pierwsza zupka z glutenem

05.12.10, 10:48
Jutro chcę podać małej pierwszą zupkę z glutenem. Planuję zrobić ją z ziemniaczka. Marchewka najprawdopodobniej uczula. Jeszcze nie podawałam ziemniaka. Czy najpierw przez 2-3 dni podać zupkę z samego ziemniaka, a dopiero później dodać kaszę manną?
    • Gość: gość Re: pierwsza zupka z glutenem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.10, 11:51
      Pewnie lepiej byłoby najpierw sprawdzić, czy ziemniak nie uczula (choć podobno to się bardzo rzadko zdarza), więc ja sugerowałabym najpierw przez 3-4 dni sam ziemniak, zobaczyć co się stanie, a potem ewentualnie ziemniak z glutenem. Jeśli marchewka uczula to byłabym bardzo ostrożna, bo to też takie warzywko, które stosowane i podawane jest dzieciakom najwcześniej, jako to najlepsze i chyba najmniej alergizujące.
    • k.nowicka_ekspert Re: pierwsza zupka z glutenem 06.12.10, 20:04
      Witam! Nie wiem w jakim wieku jest maluch, ale proszę najpierw spróbować rozszerzyć asortyment warzyw w zupce, a potem dodawać gluten. Pzdr
Pełna wersja