie wiem - ogółem punktów 138,5 - 142,5 [zależy od szkoły i pr
     > zedmiotów]

     A mat-fiz w Reytanie? IMO informatyka w liceum (z wyjątkiem Staszica) jest psu na budę, a tam jest rozszerzony angielski, może więcej wart.

     Siostrzeniec z kolei ląduje powyżej oczekiwań, 141-147 punktów. Wyrobił plan maksimum jeśli chodzi o oceny (tj. wszystkie języki - z polskim włącznie - jakimś cudem wyciągnął na czwórki, a z egzaminu ma 86 punktów, co jest b. dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę, że jest nietypowym przypadkiem, któremu punktację obniża angielski i polski). Ale wyboru szkoły nie zmienia, chce tam, gdzie w 10 minut może dojść piechotą, choć mógłby aplikować o te pół oczka wyżej. W sumie może i ma rację, godzina życia dziennie dłużej...
     • dziwny_jest_ten_swiat_gw Re: Wyniki testu gimnazjalnego 24.06.13, 00:55
      Gość portalu: paszczakowna1 napisał(a):
      > A mat-fiz w Reytanie? IMO informatyka w liceum (z wyjątkiem Staszica) jest psu na budę, a tam jest rozszerzony angielski, może więcej wart.
      >
      Reytan odpada w przedbiegach - syna uczyła w Staszicu pani, która uczy także w Reytanie i jej zdanie jest takie, że o ile gimnazjum Reytana jest jednym z najlepszych gimnazjów, o tyle liceum jest po prostu słabe i ma rozmyte profile tzn. trzeba uczyć się wszystkiego niejako po równo [ale wcale nie na wysokim poziomie], nie zwraca sie jakiejś szczególnej uwagi na to, co dany uczeń preferuje. No a poza tym syn miał możliwość poznania kilku uczniów z LO Reytana i się trochę zraził [uczestniczył w takich debatach organizowanych miedzy szkołami] - licealiści Reytana według niego byli ... no nie wiem jak to delikatnie napisać... dużo słabszymi dyskutantami niż gimnazjaliści ze Staszica. Mówiąc krótko młody o Reytanie nie chce słyszeć :(. I nie mówię, że ma rację - po prostu takie ma doświadczenia. Moje tłumaczenie, że reprezentacja LO na debacie wcale nie musi świadczyć o poziomie szkoły jakoś do niego nie przemawia.

      A informatyka nie jest psu na budę - liczy się do studiów - młody chce studiować na UW, więc rozszerzona informatyka jak najbardziej jest mu potrzebna.
      • jakw Re: Wyniki testu gimnazjalnego 24.06.13, 00:59
       dziwny_jest_ten_swiat_gw napisała:
       >
       > A informatyka nie jest psu na budę - liczy się do studiów - młody chce studiowa
       > ć na UW, więc rozszerzona informatyka jak najbardziej jest mu potrzebna.
       Póki co na informatykę na UW można 3 razy policzyć matematykę rozszerzoną.
       • dziwny_jest_ten_swiat_gw Re: Wyniki testu gimnazjalnego 24.06.13, 01:28
        tak, ale lepszy wynik można uzyskać informatyką ;) [czyt. łatwiej, póki co, bo nie powiedziane, że się nie zmieni] - no tak naprawdę to ratuje go raczej olimpiada, ale sądząc z dotychczasowych doświadczeń, to jak zwykle na olimpiadzie wysiądzie mu psychika i... ok, ok już nie marudzę

        młody nie chce nawet dopisywać trzeciej szkoły - stwierdził, że jak nie dostanie się do Kochanowskiego, to będzie w Królówce i też fajnie, bo będzie miał swój wymarzony rosyjski [oczywiście dziś nawet cyrylicy nie zna, ale taki sobie wymarzył i rób co chcesz ;)]
        • jakw Re: Wyniki testu gimnazjalnego 24.06.13, 02:35
         dziwny_jest_ten_swiat_gw napisała:

         > tak, ale lepszy wynik można uzyskać informatyką ;) [czyt. łatwiej, póki co, bo
         > nie powiedziane, że się nie zmieni] -
         Zeszłoroczne wyniki z matematyki rozszerzonej były jakby wyższe niż informatyki rozszerzonej więc ta "łatwość" informatyki jest dyskusyjna
         www.oke.waw.pl/new/download/files/File/raporty/2012/lo/RAPORT_2012_Matura.pdf
         W każdym razie nie wybierajcie klasy mat-inf bez fizyki - jeśli synowi coś się odmieni ze studiami to z informatyką może zostać z przysłowiową ręką w nocniku.
      • Gość: paszczakowna1 Re: Wyniki testu gimnazjalnego IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.13, 01:21
       >o tyle liceum jest po prostu słabe i ma rozmyte profile tzn.
       > trzeba uczyć się wszystkiego niejako po równo [ale wcale nie na wysokim poziom
       > ie], nie zwraca sie jakiejś szczególnej uwagi na to, co dany uczeń preferuje.

       Wyniki maturalne ma jednak stosunkowo niezłe. I teraz 'rozmycie' profili (IMO zresztą wcale niekoniecznie naganne) nie przejdzie, bo przedmiotów po prostu nie będzie. Ale nie chodzi o Reytana, zmierzam do tego, że może nie warto skupiać się na mat-fiz-inf, który jest stosunkowo rzadkim profilem (nb - jest w Kamińskim - chyba że to dla was koniec świata), tylko może postawić na zwykły mat-fiz, a informatyką się parać pozaszkolnie (bo przecież i tak się na tym skończy).
       • dziwny_jest_ten_swiat_gw Re: Wyniki testu gimnazjalnego 24.06.13, 01:39
        Gość portalu: paszczakowna1 napisał(a):

        > Wyniki maturalne ma jednak stosunkowo niezłe. I teraz 'rozmycie' profili (IMO z
        > resztą wcale niekoniecznie naganne) nie przejdzie, bo przedmiotów po prostu nie
        > będzie. Ale nie chodzi o Reytana, zmierzam do tego, że może nie warto skupiać
        > się na mat-fiz-inf, który jest stosunkowo rzadkim profilem (nb - jest w Kamińsk
        > im - chyba że to dla was koniec świata), tylko może postawić na zwykły mat-fiz,
        > a informatyką się parać pozaszkolnie (bo przecież i tak się na tym skończy).

        Kamiński? zupełnie nie znam - sprawdziłam - dojazd nie taki zły - jeden autobus, ale tylko 11 przystanków ;)

        a wiesz może jakie tam były progi, bo mi nie działa str edukacji - jakas przerwa tech. czy coś
  • cyggnus Re: Wyniki testu gimnazjalnego 21.06.13, 12:16
   Jak patrzę na wyniki szkoły mojego dziecka, to w porównaniu z ubiegłym rokiem polski jest na prawie takim samym poziomie, wos i historia wypadły słabiej o kilka punktów, matematyka podobnie, przyrodnicze i angielski lepiej niz w ubiegłym roku. Ciekawe, czy w kraju jest podobna tendencja
   • cyggnus Re: Wyniki testu gimnazjalnego 25.06.13, 13:44
    Możesz porównać na razie średnie w kraju
    język polski: 2012 - 65, 2013 - 63;
    historia i wos: 2012 - 61, 2013 - 58;
    matematyka: 2012 - 47, 2013 - 48;
    przyrodnicze: 2012 - 50, 2013 - 59;
    ang podstawa: 2012 - 63, 2013 - 63;
    ang rozsz: 2012 - 46, 2013 - 45.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka