Dodaj do ulubionych

karmienie piersią- dieta na 7ms życia

19.01.12, 23:31
Pola ma 5,5ms w tej chwili jest karmiona wyłącznie piersią, wprowadzam jej gluten (początkowo na ok 40ml swojego mleka a teraz na wodzie z dodatkiem kaszki bezglutenowej, nie traktuję tego oczywiście jako posiłek). Ładnie je łyżeczką, już załapała sprawę i "trzęsie się" na widok miseczki:) Kilka razy dałam jej spróbować dyni, jabłuszka i marchewki, gdy robiłam dla niej słoiczki. Po ukończeniu 6ego miesiąca chcę wprowadzić jej na drugie śniadanie kaszkę na mleku modyfikowanym z dodatkiem owoców- ponieważ nie jest drobniutka (97 centyl), to będe korzystać z niesłodzonych kaszek pełnoziarnistych Holle, myślę tez że porcja kaszki nie powinna być zbyt duża i może owoce- pół słoiczka. No i oczywiście obiadek. Mam nadzieję, że lepiej najedzona przez cały dzień dłużej pośpi w nocy, ale jeśli nie to chyba wprowadzę mleko modyfikowane na noc, bo po nim (dwa razy okazjonalnie dostała) dłużej śpi. Poza tym oczywiście pierś na żądanie, co u niej wychodzi książkowo co 2-3,5h. Czy to będzie dobry dla niej jadłospis? Czy mleko modyfikowane i kaszka jej nie "utuczy" ?;)
Obserwuj wątek
    • agnieszka.lelen Re: karmienie piersią- dieta na 7ms życia 26.01.12, 22:55
      Nie powinny. Natomiast warto nadal karmić piersią, wprowadzane posiłki mogą zmniejszyć ilość karmień z piersi. Jako pierwszy posiłek dobrze jest wprowadzać warzywa( zupkę jarzynową) gdyż z natury niemowlęta preferują smak słodki i zwykle kaszki i owoce przyjmują łatwo (a z warzywami bywają kłopoty).
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka