Dodaj do ulubionych

LO Batory - mało chętnych ?

IP: 91.208.10.* 03.06.15, 10:42
Co prawda zadałam już to pytanie na innym forum, ale jednak powtórzę tutaj. Czy wiecie skąd wynika tak stosunkowo niewielka liczba chętnych do Batorego w tym roku? Może ktoś coś słyszał?
Obserwuj wątek
    • joastan Re: LO Batory - mało chętnych ? 03.06.15, 13:45
      No właśnie tez sie zastanawiam, ze do nie których szkół jest strasznie dużo chetnych Poniatowski, biol-chem pierwszy wybór 152 odsoby na 30 miejsc, Hofmanowa 232 na 60, a w niek tórych np. batory tak mało?
      • Gość: ewa Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: 217.153.134.* 03.06.15, 15:22
        Bo tam składają papiery tylko ludzie, którzy są pewni wysokiego wyniku. Do innych szkół składają też ludzie na zasadzie"może się uda"
        • Gość: agatak Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: 91.208.10.* 03.06.15, 17:07
          Oby było tak, jak piszesz, mnie ta dysproporcja zaniepokoiła, czy w szkole nie dzieje się coś niepokojącego, typu zmiany kadrowe
          • Gość: Bizmut Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.15, 18:27
            W ciągu ostatnich kilku lat tylko do Reytana przeszło 4 nauczycieli z Batorego. Też mnie to zastanawia. Opinie uczniów są takie, że owszem, wciąż jest to "szkołą sukcesu", ale coraz bardziej pracą własną w domu, na kursach i korepetycjach. Może ludzie mają już przesyt takiego systemu i szukają szkoły, która wymaga, ale równie dużo daje od siebie?
            • Gość: siupsiup Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.centertel.pl 03.06.15, 20:38
              jest to także szkoła "bananowa" a nie każdemu taki klimat odpiwiada ....
              • Gość: menodo Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.15, 22:15
                Hehe, był kiedyś strasznie śmieszny wątek - już nie pamiętam na którym forum - o tym, jak nienawidzą się nauczyciele Reytana i Batorego; chętnie poczytam dalszy ciąg telenoweli - dawajcie i kompromitujcie się dalej :D
            • Gość: iga Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.dynamic-ww-1.vectranet.pl 04.06.15, 18:22
              A z jakich przedmiotów nauczyciele przeszli do Reytana?
      • morekac Re: LO Batory - mało chętnych ? 03.06.15, 21:49
        Poniatowski ma niższe progi. Poza tym niektóre szkoły mają lepszy dojazd. Staszic też nie powala ilością chętnych z pierwszego wyboru - raptem 2 sztuki na miejsce. A mimo to progi tam zapewne nie spadną.
        • Gość: menodo Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.15, 22:02
          A można się dostać do tego systemu bez konieczności logowania?
          Kiedyś można było, ale teraz nie widzę takiej opcji.
          • morekac Re: LO Batory - mało chętnych ? 03.06.15, 22:14
            Ofertę i liczbę chętnych można sobie podejrzeć.
            --
            -------------------------------------------------------------
            "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
            • Gość: menodo Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.15, 22:17
              dzięki, spróbuję po raz kolejny - zatrzymałam się na ofercie na razie:)
              • Gość: menodo Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.15, 22:32
                Znalazłam, dzięki:)
        • jakw Re: LO Batory - mało chętnych ? 08.06.15, 11:13
          morekac napisała:

> Poniatowski ma niższe progi. Poza tym niektóre szkoły mają lepszy dojazd. Stasz
          > ic też nie powala ilością chętnych z pierwszego wyboru - raptem 2 sztuki na mi
          > ejsce. A mimo to progi tam zapewne nie spadną.
          Tak ze 2 lata temu w Staszicu na 1-szym wyborze było chyba właśnie ze 2 kandydatów na miejsce. Próg - bodaj 167...
    • Gość: Jola Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.15, 00:41
      Nas skutecznie odstraszył dzień otwarty w Batorym. Jakaś żenada. Pani dyrektor nawet nie próbowała udawać, że zachęca kandydatów. Nudna urzędnicza nowomowa. Szkoła przecież bogata, a wewnątrz zaniedbana. Może to nie jest najważniejsze, jednak świadczy o gospodarzu. Wśród dzieciaków też panuje opinia, że to liceum dla lanserów. Nie wiem czy prawdziwa, ale pewnie część małolatów dlatego z Batorego rezygnuje. Ogólnie wrażenie słabe. I choć oferta fajna (typy klas, siatka godzin), jakoś nas nie przekonała.
      • morekac Re: LO Batory - mało chętnych ? 04.06.15, 06:20
        Jako weteranka wielu dni otwartych mogę cię zapewnić ,że jeszcze gorsze są dni otwarte z występami artystycznymi. 😄

A zaniedbanie czy brak remontu to raczej kwestia pieniędzy z miasta - szkoły mogą mieć miliard lat tradycji ,ale na jej zasobność materialną przekłada się to raczej słabo.
        Nie wiem, czy kandydatów do Batorego jest mniej niż w zeszłym roku, ale równie dobrze może być to kwestia spalonego mostu...znaczy się logistyczne.
        W bananowość szkoły nie wierzę, jako że od kilkunastu lat nie ma punktów za gadżety , to musi być urban legend.😉 Jestem w stanie uwierzyć w nauczycieli takich czy owakich, ale nie w to ,że system rekrutacyjny zasysa do tej szkoły wyłącznie miłośników ajfonów ,korsów czy co tam na topie.😉
        ---------------------------------------------------------------
        "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
        • Gość: Jola Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.15, 11:52
          Co do urban legend pewnie masz rację. Dzieci muszą spełnić kryteria. Ale może taka opinia (być może krzywdząca) powoduje, że dzieci mniej gadżetowe rezygnują z Batorego. Tak sobie szukam przyczyn liczby kandydatów nniejszej, niż można się było spodziewać. Co do zaniedbania szkoły - i tak i nie. Czystość nie zależy już tak bardzo od środków. Poza tym na dniu otwartym podkreślano, że szkoła ma pieniądze. Także pieniądze od rodziców. Nawiasem mówiąc: uderzyło mnie, że dyrekcja, mówiąc o współpracy z rodzicami, skupiła się jedynie na tym aspekcie. Nie jestem przeciwniczką Batorego. Nawet poważnie tę szkołę rozważaliśmy. Mówię jedynie o subiektywnych odczuciach, które ostudziły nasz zapał. Przy okazji: co złego widzisz w występach dzieci podczas dni otwartych? :)
          • morekac Re: LO Batory - mało chętnych ? 04.06.15, 21:45
            W sumie nic,ale to strasznie przedłuża - po części artystycznej trwającej >15 minut masz ochotę wystrzelać artystów.
            • Gość: Jola Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.15, 22:30
              No chyba że na scenie jest Twoje dziecko. Wtedy to zupełnie co innego ;)
              • jakw Re: LO Batory - mało chętnych ? 08.06.15, 11:11
                Gość portalu: Jola napisał(a):

> No chyba że na scenie jest Twoje dziecko. Wtedy to zupełnie co innego ;)
                Z racji charakteru dni otwartych na takiej scenie zwykle przebywają cudze dzieci ;-)
                • Gość: Jola Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.15, 14:04
                  No wiadomo, że to było ogólnie o występach. Taka refleksja (oparta zresztą na własnych doświadczeniach) :)
                  • morekac Re: LO Batory - mało chętnych ? 08.06.15, 15:27
                    Toteż o własnych doświadczeniach piszę. Po zaprezentowaniu kandydatom pokazu sztuk walki, koncertu wokalnego i czegoś tam jeszcze moja noga więcej w tej szkole nie postała. Nie, żeby to było jakieś strasznie żenujące czy coś, zaś szkoła miała wyłącznie zalety ujemne, ale nie po to chodzi się na dni otwarte, żeby stać potem przez pół godziny i obserwować występy uczniów.
                    • feniks_z_popiolu Re: LO Batory - mało chętnych ? 08.06.15, 15:37
                      Dokładnie tak. Jaka korzyść czy wiedza wynika z tych występów dla rodzica kandydata?
                      Tym bardziej, że na ogół zwiedza się kilka szkół. Strata czasu
                      • morekac Re: LO Batory - mało chętnych ? 08.06.15, 16:17
                        No, może ma zachęcić samego kandydata. Jakiś jeden występ jest zresztą ok, ale przeciąganie tego do 30-40 minut jest jednak przesadą.
                        • Gość: mona Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: 217.153.134.* 09.06.15, 09:24
                          Mój syn np. niezbyt dobrze reaguje na występy itp. Jeżeli dzień otwarty jest słabo przygotowany, uczniowie, dyrekcja mówią sloganami, nie przedstawiają konkretów albo po prostu rozmieniają się na drobne to szkoła jest skreślona. Tak odpadł np. Reytan gdzie dyrektor chcąc ocieplić wizerunek szkoły, który jest nienajlepszy, skupił się na zajęciach dodatkowych i sporcie. Syn stwierdził, że niczego się na tym dniu nie dowiedział, i że gdyby chciał iść do szkoły sportowej to raczej wybrałby inną. Dzień otwarty uznał za porażkę i w ogóle nie chce słyszeć o tej szkole, bo skoro dyrektor nie potrafił sensownie zorganizować dnia otwartego to na pewno jest słabym organizatorem i nie umie dobrze zarządzać szkołą. To tak dla ciekawości, jakie mogą być przemyślenia młodego człowieka.
        • molik28 Re: LO Batory - mało chętnych ? 04.06.15, 18:24
          Zgadzam się w 100%.
        • joa66 Re: LO Batory - mało chętnych ? 04.06.15, 20:16
          Nie wiem, czy kandydatów do Batorego jest mniej niż w zeszłym roku, ale równie dobrze może być to kwestia spalonego mostu...znaczy się logistyczne.

Nie zdziwiłabym się:)
          • Gość: JJ Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.dynamic.chello.pl 06.06.15, 10:44
            No ale most już prawie gotów, tak przynajmniej HGW ze swym side-kickiem JJ twierdzi...
            • morekac Re: LO Batory - mało chętnych ? 06.06.15, 20:52
              Otworzą albo i nie. W momencie wyboru lo mogło nie być takich zapowiedzi, zaś dojazd bardziej skomplikowany mógł odstraszać.
              • Gość: agatak Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: 91.208.10.* 09.06.15, 17:46
                Dzięki za wszystkie opinie
                Na most nie wpadłam :D

Podsumowując, w tym roku może być łatwo / łatwiej dostać się do Batorego :)
                • Gość: menodo Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.15, 00:20
                  Niekoniecznie
    • Gość: Renata Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.dynamic-ww-2.vectranet.pl 18.06.15, 11:21
      W zeszłym roku było chyba podobnie, tzn. nie było jakiegoś szaleństwa. Progi też nie wypadły niebotycznie wysoko (do klas dj doliczany jest wynik z angielskiego, czyli dochodzi co najmniej kilkanaście punktów).
      Zgadzam się, że dzień otwarty robi swoje i skutecznie przerzedza szeregi starających się.
      No i przejrzyjmy wyniki matur rozszerzonych, choćby tu:
      edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/informacja-o-realizacji-zadan/6546/attachments/wyniki_egzaminu_maturalnego_w_2014_r.pdf
      czy w rankingu maturalnym Perspektyw. Wyniki rozszerzeń w profilach nie wyglądają już tak cudownie jak parę lat temu. I choć szkoła nadal jest w ścisłej czołówce to w poszczególnych profilach można znaleźć szkoły z podobnymi lub lepszymi wynikami. Do tego dochodzi chimeryczna moda wśród gimnazjalistów.
      I tak ziarnko do ziarnka, kandydatów jest mniej
      • antonia_net Re: LO Batory - mało chętnych ? 18.06.15, 13:26
        wykrusza się tam stara dobra kadra niestety
        • agatka_s Re: LO Batory - mało chętnych ? 18.06.15, 14:31
          antonia_net napisał:

> wykrusza się tam stara dobra kadra niestety

Już sobie obiecałam że nie będe komentować tych wszystkich bzdur o Batorym-że bananowa młodzież, że matury beznadziejnie poszły (ciekawe z czego?), że narkotyki i że dramat i żużel.

No ale ta powyższa opinia to już Mount Everest niewiedzy o LO Batorego i szastania jakimiś komunałami bez pokrycia w faktach.

Problemem Batorego nie jest to ze stara kadra odchodzi, tylko odwrotnie to że za cholere nie chce odejść. Niestety pod względem nauczycielskim jest to przechowalnia dla wielu pań i panów nauczycieli, którzy raz z powodu wieku, a dwa z powodu nieprzestawienia się na ciut inne podejście niż kilkadziesiąt lat temu (bo można być starszym, ale stosować nowoczesne metody pracy)-nie powinni już dawno uczyć, a z pewnoscią nie w tak wysoko-poziomowym LO. No ale to takie towarzystwo wzajemnej adoracji bez chęci na przewietrzenie stęchłej już nieco atmosfery (rola p. Dyrektor nie do przecenienia).

A co do meritum pytania. Po pierwsze licea takie jak Batory, Staszic, Jeziorański itp- NIGDY nie mają wysokiej frekwencji na wejściu. A dwa frekwencja podań o niczym nie świadczy, bo tak naprawde to wystarczy że zgłosi się 31 osób do 30 osobowej klasy, ale wszystkie beda mieć wiecej punktów, i ta jedna sierota i tak będzie out, choć w innym LO gdzie jest pięćset sto dziewięćset kandydatów na miejsce dostanie się z palcem w bucie.

• antonia_net Re: LO Batory - mało chętnych ? 18.06.15, 18:17
            akurat to jest bardzo dobra i sprawdzona informacja bo moje dziecko jest tegorocznym maturzystą w tej szkole
            • agatka_s Re: LO Batory - mało chętnych ? 18.06.15, 18:26
              antonia_net napisał:

> akurat to jest bardzo dobra i sprawdzona informacja bo moje dziecko jest tegoro
              > cznym maturzystą w tej szkole

A moje zeszłorocznym, które teraz studiuje z połową Batorego, z klas różnych :-)

Pani K. od matematyki bohatersko już na emeryturze (3 lata klasa mat-fiz męczyła się będąc jej ostatnią klasą, i to naprawde się męczyła) ale kilka "gwiazd" jeszcze dociąga uprzykrzając życie np z fizyki, chemii...

• antonia_net Re: LO Batory - mało chętnych ? 18.06.15, 18:41
                no cóż każdy ma swój punkt widzenia nasz jest taki ze stara kadra potrafi nauczyć chociaż ma konserwatywne metody 3 przedmioty maturalne były prowadzone przez starą ekipę a 2 przez nową i niestety ale ten drugi zestaw wypada bardzo słabo w porównaniu z pierwszym
                • agatka_s Re: LO Batory - mało chętnych ? 18.06.15, 19:03
                  antonia_net napisał:

> no cóż każdy ma swój punkt widzenia nasz jest taki ze stara kadra potrafi naucz
                  > yć chociaż ma konserwatywne metody 3 przedmioty maturalne były prowadzone przez
                  > starą ekipę a 2 przez nową i niestety ale ten drugi zestaw wypada bardzo słabo
                  > w porównaniu z pierwszym

Tylko że to nie jest kwestia czyjejś partykularnej opinii. W sprawie tych nauczycieli były podejmowane przeróżne działania ze strony rodziców, uczniów (i to przez kilka roczników po kolei). Były petycje, rozmowy. Oczywiście bez skutku. Dodatkowo mówimy o konflikcie wśród samego grona pedagogcznego (tego swoją drogą dowiedziałam się niedawno, na prywatnej imprezie gdzie było kilku nauczycieli z B., bo o tym kiedy mój syn był uczniem to nawet nie wiedziałam). Dlatego uprawnione jest twierdzenie że to nie brak starych nauczycieli jest problem, tylko ich tkwienie mimo oporu materii wokół. I jest to naprażwde tzw tajemnica Poliszynela.

A ja mam swoją drogą prywatnie zupełnie inne wrażenia niż pani, np cała ekipa IB (uczy też klasy DJ), to są mlodzi nauczyciele-bardzo fajni. Pan L. od geografii, pani ze Słowacji od matematyki, itp itd. Był też super mlody geograf ale go zwolnili, tzn nie przedłuzyli umowy (też pisaliśmy petycje-bez skutku). Jedyne co się udało, to odsunięcie pewnej (że też leciwej) pani zakonnicy, uczacej matematyki z poziomu LO do gimnazjum-to już było tak ewidentne, e pani Dyrektor nie mogła obronić.
                  • genny1 Re: LO Batory - mało chętnych ? 18.06.15, 20:36
                    Agatko, ale chyba nie chodzi o geografa Michała?! Byłoby to podcinanie gałęzi
                    • agatka_s Re: LO Batory - mało chętnych ? 18.06.15, 21:13
                      Nieee geograf M. ma sie chyba OK. Mowilam o innym, klasa mojego syna miala go w pierwszej klasie, a potem go wyrzucili. Inna rzecz ze na otarcie lez dostali wlasnie ML i to byl absolutny strzal w 10 (choc czesc narzekala, bo facet wymaaaaaaaga).
                  • Gość: Bayonne Re: LO Batory - mało chętnych ? IP: *.omig.pl 05.03.20, 09:55
                    Do agatka_s: Czy pani zakonnica od matematyki miała imię na literę I?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka