Dodaj do ulubionych

uczulenie na gluten?

IP: *.t-mont.net.pl 18.03.11, 20:45
synek 5,5 m-ca dostał dość szybko już całą zupkę z mięskiem /2 tyg temu/. po kilku dniach dorzuciłam do zupki kaszkę wg zaleceń. Pojawiła się miejscowo swędząca wysypka - główka, szyja, pod kolanami, brzuszek, buźka... podaję nadal zupki te co wcześniej ale bez kaszki a wysypka nadal sie utrzymuje. moje pytanie - ile czekać ? bo żal patrzeć jak synek się drapie i te miejsca się zaogniają czasami.. :( dobrze robię że podaję w tym czasie zupkę? /jest bardzo delikatna - marchew, ziemniak, pietruszka, krolik - nie sądze żeby te rzeczy uczulały/
Obserwuj wątek
    • akonita Re: uczulenie na gluten? 18.03.11, 22:26
      wszystko moze uczulic,moja corka miala uczulenie na marchew,slyszlam rowniez o uczuleniach na jablka,banany i iinne niewinne zdawaloby sie pokarmy tak wiec to nie jest jednoznaczne,ze ma uczulenie na gluten,musisz zaobserwowac niestety co uczula,odstaw wszystko az ladnie skora sie zagoi podawaj jakies leki antyhistamin np.klemastinum(na recepte) albo wapno a potem z powrotem wprowadz dania,ale np przez 5 dni dawaj dziecku to samo jak nie bedzia alergi to wprowadz nastepna potrawe itd wiesz mi zaoszczedzisz na nerwach bo ja tez bylam niecierpliwa i martwilam sie,ze dziecko nie je roznorodnie i w rezultacie nie wiedzialam dlugo co uczula no bo nie wierzyalm zeby marchew i zaden lekarz ci nie stwierdzi po wysyce na co dziecko ma alergie,niestety sama musisz do tego dojsc,tylko troche cierpliwosci i bedzie ok a co do glutenu to ja corce podalam wedlug starych schematow ok 9-10 m i dziecku nic nie ma a ma ponad 3 lata.pozdrawiam
        • akonita Re: uczulenie na gluten? 19.03.11, 10:24
          tak to najlepszy sposob,dawaj tylko mleko az skora sie wygoi a potem kolejno wprowadzaj np.przez tydz.dynia z ziemniakami,jak nie bedzie wysypki tzn.ze dziecko nie jest uczulone i tak kolejno rob z nastepnymi daniami wiem,ze to nie ciekawe,ale to jedyny sposob zeby sie dowiedziec co dziecko uczula,ja tez bylam niecierpliwa i teraz zaluje bo jak bym tak robila to szybciej doszlabym do tego,ze corke marchew uczula i nie martw sie,ze dziecko bedzie przez jakis czas tylko na mleku,lepsze to niz dostarczanie alergenu a nieleczona alergia doprowadza do astmy i jak juz o tym pisalam dziecko mojej ciotki od ur a ma teraz 3 i pol roku jest tylko na mleku bo nic nie lubi i jakos zyje tak wiec zycze duzoooo cierpliwosci i zeby szybciej skorka byla ladna daj dziecku wlasnie jakis lek przecihistamin.u nas sprawdzil sie klemastinum
    • akonita Re: uczulenie na gluten? 19.03.11, 10:36
      clemastinum jest dla dzieci od roku,ale mozna dac mniejsza dawke,ale jezeli sie obawiasz to wapno tez moze byc acha i rewelacyjne wlasciwosci maja probiotyki,polecilam tez mojej siostrze,ktora tez ma dzidzie w tym wieku co ty,dawaj do mleka lub do herbatki,sa w saszetkach dobry jest dicoflor 30,ale zalecaja co niektorzy zeby zmieniac na rozne,jest ich duzo do wyboru,ja corce daje je prawie regularnie i nie choruje prawie wcale,naprawde polecam
    • agnieszka.lelen Re: uczulenie na gluten? 20.03.11, 02:05
      Lepiej spróbować odstawić nowości i zobaczyć czy wysypka ustąpi. Gdyby się nasilała trzeba pokazać lekarzowi prowadzącemu, ew. podać leki przeciwświądowe. Niestety wszystkie pokarmy mogą uczulić, tak więc lepiej wprowadzać pojedynczo, po kolei, zaczynając od niewielkich ilości i obserwując dziecko. Proszę przeanalizować też używane środki piorące, kosmetyki, ew. nowe ubranka czy tkaniny ,z którymi dziecko mogło mieć kontakt. Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka