Dodaj do ulubionych

Co wyrzucic z mojego menu

25.09.15, 18:38
Pracuje za granica,to jest jedzenie pracownicze jakie dostaje codziennie.nie mam mozliwosci jego zmiany,mieszkam z dala od miasta.

Sniadanie godz.8 chleb z maki bialej badz slona bulka francuska-taki warkocz i maslo tu robione i zawsze dzem lub miod.Ja jem 2polowki takiego chleba okraglego z dzemem i do tego kawa z mlekiem prosto od krowy bez cukru-kubek

Drugie smiadanie godz.10 to kawa z mlekiem i jeden kawalek ciasta,ciastko bez masy.Jem 1 szt. ciasta i kubek kawy z mlekiem

Obiad godz 12 to ziemniaki,ryz,kukurydza,makaron i do tego mieso-kielbasa smazona lub smazony kotlet albo w sosie kawalki lb kawalek pieczeni cielecej i zawsze na cieplo jakies warzywo gotowane.Salata zielona na deser z sosem majonezowo muszardowo olejowo octowy.Zrezgnowalam z salaty z tym sosem.Mysle o rezygnacji z makaronu,ziemniakow itp.bede jadla mieso i warzywo.

Kolacja godz 17 to chleb badz ta bulka francuska i albo parowka na zimno albo szynka plus ser zolty,makaron z jajaecznica razem wymiszany,musli z jablkiem albo pizza tu robiona.Jem kawalek sera zoltego i do tego 1 parowke i 1 kromke-diwe polowki chleba albo lyzke musli,2 kawalki pizzy wiekosci tabliczki czekolady-cienki kawalek.

Co jeszcze wyrzucic z mojego menu.Moja waga to 75kg wzrost 166cm.
Obserwuj wątek
    • anna.czyz Re: Co wyrzucic z mojego menu 25.09.15, 22:45
      Witam. Ze śniadania i II śniadania nic bym nie wyrzucała. Z obiadu wzięłabym pół porcji produktów węglowodanowych (ziemniaki,makaron, ryż) i usunęłabym sos do mięsa i ten sos sałatkowy. Nie decydowałabym się też na smażoną kiełbasę - wtedy lepiej wziąć normalną porcję produktu węglowodanowego i warzywa. Kolacja - raczej szynka zamiast parówki, jedna połówka chleba, łyżka musli ok, ale pizza raczej 1 kawałek i nie częściej niż 1x/tydzień. Pozdrawiam
    • marys-ka86 Re: Co wyrzucic z mojego menu 24.11.15, 17:18
      Przede wszystkim trzeba by wyrzucić wszystkie półsłodkie i słodkie dodatki. Na śniadanie możesz zjeść 2 kromki chleba z dżemem bez masła, na drugie śniadanie wypić kawę pół na pół z mlekiem i zrezygnować z ciastka. Na obiad wybierać więcej warzyw i kasz, ziemniaków bez sosów i brać więcej mięsa jeśli nie są w jakich tłustych sosach. Na kolację najlepiej jeść białko - więc albo parówka + kanapka z zółtym serem i wędliną, pizze wywal. Zadbaj też o ruch. Mając 166 cm twoja waga powinna wynosić około 56-57 kg także jak zmienisz trochę dietę i zadbasz o ruch powinno zacząć spadać.
    • dieta-4u Re: Co wyrzucic z mojego menu 13.03.16, 18:58
      Tak naprawdę opisałaś tylko menu jednego dnia. Nie wydaje mi się, byś codziennie jadła to samo. Jeśli tak jest, to z pewnością powinnaś to zmienić, ponieważ jedzenie musi być przede wszystkim urozmaicone. Jesz 4 posiłki dziennie - to jest właściwie. Natomiast z pewnością w twojej diecie jest zbyt dużo węglowodanów prostych, które powinnaś wymienić na złożone. Jasne pieczywo, bułki francuskie, bagietki wymienić na pieczywo pełnoziarniste, które jest kilkakrotnie bogatsze w składniki mineralne i błonnik niż pieczywo wysokoprzetworzone. Ponadto jesz za mało warzyw i owoców albo o nich nie wspomniałaś. Aktualnie w piramidzie zdrowego żywienia to właśnie one zajmują jej podstawę.
      Pozdrawiam!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka