wit D i K w karmieniu mieszanym prośba o opinię

24.03.13, 10:19
Witam serdecznie, mam 17 tygodniową córeczkę, urodzoną w 36 tyg. ciąży. Ładnie przybiera na wadze ok. 5,5 kg, wzrost 61 cm, karmie ją piersią i dokarmiam butelką, wówczas zjada w ciągu całej doby ok. 400 - 500 ml mieszanki. Nadal podaję jej wit D + K bo właściwie pani pediatra nie kazała K jeszcze odstawić ale kazała podawać dodatkową dawkę wit. D. Trzy razy mówiłam jej w trakcie szczepienia, że dokarmiam ją butelką. Potem ona kilka razy pytała się czy karmie tylko piersią. Odniosłam wrażenie, że pani dr była zupełnie nie obecna i nie rozumiała co do niej mówię. Dodam, że ta pani dr jest lekarzem w wieku emerytalnym (mnie prowadziła 30 lat temu jak byłam dzieckiem) a w tej przychodni nie ma innego pediatry:(. Trochę boję podać się dodatkową dawkę wit. D bo przecież mieszanki też ją mają. Nie wiem zupełnie co robić:( proszę o pomoc ! Pozdrawiam serdecznie
Ala
    • alutka314 Re: wit D i K w karmieniu mieszanym prośba o opin 24.03.13, 21:47
      Ja karmię moją córkę (ma 18 tygodni) mlekiem modyfikowanym zjada mi 4 porcje mleka po 180 ml a pediatra też kazała mi podawać jedną kropelkę wit D dziennie.
      • bamafriz Re: wit D i K w karmieniu mieszanym prośba o opin 25.03.13, 09:20
        Ja rozumiem, że trzeba dodawać ale mi kazała całą ampułkę + pół drugiej ampułki, czyli 1,5 ampułki = 600 j.m (15 mikrogramów) a zalecanych jest 400 dla karmiących piersią :( a jeszcze przecież witamina jest w mieszankach. Na razie nie podaję tej dodatkowej dawki bo się boję, słyszałam że nadmiar wit. D też nie jest wskazany. Dlatego proszę o poradę:(
        Ala
        • progress04 Re: wit D i K w karmieniu mieszanym prośba o opin 26.03.13, 21:36
          mój syn też na mieszanym, to po przekroczeniu 200j sztucznego na dobę K kazała mi odstawić, bo odpowiednia ilość była już w mleku modyfikowanym.
          • progress04 Re: wit D i K w karmieniu mieszanym prośba o opin 26.03.13, 21:37
            a jeśli chodzi o D, to mam podawać od marca do pażdziernika, jak jest mało słońca.
    • agnieszka.lelen Re: wit D i K w karmieniu mieszanym prośba o opin 28.03.13, 18:59
      To zależy od mieszanki, jaką Pani podaje dziecku - ile zawiera wit. D3. Jeżeli jest to przeciętne mleko typu 1 (czyli dla niemowląt 0-6mies.) i podaje Pani 500ml/ dobę to 3x w tygodniu dziecko powinno otrzymać np.: 1 kaps wit. D3 (czyli 3x w tyg. 400j.m. wit. D3). Jest to dawkowanie tylko profilaktyczne; jeśli są wskazania to podaje się więcej (w zależności od sytuacji).
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Inne wątki na temat:
Pełna wersja