Dodaj do ulubionych

czy w I fazie można wiórki kokosowe?

08.02.11, 18:36
robiłam wczoraj bajaderki i tak pomyslałam, że fajnie by je było obtoczyć w wiórkach.
widziałam, że w przepisie na tort są wiórki, ale czy w I fazie można?
a przy okazji - czy są jakies limity na słodycze (oprócz limitu "otrębowego), bo ja w sumie to bym najchętniej same desery pochłaniała poza obiadem:P
Obserwuj wątek
    • iwona402 Re: czy w I fazie można wiórki kokosowe? 08.02.11, 19:19
      Wiórek kokosowych na pewno nie można używać na diecie Dukana, bo to prawie sam tłuszcz, w 100g aż 62g , białka tylko 5,6g. Co do ilości słodkości dukanowych to chyba nie ma żadnego limitu, mnie też one najbardziej smakują, wolę je niż mięso czy rybę. Najchętniej robię sernik na zimno i deserki z jogurtu naturalnego z dodatkiem żelatyny i białka jaj w proszku. Zamiast wiórek kokosowych używam aromatu koksowego.
        • kama_msz Re: czy w I fazie można wiórki kokosowe? 08.02.11, 20:27
          hahah, koksu to u babci w piwnicy pod odstakiem, może trochę przyoszczędzę:P
          a tak serio - dzięki, obejdę się bez wiórek.
          tak na prawdę to wcale ich za bardzo nie lubię, ale do bajaderek mi jakos tak pasowały;)
          btw - częstowałam dzisiaj kolegów w pracy i im smakowały mimo iż mi się armoatu za dużo nalało:D
      • kasienka.b Re: czy w I fazie można wiórki kokosowe? 08.02.11, 22:52
        Co do ilości słodkości dukanowych t
        > o chyba nie ma żadnego limitu,

ależ oczywiście, ze są limity ;) słodkości zazwyczaj są robione z sera - a nabiału możemy jeść maksymalnie 800g dziennie, jeśli waga nie spada to 500g. Także ostrożnie z tymi słodkościami - poza tym słodzik w nadmiarze też najzdrowszy nie jest.
        • madzioreck Re: czy w I fazie można wiórki kokosowe? 08.02.11, 22:56
          Ograniczenie nabiału ograniczeniem nabiału, ale od razu mówię, że robienie sernika na zimno w małej ilości, jeśli nie mieszka się samemu, jest nierozsądne - zeżrą Ci domownicy zanim się obejrzysz... mnie mąż znów wczoraj pożarł ostatnią ćwiartkę:) No ale serki są, żelatyna jest, sok-sama-chemia-wiśniowy z Lidla jest ;)
          • skinny_florida_bebe Re: czy w I fazie można wiórki kokosowe? 09.02.11, 14:08
            Mam pytanie, skad wzięło sie to ograniczenie nabiału. wczesniej o tym nie czytałam. teraz przejrzałam "metode.." i dalej nie widze ograniczeń jesli chodzi o spozywanie chudego nabiału, może coś przeoczyłam, ale może mi ktos podać jak to dokladnie wyglada, i czy to nasz doktorek powiedzial czy ktos po prostu to jakos wywnioskowal??
            bylabym wdzieczna:)
              • ven.to Re: czy w I fazie można wiórki kokosowe? 10.02.11, 08:46
                a co tam - odkopałam i wklejam
                *mleko i przetwory mleczne spożywamy wyłącznie odtłuszczone.

*Faza I - bez ograniczeń chudy nabiał (wszystko - jogurty, serki, twarożki, odtłuszczone mleko w proszku również). Należy unikac nabiału o smaku owocowym ale w ostateczności można pozwolic sobie na dwa dziennie big_grin Białka jaj bez ograniczeń; żółtka z ograniczeniem

* w fazie II,
                dzień P - jak wyżej
                dzień PW - jak wyżej + jogurt naturalny beztłuszczowy bez ograniczeń. Light aromatyzowany - bez ograniczeń. Light z kawałeczkami owoców lub pulpą owocową - jeżeli chudniecie, max dwa na dzień (żadnych konkretnych danych liczbowych big_grin) . Jeden na dzień jeżeli chudniecie wolno. Wcale w przypadku zastoju

*w fazie III identycznie jak w II

*w fazie IV - w dzień proteinowy tylko to co ma maksymalną ilosc białka, radykalne ograniczenie węgli mlecznych, jogurt naturalny przegrywa z chudym twarogiem. Czyli ściśle dieta proteinowa, nawet z ograniczeniem do samego białka jaja jeżeli w tygodniu zjedliście dużo żółtek

Tyle książka - METODA

jednym słowem, tak na logikę - twaróg chudy zawsze i w każdej ilości
                a jak się nie chudnie - wartałoby limitowac jogurty, maślanki itp. bo mają stanowczo za dużo węgli. Limitowac do reakcji włąsnego organizmu, z założeniem że to wersja dla ortodoksów która nie zawsze na dobre dla diety wychodzi.
                Wg Dukana nie ma żadnych ograniczeń w ilości chudego, "czystego" nabiału
                  • ven.to Re: czy w I fazie można wiórki kokosowe? 10.02.11, 10:56
                    chudy twaróg, krewetki i pierś kurczaka to białkowe bomby. Najbardziej dukańskie produkty (poza samym białkiem jaja, oczywiście) jakie można znaleźc w naturalnej żywności.
                    Napchanie się chudym twarogiem to jak napchanie się czystym białkiem - najlepsze na zastoje :)
                    • a.agena Re: czy w I fazie można wiórki kokosowe? 10.02.11, 12:19
                      > chudy twaróg, krewetki i pierś kurczaka to białkowe bomby. Najbardziej dukańskie
                      > produkty (poza samym białkiem jaja, oczywiście) jakie można znaleźc w naturalnej
                      > żywności.

Poza tym łatwiej się najeść i na dłużej syci 300g porcja chudego twarogu niźli 300g kefirka.

> Napchanie się chudym twarogiem to jak napchanie się czystym białkiem - najlepsze
                      > na zastoje :)

Co widać po licznych przykładach ze słynnym obżarstwem sernikowym (gdzie jest kumulacja w postaci twarogu i jaj).

a.a

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka