Dodaj do ulubionych

6 m-cy: czego NIE można? Pomidor?

28.10.15, 10:32
Rozszerzam córce (kp) dietę. Zaczynam od warzyw i owoców, które mam w ogródku. Zjadła już buraka, marchewkę, gruszkę, winogrona. Oprócz tego kaszę jaglaną i odrobinę kaszy manny (w warzywach obie kasze).
Zostały mi w ogródku: pomidory, seler, cukinia i nać pietruszki.

Wiem, żeby z selerem się nie spieszyć, bo często powoduje alergie. Mam w domu 2 alergików (alergia na kurz), więc jestem trochę ostrożna.

Czy mogę dać jej marchew z pomidorem?
Oczywiście pomidor też ugotowany, razem z marchewką i kaszą manną.
Pozostałe warzywa (cukinia i nać pietruszki) chyba mogę też na dniach dać?
Obserwuj wątek
    • toya666 Re: 6 m-cy: czego NIE można? Pomidor? 28.10.15, 10:35
      Jeszcze drugie pytanie: czego kategorycznie nie można w tym wieku? Chodzi mi właśnie o typowe alergizujące warzywa lub owoce.
      Z jajkami, jogurtami itp. na razie się nie spieszę (synkowi w wieku 10 m-cy wywaliło czerwone policzki po białku jaja i po jogurcie), z mięsem też chwilowo nie. Chodzi mi raczej o warzywa i owoce.
      • ela.dzi Re: 6 m-cy: czego NIE można? Pomidor? 29.10.15, 13:51
        Ja bym tylko poczekała z cytrusami.
        • toya666 Re: 6 m-cy: czego NIE można? Pomidor? 29.10.15, 15:38
          Dzięki za odpowiedź :)
          Dałam pomidora. Przeżyłą. Bez ekscesów. Dziś powtórka z rozrywki :)

A propos cytrusów. Mam granaty od teściów z ogródka (teściowie z ciepłych krajów), bez pryskania, bez chemii. Zastanawiam się czy podać. Waham się. Na razie granaty leżą w kuchni i 'patrzą na nas' a my na nie ;)
          • ela.dzi Re: 6 m-cy: czego NIE można? Pomidor? 30.10.15, 07:18
            Spróbuj, tylko najpierw poobserwuj pomidora ze 2 dni. Mój nie ma alergii, ale jak kiedyś dostał konkretnego pomidora z Lidla, to całą buzię mu zsypało.
    • ilianna Re: 6 m-cy: czego NIE można? Pomidor? 02.11.15, 22:09
      Kategorycznie nie można grzybów i miodu.
      Dwójka moich dzieci większość warzyw i owoców zaliczyła w pierwszych tygodniach rozszerzania diety. I w życiu nie wpadłabym na to, żeby gotować dziecku pomidora ;).
    • ursz-ulka Re: 6 m-cy: czego NIE można? Pomidor? 30.11.15, 19:50
      A możesz powiedzieć czy gruszke gotowalas czy na surowo?
      • toya666 Re: 6 m-cy: czego NIE można? Pomidor? 01.12.15, 19:48
        Na razie wszystko gotuje. Slyszalam tez o gotowaniu bananow, ale ja banana na razie wcale nie podaje.
        • ursz-ulka Re: 6 m-cy: czego NIE można? Pomidor? 02.12.15, 09:28
          Rozumiem. Ja banana dawalam na surowo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka