Dodaj do ulubionych

Wprowadzenie mleka modyfikowanego a rozszerzanie d

IP: *.189.72.1.e-plan.pl 16.10.11, 00:05
Moja coreczka niedługo skonczy 6 miesiecy.Powoli chce konczyc karmienie piersia. Do tej pory karmiłam ją głownie moim mlekiem,raz dziennie podawałam jej mieszanke (180 ml), gdyż nie miałam wystarczajacej ilosci pokarmow. Gdy Mała miala 4.5 miesiąca zaczełam stopniowo rozszerzac diete o nowe pokarmy, zgodnie z tabela, która otrzymałam od pediatry. Mała je więc teraz słoiczki przeznaczone dla dzieci od 4 miesiąca z dodatkiem kaszy manny. Podaje jej też pare łyżeczek świezo wycisnietego soku z jabłka, gdyż ma problemy z zaparciami.

Moje pytanie dotyczy tego, jak wprowadzac nowe pokarmy, gdyz skoncze karmic piersią. Tabela rozszerzania diety rózni się w przypadku karmienia piersią i karmienia mlekiem modyfikowanym. Zgodnie z tymi tabelami dziecko w 7 meisiacu zycia, karmione mlekiem modyfikowanym ma znacznie bardziej rozszerzona diete niz to karmione piersia, np. o owoce,soczki. Nie chce dziecku dostarczyc zbyt wielu nowosci, wiec czy moge nadal stosowac sie do tabeli kp (karmiac juz mlekiem modyfikowanym) czy może cofnać się o jeden miesiąc do tyłu i korzystać z tabeli dla dzieci karmionych sztucznie?

Z gory dziekuje za pomoc

Obserwuj wątek
    • agnieszka.lelen Re: Wprowadzenie mleka modyfikowanego a rozszerza 17.10.11, 20:12
      Jeśli córka je słoiczki dla dzieci po 4 mies. to rozumiem że są to zupki i desery owocowe? Kończąc karmienie piersią musi Pani wprowadzić dziecku mleko i zastąpić nim swoje. Jednocześnie można wprowadzać nowe składniki do diety córki (nowe warzywa, owoce, mięso, potem żółtko). Tempo powinno być indywidualnie dostosowane do dziecka. Nie musi Pani sztywno stosować którejś z tabel; one mają pomóc Pani kształtować jadłospis dziecka ale nie są instrukcją do wykonania. Prawdą jest ,że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym zwykle mają różne produkty wprowadzane o 1 miesiąc wcześniej (ale bywają duże różnice; wiele zależy od dziecka).
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka