Dodaj do ulubionych

Rozkład posiłków, częste budzenie w nocy

02.02.11, 21:52
Witam, synek ma 8 miesięcy i tydzień. Waży około 9 kg. Piersiowy, alergik. Narazie plan dnia mamy taki :
6,7 pierś
od trzech dni- 9 - morela z kleikiem kukurydzianym
10,11 pierś
12-14 spacer
14.30 obiad+ pierś
17,17.30 do niedawna pierś , obecnie sinlac
18, 30 , 19 kąpiel
19 do niedawna sinlac + pierś, obecnie pierś
Synek od dawna bardzo często budzi się w nocy ( co 1,5- 2 godz.). Ząbkowanie w trakcie, ale w przerwach między kolejnymi zębami również się budzi1. CZY SINLAC MOZE BYC ZBYT CIEZKOSTRAWNY NA NOC? MOZE LEPIEJ DAWAC GO RANO? 2. CZY OWOCE MOGĄ BYĆ NA KOLACJĘ?biorąc pod uwage fakt, że dopiero je wprowadzam 3. ILE OBJĘTOŚCIOWO POWINIEN JEŚĆ NA JEDEN POSIŁEK? (obecnie- kilka łyżeczek na śniadanie, na obiad niecały mały słoiczek,dziś zjadł 100 ml, kolacja sinlac - 5 łyżek na 7 łyżek wody)4. CZY KOLACJA MOZE BYĆ TUŻ PRZED SNEM CZY LEPIEJ 1,5 GODZINY WCZEŚNIEJ? 5.CZY CZĘSTE BUDZENIE SIĘ Z PŁACZEM (AKTUALNIE WYKLUCZAM ZĘBY) MOŻE BYĆ SPOWODOWANE PRZEPEŁNIONYM BRZUCHEM? CZY DLATEGO , ŻE JEST TAKI GŁODNY ?( nie zawsze ssie, czasem wystarczy ,ze ma pierś w buzi). Od początku rozszerzania diety kupy są zielone, co 4 dni , raczej zbite- CZY TO W PORZĄDKU?( pediatra nie przejęła się, a ja tak )
Obserwuj wątek
  • agnieszka.lelen Re: Rozkład posiłków, częste budzenie w nocy 06.02.11, 01:16
   W drugim półroczu życia karmimy piersią na żądanie (ale powinno być ok. 6-8x/d aby zapewnić odpowiednią ilość mleka; są też niemowlęta, którym wystarcza mniej karmień). Porcje pokarmów uzupełniających powinny wzrastać: do ok. 180 ml zupy; przecier owocowy do ok. 150g; Sinlac nie jest ciężkostrawny, raczej sycący; może być na noc. Owoce mogą być na noc ale raczej z dodatkiem kaszki (aby kolacja była sycąca). Nie musi być konkretnie 1,5h przed snem; może być ok. 15-30 min. przed snem (myjemy zęby). Jeżeli dziecko nie "najada" się z piersi nocą tylko raczej potrzebuje jej do ukojenia to raczej przemawia za przyczynami psycho-emocjonalnymi. SA jednak niemowlęta ,które w tym wieku nie potrafią jeszcze przespać całej nocy. Przy tym jadłospisie raczej nie ma przepełnienia brzucha w nocy. Jeśli wypróżnianie przebiega z dolegliwościami trzeba próbować modyfikować dietę np.: mleko modyfikowane Hipp Plus z pro- i prebiotykiem, wprowadzać warzywa i owoce o działaniu rozluźniającym stolec (np.: produkty Hipp są tak oznakowane).
   pozdr
   • alutek_0 Re: Rozkład posiłków, częste budzenie w nocy 06.02.11, 21:06
    Dziękuję bardzo za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania !! :)
    • muraha Re: Rozkład posiłków, częste budzenie w nocy 01.02.12, 09:55
     Mój Synek miał podobnie, od ok 6 miesiąca zaczął budzić się w nocy co 2 godziny (wcześniej były 2 pobudki) z płaczem, uspokajał się trochę, acz nie zawsze jak go przystawiłam do piersi, czasem takie nocne usypianie potrafiło trwać godzinę, dwie. Po miesiącu już nie mogłam wytrzymać i poszliśmy do lekarza. Pani doktor stwierdziła być może że jest "przebiałkowany" i że za dużo mleka mu podaje (dawaliśmy zgodnie ze schematem żywienia - 3 x 180 ml bebilonu ha, raz z dodatkiem kaszy manny) i że za mało waży 7mc ok 8 kg. Zaleciła taki schemat: śniadanie sinlac, drugie śniadanie: jogurcik z biszkoptem/ zupka z kluseczkami/ jajko na maśle robione na parze, obiad: przecier warzywny z mięsem (ok 30 - 40g) codziennie lub z rybką, podwieczorek owoce, kolacja sinlac. Podziałało rewelacyjnie (sinlac jest bardzo kaloryczny) od czasu zmiany diety synek budzi się w nocy tylko jeden raz!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka