Bliźniaczki 16m-cy -odmówiły mleka całkowicie!

18.09.10, 13:28
Witam,mam bardzo ważne dla mnie pytanie do Pani Doktor> Moje córki,obecnie 16 m-cy, po powrocie z letnich wakacji,tj.1,5 m-ca temu, zupełnie i obydwie na raz odmowiły picia mleka.Wcześniej zawsze choć trochę wypijały przed snem (jedna,grubsza, ok. 60ml, druga,chudsza,nawet 180ml) i niekiedy udało mi się coś tam im dać po śniadanku. Teraz w żaden sposób nie jest to możliwe- na sam widok butelki z mlekiem wpadają w ryk,wziąć do buzi nie chcą za nic. Próbowałam juz zmienić formę podawania-z niekapka, ze zwykłego kubeczka,oraz smak-kupiłam mleko z miodem,mleko waniliowe-nic z tego... Oczywiście z uwagi na to staram się im zapewnić 2 posiłki mleczne,tzn.zawsze na drugie śniadanie jedzą albo serek Danio,albo jogurcik dla dzieci,albo jogurty z owocami Hipp,albo budyń na mleku modyf.z owocem,a na kolację zawsze jest kaszka mleczno-zbożowa.Jednak czy to wystarczy dla mocnych kości takich maluszków? Trochę się boję,gdyż sama miałam skrzywienie kręgosłupa, i boję się o prawidłowy rozwój dzieci...Czy takie dwa posiłki (+ czasem jogurt do śniadania,jeśli zjedzą mało czegoś innego) pokryją ich zapotrzebowanie na wapń itp???Bardzo proszę o odp,dziękuję!
    • kiki1981 Re: Bliźniaczki 16m-cy -odmówiły mleka całkowicie 18.09.10, 21:34
      Moja córka odmówiła mleka jak miała ok 6m. Musiałam przestac odciągac mleko, bo podawałam razem z m.m. Byłam w tej gorszej sytuacji, że córka była jeszcze mała i nie miałam wiele możliwości. Przemycałam mleko jak się da. Zmieniałam mleka, smoczki i nic nie pomogło. Cóka teraz ma 10 m i w sumie zjada ok 400ml mleka . Wieczorem daję kaszkę a tak to koktajle owocowe, jogurty, twarożek z owocami bo mleka nie ciągnie. Już się do tego przyzwyczajiłam choc trzeba się troszkę nagłówkowac aby dziecku smakowało a i było mleko.
    • k.nowicka_ekspert Re: Bliźniaczki 16m-cy -odmówiły mleka całkowicie 20.09.10, 14:00
      Witam! To bardzo dobrze, że córeczki odmówiły ssania butli, bo są już za duże na taką formę jedzenia. Bardzo dobrze Pani komponuje posiłki, pamiętając o serkach, jogurtach, budyniu. Można również podać żółty ser/ bogaty w wapń -2 plasterki zastąpią szklankę mleka/, jajka, szpinak, fasolę, brokuły, kapustę , choć z produktów roślinnych wapń przyswaja się gorzej. Bogate w wapń są też sardynki. Proszę pamiętać o witaminie D3-400j dziennie . Pozdrawiam
      • Gość: rudam23 Re: Bliźniaczki 16m-cy -odmówiły mleka całkowicie IP: *.chello.pl 20.09.10, 21:55
        Dziękuję Pani Doktor i kiki za odpowiedź,która podniosła mnie na duchu.Wit D3 oczywiście dostają, 2krople Vigantolu dziennie.Ser żółty jedna przyjmuje,druga nie,no ale jakoś sobie poradzimy..Jajecznica jest przynajmniej raz w tygodniu,na szczęście lubią.Dziękuję i pozdrawiam!
Pełna wersja