Dodaj do ulubionych

bez nabiału, jaj, jabłek, marchewki orzech..15 msc

IP: *.cdma.centertel.pl 07.10.11, 23:47
Witam
jestesmy na diecie eliminacyjnej tj nie jemy jak wyzej napisałm nabialu jaj jablek marchewk iorzechow kako pomidory ryby a moze łatwiej napisac co jemy: ja pieczywo z wedlina ( blee) i miesa z ziemniakami na obiad dziecko sinlac na sniadanie na przekąskie bułeczki drozdzowe sama robie obiad rosól lub krupnik na drugie makaron/ziemniaki /ryz z miesem tj drób wiperzow lub królik deser kaszka ryzowa z 1/3 słoika jabluszek Gerber ( jedyne owoce) kolacja kanapka z wedlina. Jestesmy po testach z krwii alerg z których nic nie wyszło ale lekarz kaze sie dietowac wiec to robimy mam wrazenie ze dziecko mi traci na wadze po tygodniu tego stosowania a do tego chodzi głodne. Wiec czasami dam jej jescze kaszke ryz z 1/3 słoika dla 5 msc dziekci Gerber. Nie jemy zadnych warzy prawie teraz MASAKRA bo nie chce jej nic teraz wprowazdac aby zobaczyc czy skóra sie wygladzi. Ja mam dosyc tej diety po której tyje bo taka ilosc miesa i wedliny mni przerasta ale co tam ja moje dziecko chyab nie dostaje za wielu witamin. czy to nie jest wariactow czy to jest zdrowe?? Czy jesli wyjdzie ze duzo rzeczy ja jednak uczula to czy nie spowoduje jednak odwitaminizowania jej?? Oczywiscie karmie ja jescze piersia tj 3 razy w dzien i 3 w nocy mniej wiecej.
Obserwuj wątek
    • momago Re: bez nabiału, jaj, jabłek, marchewki orzech..1 08.10.11, 00:02
      A czy wiesz, że na wygładzenie skóry możesz i 3 miesiące czekać? A potem się okaże, że jednak gładka nie będzie bo cały czas jecie jakiś alergen, którego w ogóle nie podejrzewasz. Dieta eliminacyjna nie polega na wyeliminowaniu jedzenia, zwłaszcza u tak małego dziecka :-) Mam nadzieję, że lekarz wie co robi...
      Te objawy skórne mają jakiś związek z początkami rozszerzania diety?
    • e-kasia27 Re: bez nabiału, jaj, jabłek, marchewki orzech..1 08.10.11, 00:59
      Coś ta Twoja dieta się kupy nie trzyma.
      I skóra się na pewno na niej nie poprawi.
      Napisałaś, że nie jecie jabłek i marchewki, a zaraz dalej, że dajesz 1/3 słoika jabłuszek gerber, to jak z tymi jabłkami?
      Jak masz nie jeść jajek, to też nie możesz jeść kurczaków, bo to ten sam alergen.
      Jak masz nie jeść pomidorów, to nie powinnaś jeść też ziemniaków i papryki, bo to jedna rodzina i najczęściej uczulają razem.

Wędliny, przy diecie eliminacyjnej są wykluczone, większość zawiera białka mleka krowiego, albo wołowinę i cała masę przypraw(w tym seler, marchew, koper, paprykę), konserwantów i innego paskudztwa.

Jak nie jeść marchwi i jabłek, to też nie można pietruszki, kopru, selera,.., więc rosół raczej odpada, chyba że lubisz taki bez niczego np. tylko z majerankiem i solą

Z kanapkami też nie jest tak różowo, większość chlebów ma w składzie mleko, serwatkę.

A do bułeczek drożdżowych, chyba nie dajesz mleka, ani masła?

Że nie jecie warzyw, to bardzo nie dobrze.

Przy diecie eliminacyjnej z wyłączeniem tego, co napisałaś wyżej można jeść:

ryż, makaron bez jajeczny, kaszę gryczana białą i paloną, kaszę krakowską, kaszę jęczmienną, jaglaną, manną, kukurydzianą, płatki owsiane i wszystkie mąki z tego samego

mięso indyka, wieprzowinę, strusia, kaczkę, gęś, królika (chociaż królika nie polecam, bo bardzo często uczula)

warzywa: bataty, cukinia, wszystkie dynie, szparagi, buraki, szpinak, szczaw, kukurydzę, groszek, fasolkę szparagową, cieciorkę, soczewicę i wszystkie fasole, sałatę, cykorię, ogórki, pieczarki, boczniaki i inne grzyby, brokuła, kalafiora, kapustę pekińską i inne kapusty(ostrożnie jeśli dziecko ma wzdęcia)

owoce: czarne jagody, borówki amerykańskie i brusznica, banany, arbuz, melon, figi, winogrona, żurawina, liczi, porzeczki, agrest, ale nie dżemy, bo wszystkie zawierają pektynę z jabłek, chyba że domowego wyrobu smażone bez żelfiksu i cukru żelującego, bo one też mają pektynę z jabłek

przyprawy i zioła: majeranek, cząber, oregano, bazylia, mięta, rumianek, melisa

poza tym: wafle ryżowe, chrupki kukurydziane, niektóre chlebki sonko, płatki kukurydziane, herbata, zwykłe najtańsze kajzerki, chleb - kupuj paczkowany z wypisanym pełnym składem na opakowaniu, można znaleźć takie bez mleka np. w Tesco lub Realu, olej słonecznikowy, kukurydziany, z pestek winogron, rzepakowy, oliwa z oliwek, margaryna bez mleczną np. Beviva omega3+6, drożdże, rodzynki, pestki słonecznika i dyni, mleko ryżowe, owsiane, jaglane.
    • agnieszka.lelen Re: bez nabiału, jaj, jabłek, marchewki orzech..1 08.10.11, 21:23
      Dieta eliminacyjna powinna byc skomponowana z dozwolonych składników tak aby nie powodowac niedoborów. Jeśli są wątpliwości to kilkudniowy spis diety trzeba przedstawic dietetykowi i ustalic czy jadłospis wymaga modyfikacji.
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka