Dodaj do ulubionych

zywienie 22 miesiecznego malca

IP: 91.227.80.* 06.01.12, 11:13
Szanowna Pani Doktor. Czy moje zywienie jest prawidlowe? Czy cos zmieniac?
Sniadanie - kanapka z:ser zolty, twarog tlusty ze smietana 18%,jajecznica lub jajo na twardo, do tego pomidor, posypane koperekiem lub pietruszka, popija woda, kasza manna z owocami lub czasem z torebki gotowa. Takie sniadanie na zmiane,kazdego dnia co innego. Kanapke zjada cala, kaszy zjada ok 150ml. Po sniadaniu przegryza troszke jablka-sam wola.
Pierwsze danie obiadowe-zupa:ogorkowa, kalafior, brokulowa...no staram sie gotowac rozne, rzadko podaje ze sloiczka (wyjatkowe sytuacje), co drugi dzien jajo, dodaje kasze, makarony, platki owsiane-zjada okolo 180 ml
Drugie danie obiadowe-najczesciej ze sloiczkow, jest to Hipp nowosci po 15 m-cu lub takie nowe 1-3 lata w plastykowych pojemniczkach, czasem gotuje sam leczo, krolika czy rybe. Rybe zjada 2 razy w tygodniu.zjada prawie caly pojemniczek lub sloiczek
Deser-owoce, kiwi, jablko, lub sloikowe z 4 lyzeczkami jogurtu naturalnego
Kolacja-kasza manna z owocami, platki jaglane z mm z owocami - ok.210 ml zjada
Pije wode ok 300ml. Mleka nie ruszy. Do zup dodaje smietane. Prosze mi jeszcze powiedziec, czy dla dwulatka zmieniac ilosc posilkow, czy tak utrzymywac 5 posiłkow. Ja zjadam jedno danie obiadowe. Dziekuje i pozdrawiam. Michal
Obserwuj wątek
    • agnieszka.lelen Re: zywienie 22 miesiecznego malca 09.01.12, 18:52
      Może byc nadal 5 posiłków, w tym obiad dwudaniowy. Rozumiem, że do zup jest to odrobina śmietany oraz ,że te kasze na śniadanie i kolację są na mleku. Zakładając, że dziecko rośnie i rozwija się prawidłowo wydaje się ,że jadłospis jest dobry.
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
      • Gość: michal Re: zywienie 22 miesiecznego malca IP: 91.227.80.* 10.01.12, 16:21
        Pani Doktor. Do zup dodaje nie odrobinę śmietany, tylko normalnie 2-3 łyżki, jak dla dorosłego. Czy to znaczy, że robię żle i mogę zaszkodzić? Moja mama (z nią wychowuje dziecko), twierdzi, że to nabiał i nie zaszkodzi. Proszę mi powiedzieć, co takie ilości śmietany mogą spowodować u dziecka? Nadmienię, że jest na 50 centylu i szczupły, kupy robi codziennie, czasem co drugi dzień. pozdrawiaam
        Michal

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka