po odstawieniu od piersi

19.01.11, 17:08
moja córka skończyła rok i powoli dojrzewam do myśli o odstawieniu jej od piersi. córka jest wszystkożerna, nie dajemy jej właściwie tylko grzybów i jeszcze nie próbowaliśmy podawać samego mleka krowiego. czy po odstawieniu od piersi córka musi dostawać mleko modyfikowane? jeśli tak, do jakiego wieku? a może wystarczą inne produkty nabiałowe takie jak jogurt czy sery?
    • agnieszka.lelen Re: po odstawieniu od piersi 22.01.11, 22:36
      Witam! Wg polskich zaleceń żywieniowych dla dzieci w wieku 1-3 lat należy spożywać CODZIENNIE produkty nabiałowe. takie jak mleko (w tym mleko modyfikowane przeznaczone dla dzieci w wieku poniemowlęcym), maślankę, jogurt, kefir; dla dzieci >2lat ze zmniejszoną zawartością tłuszczu. Można wybrać jakie produkty ale ważna jest też ich ilość( chodzi o zapewnienie zapotrzebowania na wapń i białko). Mleko krowie może być składnikiem potraw dla dziecka w tym wieku ale zależy to od jego tolerancji. Dopóki jej nie ma lepiej podawać mleko modyfikowane. pozdr.
    • agnieszka.lelen Re: po odstawieniu od piersi 22.01.11, 22:38
      Witam! Wg polskich zaleceń żywieniowych dla dzieci w wieku 1-3 lat należy spożywać CODZIENNIE produkty nabiałowe. takie jak mleko (w tym mleko modyfikowane przeznaczone dla dzieci w wieku poniemowlęcym), maślankę, jogurt, kefir; dla dzieci >2lat ze zmniejszoną zawartością tłuszczu. Można wybrać jakie produkty ale ważna jest też ich ilość( chodzi o zapewnienie zapotrzebowania na wapń i białko). Mleko krowie może być składnikiem potraw dla dziecka w tym wieku ale zależy to od jego tolerancji. Dopóki jej nie ma lepiej podawać mleko modyfikowane (albo inne produkty nabiałowe - jogurty, kefir itp.) pozdr.
Pełna wersja