Dodaj do ulubionych

Co zakwasza a co odkwasza organizm?

10.01.13, 16:29
Brakuje mi tu kaszy jaglanej!
Obserwuj wątek
    • Gość: the-cube Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.life.ku.dk 10.01.13, 16:48
      Jaki k**wa GRAPEFRUIT? Czy to jest polski portal?
    • Gość: Gość Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.as13285.net 10.01.13, 19:26
      co za bzdury z tym zakwaszaniem organizmu... a sok zoladkowy nie zakwasza organizmu? co za sciema.
      PO biegu caly kwas mlekowy z miesni jest metabolizowany w watrobie.
      Poza tym organizm sam dba o homesotaze i rehuluje pH plynow ustrojowych poprzez pluca, nerki i watrobe.
    • lash11 Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? 10.01.13, 19:34
      do ,,Gość:the-cube ,, wiedz zakuty łbie, że pisownia grapefruit jest dopuszczalna,a ty skąd przepisałeś twój login?
    • Gość: p Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.13, 00:10
      Nie jest to bzdura, ani nie jest to wegetariańska propaganda. Prosta sprawa - żeby móc pozwolić sobie na kupę białka [mięcho] trzeba spożyć [dobrze by było] spożyć alkalizujące produkty - głównie warzywa.
      Jako sportowiec przy ~300g białka zwierzęcego dziennie celuję w ponad 1kg zielonych warzyw na dzień.

Inna rzecz, że samo podejście li tylko do zasadowości/kwasowości jest już dość przestarzałe. Zapraszam do zaznajomienia się z tzw. indeksem inflamacji - na powyższej stronie podany dla każdego produktu - tu na przykładzie mojego ulubionego szpinaku nutritiondata.self.com/facts/vegetables-and-vegetable-products/2626/2
    • Gość: gosc Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.as13285.net 11.01.13, 03:02
      Drogi panie P.
      300 gramow bialka to potezna ilosc, wazy Pan ze 150kg?
      po co Panu tyle bialka? nie sadze ze ma Pan taki metabolizm by to wszystko wbudowac w miesnie...
      Poza tym taka ilosc bialka bo to nie zahwianie jakiegos indeksu inflamacji, o ktorym nikt nie slyszal(nie jest to 'evidence based'), tylko niesamowity dodatni bilans azotowy, z ktorym musza poradzic sobie pana biedne nerki i watroba.
      pozdrawiam
    • zyciepo100 Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? 11.01.13, 03:06
      Lazilem po gorach w Wietnamie w Sapa. Czyli kilka km pod gore, kilka km w dol. A latka sa i wszyscy sie dziwili ze dotrzymuje tempa mlodym. Nie wiedzieli, ze mialem z soba butelke wody z soda oczyszczajaca. Moze niedobra dla zoladka, ale pomogla.
      Inna metoda - pic wode z kiszenia ogorkow - sama jest kwasna, ale ma alkaliczne wlasnosci.
    • Gość: allo11 Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.rzeszow.mm.pl 11.01.13, 09:48
      No to nie poje tymi niezakwaszającymi,
      wszak to same owoce.
    • Gość: end Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.idzik.pl 14.01.13, 08:19
      Dziwne,w większości tekstów tego typu czytałem, że np. jednym z najbardziej odkwaszających organizm produktów jest burak. Testowałem na sobie, potwierdzam. Ocet ma działanie odkwaszające a nie zakwaszające, fasola odkwasza lub jest obojętna w zależności od zawartości żołądka. Tekst wprowadza w błąd, wiele zaszufladkowanych artykułów ma właściwości inne niż opis. Kto i skąd pobrał takie dane ?
    • Gość: fifi Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.swidnica.mm.pl 19.01.13, 12:47
      a mozna wiedziec jakie to dzialanie odkwaszajace maja ewidentne kwasy jak cytryna ocet czy truskawki?
    • Gość: Ilona1212 Co zakwasza a co odkwasza organizm? Lista produ... IP: *.air-net.gda.pl 29.01.13, 14:43
      Dlaczego nikt nie wspomina o takim produkcie jakim jest napój Woda Redox? Posiada Ph 9,5 ORP - 500mV i świetnie odkwasza organizm. Można ją wytwarzać samemu dzięki filtrom i urządzeniom dostępnym na rynku lub można ja zakupić u producenta. Kosztuje nie mało to prawda ale jest bardzo dobra.
    • Gość: Gość Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.pool.mediaWays.net 30.01.13, 11:13
      no dobra ja juz nic nie wiem:((Mam zakwaszony organizm silne bóle mięsni i stawów Pracuje cięzko i to po 10 godzin dziennie To co mam zrobić
    • Gość: Eukaliptusowy Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.13, 22:35
      Kwas jabłkowy występujący w śliwkach, jabłkach i pomidorach zostaje w organiźmie spalony do CO2i wydalony. OWOCE TO PRODUKTY O ZASADOWYM pH !
    • Gość: izka Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.cable.net-inotel.pl 21.03.13, 11:20
      Woda redox tak jak pisała Ilona jest super odkwaszaczem - zapraszam : allegro.pl/avatari-zywa-woda-uzdrowiskowa-redox-gratisy-i3115572607.html . Niestety zakwaszenie organizmu ma większość ludzi bo źle się odżywiamy, za mało owoców, warzyw za dużo mięsa, pieczywa, nabiału. Trzeba o to dbać niesamowicie bo z zakwaszenia wynika ponad 100 różnych chorób, m.in grzybice, nowotwory i wiele, wiele innych. Wg Dr Roberta Younga jest tylko jedna choroba - ZAKWASZENIE ORGANIZMU.
    • Gość: gość Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: 156.17.33.* 27.03.13, 23:07
      GRAPEFRUIT XDDDDD........ XDDDDDDDD
    • Gość: 5 07 2013 gość igo Re: Co zakwasza a co odkwasza organizm? IP: *.30.8.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.07.13, 22:01
      jak czytam co zakwasza organizm to wynika że najlepiej nic nie jeść anemia i klapa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka