Dodaj do ulubionych

Kasza jaglana - zwykła czy dla niemowląt?

06.01.13, 16:41
Ciągle na forum czytam o kaszy jaglanej, że taka dobra. Mój synek ma 7 miesięcy. Chciałabym dać mu właśnie tą kaszkę, ale nie wiem czy to może być zwykła kasza jaglana czy specjalnie dla niemowląt. Mój mały je kleik ryżowy na wodzie z dodatkiem owoców. Próbowałam mu dawać kaszkę ryżową owocową na wodzie ale mu nie smakuje. Chyba jest za słodka. Jakie kaszki mogę mu dawać. Manny już mu daję 2 łyżeczki do zupki. Kiedy można podać pełną porcję kaszki glutenowej i jaka kaszka z glutenem na początek (oprócz manny)
Obserwuj wątek
      • lidiusz11 Re: Kasza jaglana - zwykła czy dla niemowląt? 06.01.13, 18:48
        murwa.kac napisała:
        > mozesz podawac bezglutenowe
        > gryczana
        > jaglana
        > kukurydziana
        > tapioka
        > ryż

> glutenowe
        > jęczmienna (pęczak, kasza perłowa, mazurska)
        > pszenna (manna, kuskus)
        > orkiszowa
        Czy te co wymieniłaś to też mogą być zwykłe. Jeśli tak to znaczy, że przed podaniem trzeba je zmiksować, tak?

> kiedy glutenowe?
        > po przeprowadzeniu proby glutenowej.

Jeśli chodzi o próbę glutenową to 8 tygodni wprowadzamy gluten, początkowo 1/2 łyżeczki kaszy manny, potem 1 łyżeczka a teraz już dwie łyżeczki kaszy manny do zupki. Czy to wystarczy aby podać pełną porcję.
    • agnieszka.lelen Re: Kasza jaglana - zwykła czy dla niemowląt? 10.01.13, 19:33
      Może być zwykła kasza jaglana. Kleik to raczej dla najmłodszych niemowląt. Może Pani podawać kasze bezglutenowe np.: kukurydzianą, ryżową, gryczaną i właśnie jaglaną. Oprócz manny może być każda kasza glutenowa (z owsa, żyta, pszenicy lub jęczmienia). Pani już podaje 2 łyżeczki manny a więc śmiało może Pani nadal zwiększać (do pożądanej ilości).
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
      • armorus Re: Kasza jaglana - zwykła czy dla niemowląt? 09.05.19, 21:08
        agnieszka.lelen napisała:

> Może być zwykła kasza jaglana. Kleik to raczej dla najmłodszych niemowląt. Może
        > Pani podawać kasze bezglutenowe np.: kukurydzianą, ryżową, gryczaną i właśnie
        > jaglaną. Oprócz manny może być każda kasza glutenowa (z owsa, żyta, pszenicy l
        > ub jęczmienia). Pani już podaje 2 łyżeczki manny a więc śmiało może Pani nadal
        > zwiększać (do pożądanej ilości).
        > Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
        > lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Warto dodać że kasza jaglana powstaje z prosa, które nie jest zbożem, a jego ziarna nie zawierają glutenu. Jest to niezwykle ważna dla niektórych właściwość. Proso to jedna z najstarszych roślin uprawnych, dawniej stanowiąca o życiu wielu społeczności na ziemi. Na szczęście dzisiaj coraz częściej wracamy do dawnych i sprawdzonych przez wieki metod żywienia. Z tego co mi wiadomo, to w niektórych społecznościach jagły stanowią podstawę żywienia małych dzieci po okresie karmienia piersią. Polecam przeczytać artykuł na temat jaglanki www.olej.edu.pl/kasza-jaglana/ Znaleźć tu można wiele cennych wskazówek. Pozdrawiam serdecznie. Alicja Miarek - Dietetyk
    • Gość: mamajulka Re: Kasza jaglana - zwykła czy dla niemowląt? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.13, 11:21
      No niestety u nas nie było tak kolorowo po Holle. 2-krotnie mieliśmy biegunę. Już o tym pisałam
      forum.gazeta.pl/forum/w,1135,141864347,144360494,Rozwolnienie_po_kaszcze_Holle_.html ale wtedy podejrzewałam, że to może za dużo dostał ale niewielka ilość dała też ten sam efekt. Płatki jaglane dobrze rozgotowane są ok, kaszy nie próbowałam mu jeszcze dawać.

Wszystko trzeba sprawdzić na własnej skórze niestety
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka