Dodaj do ulubionych

Sinlac - czy to posilek mleczny?

18.04.12, 10:42
Czy Sinlac na wodzie zastępuje posiłek mleczny?
Obserwuj wątek
    • aggiej Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 18.04.12, 11:06
      rowniez bardzo chetnie poznam odpowiedz na to pytanie!!! oraz czy sinlac mozna dawac zdrowemu dziecku bo slyszalam ze to kaszka dla alergikow i dla dzieci z niedoborem masy ciala i ze nie powinno sie go podawac bez uzasadnienia? moj synek ma prawie 7 miesiecy i wg schemtow powinien jesc sporo kaszek i kleikow ale ja jestem do nich sceptycznie nastawiona bo zawieraja sporo cukru. czy sinlac mozna podawac zamiast bobovity?
      • momago Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 18.04.12, 11:42
        Jeśli jesteś sceptycznie nastawiona do kaszek z powodu zawartości cukru, to do sinlacu powinnaś mieć taki sam stosunek :-)
        1 porcja (200 g płynu) zawiera:
        białko 7,4 g (enzymatycznie hydrolizowana mąka ryżowa, mączka chleba świętojańskiego), węglowodany 32,1 g (sacharoza 22%, maltodekstryna 50%, skrobia 26%), błonnik 1,6 g, tłuszcz 4,3 g (oleje roślinne), kwas linolowy 1 g, składniki mineralne, witaminy. Wartość energetyczna: 197 kcal/200 g płynu
        Dawaj dziecku naturalne kasze z dodatkiem warzyw i owoców :-)
        • aggiej Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 18.04.12, 22:34
          nie wiedzialam ze sinlac tez ma w skladzie tyle cukru! w sumie nigdy nie sprawdzalam etykiety. dzieki za info! a czy dziecko w ogole musi dostawac kaszki lub kleiki??? ja dawalam do tej pory kaszke pszenno - ryzowa ze wzgledu na gluten ale musialam sie niezle natrudzic zeby moj syn to zjadl! dopiero jak dodalam do kaszki owoce tak ze owoce przewazaly to maly to zjadl. a jaka kasze naturalna moglabym mu dawac? (musialaby miec konsystencje gladka, bo moj syn nie je jeszcze nic grudkowatego)
          • momago Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 18.04.12, 22:58
            Sprawdzanie etykiet musi Ci wejść w nawyk :-) Przede wszystkim nie można się sugerować tym, że jak coś jest dla dzieci, to jest zawsze super zdrowe :-)
            Kasze są ważnym elementem diety więc staraj się jednak przekonać malucha :-)
            Możesz gotować kaszę kukurydzianą, jaglaną, ryż, płatki jaglane, płatki ryżowe. Z płatkami nie powinno być problemu - rozgotowują się praktycznie na gładko. Inne kasze i ryż pogotuj dłużej w większej ilości wody i na początku miksuj. Są kaszki błyskawiczne (kukurydziana, ryżowa, jaglana) bez żadnych dodatków. Za miesiąc możesz też wprowadzić kaszę gryczaną (nie ma błyskawicznych), z czasem kasze glutenowe.

• aggiej Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 19.04.12, 09:43
              oczywiscie czytam etykiety - kiedy jestem juz w sklepie i zamierzam cos kupic :) o sinlacu przeczytalam na forum dopiero pare dni temu i zastanawialam sie co to jest i czy (tak jak brzmialo pytanie autorki watku) moze on zastapic posilek mleczny. przed kupnem na pewno przeczytalabym etykiete.... i zapewne odlozyla na polke ze wzgledu na ten cukier :)
              nie wiedzialam ze jest az tyle kasz ktore moge dawac niemowlakowi :P o istnieniu platkow jaglanych nawet nie wiedzialam! czy to jest produkt sprzedawany na dziale dzieciecym? i najwazniejsze czy wszystkie te kasze wymienione przez Ciebie mozna przygotowac na mleku czy to sa raczej dodatki do zupek?? wg schematow dziecko 6-7 miesieczne nadal powinno dostawac 4 posilki mleczne, zupke i owocki. ja szukam alternatywny dla mleka! w tej chwili moj syn 3x dziennie dostaje samo mleko a 1x mleko z kaszka manna (0,5 lyzeczki) do tego zupke i deserek owocowy. obawiam sie ze jego posilki sa zbyt monotonne dlatego chcialabym wprowadzic jakas kasze ale taka ktora moze byc przyrzadzona na mleku.
              • momago Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 19.04.12, 10:11
                W dziale z dziecięcym jedzeniem kupisz kaszki błyskawiczne - te dodajesz bezpośrednio do mleka. Pozostałe kasze i płatki kupowałam w sklepach lub na stoiskach eko (bio) - to trzeba ugotować na wodzie i ewentualnie dodać mleko (albo mleko dać do popicia :-)). Jako dodatek do zup, jak najbardziej też :-)
    • terpuka Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 18.04.12, 14:00
      Sinlac to nie żaden czarodziejski specyfik, to kaszka ryżowa 53,8% z mączką chleba świętojańskiego 15%, cukrem i witaminami
      jest to produkt wysokobiałkowy z dużą zawartością wapnia więc teoretycznie dostarcza to co ma dziecku dostarczyć mleko
      dostarcza też sporo kalorii bo jak wiadomo cukier jest bardzo kaloryczny

na starym opakowaniu był napis, że to specjalny produkt dla alergików, dla dzieci z niską masą ciała i takie tam marketingowe czary mary, a na nowym jest tylko napis bezglutenowy produkt zbożowy, nie zawiera białka mleka krowiego i białka sojowego
      • agus7 Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 19.04.12, 13:24
        Nie do konca rozumiemczy zalezy Ci zeby z kasza dac dziecku WIECEJ mleka czy przeciwnie - zeby dac kasze bez mleka. to pewnie dlatego ze jestem niewyspana ;)
        wracajac do meritum ktos tu napisal ze nie ma kaszy gryczanej w wersji instant, ale sa w sprzedazy platki gryczane i moje dziecko uwielbia gotowane mieszanki platkow. Ale wszystko kupuje na "zwyklym" lub eko a nie "dzieciecym" dziale. Synkowi przygotowywuje kasze na wodzie, bo nie je innego mleka poza moim i gotuje mieszanki roznych kasz i platkow, wyprobuj np. kasze kukurydziana, platki orkiszowe, platki gryczane, jeczmienne, zytnie, ryzowe. Jaglane najtrudniej dostac (i w sumie sa najmniej smaczne - choc to rzecz gustu), ale znajdziesz je np. w dziale eko w Tesco i chyba w Marcpolu. Podaje tez owsianke z platkow owsianych gorskich eko zalanych wrzatkiem (nie gotuje). Do kasz dodaje malutka szczypte soli, lyzeczke oliwy z oliwek i kropelke syropu z agawy. Podaje z owocami.
        • aggiej Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 19.04.12, 15:13
          juz tlumacze o co mi chodzi :) nie mam doswiadczenia jako mama wiec ukladajac menu mojego dziecka kieruje sie schematami zywienia. i tak dla 6 czy 7 miesiaca zalecane sa 4 posilki mleczne + zupka + owoce. zupke i owoce podaje ze sloiczkow ale mam problem z tymi posilkami mlecznymi. moj synek pije mleczko enfamil ha, nie chce jesc kaszek bobovity a ja chcialabym podawac mu cos poza samym mlekiem (chcialabym eliminowac powoli picie z butelki). chetnie podam mu ktoras z kasz tu wymienionych ale chcialabym ja zrobic na mm bo jak podam jako osobny posilek kasze na wodzie to wypadnie mi posilek mleczny. chyba ze nic sie nie stanie?
          • agus7 Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 19.04.12, 15:33
            chcesz eliminowac picie mleka bez dodatkow czy butelke? jesli to drugie to podaj normalna kasze (jesli grudkowosc przeszkadza wybierz drobniejsze lub zmiksuj) i mleko w kubeczku (np. Lovi 360) do popicia.
            nie wiem jak jest z gotowaniem mm, ew. mozna go chyba jakos domieszac do kaszy na wodzie, bo gotowac chyba nie wolno? nie mam w tej kwestii doswiadczenia.
            • aggiej Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 19.04.12, 16:30
              butelke to raz, bo chce go przyzwyczajac do lyzeczki (karmienie zupka trwa prawie godzine!) a picie samego mleka to dwa bo wydaje mi sie ze powinien juz dostawac cos poza samymy mlekiem modyfikowanym. mm niemozna gotowac wiec gotowanie kaszy na mleku odpada. szukam kaszek i kleikow ktore mozna po prostu dosypac do mleka i potem na gesto podac lyzeczka. takie sa te wszystkie kaszki dzieciowe ale one maja mase cukru! no i moj syn nie chce ich jesc. nie pomyslalam o tym zeby zrobic kasze na wodzie i mleko podac osobno do picia... ale wtedy mogloby to byc za duzo dla niego bo w tej chwili 1 posilek to u nas 120 ml (mleka czy zupki)
              • agus7 Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 20.04.12, 10:44
                Bez cukru i bez gotowania z dzieciowych sa: kleik ryzowy, kukurydziany, kaszki Holle i Nomina. ale tych ostatnich szukaj na necie lub w sklepach eko, a nie w "zwyklych" sklepach czy marketach.
                • aggiej Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 20.04.12, 11:15
                  dziekuje bardzo za info :) w takim razie zaraz poszukam w necie ktorejs z tych kaszek. te holle widzialam chyba w spozywczym w dziale ze zdrowa zywnoscia. kleik ryzowy i kukurydziany juz probowalam podawac i moj syn ich nie chce jesc :( dawalam mu przez smoczek i na gesto lyzeczka i plul nimi. uparty dziec mi sie trafil :) mam nadzieje ze z czasem zmieni mu sie gust.
                  • terpuka Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 20.04.12, 11:28
                    a kleiki podawałaś same czy z owocami ( miksowanymi lub ze słoiczka)?? same rzeczywiście są mało atrakcyjne ;)
                    • aggiej Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 20.04.12, 11:37
                      probowalam podawac same kleiki w butelce w malych ilosciach (2-3 lyzeczki), potem robilam na gesto i dodawalam np z jabluszkiem ale zjadal dopiero jak owocow bylo wiecej niz kleiku :) przestalam tak robic bo wydawalo mi sie ze jak zje caly sloiczek owocow i do tego jeszcze kleik to za duzo na 1 posilek ? sama juz nie wiem czym go karmic. przyznam ze to rozszerzanie diety mnie troche przerasta. w tej chwili moj 6,5 miesieczny synek je tak : godzina 6 i 10 mleko (120-150 ml), ok 13 obiadek (3/4 sloiczka) i dalej nie wiem co podawac... probowalam o 15 dawac owocki i potem o 17 mleko i o 20 przed snem. ale o 15 i 17 nie chce jesc :( wiec myslalam zeby podawac tylko 1 posilek o 16 tylko nie wiem czy moge dawac same owoce. wtedy wypadnie 1 posilek mleczny. o 20 mleko wypija chetnie. moze ktoras z doswiadczonych mam poradzi mi jak rozlozyc te posilki?
                      • dorotatop Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 20.04.12, 13:13
                        ja podaję tak
                        6 mleko
                        10 sinlac
                        13 zupa
                        16 kompot lub sok mój nie lubi owoców tartych
                        19-30 mleko
                        • aggiej Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 20.04.12, 15:05
                          a ile mleka wypija Twoje dziecko i ile ma miesiecy? czy sinlaciem zastepujesz posilek mleczny?
    • agnieszka.lelen Re: Sinlac - czy to posilek mleczny? 24.04.12, 23:21
      Może być alternatywą, ponieważ zawiera dużo białka i wapnia ale jest przeznaczony dla dzieci słabo przybierających na wadze (ponieważ jest to produkt wysokokaloryczny) lub pozostających na diecie bezmlecznej itp.
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka