Dodaj do ulubionych

Schemat żywienia 11 miesięczne dziecko

17.08.14, 20:07
Witajcie,

Bardzo proszę o ocenę schematu żywienia mojej córeczki. Słyszę od wielu osób, że jest za gruba i być może coś w tym jest.
Przede wszystkim mam pytanie czy w tym wieku dawać dziecku samo mleko? Ja daję zawsze z dodatkiem kaszki. Najczęściej zbożowej. Córka jest karmiona od 3 miesiąca mm. Obecnie odstawiła butelkę i nie chce z niej jeść. Wszystko je łyżeczką.
6.30 kaszka na mm (200 ml wody+ 4 łyżki kaszki)
10.30- jakiś owoc, albo deserek owocowy, jogurt z deserkiem i biszkoptem, serek waniliowy, kasza manna bardzo różnie, najczęściej owoc z czymś mlecznym
14.00- 14.30 obiad, zupa z grudkami albo koło 250 ml albo mniej zupki i do tego gałeczka mięsna z ziemniaczkiem lub jakimś warzywkiem, nie wiem czy tutaj nie jest za dużo. Zupy robię sama ale być może daję jej za dużo
17.00-17.30 mleko z kaszką 150 ml + 3 miarki kaszki, kaszka gotowa ze słoiczka 190 ml, jajecznica z pieczywem, kasza manna, kluseczki lane
20.00 150- 180 ml mleka z kaszką (3-4 miarki)
Staram się urozmaicać jej jedzenie i daję dużo nowych rzeczy.
Córeczka pije teraz tylko wodę. Czasami daję jej chrupki kukurydziane. Jest bardzo ciekawa jedzenia i je większość warzyw i owoców a także po trochu nasze "dorosłe"jedzenie.

Bardzo proszę o radę co powinnam zmienić jeżeli coś powinnam i czy córeczka nie je za dużo.
Obserwuj wątek
    • Gość: ela2225 Re: Schemat żywienia 11 miesięczne dziecko IP: *.olsztyn.mm.pl 17.08.14, 20:49
      A ile waży mała?
    • Gość: niuniek3 Re: Schemat żywienia 11 miesięczne dziecko IP: *.dynamic.chello.pl 17.08.14, 21:38
      Moim zdaniem to nie prawidłowy jadłospis. Niezależnie od tego czy dziecko duże czy drobne. W zdrowej diecie a szczególnie diecie małego dziecka nie powinno być przetwarzonej żywności. A kaszka z torebki nią jest. I ze słoiczka. Nie wiesz co w tym jest. Jakieś przemielone coś z cukrem. A serek waniliowy to taki homogenizowany? A czytałas skład? A tych kaszek podajesz bardzo dużo.
      Dlaczego nie podasz zwykłych kasz? Już dawno dziecko powinno je jeść. Manna to też raczej zapychacz. Podaj jaglaną, gryczana, kuskus, ryż... i zamiast też przetworzonego mm podaj jogurt, kefir, twaróg, bieluch, ser żółty. Powoli mm będzie coraz mniej.
      Roczniak może i powinien jeść dorosłe jedzenie. Owszem ciągle potrzebuje mleko i to dużo ale powoli można wycofywać mm.
      cukier też jest zupełnie zbędny. Jakieś ciasteczko czy kisiel owocowy albo budyń cukrem ok. Ale nie przetworzone kaszki, serki i deserki.
      I deserki owocowe ze słoika w środku sezonu to grzech.
    • murwa.kac Re: Schemat żywienia 11 miesięczne dziecko 18.08.14, 07:17
      no nienajlepszy ten schemat.

duzo cukru i przetworzonego jedzenia. kaszki, deserki, jogurciki.

zamiast tego powinny sie znalezc kasze pelnego przemialu, jogurt naturalny, twarog, swieze owoce (sezon w pelni, jak ktos wyzj napisal - podawanie przy nim owocow ze sloika to grzech!)

w tym wieku dziecko, ktore ladnie je, nie ma zadnych problemow z trawieniem, brzuchem - spokojnie moze jesc ze wspolnego gara. pod warunkiem, ze wspolny gar zostanie zmodyfikowany - bez glutaminiamu sodu, soli, przetworzonego jedzenia. doprawianie ziolami, gotowanie ze swiezych produktow etc.

IMO za duzo cukru w tej diecie i przetworzonego jedzenia.
    • martulek.k Re: Schemat żywienia 11 miesięczne dziecko 18.08.14, 09:19
      Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie. Nie bardzo tylko rozumiem czemu tak na mnie napadłyście jeżeli chodzi o przetworzone jedzenie. Nie napisałam, że córeczka je cały czas słoiczki. Napisałam przykłady rzeczy które je i między innymi to ale nie jest to podstawa jej diety. Problem mam tylko z tymi kaszkami i to chciałabym wyeliminować i zastąpić czymś innym. Daje jej dużo owoców sezonowych i warzyw ale jak akurat nic nie mam to daje słoiczek.Bardzo proszę o informację gdzie znajdę jakieś przepisy na dania z kasz. Będę wdzięczna też za propozycje posiłków dla córeczki.
      • mazurjanka Re: Schemat żywienia 11 miesięczne dziecko 18.08.14, 10:50
        Martulek.k, skarbnica zdrowych i prostych przepisów dla dzieci to blog:
        alaantkoweblw.blogspot.com
        • martulek.k Re: Schemat żywienia 11 miesięczne dziecko 18.08.14, 13:12
          Mazurjanka, bardzo Ci dziękuję za pomoc!
      • Gość: niuniek3 Re: Schemat żywienia 11 miesięczne dziecko IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.14, 02:57
        Na początek proste dania z kaszy: gotujesz gryczaną niepaloną na miękko, dodajesz odrobinę masła i podajesz z jogurtem naturalnym.
        Gotujesz jaglaną na miękko, z jabłkiem, suszonymi owocami. Owoce miksujesz(kroisz), jabłko się rozgotowalo. Gotowe.
        Gotujesz kaszę jaglaną/ryż/kuskus. Dodajesz brokuły, groszek, marchew, fasolkę. Trochę oliwy albo masła. I już.
        Itd..
    • agnieszka.lelen Re: Schemat żywienia 11 miesięczne dziecko 19.08.14, 13:59
      Ale co to znaczy "za gruba" ? To ile waży? Jak przybierała wcześniej na wadze? Bez tego trudno jednoznacznie ocenić.
      W jadłospisie powinny być 3 posiłki mleczne, owoce (można je dodać do posiłków mlecznych) i 2 posiłki warzywne. Można rozdzielić np.: obiad na 2 osobne posiłki. Albo popołudniowe mleko zastąpić np.: kaszą z warzywami. Należy urozmaicać posiłki, próbować wprowadzać dania z "dorosłej" kuchni (np.: zamiast jednostajnej kaszki może być musli, płatki, albo kanapki i mleko do popicia itd.).
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka