Dodaj do ulubionych

Nie chce jeść zupek

22.04.11, 15:05
Moja córeczka niebawem skonczy 7 miesiecy. Rozszerzac diete zaczełąm powolutku jak miała ok 4,5 miesiaca. karmie nadal piersia. Problem mam taki ze ona nie chce jesc zupek, ani ze słoiczka ani moich gotowanych. Co robic? Wmuszac w nia na siłe? Deserki i kaszki je chetnie, otwiera buzie jak widzi łyzeczke a przy zupce buzia zacisnieta i wypycha jezykiem jedzienie.

I jesczze nie chce tez nic pic, ani wody ani soków. próbowałam z butelki z róznych kubków. Co robic? Ciezki egzemplarz mi sie trafił[url=https://www.suwaczki.com/][img]https://www.suwaczki.com/tickers/5djyvcqgm2gl7bss.png[/img][/url]
Obserwuj wątek
    • mrs.t Re: Nie chce jeść zupek 22.04.11, 15:29
      a piersia popija posilki?
      to super
      NIE MUSI PIC
      wode w kubeczku warto podawac dla wyrobienia nawyku- zacznie pic kiedy zacznie tego potrzebowac, na razie jak popije z piersi to lepiej.

> . Co robic? Wmuszac w nia na
      > siłe?
      a jasne, jak chcesz sobie niejadka wychowac

1)jak przebiega posilek?
      czy w ciagu dnia cokolwiek innego proponujesz ze salych posilkow i corcia odmawia/zjada? czy je slodkie kaszki, owoce sloiczkowe, deserki?
      2) Jak dlugo to trwa? Jak ksztaltuje sie przybieranie na wadze?
      3) czy wiecej chce mleka z piersi i masz wrazenie ze cofnelyscie sie krok do przodu?
      czesto po jakims czasie od rozpoczecia rozszerzania diety dzieciom sie 'nudzi' pierwsza fascynacja stalymi posilkami, przpominaja sobie ze owszem fajnie jest, ale z czegos trzeba zyc i wolaja mleko. Jak ze wszystki w rozwoju dzieck - 2 kroki do przodu jeden w tyl.
      minie.

w miedzyczasie 7mcy to jescze nie jest za pozno prawdopodobnie by wykorzystac naturalne zdolnosci dziecka w tym wieku - czy jeszcze interesuje sie wkladaniem sobei przedmiotow do buzi? Chwyta wszystko w raczke i chce zuc, jesc?
      A trzyma sie prosto jak siedzi u kogos na kolanach, moze sama siedzi?
      polecam w takim razie linki z sygnaturki, (tak na szybko, niestety nie moge w tej chwili sie rozpisywac wiecej)

forum.gazeta.pl/forum/w,1135,122441080,122684834,Re_ile_zupy_7_5_miesiaca_.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,1135,122152976,122172010,Re_8_mies_niejadek_.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,1135,117388472,117392502,Re_6_5_miesieczniak_nie_chce_jesc_zupek.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,1135,124439709,124464767,Re_11_miesieczniak_nie_chce_jesc_obiadkow_.html
      a, jeszcze jedno, zupki wciaz gladko miksujesz,czy moze probujesz wprowadzic nastepny krok - grudki?

--

Rozszerzasz diete? PRZECZYTAJ!
      www.dzikiedzieci.pl/index.php?strona=12www.dzikiedzieci.pl/index.php?strona=122www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,8255890,Czy_niemowle_moze_jesc_jak_dorosly_.htmlwww.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,8115162,BLW___to_dieta__ktora_chroni_dziecko_przed_otyloscia.html
    • Gość: mali Re: Nie chce jeść zupek IP: *.home.aster.pl 26.04.11, 10:30
      Moim zdaniem problemem jest to że twoja córka lubi słodkie posiłki. Kaszki,owoce, herbatki itp są bardzo słodkie. Warzywa już nie, dlatego obecnie zaleca się rozszerzanie diety głównie od warzyw,kaszki robić samej bez takiej ilosci cukru itp i wtedy dzieci ładniej jedzą. Co moge ci teraz poradzić. Do marchewki dodaj jabłko lub gruszkę. Czyli do warzyw dodawaj słodkie owoce. Być może to pomoże ci w wprowadzeniu zupek. Jak to nie pomoże to ogranicz słodkie potrawy w diecie córki.
      Przepisy z których ja korzystalam czy sposoby na niejadka znajdziesz na wielu stronach w necie a tutaj parę porad jak rozszerzać dietę itp. www.przepisy-dla-dzieci.pl/Cooking/Index?categoryId=37
    • mrs.t Re: Nie chce jeść zupek 26.04.11, 16:08

> siłe? Deserki i kaszki je chetnie, otwiera buzie jak widzi łyzeczke
      nie wiem jak nie doczytalam o tym

to podrzuce jeszcze odpowiedz pani ekspert na podobny temat

forum.gazeta.pl/forum/w,1135,123692424,123799617,Re_nie_chce_jesc_obiadkow.html
      i garsc linkow z mojej wypowiedzi w tamtym watku
      --
      Ściągawka karmiącej mamy , piersi pełne mlekaEDUKACJA!‼Lancs.
    • agnieszka.lelen Re: Nie chce jeść zupek 28.04.11, 22:49
      Proszę nie zamartwiać się że nie chce pić soków ani wody; choć warto uczyć. Natomiast trzeba karmić piersią, często i efektywnie. Ważne ile jest posiłków uzupełniających, zwłaszcza deserów i kaszki - chodzi o to by nie było ich za dużo. Wg zaleceń przecier owocowy 1x dziennie (do ok. 150 g), kaszki ok. 1-2x dziennie. Niemowlę z natury preferuje smak słodki (receptory tego smaku są najlepiej rozwinięte) ale podawaniem słodkich pokarmów (kaszki,owoce) tylko wzmacnia Pani te upodobania. Jeśli chodzi o zupę - można próbować dodawać to ,co lubi do zupy (kaszę, kleik, odciągnięte mleko) a przede wszystkim wytrwale konsekwentnie aczkolwiek ze spokojem proponować, podawać np.: na talerzyku ugotowane kawałki warzyw. Być może nie odpowiada jej ich smak i musi się przyzwyczaić a to może potrwać. Natomiast nie wolno wmuszać! Proszę się nie zrażać niepowodzeniami i wciąż proponować, zachęcać, jeść razem z dzieckiem (zwłaszcza posiłki warzywne). Pozdrawiam.
      --
      Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka