Dodaj do ulubionych

13,5 mies- chce tylko "dorosłe" jedzenie

18.01.12, 13:28
Witam, mam córeczkę żarłoka:) Chętnie zjada wszystko co dostanie, ale od kilku tygodni wypluwa jakiekolwiek potrawy typowe dla niemowląt. Kaszkę zjadają jej szkolni bracia:)

Je z nami przy stole i krzyczy, zeby dostać dokładnie to co my- czyli kanapki, normalny obiad itd, naleśniki, zbożowe przekąski z owocami. Ma 12 zębów, jest duża jak na swój wiek i ciągle głodna. Karmię ją piersią w dzień i w nocy - innego mleka nei dostaje. Nie je ŻADNYCH słodyczy (tego odmawiam), serków homo i jogurcików smakowych. Nie gotuję z żadnymi vegetami i nie tłusto,ale z solą i pieprzem a warzywa nie są z jakiegoś ekologicznego źródła - ot, sklepowe marchewki. Słoiczków nie lubię, nie uważam tego spreparowanego jedzenia za naturalny surogat pożywania, ale ona i tak nei jest tym zainteresowana.

Czy jest to odpowiednie jedzenie dla tak małego dziecka?
Obserwuj wątek
    • mrs.t Re: 13,5 mies- chce tylko "dorosłe" jedzenie 18.01.12, 15:33
      kazde domowe, zdrowo przygotowane , (tj bez chemii, gotowych sosos, przypraw z glutaminianem) nie smazone na glebokim tluszczu potrawy sa zdrowe, podawanie ich to przeciez cos do czego dazymy
      nie tylklo dla 13miesieczniaka
      mozna od samych poczatkow karmic dziecko tym co jedza rodzice
      (zaznaczam i podkreslam, mowimy o zdrowych, domowych potrawach)
      mozesz zajrzec na forum.gazeta.pl/forum/f,97130,Baby_Led_Weaning.html

www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,8255890,Czy_niemowle_moze_jesc_jak_dorosly_.html
      > tygodni wypluwa jakiekolwiek potrawy typowe dla niemowląt. Kaszkę zjadają jej s

no i dobrze, co takiego wspanialego jest w kaszce? ("owocowej" z 0,02 orcenta proszku owocowgo)

--
      [img]https://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/321352.png[/img]☼ Para mieszana, nie wstrząsnieta.
      • mrs.t Re: 13,5 mies- chce tylko "dorosłe" jedzenie 18.01.12, 20:28

> Pozdrawiam mamę KP powyżej roku :-)

o, a propos
        :)
        forum.gazeta.pl/forum/f,21000,Karmienie_piersia_powyzej_roku.html
        --
        Doradca laktacyjny- wolontariusz-po szkoleniu La Leche League-jak karmić piersią
        Dietetyk/teoretyk;) i praktyk/amator:) - jak zdrowo rozszerzać dietę
        • jamonka1 Re: 13,5 mies- chce tylko "dorosłe" jedzenie 20.01.12, 10:24
          Dzięki dziewczyny. Znam forum o KP powyżej roku, podczytuję bo już wokół patrzą na mnie dziwacznie, że karmię taką dużą dziewczynkę, do tego żarłoczną:)

Czytam również dużo w necie o zdrowym żywieniu, BLW znam, zresztą, zupełnie nieświadomie wiele z elementów tej idei wprowadziłam w życie już przy drugim dziecku. Sama piekę chleb na zakwasie, gardzę polepszaczami i chemicznymi papkami. I zadając pytanie w tym wątku chodziło mi cieżkostrawność dań dla dorosłych, a nie konsystencję dań. Kaszek owocowych w ogóle nie uznaję, martwie się tylko czy normalna słona zupa (lubię sól:((), chleb z serem żółtym, racuszki smażone czy kasze ze szpinakiem, sosami itd, przygotowanymi oczywiście w domu - czy to nie jest za ciężkie dla takiego małego brzuszka? Wiem, ze te kaszki (ja używałam kiedyś holle), są po prostu lekkostrawne..
          • agus7 Re: 13,5 mies- chce tylko "dorosłe" jedzenie 26.01.12, 09:58
            jamonka1 napisała:

> czy normalna słona zupa (lubię sól:((), chleb z serem żółtym, racuszki smażone cz
            > y kasze ze szpinakiem, sosami itd, przygotowanymi oczywiście w domu - czy to ni
            > e jest za ciężkie dla takiego małego brzuszka? Wiem, ze te kaszki (ja używałam
            > kiedyś holle), są po prostu lekkostrawne..

Moj syn (16 miesiecy) tez karmiony piersia - je prawie wszystko w/w od kilku miesiecy.
            Zwlaszcza racuchy uwielbia, a robie je na wodzie a nie mleku (podejrzenie alergii na bmk) i na zoltkach (alergia na bialko), z dodatkiem maki pelnoziarnistej.
            Zupy sole MINIMALNIE i dodaje odrobine swiezo zmielonego pieprzu. Dorosli domownicy moga sobie dosolic na talerzu.
            Sosy miesne tez jada - ma fazy i albo je wielbi albo nimi pluje - gotuje je normalnie dla calej rodziny czyli mieso w niewielkiej ilosci soli i pieprzu obtaczam a mace, podsmazam, dodaje cebule, zalewam woda i dusze. Najchetniej mieso od szynki.
            Z kasz polecam gryczana (syn uwielbia), jaglana, peczak. Na sniadanie moze byc kukurydziana ugotowana np. z dodatkiem platkow ryzowych albo ugotowana z platkow orkiszowych i jaglanych, czy tez zwykla owsianka. Holle juz u nas zostala wyparta przez w/w.
            --
            [img]https://lpmf.lilypie.com/QhY3p1.png[/img]
    • aniaurszula Re: 13,5 mies- chce tylko "dorosłe" jedzenie 25.01.12, 17:15
      mam corke w 14 mczna i je znami posilki wiec gotuje troche inaczej mniej przyprawiam, warzywa mam swoje z ogrodu ale mieso juz nie, jadla praktycznie wszystko, zupki warzywne, kapusniaczki ale najbardziej smakuje jej czerwony barszcz, ziemniaki, kasze z mieskiem pieczonym, gotowanym i dodam ze woli miesko niz ziemniaki, kluseczki wszelkiego rodzaju, a do picia kompot , oczywiscie czasem zje sloiczek ale juz jej tak nie smakuje. ciesze sie ze je bo starsza w jej wieku tylko mleko uwazala
    • agnieszka.lelen Re: 13,5 mies- chce tylko "dorosłe" jedzenie 26.01.12, 00:04
      Rozumiem ,że tych karmień z piersi jest więcej niż 2? Bardzo słusznie ,że nie podaje Pani słodyczy; warto też unikać soli i innych ostrych przypraw. Należy się cieszyć ,że dziecko łatwo adaptuje się do "dorosłych" posiłków. Jeśli dobrze je toleruje i nie ma żadnych dolegliwości można próbować podawać różne potrawy z domowej kuchni. Punktem odniesienia są zalecenia żywieniowe dla dzieci w wieku 1-3 lat.
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka