Dodaj do ulubionych

nie moge schudnac - co robie nie tak ?

22.10.14, 13:59
W grudniu ub. roku przytylam 6-7 kg w ciagu miesiaca. Obzeralam sie kompulsywnie frytkami i wedges maczanymi w sosach, zapewne ciezkich i tlustych.
Od stycznia nie jem w ogole slodyczy ( zadnych ), kawy i herbaty nie slodze juz od dawna, nie pije zadnych sokow tylko wode z cytryna, nie jem bialego pieczywa.
W sumie co jem ? czarny chleb z jajkami na twardo, zupy-kremy czyli ugotowane warzywa, salatki ze swiezych warzyw ( bez majonezu ) i chudy twarozek. No i oczywiscie owoce. Jem tez otreby pszenne na poprawienie trawienia.
Raz w tygodniu przychodza goscie na kolacje iwtedy wyjatkowo jem rzeczy typu gulasz zageszczony maka i smietana albo makaron z sosem.

Co robie nie tak ? Co powinnam zmienic ?
Zaznaczam ze nie chce brac zadnych cudownych tabletek na odchudzanie.
Obserwuj wątek
    • patrisyastyle Re: nie moge schudnac - co robie nie tak ? 09.11.14, 12:40
      Według mnie za mało jesz. Jadasz wogóle ryż lub kasze? To podstawa zdrowej diety odchudzającej. Tak samo jak mięso - proteiny są bardzo potrzebne.

Tutaj masz opisane zmiany nawyków żywieniowych na takie aby schudnąć:
      patrisyastyle.blogspot.com/2014/11/jak-zdrowo-schudnac-zmieniajac-nawyki.html
      patrisyastyle.blogspot.com/2014/10/jak-zdrowo-schudnac-zmieniajac-nawyki_56.html
      patrisyastyle.blogspot.com/2014/10/jak-zdrowo-schudnac-zmieniajac-nawyki.html
      • alan.kret Re: nie moge schudnac - co robie nie tak ? 28.01.15, 12:34
        Proponuje rowerek raz w tygodniu, lub częściej jeśli masz czas, dodatkowo było by super gdybyś ograniczyła ilość jedzenia które zjadasz z znajomymi. Szkoda byś cały tydzień robiła sobie wyrzeczenia by potem w jeden dzień zaprzepaścić ciężką prace.
    • grafix2 Re: nie moge schudnac - co robie nie tak ? 17.05.18, 11:13
      Ważne jest nie tylko co jesz, ale ile!!! Licz kalorie, to tylko na początku wygląda trudno, ale po jakimś czasie na pamięć znasz kaloryczność potraw (są strony ułatwiające liczenie) np. 1 jajko ma 150 kcal, napisałaś z jajkami czyli conajmniej 2 jajka to daje ci 300 kcal to jest dość sporo jak chcesz schudnąć.
    • dinustrex Re: nie moge schudnac - co robie nie tak ? 06.07.18, 19:58
      Po pierwsze nie ma żadnych cudownych tabletek, jak ktoś tak twierdzi, to chyba mija się z prawdą, albo nie wie nic o suplementach (na zasadzie, po co kiedy, jaki, jakie i dlaczego). Nie mniej nie chce robić wykładu na temat, a czytałam bardzo fajną publikację ostatnio na ten temat i po tej lekturze, tez wcale nie twierdzę, ze wszystkie tabletki na odchudzanie są zawsze złe. Nie mniej podstawa w tym przypadku, to moim zdaniem nie to co jesz, ale jak mieszasz te składniki i ile de facto kalorii spożywasz...
    • tolkodo Re: nie moge schudnac - co robie nie tak ? 26.11.18, 14:39
      Przede wszystkim wylicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne dla Twojego organizmu ( kalkulatory masz w sieci) . Później odejmij od tego 150- 200 kcal i waga musi spadać :) . Pomocna może się okazać waga kuchenna i ważenie produktów. Wtedy mamy pełną kontrolę nad tym co spożywamy.
    • mam1977 Re: nie moge schudnac - co robie nie tak ? 09.01.19, 15:23
      mi pomogla pani dietetyk.
      Nie kosztowało to dużo bo 10 dni online ok 50 zł
      okazało sie ze w moim wypadku wystarczy wyeliminowac 5-6 składników
      od 11 listopada schudłam 7-8 kg
      Najwazniejsze jest to ze jest to juz moj tryb życia i nie traktuję tego jak dietę
      Jem ile chcę ...fakt waga spada bardzo powoli ale ja też nie miałam duzej nadwagi
      Dla mnie najważniejsze ze nie straszne mi imprezy, święta czy wyjazdy, zawsze znajdę cos co lubie i mogę zjesc .
      • mam1977 Re: nie moge schudnac - co robie nie tak ? 14.01.19, 11:11
        Spróbuj tak
        1. zapisuj co jesz. kazdy gryz. przez 3-4 dni
        2. przez 3-4 dni jedz jajka. Staraj sie je dodwac do wszystkiego :)
        3. jak juz bedziesz widziala na kartce swoje grzechy ...to ustal co mozesz jesc a czego nie.
        4. wystarczy odstawic 6 rzeczy a reszte jesc do woli . ale odstawic zupełnie na czas diety.
        tak mi poradzila pani dietetyk. nie wiem jak u innych ja mam 42 lata i zadziałało a nie działało nic
    • kozma55 Re: nie moge schudnac - co robie nie tak ? 05.08.20, 08:39
      w owocach jest dużo cukrów, ogólnie musisz sobie obliczyć jaki powinnaś mieć bilans kaloryczny ujemny, ile w Twoim wieku jest zapotrzebowanie i pomniejszyć odpowiednio, u mnie na diecie to dziennie 1500 kcal i tego powinnaś się trzymać i rozplanować sobie 4-5 posiłków dziennie żeby tej dawki nie przekroczyć ale żeby nie było też za mało (chociaż jak się mało je też się schudnie) no i pić dużo wody, ważyć się co 2 tygodnie a jeśli do tego ćwiczysz radziłabym się mierzyć miarką bo więcej Ci powie o efektach

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka