Dodaj do ulubionych

karmienie dziecka po 1 roku życia

01.06.13, 12:27
Witam,
Wkrótce mój syn skończy roczek. W pierwszym roku żywienia bardzo pomogły nam schematy żywienia niemowląt. Proszę o wskazówki do karmienia w drugim roku.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Obserwuj wątek
        • florecistka.best Re: karmienie dziecka po 1 roku życia 02.06.13, 10:02
          No sory, miałam nie komentować koleżanki postów, bo był czas, że zeszłam do jej poziomu.
          Poradnik bardzo mądrze napisany. ŻADNA BZDURA PO BZDURZE! Jak można mieć tyle odwagi żeby tak napisać. Zero pokory, co za wyniosłość! koleżanka jest mądrzejsza niż pani profesor i cała grupa lekarzy z IMiD. Koleżanka, która to ma jedno dziecko i doświadczenie znikome bo dziecko ma niespełna 2 lata.
          Moja droga tony przeczytanych poradników czasami mają się nijak do rzeczywistości ale skąd masz to wiedzieć skoro masz 1 dziecko
            • florecistka.best Re: karmienie dziecka po 1 roku życia 02.06.13, 11:35
              Weź napisz wszystkim, jeśli odwazyłaś się napisać że to WSZYSTKO BZDURY, gdzie mają się się tych SAMYCH BZDUR się dopatrywać. Bo ja tam widzę fajne rady, wiadomo niektóre rzeczy są dziwne ale nie trzeba się przezcież do nich stosować. Nie odwazyłabym się publicznie tak bluzgać - czy Ty jestes alfą i omegą? Pamiętaj, ze forum czyta trochę kobiet - niedoświadczonych, nie mających niczyjego wsparcia i taki "poradnik" nie jest rzeczą głupią.
              Zamiast pisać "dawaj wszystko to co wy jecie" napisz coś więcej - nie wszystkie dzieci są gotowe by jeśc z naszego stołu. tak jak Nie wszytkie dzieci dobrze tolerują kaszę jaglaną na wodzie.
              Stawiasz zawsze wszystkich pod jedną kreską (czy znowu mamy się dopatrywać znikomego doświadczenia przy jednym dziecku?). Są dzieci alergiczne, niejadki, z wyjątkowo delikatnymi zołądkami, nie umiejące BLW, nie tolerujące kawałków...
              • momago Re: karmienie dziecka po 1 roku życia 02.06.13, 14:37
                Bo ja tam widzę fajne rady, wiadomo niektóre rzeczy są dziwne ale nie trzeba się przezcież do nich stosować
                Ty potrafisz odróżnić fajne rady od "dziwnych", ale inne mamy - niekoniecznie. Skąd mają wiedzieć do czego się stosować a do czego nie?
                Zwróciłaś uwagę na szatę graficzną tej broszury? A to jest poradnik dla dzieci w wieku 1-3 lat, nie dla niemowląt.
                W przykładowym jadłospisie dwulatka ani razu nie pojawia się np. kasza jaglana czy gryczana.
                Nie ma ani słowa o kamieniu piersią w drugim roku życia (w przykładowych jadłospisach, bo w samym poradniku jest jedno zdanie :-)), ale o mm - a jakże.
                Nie mam szacunku dla "autorytetów", które wspierają interesy firm produkujących leki czy, jak w tym przypadku, żywność dla niemowląt.

• murwa.kac Re: karmienie dziecka po 1 roku życia 02.06.13, 21:18
                    pokaz mi kochanie paluszkiem, w ktorym punkcie nie mam racji.

ze poradnik to badziew?
                    w zalinkowanym watku pobieznie wyszczegolnilam. ze nie umiesz czytac ze rozumieniem - juz nie moj problem.
                    w tym watku tez jesli sie nie myle, kolezanka nizej napisala dlaczego badziew.

ze jak Ci brakuje argumentow, to siegasz po szambo? coz, za kazdym razem jak sie mylisz okrutnie i probujesz do mnie fikac, jak Ci argumentacja splywa na niczym, bo brak Ci merytorycznej wiedzy - uciekasz sie do prob obrazania mnie, personalnych wycieczek i wylewania w/w szamba na mnie.
                    ze tylko siebie przy tym oblewasz to juz inna bajka.
                    skoro Tobie sprawia to satysfakcje, bronic Ci nie bede. widac innych rozrywek w zyciu Ci brak.

tylko ciekawam czy bedzie MERYTORYCZNA argumentacja czy osobiste wycieczki w tym temacie.

so? gdzież to, ach gdzież sie myle?
                        • florecistka.best Re: karmienie dziecka po 1 roku życia 02.06.13, 21:58
                          nie szpanuj EOTami i nie wysilaj mózgownicy na układanie pyskówek do mnie.
                          Nie mam zamiaru marnować czasu na polemiki z Tobą, to nie ma sensu (z doświadczenia!), yasne, jesteś mądrzejsza, masz wielką wiedzę, rozwalasz nas tu wszystkie na łopatki, zadowolona?
                          Będziemy analizować Poradnik żywienia? I na co to komu? Ja uważam że nie masz racji a Ty że ja nie mam. proste jak budowa młotka. Ja jestem niereformowalna Ty też. Spotkały się dwa betony. I kij to kogo obchodzi.
                          Jeszcze raz powiadam - nie będę z Tobą wymieniać się argumentami, bo Ty guza szukasz i zero w tym dobrych intencji. Ty co post guza szukasz. Masz szczęście żeś anonimowa bo na ulicy byś go szybko znalazła. Ale co, necik, anonimowość, ciepły fotel można szczekać do woli. Ech ręce opadają. Cześć.

• agnieszka.lelen Re: karmienie dziecka po 1 roku życia 05.06.13, 21:41
      Są (również można znaleźć w internecie) zalecenia żywieniowe dla dzieci w wieku 1-3 lat. Nie określają szczegółowo liczby i rodzaju posiłków, wielkości porcji bo to kwestia bardzo indywidualna.
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka