Dodaj do ulubionych

11 miesieczniak nie chce jeść obiadków!!!

IP: 77.46.108.* 18.04.11, 14:26
Witam mój 11 miesieczny synek nie chce jeść żadnych obiadków najchetniej piłby same mleko,co mam robić? Pozwolić aby pił te mleko czy wmuszać obiadek?
Obserwuj wątek
    • mrs.t Re: 11 miesieczniak nie chce jeść obiadków!!! 18.04.11, 18:09
      ale jakie mleko,
      NIC innego nie je

a od poczatku, ..
      wykazuje zainteresowanie waszym talerzem?
      czy wykazuwal takie zainteresowanie kiedykolwiek?

jak przebiegalo rozszerzanie diety do tej pory?

jak rozwoj synka?

czy zabkuje? Przechodzil infeklcje ostatnio?
      jak dlugo trwa to ze chce tylko pic mleko?

co mu poza obiadkami proponujesz?
      jakie to obiadki?

--
      Dorbe litewórki nei są złe!Zajrzyj, a będziesz mądrzejszy - cz.I ; cz.II ☼ Para mieszana, nie wstrząsnieta.
      [img]https://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/321352.png[/img]
      • Gość: zmartwiona22 Re: 11 miesieczniak nie chce jeść obiadków!!! IP: 77.46.108.* 18.04.11, 19:01
        a więc tak,synek nigdy nie chorował,fakt ząbkuje ostanio i to ida mu wszystkie zeby chyba na raz tzn począwszy od jedynki sie zaczeło,obecnie ma już 7,patrzy jak my jemy,chce pic same mleko lub jedzenie o gładkiej konsystencji,nie chce mu wszystkiego blenderwować na gładką papke bo wiem że potem bede miała problem tak jak miałam ze starszym synkiem-długo nie chciał nic jeść w kawałkach,lubi deserki,lecz kiedy jest pora obiadku i widzi łyżeczkę to od razu jest wyk i histeria,zje góra 4 łyżeczki i koniec,a jak dam mleko w butelce(bebilon pepti 2) to wypije cała butle tzn 210 ml
        • mrs.t Re: 11 miesieczniak nie chce jeść obiadków!!! 18.04.11, 19:49

> u wszystkiego blenderwować na gładką papke bo wiem że potem bede miała prob

ale jak miksujesz to nie chce jesc grudek? bo to by mnie nie dziwilo.
          forum.gazeta.pl/forum/w,1135,123001129,123014055,Re_Nie_potrafie_jej_nauczyc_gryzienia_i_zucia_.html
          forum.gazeta.pl/forum/w,1135,121838797,121841758,Re_60_60_60_od_kiedy_pokarmy_do_zucia_.html

czy jednak do raczki tez nic nie chce chwytac?
          do raczki warto dawac jak najszybciej, od 6mca wrecz, bo potem wlasnie mija 'okienko' zainteresowania podnoszeniem przedmiotow i wkladaniem ich do buzi ( co jest naturalna droga do rozpoczecia nauki gryzienia) - jesli teraz nie jest juz zainteresowany braniem do raczki, moze wlasnie minelo okienko

--

Rozszerzasz diete? PRZECZYTAJ!
          www.dzikiedzieci.pl/index.php?strona=12www.dzikiedzieci.pl/index.php?strona=122www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,8255890,Czy_niemowle_moze_jesc_jak_dorosly_.htmlwww.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,8115162,BLW___to_dieta__ktora_chroni_dziecko_przed_otyloscia.html
        • agnieszka.lelen Re: 11 miesieczniak nie chce jeść obiadków!!! 26.04.11, 22:51
          Z tego co Pani napisała (również powyżej) nie wynika czy dziecko wcześniej jadło obiady czy nie ;a to jest ważne. Jeśli ząbkuje i nie chce jeść teraz ostatnio obiadów to można to powiązać. Ale jeśli niechęć do obiadów trwa długo to trzeba przeanalizować czy to wynika z niechęci do smaku np.:warzyw, koloru, zapachu itd. czy innych przyczyn (np.: psycho-emocjonalnych czy stanów chorobowych). Wmuszanie nigdy nie jest dobrą metodą, najczęściej wywołuje skutek odwrotny do zamierzonego (dziecko zaczyna kojarzyć przykre doświadczenia z obiadem). Pozostaje cierpliwe, niezmienne konsekwentne proponowanie,zachęcanie, zainteresowywanie (również przez własny przykład). 11mies. niemowlę krztuszące się papką z grudkami budzi zaniepokojenie - czy jest to psychogenne zaburzenie czy zaburzenie połykania wymagające rehabilitacji czy inna choroba. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie by do obiadu podać ulubione mleko.
          Pozdrawiam.
          --
          Agnieszka Leleń
          lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka