Dodaj do ulubionych

8,5 miesiąca - popołudniowe posiłki

04.09.14, 21:33
witam, poczytałam, że jest kilka świeżych wątków o podobnym wieku i mój synek jakoś tak mało mleczny mi się wydał i zwątpiłam. W tej chwili je mniej więcej tak:
8 - kaszka holle na 120 ml mm ze świeżym owocem
ok. 11- 11.30 - drugie śniadanie - co drugi dzień jajecznica z kanapeczką z masłem i awokado/pomidorem, w pozostałe dni np. jogurt nat./twarożek z owocami/kuskus lub kasza jaglana z jabłkiem i cynamonem/kisiel
14-15 obiad - zupa z mięsem, tłuszczem i kaszą/ryżem, 2x w tyg. ryba na parze, wtedy jako "drugie danie" z ziemniaczkiem i burakiem
? - tu pojawia mi się problem - do niedawna dostawał świeże owoce na deser (wtedy nie było II śniadania, wprowadziłam niedawno, bo taki układ mi lepiej pasuje do odwożenia starszego dziecka do przedszkola), ale zauważyłam, że po słabo nich śpi wieczorem i wypadły. I nie wiem co teraz - ostatnio w zależności jak czasowo wypadało była tylko sama pierś, dziś dałam kanapkę z dobrą szynką plus kp. Dać już drugie danie? Mógłby wtedy jeść z nami jak mąż wraca z pracy
19 - 150 ml mm, potem pierś na zaśnięcie
Między posiłkami kp na żądanie i 1-2 x kp w nocy -ale to bardziej picie i przytulanie niż jedzenie, synek jest od urodzenia dokarmiany ze względu na słabą laktację (dostał mm już w szpitalu po tym jak stracił ponad pół kiio z wagi urodzeniowej).
I tak się zastanawiam - nie za mało mleka? Czy dać wieczorem kaszę łyżeczką zamiast mleka w butli? Czy wtedy dać drugą porcję czy zrezygnować z tej porannej i dawać tylko wieczorem?
Synek waży ok. 10 kg (startowa 4,5kg), je dużo i chętnie, wszystko mu smakuje, ładnie odgryza i żuje. Je praktycznie wszystkie sezonowe owoce i warzywa, staram się dawać codzienne inne.
Będę wdzięczna za wszelkie rady jak ulepszyć mu dietę.
Obserwuj wątek
  • agnieszka.lelen Re: 8,5 miesiąca - popołudniowe posiłki 08.09.14, 18:58
   Oczywiście, że może Pani wprowadzić drugie danie obiadowe zwłaszcza, że wówczas jest szansa na wspólny posiłek całej rodziny. Wszystkie posiłki powinny być podawane łyżeczką; nie z butelki. Trzeba również uczyć picia z kubka. Na kolację może być kasza na mleku albo jakieś inne potrawy czy ich elementy, które rodzice/starsze dziecko jedzą na kolację (i np.: mleko do popicia). Co do karmień z piersi - mleko ma nadal swoje wartości odżywcze a takie duże niemowlę potrafi się skutecznie najeść/napić w kilka minut. Biorąc pod uwagę, że otrzymuje mleko modyfikowane, twaróg/jogurt i wypija mleko z piersi raczej nie ma za mało tych produktów mlecznych.
   Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
   lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka